Sayfa 84 / 105 İlkİlk ... 347480818283848586878894 ... SonSon
Toplam 1561 mesajın 1.246-1.260 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aaa Avatarı

Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    12:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    facia kardeş 2 gün önce bindim bir sorun yoktu dün mü asmışlar hala aynımı duruyormu bende şikayet edeyim eğer öyleyse

Üye
    *malcolmx* Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar ALO 153 e Ankara'da Özel halk otobüslerine ücretsiz binmede sorunlar yaşadığımızı belirten bir mail attım. Gelen cevap aynen aşağıdadır:

"29.4.2014 tarih ve 497482 sayılı başvurunuz değerlendirilmiş olup, 65 YAŞÜSTÜ vatandaşlarımız ve ENGELLİ vatandaşlarımız EGO ve Özel Halk Otobüslerinden Ankara kartını göstererek ücretsiz olarak faydalanabilmektedir.Bir sorunla karşılaşılması durumunda Ankara Valiliğine şikayet dilekçesi ile başvuruda bulunulabilir
    Bilgilerinize arz eder saygılar sunarız"..

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: aaa Mesajı Gör
    facia kardeş 2 gün önce bindim bir sorun yoktu dün mü asmışlar hala aynımı duruyormu bende şikayet edeyim eğer öyleyse
    Bugun yazısmaları filan yaptım. Karabük Zabıta Müdürlüğü İle görüşme sağladım. Kesinlikle Ücret Verilmeyeceğini. Ücret Talep eden Otobüslerin Plaka ve Hat ismi ile Karabük Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne Dİlekçe Yazılıp Tam ücretin 50 katı ceza yazacaklarını net olarak bilgi ile bana aktardılar. YASAYI CIKARTTIM CEBİMDE DURUYOR. Para talep ederse Yasaya göre bu hakkı kullanıyorum diyip geçecem.

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar az önce 153 numaralı mavi masayı aradım ve şikayette bulundum . şikayet gerekçem : kanunda açık olarak başbakanlık engelli kimliği kullanımının geçerli olduğu belirtilmesine rağmen ücretsiz ulaşımdan faydalanabilmem için neden ayrıca bir kart ( ankara kartı ) çıkarmam gerekiyor .

arkadaşlar mavi masadaki görevli arkadaş şikayet dilekçemi alırken hangi bölge otobüsün plakası gibi sorular soruyor . siz bu soruları kibar bir şekilde yanıtlamayacağınızı belirtin ve şikayet cümlenizin yukarıda yazdığım gibi net bir şekilde degiştirilmeden işleme alınmasını talep edin .

sonucu paylaşırım saygılar

Üye
    aaa Avatarı

Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

facia kardeş inşallah haklarımızdan sorunsuzca yararlanabiliriz inşallah böyle bir şey başıma gelirse soluğu zabıtada alacam yedirmeyecem hakkımızı
    zalimin zülmü varsa
    mazlumun allahı var...

Üye
    emir79 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:16
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    7

samsunda sorunsuz binebiliyorum.

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar metro turizmi aradım izmire otobüs bileti için %30 indirimli diyor?
    %50 indirim olması gerekmiyormu yeni yasaya göre?

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın asadas05 arkadaşım bu aydan sonra turizm şirketleri biletlerde %30 indirim yaparlarsa hiç kaçırma derim yolcuların yoğun olduğu zamanlarda otobüs firmaları indirimli bilet vermeye pek meyilli değiller ben geçen sene ailemle Aydın Didim'e bilet aldım sadece bir firma indirim yaptı oda DİDİM TUR diye ege firması, sende %50 den bahsediyorsun imkansız yapmazlar, ama dediğim gibi %30 yaparlarsa hiç kaçırma derim valla...

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    0

murat6677;

hocam merhaba,
    cevabını için teşekkürler. bende 1 haziradan didime gideceğim kısmet olursa tam adamına rastladık desene
    yeni çıkan yasaya göre P olması lazımdı, aslına kabullenmek zorunda olmadan bastırırsak daha uyguna alabiliriz diye düşünüyorum..
    akşama gidip alacağım bileti bakalım ne diyecekler.
    sizin gittiğiniz didim tur nasıl bir firma? istanbuldan gidiyormu acaba?

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

asadas05 arkadaş ben geçen sene Didim'e Ankara'dan gittim İstanbul'dan olup olmadığını tur şirketine telefonla öğrenebilirsiniz ben otobüsten memnun kaldım valla zaten koltukların arkasındaki müzik kutularında genelde hafif dinlendirici ege türküleri beni mest etti zaten valla egeye varmadan oranın sıcaklığını dinlediğin türkülerde hissedersin hem araçta konforlu hemde geniştir ama yine tercih senindir, yalnız senin bahsettiğin %50 indirim konusunu ben hiç duymadım yeni çıkan yasada da göremedim benim bildiğim %30'dur yine de sana iyi yolculuklar dilerim...

Üye
    eremilerde Avatarı

Son Giriş
    20.08-2014
    Saat
    23:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Butun firmalar %30 indirim uyguluyor. Ben Ankara'dan Zonguldak'a yolculuk yaptım. Normal bilet fiyatı 30 lira ama bu fiyat üstünden değil ulaştırma bakanlığının uygun gorduğu 36 lira üstünden indirim yapıyorlar. Olurda 1-2 lira indirim yaptınız derseniz alacağınız cevap bu olacak.

Üye
    musti Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Şehirler arası otobüslerde 2008 de çıkan yasayla Engelli indirimi %50 den %30 a çekildi. İndirimler LİSTE FİYATI üzerinden yapılıyor. Kampanya Fiyatlarıyla Karıştırmayın.

Üye
    aaa Avatarı

Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

facia kardeş 78 al 610 plakalı otobüs benden para aldı neymiş efendim %70 engelli olmam lazımmış karabükte oturan kardeşlerim hakkınızı arayın bugun valiliğe gideceğim şikayet için ordan zabıtaya gideceğim hadi hayırlısı

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

05.05.2014
    KARABÜK BELEDİYESİ
    ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNE

06.05.2014 tarihinde saat ........’da T.C Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığının vermiş olduğu Engelli kimlik kartımla Aile Sosyal Politikalar Bakanlığının çıkartmış olduğu yasaya dayanarak ÜCRETSİZ SEYEHAT etme hakkım var iken 78 AL 736 Plakalı (hat ismini yazacaksın ) hattındaki otobüs böyle bir hakkınız artık yok bundan böyle ücret vereceksiniz diyerek beni mahcup etmekle kalmayıp zor durumda bırakmıştır.Ayrıca hakkıma gasp edilmekle kalınmamış şöfor bana bağırıp çağırmıştır. Sonuç itibari ile Başbakanlığın bize vermiş olduğu ve 28931 sayılı resmi gazetede yayınlanan ve AİLE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI tarafından yürürlüğe girerek ENGELLİ vatandaşlara tanınan Ücretsiz Seyahat hakkımız gasp edilmektedir.
    Gereğinin yapılmasını arz ederim.

bunu aynen dilekçeye yaz. Karabük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Zaıta KOmiserine bunu ver . Hemen cezayı kitliyorlar otobüse. Ayrıca ne derlerse desınler sakın para vermeyin. Ben vermıyorum. Laf ediyor ücret vereceksınız dıye. Bende Yasada verin derse veririm diyorum. geçiyorum. Polis çağırın birşey olursa. Ama yasayıda yanınızda bulundurun ben cebimde taşıyorum.

Ayrıca BİMER ile yaptığım yazışma cevabı daha gelmedi. Fakat e-devleten sorguladım. Bimer Karabük Belediyesine - Oradan Valiliğe Ve Aile Sosyal Politikalar İl müdürlüğüne konu ıle alakalı yazısmalar yaptıqını görebildim. Hakkımızı yedirmeyiz.

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    facia;

facia kardeşim tebrik ederim aynen sıkıntı çıkartana polisi çağır demesini bileçeğiz ama dediğin gibi yasa kağıdıda cebimizde olsun

Sayfa 84 / 105 İlkİlk ... 347480818283848586878894 ... SonSon