Sayfa 23 / 26 İlkİlk ... 131920212223242526 SonSon
Toplam 381 mesajın 331-345 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yolcu66 Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    beyazmasa@ibb.gov.tr (beyazmasa@ibb.gov.tr)
    Kişilere ekle
    11:38
    [Bu iletiyi gelen kutunun en üstünde tut]
    Kime: ismetilhan@hotmail.com.tr
    beyazmasa@ibb.gov.tr

T.C.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Halkla İlişkiler Müdürlüğü

BEYAZMASA

Başvurunuz:

MADDE 88: [...] ENGELLİLER İÇİN SAĞLIK KURULU RAPORUYLA %40 VE ÜZERİNDE ENGELLİ OLDUĞUNU BELGELEYEN TÜRK VATANDAŞLARININ KENDİLERİ, AĞIR ENGELLİLERİN KENDİLERİ İLE BİRLİKTE BİRDEN FAZLA OLMAMAK ÜZERE BİRLİKTE YOLCULUK ETTİKLERİ REFAKATÇİLERİ, DEMİRYOLLARI VE DENİZYOLLARININ ŞEHİRİÇİ VE ŞEHİRLERARASI HATLARINDAN, BELEDİYELERE, BELEDİYELER TARAFINDAN KURULAN ŞİRKETLERE, BİRLİK, MÜESSESE VE İŞLETMELERE VEYA BELEDİYELER TARAFINDAN YETKİ VERİLEN ÖZEL ŞAHIS YA DA ŞİRKETLERE AİT ŞEHİRİÇİ TOPLU TAŞIMA HİZMETLERİNDEN ÜCRETSİZ OLARAK YARARLANIRLAR." FAKAT İSTANBULDA ANLASILMAYAN BİR SEKİLDE BU MADDE İHLAL EDİLEREK KONTR UYGULAMASI GETİRİLMİS BU KONUDA YARDIMCI OLURMUSUNUZ

Sayın İSMET İLHAN ;

İlgi : 13.01.2015 14:01:28 Tarih ve 1-586941101 Nolu Başvurunuz

Müdürlüğümüze iletmiş olduğunuz başvurunuz ile ilgili İstanbul Elektrik, Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) ile görüşülmüştür. Görüşme neticesinde tarafımıza verilen bilgi aşağıdaki gibidir:

"Kurumumuza yapmış olduğunuz başvurunuz incelenmiştir. Ücretsiz kartlar için getirilmesi planlanan aylık 220 geçiş hakkı çalışması 28.01.2015 tarihi ile iptal edilecektir. Kartınızı sınırsız olarak kullanmaya devam edebilirsiniz."

İETT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    ALO 153 BEYAZMASA

------------------------------------------------------

Aşağıda yer alan bağlantıdaki kısa ankete zaman ayırmanız, çalışmalarımızda bizim için yol gösterici ve belirleyici olacaktır.

http://application2.ibb.gov.tr/bmank...ra=1-586941101

İyi günler dileriz.

ESMA ERSOY

Üye
    MuTanG Avatarı

Son Giriş
    06.09-2017
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sınırlama kaldırıldı güzel kardeşim müsterih ol..

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

mutang kardeş şuan hala devam ediyor 153 ü arayıp bilgi alabilirsin

işin ilginci 153 aradığınızda başka bilgi veriliyor bana verilen bilgi yukarıdadır ama maille sorduğunuz zaman daha başka cevap veriliyor bana aradığımda nezaman kaldırılacağı bilgisi bize verilmedi diyorlar maiile sorduğunuzda tarih bile veriyorlar ama şuan hala sınırlama var

Üye
    selcuksoray Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.09-2015
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sınırlama kaldırıldı , önemli olan bu konuda haklı savaşımızı kazanmak değil, asıl sonra gelecek saçma kısıtlamaları engellemek olacak,
    yazık ki bizlerle bile uğraşacak noktaya geldiler..

Üye
    reco61 Avatarı

Gerçek Adı
    recai
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sınırlama kaldırılmış

Üye
    MuTanG Avatarı

Son Giriş
    06.09-2017
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Özel halk otobüsü,iett metro ve metrobüste denedim sınırlama kaldırılmıştır güzel kardeşim müsterih ol ..

Üye
    kazakhacı Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    12.03-2015
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    İstnbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar İETT tarafından verilen ücretsiz toplu taşıma kartında son zamanlarda sıkıntı yaşıyorum ikinci aktarmaya geçiz vermiyor bu sadece bende mi yoksa bir kısıtlamamı var. İstanbul da tek vasıta ile ulaşmak neredeyse imkansız. Eğer bir kısıtlama var ise İETT yi protosto ediyorum ve herkesi bu protostoya davet ediyorum. İşgüzar ve kendini bilmez şöförlerin alaycı tacizine maruz kalıyorum.

Üye
    kazakhacı Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    12.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstnbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne haklı arkadaş sen istanbulu biliyormusun ben hastahaneye gidiyorum en az üç vasıta birde dönüş hesap et ondan sonra

Üye
    Polat34 Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    34
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Şu an bir kısıtlama felan yok arkadaşım.Ben bazen bir kaç araba değiştiriyorum tek araba bulamadığımda.Kısıtlama veya aktarma için iett ,153 veya belbim ile bir görüş bence
    Aktarmada sıkıntı yaşayanı duymadım,ama kartını okuttuktan sonra 1 dk geçmeden tekrar kartını okutursan aktarma yapmıyor sanırım.Zaten kartlarda aktarma yazmıyor ki hiç

Üye
    vurguni Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    14.12-2015
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

BİR İMZADA SEN VER __Unutmayalım ki Her insan engelli adayı dır. Engelli olmadan engelline sahip çık ki. engelli olduğunda yalnız kalmayasın..

https://www.change.org/p/basba%C5%9F...iter=177629444

Üye
    engelsiz_engelli Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aralik ayinda uc gun icin Istanbul'a geldigimde Devlet'in verdigi karti yok sayip baska bir kart almami istemislerdi. Gerekce olarak aldigim sakat kartinin aldigim sehirde gecerli oldugunu soylediler. Ulkemin her sehri icin ayri kart alacagiz anlasilan.

Dedikleri karti aldigimda da kartta gunluk 10, aylik 220 kullanim ve cift katli belediye otobuslerinde ve deniz otobuslerinde gecmedigini ogrendim. bu uygulamalar devam ediyor mu hala?

Üye
    Birol Koç Avatarı

Gerçek Adı
    birol
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

T.C.İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞIBasın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Başvurunuz:
    4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.
    Bilgi Edinme Kanunu kapsamında birimimize yapılmış olan Bilgi Edinme Başvurusu, konusu gereği 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu’nun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin 17. maddesi çerçevesinde kurum/kuruluşunuzu ilgilendirdiğinden yönlendirilmiştir.

Başvuru:
    Ad: BİROL KOÇ
    TC Kimlik No:
    Adres: maltepe
    E-Posta: vurgunbirol@hotmail.com
    İlk Başvuru Tarihi: 13.1.2015
    Cevap Yolu: Elektronik

Başvuru İçeriği: Konu: ULAŞIM

Büyük Şehir Belediyesi'ne bağlı İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün almış olduğu kararla Engellilerin ücretsiz olarak kullandığı ulaşım hakkı geçtiğimiz 2013 yılı Aralık ayında olduğu gibi tekrar sınırlandırılmıştır. Bu bağlamda, Günlük 10, Aylık 220 olarak güncellenen ücretsiz İstanbul Kartlar, Engellilere yapılan haksızlıktan başka bir şey olamaz.

Halbuki 04.03.2014 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından TBMM'de onaylanan yönetmelikte herhangi bir şekilde seyahat hakkının kısıtlanması ile ilgili bir madde bulunmamaktadır.

Kanunen verilen bir hakka, yerel bir müdürlüğün kararıyla kota koymak, hukuk devletinde hukuksuz bir uygulamadır.

Söz konusu kısıtlamaya, yapılan bu haksızlığa bir an önce son verilmeli!

Açıklama:

İçişleri Bakanlığı
    İstanbul Valiliği

Sayın BİROL KOÇ ;
    İlgi : 15.01.2015 08:18:33 Tarih ve 1-591181239 Nolu Başvurunuz
    Müdürlüğümüze iletmiş olduğunuz başvurunuzla ilgili İstanbul Elektrik, Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT) ile görüşülmüştür. Görüşme neticesinde tarafımıza verilen bilgi aşağıdaki gibidir:

"Kurumumuza yapmış olduğunuz başvurunuz incelenmiştir. Ücretsiz kartlar için getirilmesi planlanan aylık 220 geçiş hakkı çalışması 28.01.2015 tarihi ile iptal edilmiştir. Kartınızı sınırsız olarak kullanmaya devam edebilirsiniz."

Üye
    özcan kamil Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul pendik
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkasdar sabiha gökcene calisan tüm otobüslerde engelli karti gecmiyor peki buna ne diyeceksiniz buyrun bakalim bugun bindim gecmedi

Üye
    vurguni Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    14.12-2015
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Yaşamak direnmekltir
    Konu vurguni tarafından değiştirilmiştir (13.02-2015 Saat 20:32 ).

Üye
    kazakhacı Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    12.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstnbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İETT. ye yazdığım yazı ve cevabı
    ÖNCELİKLE HAYIRLI VAZİFELER DİLERİM.
    Ben % 90 oranında kalp zetmezliği hastası olup, İETT nin verdiği ücretsiz seyahat kartı ile seyahat ediyorum.Ancak son günlerde otobüsten iniyorum metroya bindiğim zaman yetersiz diyor veya bazende otobüslerde yapıyor acaba bir kısıtlamamı yaptınız eğer böyle bir kısıtlama varsa aktarma yapılmadan bir yere ulaşma imkanımız yoktur ayrıca şöförlerin alaycı tacizlerine maruz kalıyorum lütfen bu konuda bilgilendirmenizi ve insanları kötü niyetli şöferlerin tacizine maruz bırakmayacak şekilde düzelmenin yapılmasını,
    Ayrıca toplu taşıma istasyonlarındaki asansörler engelli ve yaşlılara ait iken bu aletlere de ulaşmamız mümkün olmuyor merdiven çıkamıyorum asansöre de binemiyorum yaşlılarda ve engellilerde kar var zaten bu kart sahipleri ancak kullanabilsin bu yönde de bir çözüm bekliyor saygılar sunuyorum

Sayın Abdullah Pehlivan,
    2678921 Nolu Başvurunuz
    Kurumumuza yapmış olduğunuz başvurunuz incelenmiştir. Ücretsiz İstanbulkartlar için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Geçişlerinizde sorun çıkaran personellerin araç kapı kodu yada plakalarını bildirmeniz halinde gerekli işlemler yapılacaktır. Ücretsiz kartı olmayıp çeşitli rahatsızlıkları nedeni ile asansör kullanmak durumunda kalan yolcularımız sebebi ile sınırlama getirilememektedir. Bilgilerinize sunar iyi günler dileriz.
    ------------------------------------------------------

Sayfa 23 / 26 İlkİlk ... 131920212223242526 SonSon