TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 6 / 54 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon
Toplam 803 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SMS 79 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2019
    Saat
    00:14
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ücretsiz ulaşım kartını alırken raporun ve engelli kartımın kopyasını alarak işlen yapmışlardı. Alınan bu evrak kopyaları İBB nin elektronik arşivinde olması gerekmez mi? Bana da mesaj gelmedi. engelliler açısından; ellerinde süresiz olduğu görülen rapor kopyası varken sağlık bakanlığının sitesinden raporu teyit etme ihtiyacı bana anlamlı gelmedi.

Üye
    besiktas Avatarı

Son Giriş
    21.08-2019
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    69
    Verilen Beğeniler
    6

Kastedilen vize işlemidir panik yok

Üye
    Poziyer Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim annemin refakatcili kartı var geçen sene çıkarttık hastaneye giderken kullanıyoruz şoför 31 temmuz son biletmatikte okutun dedi okuttum olmadı bi hafta sonra geçen sene çıkardığımız ibb kart yerine gittim biletmatikte süre uzamıyor problem ne dedim rapor surekli mi dedi evet dedim sürekli raporlu ibb kartları aktivasyon daha bizlere onay gelmedi dedi ay sonunda biletmatikde deneyin dedi yolladi bugun sms geldi istanbulkartiniza vizeleme talimatı gönderilmiştir biletmatikte az once sure uzadı. ( Not annem neredeyse 30 yıldır şizofreni hastası en son 2012 ilaç muafiyeti için sürekli engelli raporu mevcut. Mahkeme kararıyla da annemin vasisiyim) Eski raporu olanlar panik yapmayın alfabetik sıraya göre sms geliyordur muhtemel.
    Konu Poziyer tarafından değiştirilmiştir (15.07-2019 Saat 20:32 ).

Üye
    asiman1905 Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    17.08-2019
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    15

@besiktas ışte bu mesaj bana geldi galiba gitmek mecburiyetindeyimÜcretsiz istanbulkartiniza vizeleme talimati gönderilememistir!. Engelli raporunuzu temin ettiginiz hastaneye basvurarak raporunuzun Saglik Bilgi Sistemleri Genel Müdürlügü e-Rapor Sistemi'ne dogru sekilde kaydedilmesini saglayiniz. Ilgili rapor bilgileri hastane tarafindan sisteme girisi yapildiktan sonra en yakin Istanbulkart Basvuru Merkezimize raporunuzun asli ile birlikte basvurarak vizeleme isleminizi gerceklestirebilirsiniz. B001 yraporum 6 senelik oldu

Üye
    bitmeyenumut2 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    654
    Verilen Beğeniler
    62

Arkadaşlar toplu olarak atv habere mesaj atalım.

Atv haber konuyu gündeme getirip imamoğlu'nu eleştirirse geri adım atarlar...

Üye
    Beylikduzu Avatarı

Gerçek Adı
    Aytuğ
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @bitmeyenumut2

superr bence yapılmalı sence yayınlarlar mı ?

İBB Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden istifa eden ancak hala belediye şirketleri yönetiminde olan isimler ise şöyle
    Muzaffer Hacımustafaoğlu: İstanbul Otobüs A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
    Mevlüt Bulut: İstanbul Asfalt Fabrikaları San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
    Süleyman Karalı: İstaç İstanbul Çevre Yönetimi San. ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı*
    Nihat Macit: KİPTAŞ İstanbul Konut İmar Plan Turizm Ulaşım San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
    Çağatay Kalkancı: Belbim Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
    Eyyüp Karahan: Metro İstanbul AŞ ve İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlıkları
    Adil Karaismailoğlu: İstanbul İmar İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

kırmızı ile olan kısımlara bak şu an için belediye bu sistemlere erişemiyor ama olay buda değil engelli kartlarını engelli ve yaşlı hizmetleri müdürlüğü karşılar 20 Şubat 2019 kararname ile artık raporlar e-rapor sistemi ile sorgulama mecburiyeti geldi bunu yapan belediye değil yasa
    birazda iyi oldu 10 yıldır tedavi görüyorum hastaneye giderken bile ücret ödüyordum ama arkadaşım belediyede bedava kart kullanıyordu bunlar ortaya çıkmasın sistemleri kitleyenler bu millete zorluk yaşatanlardır bu saatten sonra amcam dayım değil raporu olan kullanacak

Üye
    besiktas Avatarı

Son Giriş
    21.08-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    69
    Verilen Beğeniler
    6

