Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tuh yaa, bulent arinc teselliside yalan galibamama ankaralilarda sus pushadiiin varmisiniz; onumuzdeki cumartesimi olur pazarmi olur bi eylem.
    engelli kartiyle ozel halk otobusleri kullanilsin.
    yasananlar yazilsin.
    aceba sonuc.
    bana bakmayin, angelli kartim yok.

Üye
    06serpil Avatarı

Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    23:48
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadım. ama anladığım kadarıyla otobüslerin keyfi uygulaması var bazı otobüslerde o yazı var bazılarında yok. bazıları bakanlığın verdiği kart geçerli diyor bazıları geçmiyor diyor. anlamadım...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

etimesgut/ulus seferi yapan ozel halk otobusu kontrolden cikarak altgecite dusmus. 1 olu, 14 yarali
    varmis.
    rogar kapagi yuzundenmis.

Üye
    turbay Avatarı

Gerçek Adı
    turan turbay
    Son Giriş
    30.04-2017
    Saat
    00:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bimer şikayet ettim bugun bimerden gelen cevap:

Şikayet konusu 01/04/2015 tarihli Ceza Komisyonunda görüşülmüş olup; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı?nın 28931 sayılı Yönetmelik hükümleri gereğince cezai işlem uygulanmasına karar verilmiştir. Bilgilerinize rica ederiz.

Üye
    murathan Avatarı

Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

ben bugün aile bakanlığı ankara il müdürlüğüne sordum kart değişikliği maalesef doğruymuş, biz de kanuni hakkımızı sonuna kadar kullanacağız ve bahsedilen kartı ankara il müdürlüğünden alıp ücretsiz bineceğiz, bu saçma karar nasıl alındıysa onu da anlamadım, belediyenin kartı kendi otobüslerinde geçerli halk otobüslerinde geçersizmiş maksat zorluk çıkarıp engellinin halk otobüsüne ücretsiz binişinin önünü kesmek, başbakanlıktan aldığımız engelli kartımızda geçersizmiş onu alıp yenisini vereceklermiş, gerekçesi de bakanlık öyle istiyor. istenilen evraklar da rapor fotokopisi kimlik fotokopisi eski engelli kartı ve 1 resim. raporu neden istiyorsunuz,eski kartları alırken zaten rapor vermiştik dedim, verilen cevap: bakanlık öyle istiyor ) trajikomik bir durum

Üye
    06serpil Avatarı

Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    23:48
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hadisenin şekli değişti resmen)

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

soyleyenlerin yalancisiyim.ne kadar dogrudur bilemem. ankara ozel halk otobuslerinin bi sekilde melih gokcek in akp milletvekili adayi olcak olan oglunun ilisigi varmis. bilemicem.

Üye
    murathan Avatarı

Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Halk otobüsü işletmecileri, mevcut yasa ve yönetmelikleri hiçe sayarak, siyasilerin üstünde baskı kurarak Ankara büyükşehir belediyesinin verdiği ve ego otobüsleri ile halk otobüslerinde kanun ve yönetmelikler gereği geçerli olan engelli kartlarını ve daha önceden başbakanlıktan aldığımız engelli kartlarımızı geçersiz kılarak aile ve sosyal politikalar bakanlığının verdiği yeni ve hiç bir farklı özelliği olmayan engelli kartlarını mecbur kılarak engellinin cebindeki paraya göz dikmişlerdir.

Yeni kart çıkartmak içinde eskisini ver yenisini anında al gibi bir durum yok, engelli raporunun aslı ve fotokopisini de istiyorlar, ya biz eski kartları alırken raporumuzu vermiştik , raporumuz zaten süreklilik içeriyor neden tekrar istiyorsunuz diyorsun kabul edilmiyor, eğer raporunun aslını bulamazsan yeni rapor almak için uğraş dur, yoksa halk otobüsçüler para alır, zaten ücretsiz binen vatandaş adamların ağırına gidiyor, her türlü sözle-gözle taciz ediyorlar.

Engelli bir vatandaş olarak, halk otobüsçülerinin gönlü olsun, aman kızmasınlar, engeliden de alabildikleri kadar para alsınlar, engelliler de kim oluyor zaten sesleri çıkmıyor diyen büyüklerimiz(!) için anafartalar caddesine gideceksin orada sıra numarası alıp sıran gelince başvurunu yapacaksın ve 1 hafta sonra tekrar kartını almaya gideceksin.

Bu duruma da Ankara büyükşehir belediyesi başta olmak üzere, aile ve sosyal politikilar bakanlığı ve bütün engelli federasyon ve konfederasyonları seyirci olacak, olmazlarsa halk otobüs camiası onlara seçimlerde oy vermeyecek.

Bu konuda sesimizi çıkaralım, belediye-bakanlık ve stk' lar nezdinde tepkimizi duyuralım

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

bilindiği üzere yeni çıkacak yasayla bu şahıs malı özel otobüslere yetkili kurum artık belli ödemeler yapacak ve şoferler artık sesini çıkaramayacak ancak ödeme miktarı vee şekli hakkında pek bilgim yok biran önce başlarsa bu çirkin durum ortadan kalkar sanırım

Üye
    murathan Avatarı

Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ego nun kendi otobüslerinde ve metrolarda var ama halk otobüslerinde elektronik okuma yok

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12