Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:17
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Açıkçası benim pozisyonumda olan engelli öğrenciler ile ilgili çelişkiyi (bu çelişkiden yukarıda bahsetmiştim) dile getirmek ve tanınması gerektiğine inandığım bazı hakları savunmak adına Büyükşehir Belediye'sine tek başıma bir görüşme için gittim. Encümen üyesi ilk önce rendevum olmadan ve tek başıma böyle bir görüşmeyi neden yapabildiğime pek yorum getiremedi. Hatta bana toplu taşımada serbest kart ı verilmesinin yeşil ışığını yaktı, ancak beni yanlış anladığını ben bu görüşmeyi şahsım adına çıkar sağlamak için değil görünen bir yanlışlığı bildirmek için geldiğimi söylediğimde şaşkınlığı daha da bir arttı ve beni birini görevlendirerek kendi tahsis ettiği otomobil ile Engelliler Dairesi Başkanlığına yönlendirdi. Engelliler Dairesi Başkanlığına gittiğimde mesai dolmadan keyfi olarak evine giden Daire Başkanı evinden çağrıldı ve bir görüşme yapmama imkan sağlandı. Aslında bu görüşme daha çok "önümüzdeki günlerde detaylı şekilde değerlendirelim" randevusu vermekten öte gidemedi. Sonrasında Engelliler dairesi başkanlığına bu konuyla ilgili yaptığım bi kaç ziyaretimde Büyükşehir Belediye'sindeki ciddiyeti göremedim. Ve benim dile getirmek istediğim problemden çok daha fazlasının Daire Başkanlığında yaşandığını düşünmeye başladım. Buda beni demorolize etmeye yetti. Ama hiçbirşeyin peşini tamamen bırakmaya niyetim yok. Yeterki sözkonusu talebi "nereden" ve"nasıl" isteyeceğimizi bilelim. Ve bu konuda birbirimizi motive edelim. Yani ben hala OturanBoğa gibi "parti içine girmeden, ıııııııh!" düşüncesinde değilim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

İSTANBUL’DA, ENGELLİLERİN REFAKATÇİLERİNE DE TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI BEDAVA…

Kendi başına seyahat edemeyecek özürlülerin refakatçisi, Büyükşehir Belediyesi'ne ait tüm toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanacak.
    İETT, Özürlülere refakat eden kişilere özel bir "refakatçi" kart vererek, toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlandıracak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bağlı kuruluşlarından İETT'nin 2005 yılı bütçesi, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde dün görüşülerek karara bağlandı. Başkan Vekili İdris Güllüce'nin yönettiği toplantıda, AK Parti Meclis Üyesi Cemal MERDAN tarafından verilen ve "Kendi başına seyahat edemeyecek durumda olan özürlülerin refakatçilerinin de toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması"nı içeren önerge teklifi karar kabul edildi. Kararla özürlü refakatçileri, Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen yada işletme hakkı devredilen bütün toplu taşıma araçlarından İETT tarafından verilecek refakatçi kartını kullanarak ücretsiz olarak yararlanabilecek.

500 klimalı otobüs alınacak
    Belediye Meclisi'nin dün yapılan toplantısında, İETT'nin 2005 yılı bütçesi onaylandı. İETT'nin bütçesi 1 milyar 96 milyon 88 bin YTL olarak belirlendi. İETT Genel Müdürlüğü'nün, Başkan Topbaş'ın talimatıyla önümüzdeki yıl içinde 500 adet klimalı ve özürlülerin kullanımına uygun otobüsü satın alması da 2005 yılı bütçesinde yer alıyor.

Kaynak: www.engelliler.biz

Üye
    Cigdemy Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bu güzel bir gelişme, ama bekliyorum özellikle halk otobüsü muavinleri ve şoförleri ne gibi yöntemler uygulayacaklar yıldırmak için yani
    Biz sadece kendimize kart gösterip geçerken ilginç yöntemlerle karşılaşıyorduk hadi hayırlısı... bizler sabırlı milletiz ya sabır deriz şimdiye kadar olduğu gibi bunun da üstesinden geliriz
    Bu İzmirde sanırım bir süredir devam eden bir uygulama İstanbulda da olması güzel ve tabii dilerim tum illerde olur...

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara daki uygulama belki diğer illerde de vardır. Arkadaşlar dile getirsinler. Bu formda bir eylem planı hazılayıp uygulamaya koyalım. Eylem deken sadece e-posta,fax g.b. yollarla Başta Başbakanlığa ardından sadece bizlere kimlik gönderme başarısını gösterebilen "Özürlüler İdaresi"Başkanlığına ,partilere ve diğer tüm yetkililere e-posta gönderip sesimizi duyurmalıyız.
    Ankara belediye başkanı olan zat a gelince bence onla görüşmenin bizler için bir anlamı olmaz, üstelik bizler üzerinden muaazzam bir şov yapma fırsatı vermiş oluruz. Yani kısaca karadenizlinin dediği gibi " sen beni tanımaymısın öyleyle ben seni hiç tanımayrum" misali, kayde değer insanlarla muhatap olmalıyız. Ben gençliğimde ankara da 5 sene oturdum. Çok güzel bir kantti. Uzun bir aradan sonra birkaç kez gittim inanın bir köyün girişi bile bu kadar pespaye olmaz. Başkanı olduğu kenti güzelleştirmeyen zihniyetin bizi düşünmesini beklemek hayal olur.

Üye
    Evren Avatarı

Gerçek Adı
    Evren
    Son Giriş
    31.05-2017
    Saat
    00:48
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar şehirler arasında bu ayrımcı tutum izlenirken bizi temsil eden fedarasyon,basbakanlık özürlüler idaresi,... nerede..?

Aslında bazı büyük hedefler altında koşanlar yanıbaşlarında ki olayları göremiyorlar.

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhabalar....
    benimde bu konuda söylemek istediğim birkaç şey olacak...
    baştan beri muhalefet olduğum ve hiçbir tavrı, mimiği, ve duyguları bana inandırıcı gelmeyen sayın i.melih gökçek, heryerde olduğu gibi burada da engel olarak karşımıza çıktı demek...ankara metrosunun, bilmem ne kadar zaman önceki, altgeçit olarak kullanılması için yaptıkları sözde halk oylamasında, dereden tepeden,dağdan bayırdan, ankaranın kazalarından kızılaya özel araçlarla getirilen,daha kızılayın neresi olduğunu bırakın, ne olduğunu bilmeyen halkın oylarıyla amacına ulaşmaya çalışan bu adama oy verenleri de kınıyorum....! ! !
    yalan söylediği her halinden belli bu adam yüzünden nefret ettiğim iktidardaki söz konusu partiye oy vermemek için, hiç alakası olmayan bir partiye oy vermek durumunda kaldım geçtiğimiz seçimlerde.....
    arkadaşlar, bence ankara belediyesinden ümidi keselim...bu tip insanlar başa getirildiği sürece bize herşey müzteahhaktır...
    bir kere engelli kimlik kartının çıkartılması bu kadar zor iken nasıl olurda onun getirdiği(!) haklardan faydalanmayı düşünebiliriz kiii....?!?
    haşaaa....ne haddimize.....
    umarım bir gün birleşip bu anlayışla birşeyler yapabiliriz....
    mutlu kalın.........

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12