Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 62 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Aysun Yaşar Avatarı

Gerçek Adı
    Yaşar
    Son Giriş
    08.08-2016
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mb21;

Arkadaşım bir haddini bilmez yüzünden neden hakkını kullanmaktan vaz geçesin ki.Aksine gözüne baka baka bin.Bu senin hakkın.bak sana bir olay anlatayım.Bir arkadaşım vardı ayağının dizden aşağısı protezdi.Senin başına gelen olay gibi aynı.Beraberce otobüse bindik kartımızı bastık fakat şöför mırıldandı.Ama bizim arkadaş bunu farkedince o kadar milletin içinde çıkardı protezi şöförün kucağına koydu.Adam neye uğradığını şaşırdı.Al bununla sen yürü.Vantandaşlar da hazırmış zaten alkışladı.Düşünsene bu şöför acaba birdaha birine aynı şeyi yapar mı.?Bazı arkadaşların da sana yazdığı gibi sende ona gerekeni yaparsın.Biz böyle sessiz kaldıkça haklarımız daha çok ihlal edilmiyor mu.?

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Bu sizin hakkınız tabi ki kullanacaksınız. Ben bu yüzden otobüs şoförüyle kavga ettim. Engelli bi kadının ardından laf etti hem bedava biniyorlar hemde laf ediyorlar dedi. "Kapa çeneni bu yasal bi hak söylenmeye devam edersen seni işinden ederim dedim. Engeli Allah vermiş hakkı da yasalar vermiş sana laf etmek düşmez. Bunu Allah verdi kimse isteyerek almıyor engel senin olsun sende bedava bin millet meraklı mı engeliyle yaşamaya, kapa çeneni ve yoluna bak" dedim. Bütün otobüs buz kesti. Sıkıyorsa cevap versin yolarım onu

Üye
    Aysun Yaşar Avatarı

Gerçek Adı
    Yaşar
    Son Giriş
    08.08-2016
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Meral Hanım ağzınıza sağlık payını çok güzel vermişsiniz.

Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2

Kart için başvuru'yu yaptım 20 gün sonra alabilirsiniz dediler bakalım neler olacak.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Maral;
    Hakkınız aramak için verdiğiniz mücadeleyi takdirle karşılıyorum. Ve en önemliside "Banane" demeyerek bir başkasının hakkı içinde müdahil olmanı takdire şayan bir davranış olarak görüyorum.

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Eshat;

Teşekkür ederim. Bugün başkasının arkasından laf eden yarın bizlerin arkasından da laf eder. O yüzden birbirimizi savunmalıyız kimseye laf ettirmemeliyiz. Kimse kendinde bizi ezme yada aşağılama hakkını görmemeli.

Üye
    tecimer Avatarı

Gerçek Adı
    REŞAT
    Son Giriş
    15.11-2015
    Saat
    17:26
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende kartıma bu hafta kavuşacağım eğer şöfer bir densizlik yaparsa karşılığını fazlasıyla alır

Üye
    jonquil Avatarı

Son Giriş
    29.12-2014
    Saat
    15:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence hiç canını sıkma . Onlar nasıl ki hakları olmadıkları halde kendileri eşlerine yakınlarına ücretsiz ulaşım imkanı sunuyorsa biz de hakkımız olanı en doğal şekilde kullanıyoruz.

Direk gidip plakasını yazıp şikayet dilekçeni ilet derim. Saygısızlığa geçit verme.

Bir kaç gün önce bende kart çıkartmak için müracat ettim. İşleri ordaki güvenliğe yaptırıyorlar kendileri içerde oturuyorlardı. Güvenlikteki çocuk bana dediki raporun aslını getirmemişsin işleme alamam. Benim götürdüğüm raporda aslına uygundur kaşe ve imza vardı gösterdim. Yine aynı şeyi söyledi. Ben de dedim ki şimdi gidiyorum ve raporun aslının getireceğim sana peki tüm evraklarıma baktın başka eksik birşey var mı gitmişken onu da getiriyim. Bana hayır yok hepsi tamam dedi

eve gidip aslını aldım tekrar gittim ve bu sefer de dediki niye 1 tane daha fotograf getirmedin. Bende doğal olarak ben sana sordum sen de bana böyle böyle dedin. Sonra tamam dedi hallederiz.

