TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    thinkpad Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    22.11-2021
    Saat
    06:56
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    43

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaslar buyuksehir meclis karari ile bundan sonra engelli kartlari sureli ya da suresiz farketmeksizin her yıl vize olacakmış. ağır engellilerde 3 yılda bir vize. sürekli raporu olan sürekli engellilerde de her yıl aynı raporu tekrar tekrar götürmemizi istiyorlar.

ben sürekli raporumu verip 2019 vizemi yaptım. 2020'de tekrar aynı raporu isteyecekler 2021'de aynı 2022'de aynı bu şekilde sürekli rapor da olsa aynı şeyi tekrar tekrar vize yaptırma zorunluluğu getirilmiş.

doğal olarak yeni vize yaptırmaya giderken de şoför ne dediysem kabul etmedi ille de para ver diye ısrar etti. mecbur otobüs içinden parayla kart satın aldım. aspb başbakanlık kartlarını gösterdim bana para ver diyor başka bir şey demiyor adam.

mutlaka ama mutlaka bu saçma kurala herkesin tepki göstermesi lazım. lütfen 10 dakika ayırıp cimer'den şikayetçi olalım ve sürekli raporu olanların her sene vize zorunluluğunun kaldırılmasını talep edelim.

Üye
    fener Avatarı

Son Giriş
    29.08-2020
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    159
    Verilen Beğeniler
    66

merhaba bu hangi belediye için geçerli ??

Üye
    thinkpad Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    22.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    43

@fener

merhaba. antalya ulasim yani antalya buyuksehir belediyesi

herkesi cimer'e tepki gostermeye davet ediyorum.---> https://www.cimer.gov.tr/Basvuru/

Üye
    sneyper Avatarı

Gerçek Adı
    süleyman
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    90
    Verilen Beğeniler
    311

BURSA raporu istemiyor ama her yıl vize istiyor

Üye
    thinkpad Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    22.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    43

@sneyper

surekli raporu olan birisi neden her sene vize yapıyor bunun mantigini aciklayabilecek kimse var mi? sureli olsa anlarim ama surekli raporu olan adam neden her sene kart merkezlerine vizeye gider? buna sesimizi yukseltmemiz lazim. mesela ankara'da boyle sacma sapan uygulamalar asla yok. antalya ve bursa madem boyle o zaman cimer'e yazalim bu uygulama duzeltilsin.

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    23.11-2021
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.518
    Verilen Beğeniler
    6.579

Serbest kart dğlmi ne vizesi

Üye
    AksitRecep Avatarı

Son Giriş
    08.03-2020
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    11

Bildiğim kadarıyla verilen kartlar sistemde sürelidir bizlerle raporla alakalı bir durum degil. öğrenci öğretmen 65 üstü basın vs vs. Rapor istemeleri tuhaf ama kartı her yıl yenilersin. Her yerin yenileme sistemi farklı olabilir. İstanbul da Denizli de her yıl yenileme istiyor.

Üye
    HakanEs26 Avatarı

Gerçek Adı
    İnst:@hakanaksoy2626
    Son Giriş
    19.11-2021
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    148
    Verilen Beğeniler
    119

Eskişehirde Vize falan istenmiyor. Sadece her yıl kartı çıkardığınız gün yenileteceksiniz. İlk alacaklardan 5-10 Tl bi kart ücreti bir defaya mahsus alınıyor.

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    139
    Verilen Beğeniler
    23

kocaeli de her yıl rapor ile gidilerek vize yapılıyor kartta

Üye
    thinkpad Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    22.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    43

bakın herkes yazmış bursa şöyle kocaeli böyle yok rapor götürüp vize yeniletiyoruz yok efendim elektronik kart sistemi böyleymiş.

neden ankara'da böyle saçma şeyler yok? hangi ilde nasıl olduğunun bir önemi yok ki. bu bir angaryadır. adamlar her yıl A4 kağıt boytunda raporu(hem de aynı kağıdı) getirip vize yaptrma zorunluluğu getirmiş. bu kadar saçma bir uygulama olamaz. güzel örgütlenme olmuyor ne yazık ki. herkes bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetinde.

tekrar rica ediyorum cimer'e girip bu konuyla alakalı engelli kartlarında iki yılda bir vize zorunluluğu bir nebze anlarım ama her yıl olmamalı gibi yazmak lazım. hangi ilde hangi uygulama oldugunun bir onemi yok. yapılan işler engellileri bu serbest kartları çıkartmaktan bezdirmeye, uğraştırmaya yönelik mi asıl dikkat edilmesi gereken bu.

Üye
    uNiQuE_54 Avatarı

Son Giriş
    07.09-2020
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @thinkpad
    Bende Antalya'da yaşıyorum ve sizin yaşadığınız sorunun aynısını bende yaşamıştır. Defalarca telden görüştüğüm halde devletin verdiği engelli kartlarını kabul etmiyoruz geçerli değil bizim belediyenin verdiğimiz kartlar geçerli diyorlar BİMER'e ve Valiliğin Açık Kapı üzerinden defalarca şikayet etmeme rağmen maalesef Belediyeler Koskoca Devletin kararına uymamakta tınlamamakta hesap soran olmadığı için.. Verilen cevap saçma sapan aptalca ve aynıydı bana verilen cevap aynen şu;

T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’ ne yapmış olduğunuz 1800055951 sayılı başvurunuz 12.03.2018 tarihinde ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:Sayın .....................Talebinize istinaden; Sistemimizde tanımlı olan kartların tip ve vize süresi bilgileri şikayette de belirtildiği gibi Ulaşım Daire Başkanlığı’nın aldığı kararlar doğrultusunda uygulanmaktadır. Sistemimizde Engelli vatandaşlarımızın kullanacağı 3 tip kart mevcuttur. Bu kart tipleri Engelli, Ağır Engelli ve Refakatçi kartlarıdır. Alınan kararlar gereği Engelli kartlarının vize süresi 1 yıl olarak belirlenmiştir. Bu nedenle aynı tip karta farklı vize süreleri belirtilemediğinden dolayı bütün kartlar her yıl vizelenmek zorundadır. Vize işlemlerinden herhangi bir ücret alınmamakta olup mevcut bakanlık kartları ve raporlarla vize yapılmaktadır.Bilgilerinize rica ederizSaygılarımızlaİLETİŞİMANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİANTALYA ULAŞIM A.Ş.

Üye
    emogumo Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    11.04-2020
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    94

çok saçma bi uygulama izmir ne kadar düzgün işliyor o zaman antalya belediyesi eziyetçiymiş

Üye
    thinkpad Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    22.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    43

@uNiQuE_54

tekkelimeylşe rezalet dostum ne diyeyim. ulaşım daire başkanlığının aldığı kararla diyor. daire başkanı canı nasıl isterse karar çıkartacaksa bu yasaların yönetmeliklerin ne anlamı var? devlet devlet olmaktan çıkalı 1.5 yıl oluyor ne diyeyim.

Üye
    KCETAŞ Avatarı

Son Giriş
    27.05-2021
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    5

kayseri`de her yıl vize yok

Üye
    black bishop Avatarı

Gerçek Adı
    tosun
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aslına bakarsanız ulaşımla ilgili bu zorlukların önümüze çıkmasının nedeni bize sağlanmış olan bu ayrıcalığın suistimal edilmesinden kaynaklı .. ayak tırnağı kırılsa engelli raporu almaya çalışan, yan gelip yatıp para kazanmayı bekleyen bi toplum olduk .

belediyelerin biz engelli vatandaşların ücretsiz seyahat hakkınında suistimalin önüne geçebilmek için böyle uygulamalara başvuruyor .
    teknik anlamda hatalar olabilir ona lafım yok ancak bu tür uygulamalardan kurtulmak için çevremizdeki ve zihnimizdeki beleşe yaşama zihniyetinden kurtulup sıyrılmamız lazım ..

hiç unutmuyorum bi gün engelliler.biz de bi arkadaşımız sormuş; engelli kartımı abim , anam, babam, amcam, dayım kullansa sorun olurmu? .. engelli kartımı toplutaşımada kullanırken karta el konmuş ne yapabilirim? gibisinden başlıklar görmüştüm.

birde engelli bir vatandaşın zamanında almış olduğu beltaş ulaşım kartını, kartın sahibi vefat etmesine rağmen kullanmaya devam eden bi kişiyi duymuştum sonrasında karta el konmuş ama o zaman içerisinde hakkımızı nekadar suistimal ettiği meçhul ..

bu zihniyetteki engeldaş ve onların akrabaları olduğu sürece belediyelerin bu tür zorlukları önümüze çıkarması çok normal .

Sayfa 1 / 2 12 SonSon