Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    oktaybora Avatarı

Son Giriş
    24.06-2005
    Saat
    11:36
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar geçen ay istanbul'a gittim ve Başbakanlığın verdiği kimlikle bütün toplu tasıma araclarına ücretsiz bindim (otobüs, metro)
    Ancak Ankara'da böyle bir imkan yok. ücretsiz kullanabilmemiz için illa %75 ve üzeri raporumuz olması lazım
    Şimdi türkiye'nin başkenti ankara mı, istanbul mu?
    bence istanbul'a yakışır valla.
    Melih Gökçek'e mail attım bu konuyla alakalı, ama tık yok
    ADAMLAR BİZİ DE BÖLMEYE Mİ ÇALIŞIYORLAR, %40 %60 vb engelli diye?!.. :idea:

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Gökçek denen adama zaten gıcık oluyorum.
    Bu tür ultra-neo-liberal politikacılara, yani devletin sosyal sorumluluklarını hiçe sayan anlayışı benimseyenlere bizler oy attıkça, bugünleri bile arar hale geliriz.

Üye
    daimon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:44
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

merhaba
    sanırım son yerel seçimden önce bu konuyu dile getirmiştim. Melih GÖKÇEk bir numaralı sosyal devlet düşmanıdır ve ondan kesinlikle bu tür konularda bir adım atmasını beklemiyorum. Atsa atsa alehimizde adımlar atacaktır. Ankara Metrosu ve Ankaray sanki belediyenin değilmiş gibi davranmaktadır. Otobüslerde geçen serbest kart raylı sistemlerde kullanılamamaktadır. GÖKÇEk sadece bir grubu tanır oda mütahitler grubudur çünkü mütahitler her şeyi iyi apar ve becerirler onun isteklerini en iyi şekilde sezinler ve yerine getirirler. GÖKÇEK zayıf insanlardan hoşlanmaz engellilerde onun için zayıf ve yetersiz insanlardır. Onlardan olsa olsa dilenci olur. Fakat GÖKÇEk Ankarada %50 nin üzerinde oy alarak seçilmiştir. GÖKÇEK gibi insanlar toplumun gözünde kurt politikacı, işbilir, anasının gözü ve benzeri tanımlarla tarif edilirler. Nediyeyim Ankara Kontu GÖkÇEĞE başarılar...

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hele Eskişehir'e bir gidin. Belediye otobüsleri neyse Mavi halk otobusune binin ve Başbakanlığın vermiş olduğu Özürlü kimlik kartı gösterin. Bakın bakalım sizden ücret talep etme cesareti gösterebilecek mi? Durdurursa sizi, hele bir durdurursa; yarım milyara yakın ceza öder akabinde.

Dip not:Eskişehir'e bir gidin, çok değişik bir şehir, çok güzel değişim geçirmiş. Adalar ve İstasyon caddesinden taa sivrihisar caddesine kadar yayan gidebilirsiniz, körler için de özel sesler yayan sinyalizasyonlar var. Bedensel engellilerin rahatca dolaşabileceği trafiğe kapali kocaman cadde -hamam yolu- var. Ne duruyorsunuz bir haftasonu gezmeye gidin..

MisafirN
    Misafir Üye
    MisafirN Avatarı

daimon ben politikayı sevmiyorum,politikacılar hakkında olumsuz düşüncelerim var ama senin yazdığın gibi Gökçek neden engellileri zayıf görüp sevmesin?? böyle bir ifade kullanmışmıdır? kullandıysa suç işlemiş olur ve yargı yolu açıktır..

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:17
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Arkadaşlar hangi şehirde toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanabiliyoruz hangilerinde faydalanamıyoruz? Başbakanlığın verdiği kimlikte yazan % lerin bunda önemi ne?

Açıkçası ben açılan bu başlığı görene kadar İstanbul'da toplu taşımadan ücretsiz faydalanabildiğimizi bilmiyordum!
    Ankara'dayım ve burada %75 altı engellilere sadece indirimli bilet hakkı tanınıyor, öğrenci olduğumdan dolayı bu hakka zaten sahibim... Yani Ankara'nın bu konuda benim durumumdaki engellilere tanıdığı bir kolaylık yok... Zaten sahip olduğum hakkı bana sunması bence bir çelişki!

Üye
    @MERKUR@ Avatarı

Son Giriş
    12.07-2005
    Saat
    11:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim anlamadigim her belediye kafasina göremi calisiyor
    yani belli bir yasa yokmu turkuye genelinde

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana göre Belediyeler Oy potansiyeline göre vaad üzerine bulunmaya çalışıyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Özürlülerden oy alamayacağını biliyor. Ve miktardaki az birşey ifade eden oy, MElik Gökçek için hiçbirşey değil...

İstanbulda özürlüler talep ettiğinde 1980 lu yıllarda seçimde bir adaya öyle bir talep geldi ki seçim vaadı olunca tuttu. İstanbulludan öyle dinledim ve öylece aktarıyorum belki de yanlış olabilir.
    Eskişehirde de öyle ama bu uygulama biraz geç oldu. 1996 yılında uygulamaya sokulduğuna tanık oldum. Sanırım DSP zamanında Ecevit'in Özürlülere yönelik vaadi vardı, o zaman uygulandı ve Şuanki Belediye Başkanı Prof DR. Yılmaz BÜYÜKERŞEN bu uygulamaya taraflı değil. Gerekçe bir halk otobüsüne tam 78 özürlü kişi bindi diye sanırım.-emin değilim sürekli öyle durumlara karşılaşan otobüs müavininin dertlerin bir dinledimde yahu adamların yarısı diğer otobüse binse siftah yapamadık diyordu...

Son Belediye seçiminden 3-6 ay öncesine kadar falan bu tür uygulamaya, cumhurbaşkanımızın emri üzerine son verildi. Ücretsiz yada indirimli uygulamalardan faydanılamayacağı yönünde haber falan yayıldı. Keyfi olarak belediye bütçesini zora sokulmamalıydı. Ancak Seçime doğru, sadece ulaşım değil, şebeke suyu indirimi söz konusu falan oldu. sadece bir seçim vaadi keşke bulundursaydım bir iki ilan falan elimde, oyle ilanlar vardı da yırtıp atmışım.
    Melik Gökçek değil de şuanki Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, BüyükŞehir Belediyeye aday olsaydı ve kazansaydı -bana göre kesin- o tür uygulamaya geçilirdi. Özürlüler tarafından el ilanları dağıtılmıştı benimde elime ulaştı.

Bir Dahaki seçimde bize ılımlı belediye başkanı seçmek umudumuzla. Yada özürlüler yasası çıkması umudumuzla

Üye
    daimon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

nisanrüzgarı

sana yazılı bir belge vermem mümkün değil ancak yukarıda sözüne ettiğim şey seyrettiğim bir televizyon programında GÖKÇEK ile engelli bir vatandaşın arasında geçen konuşmadan aklımda kalmıştı. Normalde de yüzünde alaycı bir ifade olan Başkanın yüzünde apayrı bir bir şey vardı ve konuşma şekli ve üslübuda söylediğim bu ifadeyi destekliyordu.

Ayrıca bir insanın fikrinin ne olduğunu anlamak için açıkça bir söz söylemesinede gerekte yok zaten. Yaptığı uygulamalarda kendini gösterir ve Gökçek örneğinde de göstermektedirde.

Bölge İdare Mahkemesi, Sayıştay çalışanları ellerini kollarını sallayarak otobüs, metro, ankaray gibi tüm ulaşım imkanlarından ücretsiz yararşlanırken engellilere neden bu imkanın verilmemiştir.

YADA ŞU SORUYU SORMAK DAHAMI DOĞRU OLACAKTIR NEDEN İDARE MAHKEMESİ ÇALIŞANLARI VE SAYIŞYAT ÇALIŞANLARI BU HAKTAN YARARLANDIRILMAKTADIR?

Üye
    daimon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

Bu konuyla ilgili tartışmayı daha önceden başlatmıştı aşağıdaki bağlantıdan konuya ulaşabilirsiniz

http://www.engelliler.biz/forum/view...717&highlight=

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Diamon bir noktayı unuttun, Gökçek batıkentte imar planı üzerinde alışveriş merkezi olarak gözüken arazinini imar planını yenileyerek Sayıştay Koopreatifi adı altında sadece sayıstay üyelerine mahsus apartman tipi bloklar yapılmasına izin verdiğini unutma. Yağ çekmek denir buna..

Üye
    daimon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

meopius

Doğru diyorsun hemde Batıkentin en değerli yerlerinden birinde metro istasyonun bitişiğindeki bir alanda konut+ticaret alanı olarak bu değişikliği yapmıştı ve sayıştay denetcilerine bir bakıma hediye etmişti

Dahasıda var hemen bu alanın bitişiğinde bulunan metro istasonuna ait otopark ve istasyonunda inen yolcuları mahallelere taşıyan otobüs duraklarının bulunduğu alanı GİMSA denen bir market zincirine satarak modern ulaşım sistemlerinde canalıcı önemi olan türler arasındaki geçiş ilkesinide bertaraf etmiş ve her gün işine gidip gelen onbinlerce vatandaşın çile çekmesine neden olmaktadır Bu market açıldığı zaman yaratacağı trafik sıkışıklığındanda hiç bahsetmiyoruz GÖKÇEK kamu yararı gözetmez Gökçek engellileri sevmediği gibi çalışanı- işçiyi ve memuruda sevmez.

2001 yılında Melih GÖKÇEk' e bağlı kuruluşardan EGO Genel Müdürlüğünün (Ankaradaki ulaşım ve doğalgaz ile ilgili kuruluş) açtığı özürlü mühendis sınavına katılmıştım. 12 kişilik açık vardı ve baş vuran sayısıda tam 12 kişiydi. Bilin bakalım kaç kişiyi işe aldılar? ."0","sıfır" hiç kimsenin ataması yapılmadı çünkü bizim başkanımız işini bilir. Nedir öyle engelliymiş sakatmış kontenjanmış İş Kurumu kim oluyormuş, _megolomanmış_ sınav komisyonuna telefon açıyır ve diyorki -HİÇ KİMSEYİ ALMAYIN. (Bunu bana söyleyen kişi ozamanki EGO genel Müdür vekilidir. Sınavdan önce bir tanıdık aracılığıyla yanına gittiğimde hiç kimseye söylememem şartıyla bu bilgiyi bana iletmişti) O tarihetn buyana takip ediyorum Resmi Gaetede işçi almımyla ilgil bir tane ilan bile yayınlanmadı.

İşte kurt politikacı işte GÖKÇEK

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:17
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Ankara'da bulunup belediyenin özürlülere yönelik toplu taşıma politikasından rahatsız olan gönüllüler ile bu konu hakkında bir girişimde bulunmamız gerektiğini düşünüyorum. Ancak bu girişimin diğerlerinden farklı olarak mail yada posta yoluyla degil birebir görüşme şeklinde olması kanaatindeyim. Bu konuda koordine olmaya gönüllü arkadaşlar çıkarsa bu koordinasyonu sağlamak konusunda elimden geleni yaparım. İlk etapta gerçekten koordine olmuş, ne istediğini tam anlamıyla bilen bir heyet olarak Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi Başkanlığı ile bir görüşme yapmak yerine direkt Büyükşehir ile bir görüşme bu konuda iyi bir başlangıç olabilir. Çünkü malumunuz Engelliler Dairesi Başkanlığı'nın bu konuda icraat alanı çok dar ve daire başkanının bizi ne derece ciddiye alacağı tartışılır. Pozisyonunu haketmeyen bir daire başkanı olduğunu düşünüyorum...

Üye
    daimon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

Bence öncelikli olarak mail zinciri alternatifini seçmeliyiz Ankaradaki üç-beş kişiyle sonuç almak zor görünüyor. Aslında karşımızdaki GÖKÇEK olunca tüm yollar kapalı gibi görülüyor. Ben kişisel olarak bu konu hakkında mkendisine mail atmıştım ancak en küçük bir tepki almadım.

Oturanboğa senin bu konudaki fikrin nedir? Karşımızda GÖKÇEK varken bu konu hakkında kazanım elde edebilirmiyiz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Valla zor
    Sanırım tek şans, kana7, tgrt'ye çıkmak ya da cnnturk'de, Taha Akyol'un dillendirmesini sağlamak
    Yani parti içine girmeden, ıııııııh!

Sayfa 1 / 2 12 SonSon