Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 70 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İlgili metni buraya copy yaparmısın.

Üye
    alp_bursa Avatarı

Gerçek Adı
    ALPASLAN YILDIZ
    Son Giriş
    29.07-2015
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kayaozesen Mesajı Gör
    karar geri çekildi yine % 40 raporu olan % 50 lik indirimden faydalanabilecek
    lütfen açıklama yazarmısın gerçekten geri çekildimi

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yani işin özü;
    Herkese %30'a kadar indirim yapılabilir diyor yasa. %60 özürlüye'de %30 indirim yapılır diyor. Yani İndirim ilgili düzenleme dostlar AVM'de görsün boyutuna getirilmiştir.

Üye
    EXTINQUISHER Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Alay TASLAK
    Son Giriş
    10.12-2009
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Sancaktepe
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uzun yol bilet ücretlerinde %50 olan indirim düşürüldü mü ? dün Varan firmasından indirim miktarının %20 olduğunu söylediler.

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben dun ızmırden denizliye bilet aldım daha once 20 ytl olan bılet'i 13 ytl ye alıyordum. şimdi 18 ytl ye biniyorum. yanı sadece 2 ytl fark oluyor artık. Ne yazıkkı zıhnıyete bakın türkiyedeki art niyetlere bakın zaten 46 kişik bir otobuste sadece 2 kişiye engelli bileti vewriyorlardı. 46 x 20 = 920 ytl yapar. 2 engellının bılet farkı 10 ytl. 920 ytl de 10 ytl nın pesıne dusuyorlarya bravo dogrusu.

Üye
    koca çorumlu Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    22.12-2016
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

komisyonda tekrar degerlendirilecegini basında okudum sanırım tepkileri dikkate alacaklar cıkar bir kaç güne kadar ..

Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    01.09-2017
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Haberlerinizi bekliyoruz koca çorumlu arkadaşım..

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Otobüs biletinde yüzde 30'luk indirim için aranan engellilik oranı yüzde 60'tan yüzde 40'a iniyor
    Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü, şehirlerarası otobüslerde indirimli tarifeden yararlanacak engellilerde aranan sakatlık oranını yüzde 60'tan yüzde 40'a çekmek üzere çalışma başlattı. Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü, kısa süre önce yaptığı bir düzenlemeyle şehirlerarası otobüslerde indirimli tarifeden yararlanacak engelliler için aranan sakatlık oranını yüzde 40'tan yüzde 60'a çıkarmış, şehirlerarası yolculuklarda engellilere tanınan yüzde 50'lik indirim de yüzde 30'a indirilmişti. SABAH, Birleşik Sakatlar Federasyonu ve onlarca engelli yurttaşın bu düzenlemeyle ilgili tepkisini gündeme getirdi. Bu yayın üzerine Devlet Bakanı Aliye Kavaf, Ulaştırma Bakanlığı'na bir yazı yazarak, düzenlemenin yeniden gözden geçirilmesini istedi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da devreye girince Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü, engellilik oranını yeniden 'daha makul' bir düzeye düşürmek için çalışma başlattı. Yetkililer, oranı yüzde 40-50 arasına çekmeyi düşündüklerini belirterek, "Tabii bu biraz zaman alabilir. Ancak, engellilik oranını mutlaka yüzde 50'nin altına düşüreceğiz" dedi.

İNDİRİME DEVAM
    Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü'nün bilet fiyetlerinde engellilere tanınan yüzde 50'lik indirimi, yüzde 30'a düşürmesi kararı ise aynen devam edecek. Yetkililer "Oranın şu aşamada bu düzeyde kalacak gibi görünüyor. Ancak, değişik formüller ele alınabilir" dedi.

Federasyon açıklaması

BİRLEŞİK Sakatlar Federasyonu Başkan› Cemalettin Gürsoy: Engel oran›n› yüzde 40'tan 60'a çeken yönetmelik gerçeklerden uzak bir karard›. Milyonlarca engellinin hayat›n› daha zorlaşt›racak olan bu düzenlemeyi gündeme getiren ve bürokratlar›n geri ad›m atmas›n› sağlayan SABAH gazetesi yönetimine federasyon olarak teşekkür ediyoruz

Üye
    EXTINQUISHER Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Alay TASLAK
    Son Giriş
    10.12-2009
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Sancaktepe
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sanırım en sonunda bizi yüzde yüz indirecekler. Ama otobüsten

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

extınquısher valla cok guldurdun benı Allahta senı guldursun. garıbanın üç kuruşuna göz dikiyorar. madem gerı ındırıcen neden cıkarıp bızı otobus yazahanelerınde kavga ettırıyorsun bakanlıgın herhalde canı sıkılıyor canları hersıkılışında hadı boye yapalım soyle oynayalım dıyorlar. oda sessız cogunluk olan engellıre gucu yetıyor.

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iş yapar gözükmek başka birşey değil maaşlarını hakediyorlar çalışıyolar imajı çizmek bence

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Buda akp nin diğer demokratik yasaları delme girişmi gibidir.
    Engelli oranını belirleme cetvelini değiştirerek engellilerin bir kısmını saf dışı etmek.
    Zaman zaman bazı konularda olduğu gibi karayolu ulaşımındada engel sınırını % 60 olarak belirlemek. Yakında yasadaki % 40 engelli oranını % 60 a çekmek için yapılan bir oyundan başka birşey değildir, şu yasada %60 gelin anlaşalım bu oran çok düşük % 60 falan çıkaralım diyecekler ve beldeiye ve diğer yasalardaki haklarıda budayacaklar..
    İnanın bu cinlik şeytanın bile aklına gelmezdi.
    Nerde o kadar engelli derneği var dava açan oldu mu ? hiç ses yok.
    20 bin üyesi olan bu siteden bir kampanya varmı o da yok. Biz bu engelleri bireysel tepkilerle aşamayaız AŞAMAYIZ!! bunu artık öğrenmemiz gerekir.
    Bireysel başvuryu şikayeti işte öyle kale alırlar. Koskoca Ulaştırma Bakanı Tv. de engelliler için indirim yaptık ulaşımda dedi.
    Herkeste sanıyorki söylenen gerçek.
    Artık taşın altına elimizi topluca koymamız lazım. En azından arkamızdan gelen genç sakatlar için buna mecburuz.
    Çok geç olmadan bu zihniyete dur diyelim. Sakatları siyasete menfeat çıkarlarına yem yaptırmayalım.

Üye
    Leandros Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adil korkmaz;
    Yalnız bir şeylerin yapılması isteniyor da; "ses çıkaralım, uğraşalım, mücadele edelim" deniyor ya, nasıl olacak, çatı ne olacak? Bizzat benim bildiğim birbirinin kuyusunu kazan engelli dernekleri var. Hele ki "özürlü" sıfatını kafadan kabul eden dernekler sanki bana maça 1-0 yenik başlıyorlar gibi geliyor. bundan gocunmayanlar sistemin çizdiği sınırlar dahilinde birşeyler yapmaya çalışıyorlar ya, her kaybettiğimiz hakkımız çevremizdeki çemberin daralması anlamına geliyor. Yakında kıpırdayamaz olacağız. Duyrulur!

ALİ DOĞAN;
    Dediğiniz doğrudur ben sadece bir engelliyim ve birey olarak bu konuda üzerime düşeni yapmak isterim. Sadece birey olarak mı birşeyler yapmaya çalışacağız ben size mesaj atacağım orda ayrıntıları bildiririm.

Üye
    delikanlibankaci Avatarı

Gerçek Adı
    fazlı ayan
    Son Giriş
    30.11-2015
    Saat
    23:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşlerim hak verilmez alınır.biz birlik bütünlük göstermedikce kimse bize hak vermez.

Üye
    osman77 Avatarı

Gerçek Adı
    osman
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben daha iki gün önce sivasa geldim özürlü kartımda % 40 yazıyor diye bu oran gecmiyor dediler bende yeni saglık raporumu verdim % 68 yazıyor bu sefer kartın nerde dediler bende daha sosyal hizmetler yeni kartı hazırlamadı bana bu rapor gecersiz dediler ben sesimi yükseltince beni üst kattaki yetkiliye gönderdiler oda bu rapor gecer dedi assa indim 60 tl olan birim fiyatını en uzun yoldan hesaplıyacagız dediler bende bilet almıyorum dedim baska bi firmaya gidip % 40 rapor olan özürlü kimligimi gösterip biletimi % 30 indirimli aldım

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon