Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mavi gözlü kel Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Daha önce aktarmalı olarak yurt dışı seyahati yapan tekerlekli sandalye kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini ve dikkat etmem gereken konuları anlatırsa çok makbule geçer.
    İnternette bir çok bilgi var kafam karıştı kuzenimle birlikte yolculuk yapacağız ikimiz de engelliyiz.
    Ben tekerlekli sandalye kullanıyorum refakatçiden söz ediliyor.
    Sadece ikimiz seyahat edemez miyiz?
    Bir de tekerlekli sandalyem için ek bagaj ücreti mi alıyorlar?
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

yolculuk yapan kimse yok mu?

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

Üye
    Cloud. Avatarı

Gerçek Adı
    Enes
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    1

ben thy ile Atatürk ten Dalamana abimle gittim gecen yıl.Gayet iyiydi yolculukta transferde...ttek sorun koltuk aralığı dardı benim boy 1.90 olunca sıkıştım
    uçağa geçiş biraz kargatulumba oldu.Uçak inçine koridora sığıcak küçücuk bı normal sandalyeyle transfer oldum.o kısım biraz türk işiydi ama o koridorada normal sandalyemiz sığmazdı...

Üye
    mavi gözlü kel Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yolladığınız video ingilizce ve ben anlamıyorum malesef

anladığım kadarıyla refakatçiyle yolculuk yapmışsınız biz iki engelli olarak yolculuk yapacağız ve istanbul da 2 saatlik bir bir bekleme var aktarma yapılıyor iç hatlar kapısından dış hatlar kapısına aslında öğrenmek istediğim bavullarla biz mi uğraşacağız yardımcımı talep etmeliyiz tekerlekli sandalyem ek bagaj kapsamına mı giriyor?

Üye
    baharrrr Avatarı

Gerçek Adı
    bahar kıroğlu
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    12:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

refekatci filn istenmio orda zaten yaninda biride olsa engelli oldugun icin ozel hizmet yapilio pegasus oyle akulu arabaya ucret alinmio onceden bildirmeniz yetrli

Üye
    YavuzA Avatarı

Gerçek Adı
    Yavuz
    Son Giriş
    16.02-2017
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    Batman / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Merhabalar, ilk kez uçak yolculuğu yapacağım, hiç bir tecrubem yok,

Sorularım şunlar;

Engelli olduğuma dair dr dan rapor istediler, herhangi bir ortopediye gitsem bana verdikleri rapor yeterli olur mu?
    Uçağa giriş ve iniş nasıl yapılacak, merdivenlerden iniş çıkış falan bir kolaylık sağlıyorlar mı?
    Uçak içi ne kadar geniş, koltuğuma kadar t. sandalyemle gidebilir miyim?

Teşekkürler.

Üye
    Ulemamahdumu Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    20:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tekerlekli sandalye ile uçakla seyahat
    THY Web sitesinden alınmıştır.

tekerlekli sandalye

Web sitemizden ilk uçuşlarınıza (iç ve dış ) 48 saat kalana kadar tıbbi bir rahatsızlığı olmayan ancak tekerlekli sandalyeye ihtiyaci olan yolculara, yolcunun durumuna göre 3 farklı tipte tekerlekli sandalye hizmeti verilir.
    • Apron İçin: Merdiven inip çıkabilen ancak uzun yol yürüyemeyen yolcular için, uçağa kadar temin edilen tekerlekli sandalyedir. Yolcu, tekerlekli sandalyeyi uçaktan yolcu salonuna veya yolcu salonundan uçağa taşınmak amacıyla talep eder. Merdiven çıkıp inmede sorunu yoktur. Kabindeki koltuğuna yürüyebilir.
    • Basamaklar İçin: Merdiven inip çıkamayan ancak yürüyebilen yolcular için, uçak kapısına kadar temin edilen tekerlekli sandalyedir. Yolcu, tekerlekli sandalyeyi uçaktan yolcu salonuna veya yolcu salonundan uçağa taşınmak amacıyla talep eder. Merdiven çıkıp inmede sorunu vardır. Kabindeki koltuğuna yürüyebilir.
    • Kabine Kadar: Yürüyemeyen yolcular için, kabinde koltuğa kadar temin edilen tekerlekli sandalyedir.

Yolcu tamamen hareketsizdir ve yerinden kımıldayamamaktadır. Uçağın basamakları için yardıma ihtiyacı vardır. Uçak kapısından kabin koltuğuna, kabin koltuğundan uçak kapısına taşınma zorunluluğu vardır.
    Rezervasyon ve satış aşaması sırasında istekte bulunmadığınız takdirde, arzu edilen hizmetin havalimanında sunumunda gecikmeler yaşanabilir.
    tekerlekli sandalye ile ilgili Önemli Notlar:

(i) Diğer özel istek talebi bulunan yolcularımıza olduğu gibi tekerlekli sandalye talep yolcularımıza da Online Check-in, Kiosktan Check-in ve Online Biniş Kartı hizmetleri verilememektedir.
    (ii) Yolcu, Refakatsiz uçabileceğini beyan ederse, refakatçişartıaranmaz.
    (
    iii) Ayrıca seyahat planında diğer havayolları ile ortak uçuş olarak gerçekleştirilen uçuş bulunan yolculuklar için tekerlekli sandalye talebi yerine getirilememektedir.
    (iv) Bebek yolcularımız için tekerlekli sandalye hizmetimiz bulunmamaktadır.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12