Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ergin Avatarı

Gerçek Adı
    Ergin
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    00:29
    Yaşadığı Yer
    Uzak Diyarlar..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Başta İstanbul olmak üzere, Türkiye'nin pek çok kentinde çalışan Özel Halk Otobüslerleri'nin sahipleri eyleme hazırlanıyor.

Ulaşım İşverenleri Sendikası Başkanı Nejlettin Şan, otobüslerde 27 çeşit ücretsiz ulaşım kartı kullanıldığı için mağdur durumda olduklarını ve iflasın eşiğine geldiklerini belirterek, sorunlarına 5-6 gün içinde çözüm bulunmazsa çalışmama eylemi yapacaklarını açıkladı.
    Yeni kurulan sendika üyeleri, Özel Halk Otobüslerinin sorunlarını görüşmek ve karar almak için Aksaray'daki Vatan Düğün Salonu'nda bir araya geldi.

Ulaşım İşverenleri Sendikası Başkanı Nejlettin Şan, toplantıda yaptığı konuşmada, hükümetin AB standartlarına uyum sağlamak amacıyla basamağı yere yakın yeni model otobüs zorunluluğu getirdiğini vurgulayarak, yeni tip araçların fiyatının 400 bin lira olduğunu söyledi.

Bu araçlardan satın alarak çalışan Özel Halk Otobüsü sahiplerinin iflasın eşiğine geldiğini anlatan Şan, belediye otobüslerinde 27 çeşit ücretsiz taşıma kartı kullanıldığını, bunun da esnafı mağdur ettiğini belirtti.

Bu sorunların, çözüm için söz verildiği halde 5 seçim geçmesine rağmen halledilmediğini belirten Nejlettin Şan, yetkililere 5-6 gün süre tanıyacaklarını, sorunların çözümsüz kalması halinde Türkiye genelinde Özel Halk Otobüsü sahiplerinin çalışmama eylemi yapacağını duyurdu.

Kaynak

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aldıkları karar doğru olabilir. ancak kanunda yeri olmadığı için. mecburen engelli ve şehit ayrıca 65 yaş üstünü mecburen ücretsiz yapmak zorundalar. aksi halde şikayetçi olunduklarıo taktirde mazminat öderler halk otobüsleri. isterlerse akşama kadar eylem yapsınlar. mecburen otobüsler çalışacak. kesinlikle endişenlemeyiniz arkadaşlar

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen Kapı gibi yasa var. İstersen 7/24 eylem yapsınlar.

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

belik haklı olabilir otobüs şirketleri ancak bunu bildikleri halde ihaleye giriyorlar. katlanacaklar. yapılacak bir şey yok. önümüzdeki maçlara bakacağız. diyorum

Üye
    Çapa63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Topu topuna kaç engelli veya kaç 65 yaş üstü insanlar yararlanıyor ki bu otobüslerden, bizler bu özel halk otobüslerine bu kadar mı yük oluyoruz. Yazıklar olsun...

Üye
    Ergin Avatarı

Gerçek Adı
    Ergin
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    00:29
    Yaşadığı Yer
    Uzak Diyarlar..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

@Çapa63

Sorduğunuz için cevaplayayım. Çok kullanan var. Bazen kapının yanında oluyorum, 3 kişi biniyor ikisi ücretsiz.

Üye
    moses Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    09:56
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Geçen gün bende dikkat ettim otobüsteki insanların 4/3 bedeva bindi.(Engelli,65 yaş üstü,personel,personel yakını,vs.)

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

kimse kusura bakmasın ama bende özel otobüslere hak veriyorum,kaldıki belediyelerin bile böyle uygulama yapması dogru degil,bende engelliyim,ben başkalarının oy devşirecem diye benim hakkımı gasp etmesine karşıyım,bu uygulamalar bana vergi olarak geri dönüyor,maaşımın yarısı vergiye gidiyor,bütce açık verdiginde zam üstüne zam,başkalarının zevk sefa içinde gezmesini ben ödemek zorunda degilim,bir ara yeşil kart çıkarttılar ne oldu? mercedesle gezen adamların hastane masraflarını bu millete karşılattılar,böyle sosyal devlet olmaz,hiç bir medeni avrupa ülkesinde böyle uygulama yoktur,bir tarafı vergiyle ez,diger tarafa herşey bedava oh ne güzel uygulama.devletein görevi işi gücü olmayan engelliye iş imkanı saglamaktır,onu sosyal hayata hazırlamaktır,bedava yaşama alıştırmak degildir yapabiliyorsan bunu yap devlet olarak,kimse bu tür uygulamaları aslında engelli yada yaşlı için yaptıgını sanmıyorum ben,amaç oy devşirmek,milleti tembelleştirmek,ne diyeym yazıklar olsun yani toplumu bu hale getirenlere...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

sana sonuna kadar katiliyorum hakancan.
    insan onurunu oy icin ayaklar altina aliyorlar. madem yasliya, engelliye iyi sey sunacaksin, onurlariyle yasayabilecegi is kapisi, gelir, emekli maasi versene adam gibi iktidarsan. niye calisanin, kazananin sirtina yukleyip yaslilari, engellileri sumsukletiyosun dimi.
    goruyoruz;bastonlu, yaslilara engellilere kimse kalkip yer vermiyor. bide diyolarki; biz para odeyip onlar otobusten inmiyo.

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

özel halk otobüs şoförleri ve yöneticileri eşşek gibi engelliyi bedava bindirecek yasa öyle diyor mecburlar

Üye
    rgndmr Avatarı

Gerçek Adı
    ergin
    Son Giriş
    15.05-2017
    Saat
    12:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

Bütçenin açık vermesini buna bağlaman çok komik, sen devletteki israfın farkındamısın, bu onların yanında devede kulak kalır.

Üye
    turbay Avatarı

Gerçek Adı
    turan turbay
    Son Giriş
    30.04-2017
    Saat
    00:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Çapa63

inanın engeliler zor kalmadıkça pek kullanmıyor otobüsleri ama 65 yaş resmen bıktırıyor artık bedava diye ankaradyım inanın insanın canına tak ettiriyo bu 65 yaş