2006 dan eski raporlar sağlık bakanlığı sisteminde gözükmüyor sorun varsa ımamoğlu değil sağlık bakanlığıdır siz bence atv yerine A habere mesaj atın onlar daha komik oluyorlar
    @Salim G.
    Sen ımamoğlu nu kötülemek için mesaj yazıyorsun benim raporum 2016 aralık ayı ve sürekli her altı ayda bilet matiklerden güncelleme yapılıyor her zaman yaptırıyorum senin raporun eski ise normal hata varsada sağlık bakanlığında birader siyaset yapma

Üye
    bitmeyenumut2 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    654
    Verilen Beğeniler
    62

Üye
    Beylikduzu Avatarı

Gerçek Adı
    Aytuğ
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    23

4 Mart 2014 SALI

Resmî Gazete

Sayı : 28931

YÖNETMELİK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından:

ÜCRETSİZ VEYA İNDİRİMLİ SEYAHAT KARTLARI YÖNETMELİĞİ

Amaç ve kapsam

MADDE 1 – (1) Bu Yönetmelik, 8/1/2002 tarihli ve 4736 sayılı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Ürettikleri Mal ve Hizmet Tarifeleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kapsamında ücretsiz veya indirimli yolcu taşıma hizmeti verecek toplu taşıma araçlarının belirlenmesi, toplu taşıma hizmetinin kapsamı ve bu hizmetlerden ücretsiz veya indirimli yararlanmaya ilişkin usul ve esasların tespiti amacıyla düzenlenmiştir.

Dayanak

MADDE 2 – (1) Bu Yönetmelik, 4736 sayılı Kanunun 1 inci maddesinin sekizinci fıkrasına dayanılarak hazırlanmıştır.

Tanımlar

MADDE 3 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;

a) Bakanlık: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını,

b) Engelliler için kimlik kartı: Engellilere tanınan hak ve hizmetlerden yararlanmada kullanılmak üzere Bakanlık tarafından verilen ve engellilik durumuna göre ulaşımda refakatçi ile birlikte yararlanma durumunu da gösteren kimlik kartını,

c) İl müdürlüğü: Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünü,

ç) Seyahat kartı: 4736 sayılı Kanunun 1 inci maddesinin ikinci fıkrasında sayılan engelliler ve refakatçileri dışındaki kişilerin ücretsiz seyahat hakkından yararlanabilmesi için Bakanlık tarafından düzenlenecek kartı,

d) Şehir içi toplu taşıma hizmetleri: Şehir içi kara ve deniz taşımacılığında taksi, taksi dolmuş, dolmuş, rekreaktif, turistik ve servis amaçlı kullanılan araçlar hariç olmak üzere; demiryolları ve denizyollarının şehiriçi hatlarında sunulan toplu insan ulaşımına yönelik hizmetler ile belediyelere, belediyeler tarafından kurulan şirketlere, birlik, müessese ve işletmelere veya belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs veya şirketlere ait olup da mevzuatına göre ayakta yolcu taşıyabilen araçlar ya da demiryolları ve denizyolları araçları kullanılmak suretiyle sunulan şehir içi toplu insan ulaşımına yönelik hizmetleri,

e) Şehirlerarası toplu taşıma hizmetleri: Rekreatif, turistik ve servis amaçlı kullanılanlar hariç olmak kaydıyla, demiryolları ve denizyolları araçları kullanılmak suretiyle sunulan şehirlerarası toplu insan ulaşımına yönelik hizmetleri,

ifade eder.

ücretsiz seyehat kart işlemleri belediyenin insiyatifi ile yürütülmez kanunla belirlenmiş çerçeve ile bunu yazmaktan bıktık ama bazıları anlamamaktan bıkmadı

İdari ve cezai işlemler

MADDE 12 – (1) İlgili kurumlar, belediyeler ile belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketler, ücretsiz ve indirimli seyahat hakkının kullanılması ile ilgili olarak gerekli tedbirleri alır.

(2) Ücretsiz veya indirimli seyahat hakkının kullandırılmaması hâlinde bu haktan faydalandırılmayan her kişi için mülki idare amiri tarafından toplu taşıma aracının tarifesi üzerinden elli tam bilet bedeli tutarında idari para cezası uygulanır. Bu maddeye göre verilecek idari para cezaları tebliğinden itibaren bir ay içinde ödenir ve genel bütçeye gelir kaydedilir.

Şayet belediyeden yana hata olduğunu düşünen şikayet edebilir

Bahsi geçen yönetmelik

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Üye
    Yeditepe34 Avatarı

Son Giriş
    02.08-2019
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Raporum sürekli ve 8 aylık oldu daha yeni yani bana da aynı mesaj geldi. Vizeleme yapilamamaktadir hastaneye sonra bize gelin diyor. Bakalım yarın nasipse gidicem hastaneye yazarım burdan inşAllah

Üye
    BİR BANKACI Avatarı

Gerçek Adı
    TUNCAY
    Son Giriş
    22.08-2019
    Saat
    10:09
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@RecepKon

Raporunu al hastaneye götür elindeki raporu arşive tarasinlar bence. Nolur nolmaz arsivle vakit kaybı olmaz hemen giriş yapılır. Tabii bu benim tahminim.

Üye
    Merciless72 Avatarı

Son Giriş
    03.08-2019
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@RecepKon

20 Şubat'ta 2019 tarihten önceki raporlari hastane e rapora kaydederse sıkıntı yok ama sil bastan yeni rapor cikarin derse o sorun bizim derdimiz o ama kimse anlamak istemiyor bizi.. 10 senedir rapor istemedi ibb şimdi istiyolar.. yazik bu engelli vatandaşlar çektiği çile

Üye
    Beylikduzu Avatarı

Gerçek Adı
    Aytuğ
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    23

@Merciless72

cezası var şikayet et 184 arayınca sana ne dedi ?

olay zaten 20 Şubat'ta 2019 genelge belediye dahil tüm kamu kuruluşlarını bağlar kanunu koyan devlet sen suçu neden belediyede arıyorsun
    bu kanunu çıkaran neden hazırlığını yapmadı demiyorsun o tarihten bugüne neden hastaneler arşivdeki raporları sisteme geçmedi

şikayet hakkınız ve cezası var yeni genelgeye göre kurumlar yazılı evrak oluşturup saklayamaz bu işlem sadece sağlık bakanlığı ve sosyal politikalar bakanlığına verişmiş

MADDE 12 – (1) İlgili kurumlar, belediyeler ile belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketler, ücretsiz ve indirimli seyahat hakkının kullanılması ile ilgili olarak gerekli tedbirleri alır.

(2) Ücretsiz veya indirimli seyahat hakkının kullandırılmaması hâlinde bu haktan faydalandırılmayan her kişi için mülki idare amiri tarafından toplu taşıma aracının tarifesi üzerinden elli tam bilet bedeli tutarında idari para cezası uygulanır. Bu maddeye göre verilecek idari para cezaları tebliğinden itibaren bir ay içinde ödenir ve genel bütçeye gelir kaydedilir.

belediye ne sebeple olursa olsun hakkın kullanımını kısıtlayacak engelleyecek işlem yapamaz yaptığı taktirde en büyük mülki amir istanbul valisi gerekli tedbiri alır

Elektronik imzalı veri paylaşımı

MADDE 16 – (1) Bu Yönetmeliğe ilişkin sistem Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulur ve yürütülür.

(2) Yetkili sağlık kurum ve kuruluşları tarafından düzenlenen raporlara ait kayıtlar sistemde tutulur. Birey veya vasisinin yazılı rızası alınarak raporlar sistem üzerinden, ilgili kamu kurumlarınca paylaşılır.

GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren rapor vermeye yetkili sağlık kurum ve kuruluşları raporların elektronik ortamda düzenlenmesine dair sistemlerini bir yıl içerisinde tamamlar. Elektronik imzalı veri paylaşım sisteminin gerçekleşmesini müteakiben kurumlara yazılı belge düzenleme işlemleri sonlandırılır.

KISACA SISTEME KAYDETME YETKISI SADECE HASTANE VE SAGLIK BAKANLIGINDA .

20 Şubat 2019 ÇARŞAMBA

Üye
    besiktas Avatarı

Son Giriş
    21.08-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    69
    Verilen Beğeniler
    6

1 yıl içinde tamamlar dan kasıt eski raporlar sanırım

Raporların elektronik ortamda düzenlenmesi

GEÇİCİ MADDE 1 –*(1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren rapor vermeye yetkili sağlık kurum ve kuruluşları raporların elektronik ortamda düzenlenmesine dair sistemlerini bir yıl içerisinde tamamlar. Elektronik imzalı veri paylaşım sisteminin gerçekleşmesini müteakiben kurumlara yazılı belge düzenleme işlemleri sonlandırılır.

Üye
    bitmeyenumut2 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    654
    Verilen Beğeniler
    62

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    184'ü aradım.

5 dakika sonra dönüş yaptılar.

E rapor öncesi verilen raporların e rapora dönüşmesi için tekrardan heyete girilmesi ve eski raporun iptal edilmesi gerekiyormuş.

Yani hastaneler mevcut raporları tarayıp e rapor olarak düzenlemiyormuş...

Yani herşey sil baştanmış...

184'ün verdiği bilgi bu yönde.

Sayfa 6 / 54 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon