Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    06serpil Avatarı

Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    23:48
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar bu uygulama ne zamandır var bilmiyorum ama dün halk otobüsüne bindim engellilere ücretsiz olduğuna dair bir yazı asılıydı şaşırdım ve kartımı gösterip ücretsiz bindim.
    daha sonra eve giderken bindiğim otobüs muavinine kartı gösterdim ve muavin o kart geçmio dedi. iyice kafam karıştı yani otobüslerin insiyatifinde mi bu olay?
    sabah ki otobüste kartımı göstermedim yine o yazı asılıydı ama ben geç farkettim ve paramı vermiştim. şimdi kartı gösterecem yine geçmio derlerse utanırım diye yapmadım. aslında yanlış ama yinede sanki insan red edilince aşağılanıyomuş gibi geldi dün akşamki otobüste bana.

yani şimdi sorum şu ki bu uygulama tüm halk otobüslerinde geçerli mi ? geçerliyse dün akşamki otobusün plakasını alıp şikayet etseydim keşke ama ilk kez karşılaştığım için uygulamayla şaşakaldım.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

ankarada elektronik kart uygulaması yokmu yani kart okutma muavine gösterdim diyorsunuz pek anlamadım ancak belediye ve belediyeye bağlı özel şahıs ulaşım araçlarında kartlar geçerlidir

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben yıllardır Ankara'dayım, özel halk mavi otobüslere her bindiğimde engelli serbest kartımı gösteriyorum ücretsiz biniyorum, doğru bir yazı asılı ama o yazıyı doğru okumak lazım. sen tutupta EGO'nun verdiği serbest kartı değilde normal özürlü kartını gösterirsen tabii ki geçmez derler, yalnız ben özel mavi halk otobüsleri kalabalık olduğu zaman binmiyorum belediye otobüsüne biniyorum hem belediye otobüslerimde cihazlar var kartını okut geç ama mavi halk otobüslerinde cihazlar olmadığı için bazı dengesiz muavinler çıkıyor yalnız yazılan yazıları doğru okumakta fayda var...

Üye
    tst96 Avatarı

Son Giriş
    09.05-2017
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aile ve sosyal politikalar bakanlının vermiş olduğu engelli kartları her ilde geçerlidir.kanun bu şekilde düzenlenmiştir belediyelerle sözleşmesi bulunan özel halk otobüslerinin tamamı bu kartı tanımak mecburiyetindedir.istisnası şudur başka bir engelli tanıdım kartı gösterilirse kabul edilmez elbette

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

ben ozel halk otobuslerini cok seyrek kullanirim.insanlara hic saygi gosterenini gormedim.
    gecen kar kis. durakta agac olmaktansa diye bidim parami verip biletimi aldim. obur duraga gelince cok yasli bastonlu bi adam pindi. biletciye yasli kartini gosterince olmaz dedi. amcada ben para vermem, belediyeye vermiyorum diye biiki soylendi. herkes purdikkat dururken; otobusu durdurdular amcayi indirdiler. git istedigin yere sikayet et dediler bide.

Üye
    Polat34 Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    34
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@shukufe

Vallahi o amca şikayet etmese onu senin yerinde olsam ben şikayet ederdim.Belediyeden,bimere,gazetelerden,forumlara, beyaz masaya,cumhurbaşkanlığına heryere şikayet ederdim.Olmadı resmini çeker Engelli ,yaşlılara saygı göstermeyen diye heryere paylaşırdım

Üye
    mert717 Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    turkıyenın en guzel yerı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bende devamlı ozel halk otobusune bındıgımde para verıyorum ne zaman basladı boyle bır uygulama olacagını bılıyordum ama hayat gectıgını bılmıyorum pazartesı ılk ısım bunu denemek olacak resmı bır yazı nerde bulabılırım

Üye
    tst96 Avatarı

Son Giriş
    09.05-2017
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mert bey engelli raporunuzla birlikte ilinizdeki aile ve sosyal politikalar il müdürlüğüne gidin 2 adet vesikalık fotoraf alın yanınıza engelli kartı almak istediğinizi belirtin en geç bir ay içinde kartınız geliyor müdürlüğe ankara genel merkezden halk otobüsleri spor müsabakaları devlet tiyatroları şehirler arası tren seyehatleri istanbuldaysanız deniz iç hatları ücretsiz yararlanabileceğiniz bazı hususlardır

Üye
    06serpil Avatarı

Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

murat6677 sizin tavrınızı pek bi anlayamadım. özel halk otobüslerinde göstermemizi istedikleri kart örneğine aile ve sosyal politikalar bakanlığının verdiği engelli kimlik kartımızın örneğini koymuşlar ve yapıştırmışlar.siz asılan bu belgeleri gördünüzmü ki ''doğru bir yazı asılı ama o yazıyı doğru okumak lazım. sen tutupta EGO'nun verdiği serbest kartı değilde normal özürlü kartını gösterirsen tabii ki geçmez derler'' siz nasıl böyle bir cümle kullanırsınız? allaha şükür gayet okuma yazmam var üniversite mezunuyum ego kartı ve aile ve sp bak. nın verdiği kartı ayırt edebiliecek kadarda sağlıklıyım. lütfen rica ediyorum lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin. çünkü ego kart örneği değil aile ve sosyal politikar bakanlığının verdiği engelli kimlik kartı örneği var otobüslerde. açıkçası yorumunuzu okuyunca üzüldüm...yorumunuzu çok yanlış buldum ki direk yanlış kart göstermişimde muavin beni reddetmiş gibi yazmışsınız böyle bir şey söz konusu değil.sevgiler,

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Serpil hanım siz davanızda haklısınız size katılmamak elde değil, ben işten eve, evden işe devamlı servis aracıyla gittiğim için pek halk otobüslerine binmem, 1-2 ay önce sıhhiye köprüsünün altında pazar akşamı halk otobüsüne bindim ve EGO'nun verdiği Engelli Serbest Kartımı gösterip bindim, şoförün hemen arkasında bir yazı asılıydı o yazıda "65 yaş üstü, gazi, vazife ve harp malulü, engellilerin Ankara Büyükşehir Belediyesinini (EGO'nun) verdiği Serbest kartını göstererek ücretsiz binebilirler" diye yazıyordu keşke o zaman aklıma gelseydide o yazının fotoğrafını çekip burda yayınlayabilseydim o zaman belki bana inanırdınız. Evet Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığının verdiği özürlü kartlarıyla hızlı trenlere, tiyatrolara, ören ve müzelere, indirimli şehirlerarası seyahatlere vs. bineiliyoruz. Ama maalesef bazı belediyeler kendi kartlarını basıp engellilere o kartlarla hizmet veriyorlar, evet kanun açık ve net açıklıyor siz yada biz gelde o kanunu o belediyelere yada özel kuruluşlara bunu anlat. Ben hiçbir zaman arkadaşlarımı yanlış bilgilendirmem eğer varsa yanlış bir yorumum herkesten özür dilerim...

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ankaralı olupda aramızda EGO serbest kart ile ücretsiz HALK OTOBÜSÜNE binen varmı? Ne kadar çok tanık çıkarsa o kadar çok inandırıcı olur.

Sokullu-Sanatoryum halkotobüsü muavini yarı ücret talep ediyor ve kavgaya sokuyor adamı. Şikayet bir işe yaramadı.

Üye
    06serpil Avatarı

Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de çok kullanmıyorum otobus eşim alıyor benide genelde. egonun kartıda var bend ama çok kullanmıyorum. annemlerde kaldığım zamanlarda iş yerime gelişlerimde paralı halk otobüsleri çok pratik oluyor ve hep parayla biniyordum. bu sefer kızılaydanda bindim otobüslere özellikle yapıştırmışlar kimlik kartı örneğimizi ve uzun uzun yazmışlar yok usulsuz kullanım olursa yok bilmem ne... yani yeni bir uygulama diye düşünüyorum...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

bulent arinc a tesekkurlerimizi sunalim

Üye
    muratburan Avatarı

Gerçek Adı
    muratburan
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yani büyükşehir belediyesi verilmeyecek,otobüscüler alacaz diyor,
    Konu muratburan tarafından değiştirilmiştir (31.03-2015 Saat 15:26 ).

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @muratburan

Kardeş otobüscüler odasının ücret alın konusunda demeci varmı?
    yani resmi yazı ya da otobüscülere gönderilen yazılı bilgi vs ona birşey yazısı var mı?

Amaç cidden emin olmak. Kulakdan dolma bilgi eyterli gelmeyebilir.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon