Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    GECEN IZMIRDE BELEDIYE OTOBUSUNE BINIYORUM. EN ONDE OTURDUM BIR ENGELLI KARDESIMIZ BELEDIYE BEDAVA KART VERMIS ONADA BINDI ARKASINDAN AILESIYDI HERHALDE ONLARDA BILET ATMADAN BINDI..(SIMDI KENDI BASINA GIDEMEYECEK KADAR ENGELLILERIN REFAKATCILARIDA BIR KISI BEDAVA OTOBUSE BINEBILIYOR) SOFOR UYARDI DONDU 5 KISI BIRDEN BIZ ENGELLI ARKADASIN REFAKATCISIYIZ.. SOFORDe BIRSEY DEMEDI DONDU BANA BAK KARDESIM DEVLET IMKAN TANIYOR VE BU INSANLAR SUISTIMAL EDIYOR.. YA DEDI BELEDIYE SIMDI BU MUAFIYETI KALDIRIRSA.. evet arkadaslar bazen kendımızıde yargılamamız gerekıyor.. devletın bıze verdıgı kolaylık ve yardımlarıda suıstımal etmemek lazım..

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabıykı toplumda bır kısının yaptıgı butun toplumu baglamaz ama bızlerde aramızda suıstımalı cok seven arkadaslarımızda toplumda engellı bırer bırey olarak herkezden daha fazla ılgı cektıgımız ıcın kendımıze daha cok dıkkat etmemız hareket ve tavırlarımızla baska ınsanlarıda kendımız gıbı magdur edecegımızı unutmamak lazım

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:02
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bunlar kurnaz engelliler anlaşılan :lol:

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha C.
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    Kırgız Yurdu Ulupamir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

iyi niyeti kötüye kullanma... kurnazlıkda var tabi yani :roll: :lol:

Üye
    KINGKONG Avatarı

Son Giriş
    07.01-2007
    Saat
    22:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende İzmir'de oturuyorum.
    Sizin anlattığınız olayın gerçekleşmesi mümkün değil.Kural bellidir,engelli kartı ile beraber sadece ve sadece bir kişi refakatçı binebilir.
    Hiçbir belediye şöförü beş kişi (+ BİRDE ENGELLİNİN KENDİSİ 6 KİŞİ)birden bindirmez,asla!
    Ancak ve ancak işe daha çok yeni başlamışsa,tam yönetmeliği okumadığı için o aptallığı yapar.
    O altı kişi binen adam,sıradan bir otobüse binsin bakın otobüsün şöförü nasıl aşşaya indiriyor fazlalıkları.
    Çeker elfrenini gitmez diğer yolcularıda galeyana getirir.
    Arkadaşlar,İzmir'de bu anlatılanın olması mümkün değil.Tek ihtimal var,o sazan şöförün işe ogün başlamış olması.

Üye
    ddm_76 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2011
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

söför bunu bılsın bılmesın ordakılerın bunu yapmaması gerekırdı.insanlık ölmüşmü acaba dıyorum boyle seylerı duydukca.bunlar gıbıler yüzünden kurunun yanında yaşta yanıyor sonra.ve bı kac kendını bılmez yuzunden elımızden haklarımız alındıgı zaman neden dıyoruz?önce bu tiplerı temızlemek lazım...

Üye
    abalı Avatarı

Gerçek Adı
    osman
    Son Giriş
    05.12-2015
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARKADAŞLAR EN ÇOK BASA BASA BAZI FORMLAR SÖYLEDİĞİM BU SÜİSTİMAL OLAYLARDAN EN BASİT BİR ÖRNEK ZOR KAZANDIĞIMIZ HAKLARIMIZI BU KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLER TARAFINDAN KULLANDIRILARAK KENDİ KUYUMUZU KENDİMİZ KAZIYORUZ .BENİMDE EN ÇOK YANDIĞIM BUDUR YARIN BU HAKTA ELDEN GİDERSE HİÇ ŞAŞIRMAM KAZANDIĞIMIZ HAKLARIMIZI KORUYALIM KOLLUYALIM

ABALI

Üye
    KINGKONG Avatarı

Son Giriş
    07.01-2007
    Saat
    22:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARKADAŞLAR!!
    İzmir'de hiçbir belediye otobüsü şöförü 6 kişiyi bedavaya bindirmez!!!
    Bu olaya inanmamakla beraber,en iyi ihtimalle gerçekleşmesi için o adamın işe ogün başlamasına bağlıyorum yaşananları.

Emin olun,sadece engelli kartı ile 6 yolcu birden bindirecek adam yok belediyede.
    Bunu yapmaya cesaret edecek engellide olacağını sanmıyorum.
    Tuttuki yanındaki beş kişiyle binmöeye teşebbüs etti,vallahi öyle bir tepki verirlerki,(haklı olaraktan),mümkün değil başkasında şansını denesin o engelli arkadaşımızda.
    BU BAŞLIĞA İNANMIYORUM!!
    Ne bu şehirde,nede başka şehirde bu davranışa sessiz kalacak belediye şöförü mümkün değil olsun.Zaten adamların işleri pisikolojilerini yeterince bozuyor,sinirleri tepesinde hepsinin.Bu davranışı yapacak engelliye verecekleri ters tepkide haklı olduklarınıda bildikleri için,inanın suskun kalmazlar.
    Sanki birisi 6 kişi bedavaya hatta zorla bedavaya binmiş gibi yorum yapmayın,o hareketi yapacak insan yoktur,olsada aşşaya indirmeyecek şöför yoktur.

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Başlık banada inandırıcı gelmedi.
    Kimse bu kadarına cesaret edemez.
    kaldıki ben engelli kişinin eğer kendini idare edebilecek durumda ise yanına refakatçi almasına bile karşıyım.

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili mısri,

Şu link işine yarar sanırım: http://www.izmir.bel.tr/StandartPage...Name=AKS%20110 (Teknik bir özellikten dolayı linkin tamamını veremedim. ops: Buradan "Toplu Taşım Kartları" bölümüne bakacaksın. Gerçi "Özürlü kartları" ile ilgili bölümü aşağıda alıntıladım:

Özürlü Kartı

İzmir Büyükşehir Belediye sınırları içinde ikamet eden engelli hemşehrilerimiz, devlet hastaneleri, SSK Hastaneleri ve Ege Üniversitesi hastanelerinden %40 ve üzeri engeli bulunduğuna ilişkin Sağlık Kurulu Raporu ya da Başbakanlık Özürlüler İdaresi tarafından verilen ‘Özürlü Kimlik Kartı’ ile, Özürlü Kimlik Kartı fotokopisi ya da nüfusunda özür oranı belli olanlardan nüfusun fotokopisi ve aslı, ikametgah senedi ve bir adet fotoğrafla birlikte Kart Ünitesi Müdürlüğü’ne başvurarak 2006 yılı için 10 YTL ödemeleri durumunda aldıkları özürlü kartlarıyla ulaşımdan ücretsiz yararlanabilir. 18 yaşında küçüklerin kartları Anne veya Babaya 18 yaşından büyüklerin kartları taahhütname karşılığında sahibine teslim edilir.

Özürlü Kartların kaybedilmesi ve çalınması durumunda, en geç 7 gün içerisinde bildirilmesi gerekmektedir. Sağlık Kurulu Raporu fotokopisi, ikametgah senedi, nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi ve aslı, bir adet fotoğraf ve 2006 yılı için kart bedeli olan 10 YTL ile Milli Kütüphane Caddesi No: 10 / 1C (Eski Tansaş Binası) Konak adresindeki Kart Ünitesi Müdürlüğü’ ne başvurulması durumunda yeni kart verilmektedir.

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi uzun suredır cevap yazmak ıstemedım ama..
    1.cisi burası turkıye degılmı burda neler neler olmuyormu.. en olmazların oldugu bır ulkede yasamıyormuyuz.. bız tıme dergısıne kapak olmus bır ulke degılmıyız.. 1.cısı agzına sınek kacan bır turkun arkasından tarım ılacı ıle olmesıylemı.. 2.sı bır ınegı arabayla tasımasıyla mı desem yada bır kadının 42 yerınden bıcaklanırken polıslerın seyrettıgı haberlerıylemı.. KINKONG eger dıger yazıları okursan o ınsanların beledıye otobusununden atıldıgına engellı dıyede ınanamazsın cunku sen ızmırde gormedın degıl mı ? ben karıyer sahıbı bır sıyası partıde ılerı bır konumda bulunan aynı zamanda malı musavırım.. bu tur yalanlara asla ıhtıyacım yok eger dıger yazılarımı da okursan tutarlı bır ınsan oldugumu gorursun.. bız ızmırde sahte bıletle otobuse bınen.. sahte ogrencı kartı ıle otobuse bınen.. durak harıcı ındırmıyor dıye soforu dovmeye kalklan ınsanları gormedıkmı.. yalanmı yazıyoruz veyya yalan yazmaya ıhtıyacımız mı var.. ben bırseferde tekerleklı sandalyelı bır arkadası beledıye otobusune soforun almadıgını gordum.. neden almadın dedım sefımız talımat verdı tekerleklı sandalye arabanın zemınını cızıyor dedı.. cok ayıp kınkong burda yazan arkadasların % 80 ı basından gecen olayları kameraya alıp burda yayınlamak zorundamı.. yada teybemı kayıt edelım..
    arkadaslar cok ama cok kırldıgımı ve bana yalan yazı yazmakla ıtham edıldıgımı goruyorum.. burası nın tukıye oldugunu hıcbır zaman asla unutmayalım..

O YUZDEN BEN BU SITEYE VE YAZMAYA VEDA EDIYORUM.. COK AGIR BIR ITHAMI HAKETMEYEN BIRI OLARAK.. BIR DAHA DA ASLA YAZI VE PAYLASIM YAPMAYACAGIM.. HERKEZE AMA HERKEZE ESENLIKLI VE GUZEL YARINLAR DILIYORUM

Üye
    DİNÇ Avatarı

Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/KONAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BENDE İZMİRLİYİM VE BU KARTTAN YARALANIYORUM AMA ŞÖYLE BİŞEY VARKİ BU KART AGIR ENGELLİLER İÇİN REFAKATÇİ GEREKTİREN Bİ KARTTIR YANİ KENDİSİ OTOBÜSE İNİP BİNEMEYECEK KİŞİLER YANIDA REFAKAETÇİYLE BERABER OTOBÜSE BİNEBİLSİNLER DİYE AMA KENDİ OTOBÜSE İNİP BİNEBİLEN KİŞİLERİ KAPSAMIYOR
    ben bırseferde tekerleklı sandalyelı bır arkadası beledıye otobusune soforun almadıgını gordum.. neden almadın dedım sefımız talımat verdı tekerleklı sandalye arabanın zemınını cızıyor dedı.
    O ŞÖFOR ARKADAŞ VE ŞEFİNE ŞUNU HATIRLATMAK İSTERİMKİ O OTOBÜSLER HER VATANDAŞ GİBİ BİZİMDE VERGİLERİMİZLE ALINIYOR ONUN BİZİ OTOBÜSE BİNDİRMEME GİBİ BİR LÜKSÜ YOK OTOTBÜSE BİNEN ENGELLİ ARKADAŞIN SANDALYESİ OTOBÜSÜ ÇİZMEZ AMA OKULLARDA OKUYAN GENÇLER AŞKLARINI YENİ OTOBÜSÜN KOLTUKLARINA YAZMAKTA Bİ SAKINCA GÖRMEZLER BENCE BU KONUDA HER KONU GİBİ GÜZEL ÜLKEMİN GÜZEL VE EGİTİMLİ İNSANLARININ YAPTIGI Bİ UYGULAMA AMA BUNA KİMSENİN HAKKI YOK ENGELLİ KARTINI AMAÇI DIŞINDA KULLANAN ARKADAŞLARA İSE BENİM SÖYLEYECEKLERİM ÇOK AGIR KALIR O YÜZDEN BU KONUYA GİRMEYECEGİM SIRF ÜCRETSİZ SEYAHAT EDEBİLMEK İÇİN HAKKI OLMAYAN İNSAN BU KARTI ALIPTA YÜZÜ KIZARMADAN OTOBÜSE BİNEBİLİYORSA NE MUTLU ONA

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tam bilemeyeceğim Yarın OturanBoğa ile bir konuşayım..

Ama iş-kura gitmenin bir sakıncası mı var, anlayamadım..

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Gerekiyorsa yaptır o zaman kaydı.. Her hangi bir külfetinin olacağını sanmıyorum.
    Benim rahattsızlığım önemli değil yahu. Taş atıp da kolum yorulmuyor ya Önemli olan işinin görülmesi..

Üye
    paolamaldini Avatarı

Son Giriş
    25.07-2013
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sonuna kadar haklısın bu olmaması gerekir

Sayfa 1 / 2 12 SonSon