Sayfa 16 / 26 İlkİlk ... 6121314151617181920 ... SonSon
Toplam 381 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evde oturmak engelliliğin fıtratında var diye düşünmüşlerdir herhalde

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Devleti yöneten o engelli düşmanları, kendilerine milletten habersiz maaşlarına %100 zam, yeşil pasaport, mavi pasaport, trafikte geçiş üstünlüğü, örtülü ödenekten sınırsız harcama, yol harcırahı, toki'nin yaptığı bloklardan maaliyetine daireler, villalar, saraylar, torpille eşine çocuğuna dayısına emmisine halasına eniştesine bacanağına kardeşine kaynanasına kayınbabasına sülalesine torpille devlette herhangi birimde memurluk müdürlük müşavirlik ve daire başkanlığı, kısacası her türlü rahatlık var onlara gelince oooo bütçede çok para var..........

Gelelim taşrada,köyde, kasabada, köşede bir yerde geleceğe umutla bakan garibim vatandaşım naapsın iş yok, bütçe açık veriyor, ekonomi iyi gitmiyor, bankalar faizleri indirmiyor, şimdiye kadar 35.000 engelliyi devlete yerleştirmişler ve bunun devlete getirdiği masraflar, evde bakım ve 2022 maaşı alan engelli çokmuş bunun parası karşılanması çok güçmüş para yokmuş, kısacası biz engelliler sürünmeye devam... İŞTE DEVLETİMİZİN SOSYAL DEVLET ANLAYIŞI BUDUR...

Üye
    Koba Avatarı

Gerçek Adı
    effan üstün
    Son Giriş
    28.02-2015
    Saat
    09:58
    Yaşadığı Yer
    ,stanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar mesele ben/biz değildir. Ben emekliyim ne kadar bineceğim ,haftada 10-15 kere bilemedin yazın hatada 20-25 kez ,bulunduğum ilçede Üsküdar olduğundan zaten sahil,koru ,kadıköy zaten yakın ,fazla uzağa gitmeye ihtiyacım yok. Fakat İstanbul'un gezecek veya alışveriş yapacak yerlerine ,merkezine camilere,müzelere sahile uzak ilçelerde oturan arkadaşlar o kadar fazla ki. bir gaziosmanpaşa'da ,Şile'de ikamet edeni düşünün. Tabi birde bu kart sayesinde iş bulan kurye ,çiçekçi vb. gibi arkadaşlarımız var. Hiç denediniz mi ,tabi ki denemişsinizdir ,bir engelli iş baş vurusu yapınca nelerle karşılaşıyor ya uzak bir yerde iş bulanlar.

unutmayalım,gezmeye ihtiyacı var engellilerin.bir örnek vereyim,üsküdar-bağlarbaşı yolu(tabi bundan beterleri de var) ,bırakın tekerlekli sandalyeli veya görme özürlü bir kardeşimizin bu yolda gitmesini,tanıdığım çok sağlam insan tek durak için araça biniyor. kaldırımlar,yollar ?.
    yani kaç tane fazla basılacak on hakkın üstü ayda ya bir kere ya iki.Üç olmaz.

Bu da ilaç işi gibi en basiti. Daha bir yıl evvel raporlu ilaçlarımdan,reçeteden hatta daha evvel muayene ücreti alınmazken ,40-50 hatta daha fazla ücretler çıkıyor. Yazıyorum seneye 150 aylık günlük 6 hakka indirir ,sonrada kaldırır yada zora koşarlar. Ne kadar çabuk unuttuk tepebaşı'n da idi galiba müracaat yeri iett yüzde 95 engelliye kart vermemek için direnirdi.

Yalnız kendimizi düşünmeyelim ,hele ki çocuklar var yazın gezdikçe otobüse ,metro'ya hele ki vapura ,motora binince deli gibi, seviniyorlar.
    İETT hak gasp etme. Ayıptır. Sonra kim protestoya gidecek ve nereye ? Gidenleri biliyoruz Taksim'in ortasında engelli arkadaşımız gaz ve su ile nasıl yaralandı.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: murat6677 Mesajı Gör
    Devleti yöneten o engelli düşmanları, kendilerine milletten habersiz maaşlarına %100 zam, yeşil pasaport, mavi pasaport, trafikte geçiş üstünlüğü, örtülü ödenekten sınırsız harcama, yol harcırahı, toki'nin yaptığı bloklardan maaliyetine daireler, villalar, saraylar, torpille eşine çocuğuna dayısına emmisine halasına eniştesine bacanağına kardeşine kaynanasına kayınbabasına sülalesine torpille devlette herhangi birimde memurluk müdürlük müşavirlik ve daire başkanlığı, kısacası her türlü rahatlık var onlara gelince oooo bütçede çok para var..........

Gelelim taşrada,köyde, kasabada, köşede bir yerde geleceğe umutla bakan garibim vatandaşım naapsın iş yok, bütçe açık veriyor, ekonomi iyi gitmiyor, bankalar faizleri indirmiyor, şimdiye kadar 35.000 engelliyi devlete yerleştirmişler ve bunun devlete getirdiği masraflar, evde bakım ve 2022 maaşı alan engelli çokmuş bunun parası karşılanması çok güçmüş para yokmuş, kısacası biz engelliler sürünmeye devam... İŞTE DEVLETİMİZİN SOSYAL DEVLET ANLAYIŞI BUDUR...

Bravo ,doğru söze ne demeli.

