Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 83 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    novandan Avatarı

Son Giriş
    06.10-2017
    Saat
    20:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu linki adminden rica edin konu başına sabitlesinki her kes görüp katılsın ,ve facebook vede twetterda yayınlasınlar ne kadar çok kişiye ulaşılırsa o kadar çabuk sonuçalınır.
    Bence bu kampanyayı ayrı bir başlık açarak duyurun arkadaşlar, Örnek; "lütfen imza kampanyamıza destek verin" diye bir başlıkla olabilir. Konun içinde kaldığı için bir çok kişi görmeyebilir.

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün Bursa'da Osmangazi parkında engellilerin eylemi vardı... Binişler 6'ya çıkarıldı ancak yeterli değil... Durmak yok şikayete devam..

Bursa Engelliler'den, Ücretsiz Ulaşım Eylemi - Haberler.com

Üye
    Polat34 Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    34
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar resmi gazetede yayınlanmış bir yasa var zaten bunu 3-5-7 diye adlandırmanın anlamı yok.Bunlardan tamamen ücretsiz yararlanmak hakkımız bu yasalarla bize tanınan hak.Kimse hakkı olmayan şeyi istemiyor,hakkımız olanıda sonuna kadar kullanırız.Her türlü şikayet,imza ,eylemi yapın,olmadı dava açılsın.4 ten 6 ya çıkarmışlar ne demek sanki babasının hayrına veriyorlar.

Üye
    novandan Avatarı

Son Giriş
    06.10-2017
    Saat
    20:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İzmirdede aynı durum olmuştu Engelliler ve yaşlılar adına dava açıldı mahkeme sonucu engelliler ve yaşlılar kazandı.

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli arkadaşlarım ;
    Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli arkadaşlarımıza getirlen seyahat kısıtlaması konusunda BİMER'a yaptığım başvuruya az önce cevap geldi. Sizlerle paylaşıyorum...
    Sayın Ercan KORKMAZ;
    Ücretsiz seyahat hakkı ile ilgili karşılaşılansorunlara ilişkin ilgide kayıtlı BİMER müracaatınız tarafımızca incelenmiştir.4 Mart 2014 salı günlü ve 28931 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğegiren "Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği"nin Ücretsizveya indirimli seyahat hakkının kullanımı başlıklı 6.maddesinde; (1) Ücretsizveya indirimli seyahat edebilmek için; a) 4 üncü maddenin birinci fıkrasının(a), (b), (c), (ç) ve (d) bentleri kapsamındakiler için Bakanlık tarafındanverilen Seyahat Kartı, b) 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (e) bendikapsamındakiler için Engelliler İçin Kimlik Kartı, engellilere kimlik kartıverilmesine ilişkin 19/7/2008 tarihli ve 26941 sayılı Resmî Gazete’deyayımlanan Yönetmelik uyarınca verilmiş bulunan kimlik kartı, anılan Yönetmeliğingeçici 1 inci maddesinde sayılan engelliler için kimlik kartı ile engeloranının yer aldığı nüfus cüzdanı, c) 5 inci madde kapsamındakiler için nüfuscüzdanı, kullanılır. (2) Toplu taşıma araçlarından ücretsiz veya indirimliyararlanma amacıyla birinci fıkrada belirtilen belgelerin ibraz edilmesihalinde, ücretsiz veya indirimli seyahat hakkı herhangi bir gerekçeyleengellenemez. (3) Kişiler, birinci fıkrada belirtilen belgeleri ibraz etmeksuretiyle toplu taşıma araçlarından ücretsiz veya indirimli yararlandırılır.Toplu taşıma hizmetini sunan kurum ve kuruluşlar ile belediyeler, ücretsiz veyaindirimli seyahat hakkının kullanılması ile ilgili kolaylaştırıcı tedbirleralır. (4) 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (e) bendi kapsamındaki ağır engellinin,refakatçisi olduğunu beyan ettiği kişiden bu hakkın kullanımına ilişkin ayrıcabelge talep edilmez. (5) Seyahat kartları aynı zamanda tanıtım amaçlı olarak dakullanılabilir. Denilmektedir. Yine anılan yönetmeliğin İdari ve cezai işlemlerbaşlıklı 12.maddesinde de (1) İlgili kurumlar, belediyeler ile belediyelertarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketler, ücretsiz ve indirimliseyahat hakkının kullanılması ile ilgili olarak gerekli tedbirleri alır. (2)Ücretsiz veya indirimli seyahat hakkının kullandırılmaması hâlinde bu haktanfaydalandırılmayan her kişi için mülki idare amiri tarafından toplu taşımaaracının tarifesi üzerinden elli tam bilet bedeli tutarında idari para cezasıuygulanır. Bu maddeye göre verilecek idari para cezaları tebliğinden itibarenbir ay içinde ödenir ve genel bütçeye gelir kaydedilir. Denilmiştir. Yukarıdakiyasal bilgiler çerçevesinde Engelliler İçin Kimlik Kartınızın Türkiye genelindegeçerli olup, kullandırılmama durumunda İl Valiliğine şikayet etme hakkınızvardır.
    Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ee sonuç ne seranko ben bu yazıdan bişi anlamadım

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

bursa belediyesi mecbur hükümet kararını uygulamak zorunda

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

işte banada bimerden gelen cevap yok günlük 50 biniş yapılmış yok günlük 110 biniş yapılmış bunun engelliyle ne alakası var uyduruk bahaneler bunlar

Sayın BAŞARI ASMA ,

Bimer Başvuru Numaranız :318311
    Sayın Başarı ASMA Ücretsiz kart biniş istatistiklerinin incelenmesinde; günde 50'ye varan binişlerin yapıldığı, bu hakkın suistimal edildiği, ihtiyaç değil gezme amaçlı kullanıldığı ve işletmecilerin mağdur edildiği görülmüştür. İstanbul ve bazı diğer büyükşehirlerde de sınırlama getirildiği bilinmektedir. İstismar edilmeksizin kullanılan, ücretli biniş istatistiklerinin incelenmesinde, aylık ortalama 100 - 110 biniş yapıldığı tespit edilmiş, buna rağmen engelli yolculara, bu ortalamadan daha fazla saat sınırlaması getirilmeksizin günlük 6 biniş ücretsiz geçiş hakkı verilmiştir. Bilgilerinize rica ederim.

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bu kısıtlamayı getiren ya da BİMER cevabını yazan zeka özürlü sözüm ona yöneticiler ilk önce verilen hakları suistimal edenleri bulsunlar onları ikaz etsinler... Mahallede üç kişi hırsızlık yaptı diye bütün mahalleyi cezalandırmak hangi mantığa,adalete ve ahlaka sığar ? Bu ne anlama geliyor ? Ben üç kişiye sözümü geçiremiyorum bari herkese hırsız muamelesi yapayım da hiç olmazsa gerçek hırsızlar kendilerine çeki düzen verirler.. İşte düz mantık.. Kontağı çevir arabayı çalıştır,çalışmazsa iterek çalıştır.. Bir de utanmadan engellilere kıyak yapıyoruz,normal vatandaşlardan daha fazla haklar veriyoruz diye yazmış embesiller.. YALANCININ.......biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip.......... Konuyu istismar edenler belli olduğuna göre yapılacak işlemler basittir. Bunu ilkokula giden bir öğrenciye bile sorsan ne yapmanız gerektiğini size söyler.. Ama demek ki bir yerlerden bir menfaatler yine devreye girmiş olacak ki böyle bir yönteme başvurdular... Kendi menfaatleri olduğunda sabaha karşı kanun çıkaran TBMM ve onun çok değerli vekilleri neden bu sorunlara duyarsız kalıyor kendilerine sormak lazım. Ben hem sosyal medya hem de diğer iletişim kanalları ile bireysel olarak soruyorum.. Sizler de sorun.. Merak etmeyin yarın öbür gün kapınıza gelip kasap kedileri gibi mır mır oy isteyecekler.. O zaman kendilerine yaptığımız başvurular ve onların bizlere verdikleri yanıtları bir bir yüzlerine okuyup gereğini yapacağız..

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mirhat Mesajı Gör
    Ee sonuç ne seranko ben bu yazıdan bişi anlamadım
    Kısaca diyor ki bu işlere ben karışmam orada yetkili olan mülki amir VALİDİR.. Ona şikayet edin.. O çözsün.. İşin garibi ne biliyor musun ? BİMER denen evrak takip memurluğu sisteminin illerde VALİLİK'lere bağlı olmasıdır.. Bütün şikayetler Valilikler aracılığı ile ilgili kurumlara iletilmektedir.. Posta güvercini yerine bilgisayar kullanılmaktadır. Tek fark bu.. Valiye şikayet et diyen kurum zaten VALİ makamına bağlı Madem şikayet var kendin neden Valiliğe bildirip de binlerce engelli kardeşimizin sorununu çözmüyorsun da herkesi tek tek valiliğe yönlendirmeye çalışıyorsun.. Amaç yıldırmak ve şikayetten vazgeçirmek... Başka izahını ben göremiyorum...

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

banada gelen cevap çok komik hangi engelli günde 50 kere binio da gezio öyle gezmemi olur ben en az 10 kez zorlasan en fazla 15 kez binerim oda gezme amaçlı değil serbest iş yaparım o amaçla yani o yüzden en az günlük 10 biniş olmalıdır bu olay

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet ya 50 kere binilirmi
    bi ara biri burda kuryelik falan yaptırıolar demişti kart bedava die

engellilere

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

O zaman kuryelik yapıp da 50-100 kere binenleri ikaz etsinler onların kartlarına kısıtlama getirsinler... Böyle bir rezillik ancak bunların zihniyetinde olur zaten.. BEN YAPTIM OLDU...

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet ya bencede bi insan en fazla 10 kere biner günde

oda otobüs metro falan derken 10 olabilir

50 100 kere binenleri bencede iptal etmeleri lazım

mesela ben hastaneye giderken 4 kere biniom

samanlı dan davut dede davut dede den hastane

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Ücretsiz kart biniş istatistiklerinin incelenmesinde; günde 50’ye varan* binişlerin yapıldığı,* bu* hakkın suistimal edildiği, ihtiyaç değil gezme amaçlı kullanıldığı ve işletmecilerin mağdur edildiği görülmüştür. İstanbul ve bazı diğer büyükşehirlerde de sınırlama getirildiği bilinmektedir.
    İstismar edilmeksizin kullanılan, ücretli biniş istatistiklerinin incelenmesinde,* aylık ortalama 100-110 biniş yapıldığı tespit edilmiş, buna rağmen* engelli* yolculara, bu ortalamadan daha fazla ve saat sınırlaması getirilmeksizin günlük 6 biniş ücretsiz geçiş* hakkı verilmiştir.*
    Bilgilerinize rica ederiz.

Bilgilerinize sunar,iyi günler dileriz.

bu bir rezalet tir

bimer ve cumhurbaşkanı miza şikayet edelim ve yöneticileri parallel soruşturulması açılmasını isteyelim ak partiye ihanet tir

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bursa'da engellilere yapılan seyahat kısıtlaması uygulamasına 07.04.2015 tarihi itibarı ile son verilmiştir.. Emeği geçen herkese teşekkürler...
    bursa da engellilerin uluşım özgürlüğüne kavuştu

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon