Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Cigdemy Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evettt ben, bizler otobüslerde serbest geçiş hakkımız olduğu için istedikleri her lafı, hakareti, suratsızlığı vs... gösterme hakkını kendilerinde bulan bir kısım halk otobüsü şoför ve muavinlerini şiddetle kınıyorum...
    Mekan: İstanbul yolları...

Üye
    KOKO1968 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARKADAŞLAR

BU KONU HAKKINDA BİZİM SERT TAVIR KOYMAMIZ GEREKİR.

HATTA BUNA BAŞLANGIÇ OLARAK BU TAVIRLARI SERGİLEYEN
    ARAÇLARIN PLAKALARINI AÇIK VE NET OLARAK YAYINLAYALIM.
    TABİ BU KONUDA OTURAN BOĞA'NINDA FİKRİNİ ALMAK GEREKİR.
    BELKİ BU DAVRANIŞ SUÇ OLABİLİR.

NE VARKİ BİZ BÖYLE SUSAR İÇİMİZE ATARSAK BİZE VERİLEN HAKLARI
    HİÇ BİR ŞEKİLDE KULLLANAMAYIZ.
    BENİM DÜŞÜNCEM BÖYLE YA SİZ NE DERSİNİZ

SEVGİLERLE

KORKUT

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

O tür bir muameleyle karşılaşan arkadaşlar, otobüsün plakasını, sefer numarasını, şoförün tarifini ve gün/saat bilgilerinin derhal İETT'ye bildirsin.
    Aşağıdaki bağlantıda, şikayetlerinizi aktarabileceğiniz bir form var. Formdaki "Lütfen bir konu seçiniz" başlıklı bölümde, "İETT Sürücü Davranışları" seçeneğini işaretleyebiliyorsunuz.
    www.iett.gov.tr/gorus_oneri.php

LÜTFEN ÜŞENMEYiN!..

Ben aşağıdaki mesajı yolladım bile
    Sayın yetkili,

Bendeniz, Engelliler ve Dostları Kulübü (www.engelliler.biz) web sitesinin yapımcısıyım.
    Sitemizin 1500'e yakın üyesi bulunmakta ve aylık 10 binin üzerinde tekil ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir.

Bugünlerde üyelerimizin birçoğundan benzer şikayetler duyunca, konuyu size yazma gereği duydum. Keza bundan sonra üyelerimiz de bu form aracılığıyla size şikayetlerini iletecekler.
    Şikayetimiz şudur:
    İETT'nini engellilere tanıdığı, otobüslerden ücretsiz yararlanma hakkına karşın, halk otobüslerini kullanan sürücü ve görevliler, -hernekadar engellinin binmesine ses çıkaramasalar da- iğneleyici söz ve tavırlarla, engellileri rahatsız etmektedirler. Öyle ki, yapılan edepsizlikle engelli yurttaşlar, suç işliyormuş psikolojisine sokulmaktadırlar.
    Bunun yanı sıra, tüm İETT görevlileri için de söyleyeceklerimiz var:
    - Lütfen otobüsler duraklara tam yanaşsın
    - Lütfen otobüsler durakta DURSUN
    - Lütfen otobüslere yolcu iniş-binişi esnasında, acele edilmesin

Yukarıdaki isteklerimiz için milyarlarca Lira harcamaya gerek yok. Biraz eğitim, biraz da insanlık yeter!..

Yeni dönemde atılım ve yenilenme iddiasıyla yola çıkan İETT'nin, değişime ayak uyduramayan bazı kişileri yola getirmesini ve biz engellilere yapılan saygısızca davranışların önüne geçilmesini önemle rica ederiz.

Saygılarımla

Bülent Küçükaslan
    Engelliler ve Dostları Kulübü
    www.Engelliler.biz
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    adriaan Avatarı

Son Giriş
    11.06-2005
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Hollanda
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bencede hemen yetkililere bildirin.bende kiniyorum oyle davranan soforleri.....

Üye
    Cigdemy Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa
    -hernekadar engellinin binmesine ses çıkaramasalar da-
    Saygısızlık boyutuna göre yaşananlar değişiyor, özellikle görme engelli arkadaşlarımızı almadan duraktan hareket eden otobüsler çok..
    Benim başımada bir iki kere geldi, ben genellikle en son binmeyi tercih ediyorum rahat binebilmek için ama herkesi aldıktan sonra ben tam adımımı atacakken hareket edip gitti bir seferinde, sinirimden kaldırımın kenarına oturup ağlamıştım dakikalarca....

Benim ve arkadaşlarımın otobüs maceraları yazmakla bitmez üzücü olduğu kadar komik şeylerde yaşıyoruz...

Otobüsün yan tarafında ve arka sağ köşesinde ( iki numarada aynı ) bir numara vardır bu numarayı ve bindiğiniz durağı da bülentin yazdığı bilgilere eklerseniz o şahsa ulaşmak daha kolay olur..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Yukarıdaki mesajıma İETT'den gelen -çok açık ve net- cevap:

Değerli Yolcumuz Bülent Küçükaslan,
    http://iett.gov.tr sayfasından yapmış olduğunuz başvuru neticesinde
    --------------------------------

13.12.2004 tarihli e-mailiniz incelenmiş olup,Engelli vatandaşlarımıza gereken hassasiyeti göstermeleri yönünde sürekli olarak tüm personelimiz uyarılmaktadır.
    Ancak zaman zaman bu uyarılarımıza rağmen bu tür sorunlarla karşılaşılmaktadır.
    Otobüs kod ve plakası verildiği takdirde ilgili hakkında gerekli idari işlem yapılacaktır.

Bilgilerinize.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    enderture Avatarı

Son Giriş
    21.03-2012
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    K.Çekmece- İstanbul, Turkey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Haklı ve seviyeli bir tepki göstermek, neticeye ulaşmak. Herkezin örnek alması ve alkışlaması gereken bir davranış. Hayatımızdaki tüm Engellerin ortadan kalması dileğiyle.
    TEBRİKLER OTURANBOĞA, ALKIŞLARIMI UMARIM HİSSEDİYORSUNDUR.
    Saygı ve sevgilerimle.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Ben, TC'de, engellilerin isteyip de alamayacağı hiç ama hiç bir hakkın olamayacağına inananlardanım. Yeterki istensin ve ter dökerek mücadele edilsin.
    Hele de AB sürecinin böylesi hızlandığı bir ortamda...

Üye
    ayhan bahçeli Avatarı

Gerçek Adı
    Ayhan
    Son Giriş
    03.04-2009
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oturan Boğa olayı çözümlemişsiniz zaten tebrikler.......

Konuya katkı adına birşey eklemek istiyorum. Aslında şartnameleri bulup burda yayınlamak isterdim ama inşallah onuda daha sonra eklicem. Şifai bilgi olarak halk otobüsleri ücretsiz taşıdığı için engelli insanları ciddi anlamda sıkıntılı durumlara düşürüyor. Ancak halk otobüsleri hatta çalışırken belediyeye ödemesi gereken mebladan, belli bir oranda ücretsiz taşıdığı yolculara istinaden muafiyetli ödeme yapılıyor.

Yani işin aslında halk otobüsleri bizleri aslen ÜCRETSİZ taşımıyor. Bize İ.E.T.T ücretsiz taşıma hakkı veriyor.

Üye
    baharcandan Avatarı

Son Giriş
    20.02-2009
    Saat
    08:42
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

:lol: :lol: :lol:

Üye
    nuray özdemir Avatarı

Son Giriş
    25.02-2009
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HİC UNUTMUYORUM KADIKÖYE DERSANEYE GIDIYORDUM DURAKTA BEKLERKEN OTOBÜS UZAKTAN GÖRÜNDÜ KALDIRIMIN ÜZERINDE BEKLIYORUMKI EGER ŞÖFÖR KALDIRIMA YANASIRSA RAHAT BINEBILEYIM DIYE NEYSE OTOBÜS YAKLASIRKEN BEN ŞÖFÖRE ELIMLE KALDIRIMA YAKIN DURMASINI IŞARET ETTIM AMA MALESEF ŞÖFÖR TAM TERSINI YAPTIGI ICIN COK ÜZÜLMÜSTÜM BIR AN BEN BUNA SESSIZ KALIRSAM AYIP OLUR DIYE DÜSÜNDÜM
    NEYSE SIRADA BEKLEYEN YOLCULARA ÖNCELIK TANIDIM SIRA BANA GELINCE ALLAH BILIYOR YA GICIKLIK OLSUN DIYE ŞÖFÖRDEN YARDIM ETMESINI ISTEDIM
    ARABAYI DURDURDU VE ISTEMEYE ISTEMEYE YARDI ETTI BINDIKTEN SONRA TESEKKÜR ETTIM VE YANAŞSAYDINIZ BU KADAR ZOR DURUMDA KALMAYACAK-
    TIM DEDIM OTBÜSE BINERKEN CEKTIGIM ZORLUKLARI ASLA UNUTAMIYORUM

Üye
    AHMET AKDERE Avatarı

Son Giriş
    21.07-2009
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BU TİP İNSANLARI KINIYORUM. İNSANA SEVGİ BESLEMEYEN TÜM İNSANLARI DA KINIYORUM.
    İNSAN NE KADAR STRESLİ BİR ORTAMDA ÇALIŞIYOR OLSA BİLE SEVGİYLE KARŞILAMAYI BAŞARABİLİR.

SAYGILAR, :roll:

Gamze Elibol
    Misafir Üye
    Gamze Elibol Avatarı

Ben her severinde :Beyfendi kaldırıma yaklaşımısınız.Denekten bıktım... :cry:

Hele birgün gene deyince

Şöför...:NİYE..niye sordu

Bende engelli olduğumu söylüyorum

Bana bakan 30 çift göz var

Şöför...:EEEE NE OLACAK Kİ YANİ.....

30 Çift gözden ikisi...:İnemez yani yaklaş işte kardeşim ....diyor :roll:

Üye
    Baris Gurol Avatarı

Gerçek Adı
    Barıi
    Son Giriş
    24.11-2005
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Böyle bir "insanlık" gazı filan olcak fıs fıs, sıkacaksın o şoföre...
    ya da okula gönderceksin, ilkokuldan başlasın tekrar okumaya, adam olamamış çünkü..
    veya yaşlılar yurduna filan kapatıp sosyal hizmet yükümlüsü yapacaksın. Akıllanana kadar yaşlılara filan yardım edecek, zorluk çekerek yaşamanın ne demek olduğunu görecek.
    birkaç projem daha var ama terbiyem elvermiyor buraya yazmaya...

Gamze Elibol
    Misafir Üye
    Gamze Elibol Avatarı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Projelerine bayıldım.... :lol: :lol: :lol:

Sayfa 1 / 3 123 SonSon