Üye
    pyhimys47 Avatarı

Gerçek Adı
    aziz
    Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    18:06
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

https://www.change.org/p/iett-%C3%BC...C4%B1ls%C4%B1n

Arkadaşlar linke tıklayarak desteğini gösterin... kampanya başlattım...

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    129
    Verilen Beğeniler
    76
    Blog Mesajları
    4

Bende imzaladım şimdiden 2 kişiyiz...

Üye
    karatas_52 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin karataş
    Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ist ücretsiz

Üye
    Polat34 Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    34
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Devletin görevi topluca ceza vermek değil istismar edenleri ihtiyacı olanlardan ayırmaktır.Bugün verilen hakka sınırlama getiriliyorsa yarında başka haklarımıza sınırlama getirilir.Kanunlarla verilmiş haklara sınırlama getirmek sosyal devlet anlayışında yoktur.
    Mesele günlük verilen limit değil verilen hakkın gasp edilmesidir.
    Arkadaşların dediği gibi bu kartlar sayesinde yurdun dört bir yanında insanlar eve hapsolmaktan bir nebze olsun kurtulmuştur.
    Burda günlük limit uygulamasını olumlu bulan arkadaşları da kınıyorum
    Son olarak günlük 10 limit denildiği gibi değildir.İstanbulda engelli kartlarına metrobüs,gemi,tramway felan ücretsiz; otobüsler ücretli deniliyor ama o bile uydurma.
    Metrobüs ile kadıköy e geçtim(günlük 7 kalan 216) ordan bi otobüs ile kazaskere(günlük 6 kalan 215) ordan aynı yolla otobüs(günlük 5 kalan 215) ve metrobüs ile (günlük 3 kalan 213)şişliye geri döndüm.
    Günlük 10 limit yeter diyen arkadaşlara 2 defa metrobüse bindim 2 defa otobüse.1 def daha binsem limit kalmayacak varın gerisini siz düşünün.Yarın diğer haklarımızıda elimizden alacaklar sonra demedi demeyin.

Üye
    fb1973 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar
    ben bu konuyu tekrar gündeme getirdiğim tarihte yalnızca otobüslerde geçerliydi. 01.01.2015 bütün ulaşım araçlarında kontür uygulamasına geçilmiştir.bu konuyu anlamayan arkadaşlara tekrar belirtmek isterimki bu olay günlük kullanım olayı değidir verilen hakların bir şekilde elimizden alınmasıdır. bu kararla ilgili iett.gov.tr , ibb.gov.tr sayfalarında hiç bir açıklama yoktur.29.12.2014 tarihinde beyaz masaya yapmış olduğum şikayete de hala cevap gelmemiştir.

Üye
    Atess Avatarı

Gerçek Adı
    Ates
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İETT, 1 Ocak itibarıyla yeni bir uygulama başlattı. Engelli, engelli refakatçi, sarı basın kartı, TÜİK, PTT ve malul ücretsiz kartlara limit getirdi. Günlük 10, aylık 220 kullanım sınırı buna bir dur dememiz lazım bazı ortopedik engelli arkadaşlarımız için 1 durak bile çok önemli..

Üye
    BİR BANKACI Avatarı

Gerçek Adı
    TUNCAY
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de imzaladım.

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başbakanlığın verdiği kartınızı gösterirseniz ücretsiz binebilirsiniz istanbul dışında gittiğim şehirlere kartımda refakaçili kullanım hakkım olduğu için ücretsiz otobüs vapur metro binebiliyorum 10 geçişle uğraşmazsınız ben istanbul kartımı genelde engelliler bizler yollarda bizlerin varlığı bellii olsun diye basıyorum

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bilgeadam
    istanbulda başbakanlık veya aileve sosyal pol bakanlığının verdiği kartla, iett veya özel halk otobüslerine binilemiyor bu gün yine bineyim dedim olmaz dediler illa iettden alınan sarı engelli kartı olacak dediler

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Akbil kadar beyni olmayanlar hala bunun inme binme meselesi olmadığını anlayamadı.
    Bunları söyleyen mutlaka kendini devlet memurluğuna atmış olanlardır.
    Hakkını elinden alıyorlar. Yarın bakım parası,hastanelere ilaca ödediğin katkı paylarına bak. Ses çıkartmadıkça
    her şey aleyhine oluyor.
    Kimse zevk için hele ki İstanbul trafiğinde saatlerce otobüs otobüs dolaşmaz.
    Sahtekarların yaptıkları sahte kartları yakalayamayan devlet seni hırsız tutuyor haberin yok.
    Konu aferits tarafından değiştirilmiştir (09.01-2015 Saat 16:28 ).

Üye
    Polat34 Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    34
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ücretsiz ulaşım yasa olarak geçtimi ?
    Eğer yasa olarak geçtiyse bunlar suç işliyor demektir

Üye
    pyhimys47 Avatarı

Gerçek Adı
    aziz
    Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    18:06
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İETT'nin getirtiği kanunsuzluğa son vermek için, kampanyamıza destek olun arkadaşlar...

https://www.change.org/p/iett-%C3%BC...C4%B1ls%C4%B1n

NOT: eylem yapabileceğimizi düşünüyorum.. bu konuda bana katılan arkaşlarım var ise, en uygun iett'ye bağlı bir şube önünde eylem yapalım...

Sayfa 16 / 26 İlkİlk ... 6121314151617181920 ... SonSon