Orda şikayet kutusunu gördüm ve hemen çantamdan kalem kağıdımı çıkartıp şikayetimi yazıyorken arkadan bir bayan yazdıklarımı okumaya başladı sonra gitti içerdeki bir adamla konuştu. Ben yazmaya devam ettim. Daha sonra içerdeki adam geldi kusura bakmayın ben sizi görmedim ben görseydim böyle olmazdı özür dileriz vs vs. Ben de dedim ki bakın sizin yüzünüzden hem eve gittim tekrar geldim babamla tartıştım. Az yol değil nerden baksanız özel arabayla 30 dk sürüyor. kendim gitmeye kalksam tabiki 2 saat . İsteseniz bir kimlik numarama bakıp engelli olup olmadığımı öğrenirsiniz vs vs derken ben şikayet ettiğim kağıdı kutuya attım.

Akşam saat 5 gibi telefon çaldı . Oranın müdürüymüş . Ben 15 gündür burda yoktum yeni geldim tatilden kusura bakmayın özür dilerim vs vs.

Yani bundan sonra ben de susmayacağım artık maden saygıdan anlamıyorlar direk herşeyi böyle yapmaya karar verdim.

Bu senin yaşadığın olay belki yarın bir gün benim de başıma gelecek . Ve ben yine hakkımı savunacağım.

Unutma bu ülkede saygı olmasa da biriktirilmiş şikayetler yerini bulur.

Üye
    leventdkm Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    -ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar o belediyenin mail adresini yollasin buraya hekes bu konu hakkinda o yavsak hakkinda sikayetde bulunsun ve aracin plakasi ve olay tarihinide yazsin..anasi zamaninda basim agriyo deseydi keske o pcde dunyaya gelmezdi. Israf bunun gibileri.

Üye
    ersinfido Avatarı

Gerçek Adı
    Ersin
    Son Giriş
    21.09-2014
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hukuki olarak o otobüsü şikayet edersen 50 bilet en az ceza kesilir diyor kanunu

hakaret ve rencidenin şahitli cezası ise o herifi duman eder.

Üye
    Lovex72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    12:30
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aracın plakasını ve o anki görev saatini not alsaydın keşke şikayet ederdin belediyeye en azından adam yaptıgından söylediginden utanırdı belki elbet birileri cıkar gerekli cezayı verirdi.. Bu arada Anayasa da engellilere hakaret küçümseyici ve aşağılayıcı söz ve davranışlarla ilgili bir kanun varmı arkadaşlar ?

Üye
    ersinfido Avatarı

Gerçek Adı
    Ersin
    Son Giriş
    21.09-2014
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bakın;

Engelli ; askerde oldugu anda karakolu 9 şehid vermiş ve askerde son 6 günü Psikolojik Çöküntüye girmiş biri olarak ; görev anında Teror sebebli bir sürü sorunlar yaşayan insanlar var benim gibi.

Asil bir görevden kaynaklanan engellilik her yerde saygıyı hak etmelidir.

Haklarınızı Araştırın bilmiyorsanız sorun. biliyorsanız okuyun ve Allah rızası için cevaplayın.

Bazı Aptallar engelliyi dilenci gibi görmekte.(bu suçtur)

Tamam sakat numarası yapıp öte sokağa gidince bacağını aradan cıkaranlar istismarcılar var.

Belki Engelini istismar aracı yapanlar bile olabilir. bu %0.00001 kişidir anca.

Ben haklarımı hiç bilmiyordum

Ağır engelli %80 Belgem oldugu halde belgeden 5 sene sonra estranvayda hakkınız var demişlerdi çekinerek gittim belge ile bir kart verdiler Tranvay a binebiliyorum. Büyükerşen ve başbakan ve sebeb olan aile bakanına teşekkür ederim.
    Konu ersinfido tarafından değiştirilmiştir (21.09-2014 Saat 02:34 ). Gerekçe: kelime hatası

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:35
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

bizzat dilekçe yaz.belediye başkanlığı yazı işlerine veya sekreterliğine elden bırak.

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

belediye başkanlığı ile ne alakası var. devlete ait iett otobüs toplasan 3 yada 4 tane var. iett özel bir şirket artık ona devlet karışsaydı bu şöförler böyle artist gibi hallere kapılmazdı. nese kardeşim iett genel müdürlüğüne git oraya şikayet et. tabi otobüslerde C14 gibi kodlu numaralar var. hatta bu kodlu numaraların yanına artık şöförlerin personel numaralarıda yazılacak sebebiyet şikayetleri daha uygun bir şekilde belirtebilmek için. otobüslerin arkasında yazar c14 c04 gibi numaralar o numarayı al şikayetini ilet. olmadı kaymakamlığa bağlı heyet avukatlar var onlara başvur.

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şuan tum TÜRKİYE'DE şikayetler var fakat onlem almıyor engelliler diger ucretsizler şöförlerle kavgalı bimere şikayet edin

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon