Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 83 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bursa kent konseyi engelliler meclisinde çok iyi görüştüğüm arkadaşlarım var.. Elbette ki beş parmağın beşi de bir değil buna katılıyorum. Ama kendi arkadaşlarıma ben kefilim..Engelliler için neler yaptıklarını,girişimlerini,sonuçlarını vs biliyorum.. Haaa.. Bazen onların yetmediği yerlerde olmuyor değil.. Tebrik etmek ve alkışlamak kadar eleştirmek de hakkımız olduğu düşüncesi ile zaman zaman onlara da kızıyorum,bazı şeylerde neden yeterli olamadıklarını vs kendilerine aktarıyorum.. Sorun 2 gün içinde çözülecek inşallah.. Çözülmezse de gereği yapılır.. izmir'den yazan arkadaşımız neden CHP'li belediyelerde bu tür uygulamalar olmuyor da AKP'li belediyelerde oluyor,şikayet edin,hakkınızı arayın diyor. Hak arama konusunda kendisine katılıyorum. Ancak İzmir'de de bu tür bir uygulamanın geçmiş dönemde yapıldığı açılan davalar sonucu 1 yıl sonra hakların geri verildiği bilgisi yazıyor kaynaklarda.. Yani sorun partilerde değil zihniyette.. Ben hiçbir parti mensubu veya sempatizanı değilim. Ülkede bir kanun varsa bu kanun hangi parti yönetimde olursa olsun uygulanmak durumundadır. Partiye veya kişilere göre kanun yapılmıyor.. Hangi partiye mensup olursa olsun kendini bilmez,hukuk tanımaz,ben yaptım oldu mantığı ile hareket eden ve kendini dünyanın patronu zanneden bazı aklı evveller bu tür işlere imza atabiliyorlar. Ancak ne var ki bir süre sonra istemeyerek de olsa çark ediyorlar. Durum bundan ibaret.. Cuma gününe kadar bekliyoruz bakalım.. Sorun düzelmezse gereği yapılır

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yapılan yoğun girişimler sonucu kent içi ulaşımda 4 olan günlük biniş sayısı yarından itibaren 6 olmuştur... Ancak bu yeterli olmayıp girişimler ve çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir.. Süresiz olana kadar da devam edecektir.. Kamuoyuna saygı ile duyurulur...
    @sneyper
    Aşk olsun değerli arkadaşım,
    Sizler,bizler kısaca hepimiz yolunda gitmeyen bazı şeyleri düzeltmek için uğraşıyoruz.. Elimizden geldiğince de uğraşmaya da devam edeceğiz inşallah... saygılarımla..

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:50
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

@seranko

seranko arkadaş bu kararlar nerde alınıo burulaştamı yoksa belediyedemi alınıo

valla bunların pek geri adım atmaya niyeti yok işte burulaştan bana gelen cevap altta gerekçe bence çok saçma ben bi kere günde 9-10 araca binerim diğer engellilerde bi yerden bi yere giderken 4-5 araca binmek zorunda bunlar bursayı heralde küçük şehir zannetti mücadeleye devam hakkımı alam baba

Sayın Başarı ASMA Bursa Bütünleşik Bilet Sistemine dahil tüm toplu taşıma araçlarına; ortalama yolcu biniş sayıları incelendiğinde, aylık 100-110 biniş yapıldığı tespit edilmiştir. Engelli ve 65 yaş üzeri yolculara, bu ortalamadan daha fazla olarak aylık 120 (günlük 4) ücretsiz biniş hakkı sağlanmıştır. İstanbul ve diğer bazı illerde de benzer uygulamalar geçerlidir.
    Bununla birlikte talebiniz değerlendirilmesi için ilgili birimlere iletilmiştir.
    Bilgilerinize rica ederiz.

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

@seranko

tabiki izmirde aynısı uygulandı hakkımızı aradık sizin yapmanız gereken resmi gazetedeki o belgeyi bulunduğunuz ilin belediye başkanlığı makamına gidip başkana yada herhangi bir yetkili ile konuşun olmadımı bimere yazın

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kararları belediye meclisi alır Burulaş uygular.. Ben de şikayette bulunmuştum. Sizlere gelen cevabın aynısı bana da az önce geldi.. Bir metin hazırlamışlar,mail gönderen herkese bunu cevap olarak veriyorlar.. Yok şöyleymiş de yok böyleymiş.. Hepsi hikaye.. Bu olayı suistimal eden 3-5 engelli kişi yüzünden koskoca Bursa cezalandırılamaz.. Hastanelere giden otobüslerdeki istatistikleri dikkate alırsanız engellilerin biniş oranı elbette ki çok fazla olacaktır.. İnsanlar tedaviye,tahlile,tetkike vs gidiyor.. Normal hatların hiçbirinde böyle bir şey söz konusu değil.. Ben haftaya kontrollere gideceğim ve hemen hepsi de birer gün arayla.. Aynı güne alamadım.. en az 3 gidiş 3 de geliş binmem lazım.. Toplam 6 oldu.. Ya ekstra birşey çıkarsa o zaman cebimizden vereceğiz.. Madem bunu bir sisteme oturtmak istiyorsunuz onu da aylık 120 biniş olarak belirlemişsiniz o halde aylık abonman kartlarında olduğu gibi binişler aylık olarak hesaplansın. Günlük değil.. Aylık abonman kartı olanların günlük biniş limitleri diye birşey söz konusu olmazken neden bizim olsun ki ? İşte bunu düşünemeyecek kadar acizler.. Susmak yok girişimlere devam... BİMER konuyu Valiliğe havale etmiş.. O da Belediyeye.. Bakalım bekleyip göreceğiz..

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Limit 6 mı oldu şimdi seranko kardeş

BENDE HASTANEYE GİDERKEN MESELA 4 VESAİT DEİŞİOM
    BAŞKA BİYERE GİDEMİCEMMİ

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mirhat Mesajı Gör
    Limit 6 mı oldu şimdi seranko kardeş

BENDE HASTANEYE GİDERKEN MESELA 4 VESAİT DEİŞİOM
    BAŞKA BİYERE GİDEMİCEMMİ
    evt mithat arkadaş burulaşdan bugün bu mail geldi bana altta limitin 6 ya çıktığı yazıo yinede yetersiz bu tekrar mail attım bu limit yetmez die

clear - Bursa'daki otobüslerde engelliye vize sorunuclear - Bursa'daki otobüslerde engelliye vize sorunuclear - Bursa'daki otobüslerde engelliye vize sorunuclear - Bursa'daki otobüslerde engelliye vize sorunu
    RE: ENGELLİ BU KARTA GELEN SINIRLAMA HK.

BURULAŞ
    Kişilere ekle
    13:01
    clear - Bursa'daki otobüslerde engelliye vize sorunu

Kime: 'basari asma'

bluemanmxl - Bursa'daki otobüslerde engelliye vize sorunu

Sayın Başarı ASMA
    27.03.2015 Tarihi (bugün) itibariyle engelli yolcular için biniş sayısı günlük 6’ya çıkartılmıştır.

İyi günler dileriz.

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür basarı

Üye
    Polat34 Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    34
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bursa lı arkadaşlarımız ne yaparsa yanındayız ,hep destek tam destek.İmza kampanyası açın,olmadı Bursa Engelliler Meclisi dava açsın.

Sonuçta yasa olarakda var. Engelli ve yaşlılar ücretsiz ulaşımdan nasıl yararlanır? - Memurlar.Net

Engelli ve yaşlı vatandaşlara ücretsiz seyahat hakkı tanıyan düzenlemenin usul ve esaslarını belirlemek üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan Ücretsiz Veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği, 04/03/2014 tarih ve 28931 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Üye
    ali16 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2015
    Saat
    09:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burulas a şikayet dilekçesi yazalim böle olmaz 4 biniş nedirki

diğer illerde bile böle değil bu uygulamanin kalkmasini dilekçesini verelim

yada eylem yapilmasi gerekmektedir engellilere zülüm olamaz bursa gibi ilde

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

6 kere deilmi ali

Üye
    novandan Avatarı

Son Giriş
    06.10-2017
    Saat
    20:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu site öncülüğünde kampanya başlatalım derim,çünkü bu sitenin ciddi bir gücü var bu güne kadar bir çok knuda başarılı olduklarını gördüm.!

https://www.change.org/

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Merhabalar herkese,

Konuyla ilgili gerekli kampanyayı başlattım. Birlik olursak her türlü kısıtlamayı aşacağımıza eminim.

https://www.change.org/p/bursa-büyük...sı-kaldırılsın

Kampanya adresi burada. Ayrıca gerekli mercilere atmak için taslak bir mail hazırladım. Mümkün olan her yere gönderebilirsek sesimizi o kadar çok duyururuz. Buyrun mail :

Sayın yetkili;

Gelişen Türkiye’nin güzelleşen şehirleri için ekonomide, demokraside ve insan haklarında olduğu gibi şehircilikte ve toplu taşıma ağı teknolojisinde de ilerlememiz gerekir. Bu amaca ulaşmak için milletimizin her bir bireyi yaşadığı sokakta, mahallede, ilçede ve ilde özgürce seyahat edebilmeli; sınırlara, kotalara ve engellere takılmamalıdır. Çünkü aynı şehirde yaşayan tüm insanlar, şehrin her yerinde aynı şartlar altında yaşadığı zaman, şehircilikte tam olarak gelişmiş olacağız. Halkımızın gösterdiği duyarlılığın belediye hizmetleriyle birleştirilmesi gerekir. Bu durum, göremeyen, protezle veya koltuk değneğiyle yürüyen herkes için geçerlidir. Tüm bu şartlar sağlandığı takdirde bile önümüzde çok büyük bir engel var; bilinç. Eğer engellilerle birlikte yaşama isteğinden habersiz kişilerin; doğru şekilde yapılan kaldırımların geçiş noktalarına parkeden veya engelliler için ayrılmış park yerlerine park etmekten gocunmayan sürücülerin, engellilerin kullanması gereken özel asansörleri gelişigüzel kullanarak bozulmasına neden olan vatandaşların sahip oldukları “bilinç düzeyi”ni değiştiremezsek, en gelişmiş şehirde yaşamak bile biz engellilere hiçbir fayda sağlayamaz.Ancak bu farkındalığın en başta idari birimlerce gösterilmesi gerekmektedir. Şeyh Edebali'nin vasiyetinde dünyaya sekiz yüzyıl boyunca damgasını vurmuş, özellikle de sosyal devletçilik anlayışı konusunda dünyada halen emsali bulunamayan şanlı Osmanlı İmparatorluğu'nun aziz kurucusu Osman Gazi'ye söylediği "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!" sözü yüzyıllar boyunca olduğu gibi bugün de geçerli olup sosyal devletçiliğin önemini ortaya koymaktadır.Dikkatinizi çekmek istediğim önemli husus Bursa'daki toplu taşıma ulaşım ağında engellilerin son zamanlarda yaşamaya başladığı bir sıkıntıdır. Bilindiği üzere çoğu engelli özellikle maddi kaynaklarının yetersizliğinden dolayı günlük yaşamında toplu taşımayı kullanmaya mahkumdur. Çoğu zaman oturacak yer bulamasa da, "normal" birinden yer istemeye utansa da, uzun süre ayakta gitmek zorunda kalsa da başka çaresi bulunmadığından toplu taşımayı kullanmak zorundadır. Ayrıca toplu ulaşım araçları ve güzergahları çok çeşitli olduğundan gün içinde birden fazla araca binmek durumunda kalabilmektedir. Ama Bursa'da son zamanlarda uygulamaya geçen "Engelliye günde en fazla dört biniş hakkı" uygulaması engellileri tahmin dahi edilemeyecek derecede kısıtlamakta ve onları aktarma yaparak "özgür" ve "rahat" şekilde seyahat etme hakkından mahrum bırakmaktadır. Bunu yapamadığı gün bir mahkum misali evinde kapalı kalmak zorunda kalmaktadır. Engelli kartlarımıza günlük kotalar koyanların evlerimizin camlarına cezaevi parmaklıklarını takmaları da an meselesidir.Ben şahsen Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin engelli bir bireyi olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BURULAŞ'ın uyguladığı bu kısıtlamalardan utanıyorum. Yüzyıllar boyunca sosyal devletçilikte dünyada rakip tanımamış dedelerimizin torunlarının bu yüz karası uygulamadan bir an önce vazgeçerek engellileri özgürlüğe bir adım olsa dahi yaklaştırmalarını ve tarihin tozlu sayfalarını karıştırdıkça kıvanç duyduğumuz atalarımıza layık şekilde; insanı, vatandaşı ve devleti yaşatacak uygulamalara devam edilmesini bu sayede sosyal devletçilikte torunlarımızın hatta torunlarımızın torunlarının dahi gururla hatırlayacakları seviyelere ulaşmamızı can-ı gönülden diliyorum. İnsanın ve devletin hep bir olarak, birlik olarak yaşaması dileklerimle.
    Gereğinin derhal yapılmasını arz ederim. Mert Canbek19 Yaşında bir İnsan, Vatandaş, Engelli ve Öğrenci

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

bi arada istanbulda yaptılar ama vatandaş ayaklanınca olmadı geri çektiler istanbuldada erteleyip duruyorlar ama sanırım birgün tekrar işleme koyarlar

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merdoli arkadaş likteki yazıyı imzaladım engelliye engel olunmamalı artık bi yetkili engellilerin sesini duysun artık

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon