Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 45 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aNGaRaLıı Avatarı

Gerçek Adı
    Serap
    Son Giriş
    17.05-2014
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    dikimevi metrosundan aldık.. daha önce refakatciyle binerkende ağır özürlü değildik ozaman neden bişi demiyorlardı da şimdi böyle birşey başladı. illa yürüme engelli yada görme engelli mi olmamız gerek refakatci için. diğerlerinin ihtiyacı yok mu ...

Üye
    MiKoCaN Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    . . .
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    1

aNGaRaLı daha öncede dedigim gibi adamlar kafalarına göre işlem yapıyorr kimi istiyor kimi istemiyor kimi böle olacak diyor kimi olmasada olur diyor bende anlamadım gitti ama ben kart mart istemiyorum paramla biner paramla gezerim bundan sonra...

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Kartı dağıtmaya başladılar ama kimsenin ne yasadan ne çıkan kanundan haberi yok,birisi tamam dağıtın gitsin demiş dağıtanlarda kafasına göre dağıtmaya başlamış...
    153 ü aradığımda ayın 1 den sonra dağıtılacak %40 üzeri herkes faydalanacak refakatçili binilecek demişti,daha sonra metrodaki güvenlik bize gelen bildiride %75 ve üzeri refakatçili binecek dedi 153 ü mavi masayı aradım sordum hayır öyle birşey yok refakatçinizle binebilirsiniz denildi...
    Kartımı almaya gittim Kızılay Metroya kartı alırken sordum refakatçi yokmu dedim hayır ağır engelliye veriliyor dedi bayan,dün 153 Mavi Masayı aradım dedim nasıl oluyor kimisi refakatçili oluyor kimisi ağır engelli kimisi tek dedim şikayet oluşturdu daha ben bildiriyorum sizin adınıza dönüş yapılacak size dedi ama ne dönen var nede arayıp soran var....

Üye
    çalık Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    yeryüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yasada ağır engelli olanların refakatçi hakkı olduğu belirtiliyor. Diğerlerinin oran ne olursa olsun refakatçi hakkı yok. Almış olanlar gözden kaçmıştır.

Belediye yönetmelik çıkmadan alel acele bir şeyler yapmaya çalışıyor seçimler için. Mart ayında seçimler yaklaşınca davulla zurnayla duyurup yönetmelik çıkarırlar o zaman bu tür sorunlar ortadan kalkar.

Üye
    sonsuz sevdam Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün aldım refaktciyi kaldırdılar sacma sapan iş yapıyolar

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

aNGaRaLıı;
    dikimevinde veriyorlarmı.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

153 mavi masaya sordum bu nasıl iş kimisi refakatçili dağıtıyor kimisi ağır engelli olacaksın diye vermiyor diye,verilen cevaba bakın tam bir komedi;

SN; xxxxxx. 10.2.2014 TARIH VE xxxxxx NUMARALI BASVURUNUZ ILGISI NEDENIYLE HALKLA ILISKILER SUBE MÜDÜRLÜGÜ BIRIMINE ILETILMIS OLUP VERILEN CEVAP ASAGIDA BELIRTILMISTIR; 15 Şubat 2014 tarihinden itibaren Engelli Serbest ve Engelli İndirimli Kartları değiştirilerek yerine Engelli Ankara Kartı verilmeye başlanacaktır. Şubat Ayı içerisinde Engelli Serbest ve Engelli İndirimli kartını Ankara Kartı ile değiştirmeyen engelli kart sahipleri toplu ulaşım hizmetlerinden yararlanamayacaktır. 02/08/2013 tarih ve 28726 Sayılı Resmi gazetede yayınlanan, 12/07/2013 tarih ve 6495 Sayılı Kanunun 88. Maddesi gereğince % 40 ve üzeri engelli olanlara verilen kişiselleştirilmiş Serbest Kartı olan yolcular; saat kısıtlaması olmaksızın EGO otobüsleri, Ankaray ve Metro da ücretsiz seyahat edebilmektedirler. Engelli kartına refakatçi adı yazılması veya ayrıca refakatçi kartı verilmesi gibi bir uygulama yoktur. Bu kartlar her yıl Ocak Ayında vize ettirilir. Kartın Kayıp edilmesi halinde; nüfus cüzdanı, bir fotoğraf ve 10 TL ile aşağıda belirtilen Ankara Kartı Başvuru ile Kart Dağıtım Merkezlerine müracaat ederek kartınızı yenileyebilirsiniz. Şikayet, öneri ve istekler 153 nolu telefona bildirilebilmektedir. Bilgi Alınabilecek Telefon Numaraları:507 14 79, 507 14 77 Engelli Ankara Kartı Başvurusu İçin İstenen Belgeler: 1-Nüfus Cüzdanı 2-Bir Adet vesikalık fotoğraf, 3- a)Başbakanlık Özürlüler İdaresi tarafından verilen Engelli Kimlik Kartı, b)Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen Engelli Kimlik Kartı, c)EGO Genel Müdürlüğü tarafından verilen Engelli Serbest veya Engelli İndirimli Kartı veya d)Engelli Raporunun aslı veya aslı gibidir onaylı sureti. (a, b, c veya d deki belgelerden biri) (Yolculuk sırasında yanında refakatçi bulunması gereken engelliler Bakanlıktan çıkartacakları ?Ağır Engelli ibaresi bulunan Kimlik Kartı ile yada üzerinde ?Ağır Engelli? dir ibaresi bulunan sağlık kurulu raporu ile başvurmaları gerekmektedir. ?Refakatli Engelli Kartı? engel oranlarına göre verilmemektedir. Refakat eden engelli ile birlikte seyahat edebilir. Refakatli kartı engelli yok iken kullanılamaz.) 4-Engelli Ankara Kart Bedeli 5 TL. Ankara Kartı Başvuru ile Kart Dağıtım Merkezleri ve Saatleri: 1-Hipodrom Cad. No:5/A Blok Zemin Kat EGO Halkla İlişkiler Şb.Md. 3 Banko da Hafta İçi: 08:00-12:00 İle 13:00-17:00, 2-Kızılay Metro İstasyonunda 1. Bölümde 10 Banko da Hafta içi: 08:00- 21:00, Cumartesi - Pazar: 09:00-18:00, 3-Akköprü Metro İstasyonunda 2 Bankoda 09:00 - 19:00, Cumartesi - pazar: 09:00-18:00 saatleri arası. 4-Beşevler Ankaray İstasyonunda 4 Bankoda 08:00 - 18:00, Cumartesi - pazar: 09:00-14:00 saatleri arası.. 5-Dikimevi Ankaray İstasyonunda 2 Bankoda 08:00 - 18:00, Cumartesi - pazar: 09:00-18:00 saatleri arası. . ILGINIZE TESEKKUR EDER IYI GUNLER DILERIZ.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

nasıl yani 15 Şubat'tan sonra biz bu aldığımız kartları tekrar mı değiştiricez ?

Üye
    MiKoCaN Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    . . .
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    1

Yok Eyüp öyle saçmalık olurmu yaa şimdi ben boşunamı ugraşıyorum.. 2 gun kalmış zaten 15 şubarta

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

15 şubattan itibaren yazılmış kafam karıştı kardeşim biran

Üye
    ayaslym Avatarı

Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:33
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

Eskiden Engellilere %40-70 arasına İndirimli p ve üzerine Serbest Paso veriliyordu. o verilen Pasoyu geri alıyorlar sadece.. 15 Şubat'ıda Dağıtım o Tarihte başlayacak diye söylenmiş ama Dağıtım 1 Şubat itibariyle Başladı Haberleri yok .

Üye
    kranki Avatarı

Gerçek Adı
    Neymar Jr
    Son Giriş
    20.05-2016
    Saat
    10:46
    Yaşadığı Yer
    Surgut
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beyler bu kartlarda neden vize var? 31 aralik 2014'ten sonra ne olacak bi bilgisi olan var mi?

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar refakatcili kart konusunda evet sadece ağır ibareli arkadaşlarımıza verilmesi tarafıyım tüm engellilere bence verilmesin GECENLERDE birine şahit oldum engelli anakartını kişinin kendi değil aile içinden biri kullanıyor hiç doğru değil ve böyle kişiler çoğalınca zararı bize oluyor bunu sakın unutmayalım

Üye
    musti Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kranki;

Bu vize paso kullanan öğrenciler, öğretmenler v.b. kişiler için geçerli, Engellileri ilgilendirmiyor sistemde görünsede önemi yok. Dikkate alma.

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    vize tarihi koyduklarına göre nasıl dikkate almayacaksın keyif için koymamışlardır örnek eskişehirde engellilre baya zamandır ücretsiz 40 ve üstü olanlara ama her yıl vizeleniyor kartı alıp bilgi güncellemesi yapılıyor BIRAKIN YAPSINLAR BENCE SIKINTI DEĞİL

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123