Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ömererdem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İzmir büyükşehir belediyesi eshot genel müdürlüğü engelli kent kartlarına 31.12.2014 geçersiz sayılacak

ve ayrıca başkanlık özürlü kartlarıyla her türlü ulaşımda kullanılacaktır. Tek yapmanız gereken başbakanlık engelli kartını şöför veya personel göstermektir.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bununla ilgili dayanak varmı? Gösterebilir misiniz? Amaç Bir Ankaralı olarak emin olmamdı..

Üye
    ömererdem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bunu ben sabah eshot genel müdürlüğünden öğrendim ve bu sabah gemide kullandım

ve bana türkiyenin her yerinde geçtiğini söylediler

ve 31.12.2014 bu kent kart denedim ve kartım okumadı 04.12.2014 kadar her yer tatildi ve ben 05.01.2015 de gittim ve öğrendim

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İyi Bari; bu sistem Ankara'da geçmiyy

Üye
    Cango Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    41

Başbakanlık özürlü kartlarını nereden ve nasıl alacağız?Yada kartımız yoksa kimlik ile olmuyormu engelli kartı almak şartmı?

Üye
    AslancaN Avatarı

Gerçek Adı
    Halit
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cango yeşilyurt devlet hastanesinin arka tarafında engelli merkezi var. Raporunla beraber 2 resim ve nüfus cüdanı fotkopisini ver bi hafta sonra alabilirsin.

Üye
    ömererdem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ankarada geçip geçmediğini bilemem ama belki bu konu hakkında şikayet veyatta bilgi alabilirsiniz mr.no

Üye
    koko7635 Avatarı

Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

izmir de engelliler için kent kart vermişlerdi şimdi bu verdikleri kent kart ile ücretsiz binemeyecekmiyiz? Başbakanlık özürlü kartı mı çıkartmak zorundayız?

Üye
    ebumustafa Avatarı

Gerçek Adı
    abdullah
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende öyle duymuştum bugun metrodan geçerken kent kartımı gösterdim çalışıyordu

Üye
    koko7635 Avatarı

Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sanırsam 1 sene geçerli geçiş dönemi kent kartlar

KİMLER YARARLANIR
    % 40 ve üzeri bir oranda engeli bulunan vatandaşlarımız; Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı tarafından verilen kimlik kartı, Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı tarafından verilen Engelliler için Kimlik Kartı veya nüfus cüzdanlarında özür oranı belirtilmiş nüfus cüzdanlarını görevli personele ibraz etmek suretiyle Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanır.
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen Engelliler için Kimlik Kartında “Ağır Engelli” olarak belirtilen ya da “Ulaşımda Refakatçi Hakkı Vardır” ibaresi bulunan engelli vatandaşlarımız ise kendileriyle birlikte birden fazla olmamak üzere beraber seyahat ettikleri refakatçileri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanır.
    NOT:
    Önceki yıllarda Eshot Genel Müdürlüğü’nden Engelli ve Refakatçi Kartı alan vatandaşlarımız 1 yıl süreyle kartlarını kullanabileceklerdir.

İZMİR ESHOT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ENGELLİ VE REFAKATÇİ KARTI (ENGELLİ KENTKARTI) ALANLARIN DİKKATİNE!

ARALIK 20, 2014
    ESHOT, İZMİR ESHOT, REFAKATÇİ KARTI, SPİNA BİFİDA
    0

Önceki yıllarda Eshot Genel Müdürlüğü’nden Engelli ve Refakatçi Kartı alan vatandaşlarımızın kartlarının SON GEÇERLİLİK TARİHİ 31 ARALIK 2014’tür!
    Bu tarihten sonra % 40 ve üzeri bir oranda engeli bulunan vatandaşlarımız; Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı tarafından verilen kimlik kartı, Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı tarafından verilen Engelliler için Kimlik Kartı veya nüfus cüzdanlarında özür oranı belirtilmiş nüfus cüzdanlarını görevli personele ibraz etmek suretiyle İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanabileceklerdir.
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen Engelliler için Kimlik Kartında “Ağır Engelli” olarak belirtilen ya da “Ulaşımda Refakatçi Hakkı Vardır” ibaresi bulunan engelli vatandaşlarımız ise kendileriyle birlikte birden fazla olmamak üzere beraber seyahat ettikleri refakatçileri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanır.
    * Engelli kimlik kartı ne kadar sürede çıkar?
    Kartlar başvurunun ardından 1 haftada hazır olmaktadır.
    * Engelli kartını çıkarmak için nereye başvurmak gerekir?
    İzmir ilinde engelli kimlik kartı işlemleri tek bir merkezden görülmekteydi. İşlemlerin daha hızlı ve kolay olması için il çapında yeni başvuru yerleri açılmıştır. İzmir ili için başvuru merkezleri aşağıdaki gibidir;
    1. Ayşe Sevinç Solmaz Bakım ve Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü
    Adres: Hasan Tahsin Caddesi No:149 Basın Sitesi Karabağlar/İZMİR
    Tel: 0232 243 49 30
    2. Buca Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü
    Adres: Şirinkapı Mah. 1033 sok. no:2 Evka1 Buca/İZMİR
    Tel.: 0232 442 02 26
    3. Karabağlar Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü
    adres: Aydınlar Mahallesi 4280 Sok. No:8 Karabağlar/İZMİR
    Tel: 0232 207 20 11
    4. Bayraklı Cahide Ahmet Dalyanoğlu Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü
    Adres: Osmangazi Mahallesi 595 Sok. No: 14/1 Bayraklı/İZMİR
    Tel: 0232 346 04 66
    5. Karşıyaka Sevgi Evleri Çocuk Yuvası Müdürlüğü
    Adres: Bahriye Mah. Yaşar Aksoy Sok. No:2 Karşıyaka/İZMİR
    Tel: 0232 369 46 63
    * Engelli Kimlik Kartı çıkarmak için istenen belgeler;
    – Engelli sağlık kurulu raporu aslı ve aslı gibidir onaylı fotokopisi (aslı gibidir onayı bulunmayan fotokopiler ile işlem yapılmamaktadır)
    – 2 adet vesikalık fotoğraf
    – Nüfus cüzdanı fotokopisi
    – Engelli kartı yenilenme amaçlı ise eski engelli kartı da yanınızda bulunmak zorundadır.
    * Daha önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ın engelli kartı almış kişiler de tekrar kart çıkarmak zorunda mıdır?
    Engelli raporlarında ağır engelli ibaresi bulunan vatandaşlarımız Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen Engelli Kimlik Kartlarını yeniledikleri tadirde yeni kartlarına “Ulaşımda Refakatçi Hakkı Vardır” ibaresi eklemiş olacaklar ve böylece kendileriyle birlikte birden fazla olmamak üzere beraber seyahat ettikleri refakatçileri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanabileceklerdir.
    Bunun dışında 2008 yılından önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan Engelli kartı almış ya da engel oranı değişmiş vatandaşlarımızın da kartlarını yenilemeleri gerekmektedir

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu kanun olarak kabul edildi. Burası Türkiye bazı illerde hayır illaki kart alacaksın diyerek kanunu sallamadıklarını ispat etmişlerdir.

Üye
    Alman Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    40

17 mayıs 2014 te İstanbuldan izmire gezmek için gittim engelli kartımı aldım vapur otobüs ücretsiz yararlandım anlayışlılar hemde çok !

Üye
    Cango Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    41

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu kent kartlar için zamanında 10'ar lira toplamışlardı şimdi bu paralar ne olacak.Ayrıca engelliye eziyet üstüne eziyet.