Sayfa 83 / 105 İlkİlk ... 337379808182838485868793 ... SonSon
Toplam 1561 mesajın 1.231-1.245 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tarum 41 kocaeli bedava değil yeşil kartla biniyorsun burda anlatılan başbakanlık engelli kimlik kartı veya aile bakanlığından alınan kartla binebilmek kocaelindede ulaşımdan faydalanmak için belediyenin verdiği yeşil kartı kullanmak zorunlu

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mrvinl_ Mesajı Gör
    Kütahya da çok sorun çıktı kartımı yeni almıştım kanun çıktığında bir kaç kez bindim daha sonra o ne falan olmaz öyle kart bas gibi tepkilerle karşılaştım.valiliğe şikayet et dediler belediyeden valla kontör yoktu arayacak. sonra ben kart aldım kart bsmaya başladım bir de okuldan dönerken falan sorun çıkarıyor şoförler çok mağdur oluyordum uğraşma istemedim. dün arkadaşım yanımdayken gösterip geçtim yine birşeyler dedi arkadaş konuştu işte belediye otobüsünde geçrlimiş halk otobüsünde olmuyormuş falan...

çok sinir oluyorum öğrenci olmasam zaten yüklerm gerçekten ama param gidiyor sürekli manyetik kart olsa keşke
    yani kütahyada başbakanlık engelli kimlik kartını gösterdiğinde toplu taşıma araçlarından faydalanamıyormusunuz

Üye
    UĞUR-60 Avatarı

Gerçek Adı
    uğur
    Son Giriş
    01.01-2016
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tokat bedava ama bazı şoförler başbakanlık kartı geçersiz diyor aile ve sosyal politikalara gideceksin diyor gittim başbakanlık kartı geçerli dediler şoför kabul etmiyor dedim yeni kart istedim başbakanlık kartı olana sistem yenisini çıkartmıyor dediler kabul etmeyen arabanın plakasını al valiliğe şikayet et dediler

Üye
    Benzema Avatarı

Gerçek Adı
    Orkun
    Son Giriş
    27.08-2014
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    Hell
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: DADAŞ06 Mesajı Gör
    SAYIN benzama ( orkun )

1 ) öncelikle eskiden yazdıgım bir yazıdan alıntı yaparak size hakaret ettiğimi anlamışsınız ( bu sizin algınız bir şey diyemem ) . ve devamında bana yol göstermişsiniz . demişsinizki hakımmızı ukalalık ve hakaret etmeden de anlatabilirsiniz ( bu ifadenizle direk hakaret içeren kelime kullanmışsınız bilmem farkındamısınız ? )

2 ) size göre istediginiz olan hakaret etmeden anlatım şekli mesajlarımda var . eger okumuş olsaydınız kanun ve yönetmelik maddelerini mesajlarıma defalarca hatta önemli kısımlarını renklendirerek attıgımı fark ederdiniz . sanırım yukarıda hakaret saydıgınız cümlemdeki düşüncemi paylaştıgım yada o cümleyle birilerine başka kart çıkarmanıza gerek yok bakın size defalarca kanun maddelerini yazdım neden okumuyorsunuz anlamına gelen ve ben bunu anlamakta zorluk çekiyorum anlamına gelen ifademi sizede armağan ediyorum.

3 ) demekki siz sadece size hakaret edildigini düşündügünüz mesajlara itibar ediyorsunuz ve sadece o kadarını anlıyorsunuz ... yolunuz açık olsun ...
    Cihanbey bilgilendirici mesajlarınıza itibar edip okumadığımı sanıyor ve benim algıma,farkındalığıma,idrakıma söz ediyorsunuz ve hakaret ettiğimi sanıyorsunuz,teşbihte hata olmaz kelimelerin anlamlarını bilseydiniz hakaret olmadığını anlardınız.Ayrıca yol göstermişsin deyip,yolunuz açık olsun diye yazmanızda ilginç.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ya bu düpedüz saçmalık bakın mail geliyor binebilirsiniz diye şuanda 153 ü arıyorum hayır binemezsiniz diyor diyorumki ya bu mail sizin kurumunuzdan değilmi evet diyor bende bunu baştan soracam diyor bi acaiplik mailime gelen cevap
    İlgi : 08.04.2014 16:08:23 Tarih ve 1-157911894 Nolu Başvurunuz
    Müdürlüğümüze iletmiş olduğunuz başvurunuzla ilgili İstanbul Elektrik, Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT) ile görüşülmüştür. Görüşme neticesinde tarafımıza verilen bilgi aşağıdaki gibidir: "Kurumumuza yapmış olduğunuz engelli vatandaşlarımızın geçiş yapamamasına ilişkin başvurunuz incelenmiştir. Engelli vatandaşlarımız T.C.Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı`nın düzenlediği Özürlüler İçin Kimlik Kartının aslını göstermeleri halinde ücretsiz geçiş yapabilirler. Geçişlerde sorun çıkarılması halinde olay tarihi, aracın plakasını veya kodunu tarafımıza bildirdiği takdirde gerekli idari işlemler yapılacaktır." İETT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ALO 153 BEYAZMASA

ya maili yazanlar yanlış anlıyor yanlış anlatıyor ya 153 de çalışan insanlar yanlış anlayıp yanlış anlatıyor buyrun işin içinde siz çıkın bazı arkadaşlar vardı diyordu yasa çıktı ama alta yapısını belediyelere ait hatta bizi doyumsuz olmakla itham ediyorlardı ama bakın iett alt yapı veya üst yapıdan bahsetmiyor bizi eleştiren çok doyumlu arkadaşlara duyrulur

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Antalya da bedava ama;
    1-) Şöförün iyi gününe denk gelirseniz(zira atarlanıp beklemeden gidebiliyor)
    2-)Şöför sizi görmek isterse(görmesi için antrenmana başlamak için yapılan ısınma hareketlerini uygulamak zorunda kalıyorsunuz)
    3-)Engelli otobüslerinde şeker falan dağıtıldığını zanneden halk müsaade ederde yer bulabilirseniz(Diğer otobüsler boş geçerken engelli otobüsleri neredeyse silme dolu oluyor)
    4-)Aktarma bedavayken(İnsanlar size yer açmak için inip bir başka otobüse binebiliyorlardı ) birsürü zorluk yaşarken , YER BULUPDA binebilirsineniz(yeni yönetimle aktarma da ayrı ücret ödenecek )

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben ankara sincanda oturuyom bazen bilinçli olarak ankarakartı değil de bakanlık kartını gösteriyom sıkıntı
    olmuyor tabi buda şoföre bağlı tanıdığından olsa gerek biraz da

GELİN BUNU TARTIŞAÇAĞIMIA SAYFALAR DOLUSU YAZACAĞIMIZA BUNU PROTESTO EDELİM BAŞKA

ALTERNATİF BEN BULAMIYOM BİMERE ESKİŞEHİRİ ŞİKAYETT ETTİM SONUÇ YOK

BUNU PROTESTO EDELİM VE MEDYAYA DA HABER VERELİM

HAKKIMIZI GASP ETTİRMEYELİM

SADAKA DEĞİL HAYIR DEĞİL

DEVLETİN TANIDIĞI HAK BU HAKKIMIZI ARAYALIM

Üye
    hasaner Avatarı

Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün manisa'da hakkımı haram ediyorum diyen şoförle bile karşılaştım ben arkadaşlar..

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

sayın benzama ( orkun )

mesajınızda kelimelerin anlamını bilseydiniz hakaret olmadıgını anlardınız demişsiniz . sanırım ben kelimelerin anlamını bilmiyorum . eğer bilseydim UKALA kelimesinin hakaret içerdiğini zannetmezdim ? herhalde UKALA kelimesi sevgi sözcüğü ve ben bunu bilmiyorum . yolunuz sevgi sözcükleri ile açık olsun

sayın turan yılmaz

pazar günü başbakanlık kartıyla otobüslere binme fikri ( etkinliği ) güzel bir düşünce . katılmak isterdim lakin 4 ay önce sağlam ayağımın diz kapagını kırdım . anlayacağın küllüm sakat oldum bu sebeple mobilize olarak bu etkinliğe katılamayaçağım . başarılar dilerim

sayın mazlum can

teşekkür edeceğiniz bir şey yaptığımı düşünmüyorum çünkü bu sitedeki paylaşımlarımızın tamamı bize ( engellilere ) fayda sağlıyor bu sebeple benim verdiğim bilgilere 1 dersek bu siteden öğrendiğimiz 1000 olur .

saygılar sunarım

Üye
    Benzema Avatarı

Gerçek Adı
    Orkun
    Son Giriş
    27.08-2014
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    Hell
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın dadaş06 ( cihan )

Niyetim size hakaret etmek değildi,Sürçü Lisan Ettiysem ve İstemeden sizi kırdıysam '' Affınıza Sığınırım'' ( Ben ukala kelimesini durumun tesbitinde kullandım )...Zaten bilirsiniz teşbihte hata olmaz.
    Eğer niyetiniz ısrarla üzerinize alınmak ve hakaret kabul etmekse,Siz bilirsiniz ama ben daha fazla bı kısır tartışmanın içinde olmayacağım.

''UKALA''

Türk Dil Kurumu Sözlüğü Anlamı: ( sıfat Kendini akıllı ve bilgili sanan, bilgiçlik taslayan )

Bir Hukuk Sitesinden Alıntı: ( Eski dilde ''ukala'' kelimesi "akıllılar" anlamındadır.Dava açılırsa bir osmanlıca sözlükle hakim karşısına çıkıp ''hakaret olmadığını kanıtlayabilirsiniz'',Günümüzde ise"çok bilmiş" anlamında kullanılır.)

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ADANA'nın gözünü sevim demek bu konuda yani toplu taşımalarda dolmuş hariç hangisine binersen bin sıkıntı yok elbet aralarında kıl larda çıkıyodur ama görülmicek kadar bişi

adanada kent kart verildi engellilere normal paralıymış gibi basıp keçiyosun makinaya tabi makinada ücretsiz geçiş yazıyor

Yasaklı Üye
    keremöz Avatarı

Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaslar bu cuma bursadaydim ist samandirada tessislerinden bindim 26 tl bana engellli indirim varmi dedim 18 tl aldilar

neyse bursa termilele geldigimde 38 numarali belediye araci sehir merkezine gidiyormus engelli indirim yokmus ücretli otobüs karti aldim iki bucuk tl oradaki görevlilere ücretsiz kartlarimi gösterdim ben ist ücretsiz belediye araclarina biniyorum dedim peki burada neden gecmiyor diyinde yetkililer burada o kartlar gecmez dediler sizcede biraz sacma degilmi

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar yht le eskişehire geçen pazar gittim geldim ücretsizdir bilet alırken başbakanlık kimligim yeterli oldu

Üye
    BuAşkFazlaSana Avatarı

Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    08:20
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

mac72;

Tramvaya engelli kimliğiyle binilebiliyor mu yoksa kart mı bastırtıyorlar

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    KARABÜK İLİNDE SORUNSUZ OLARAK KARTLARI KULlANIYORDUK. 01.05.2014 yani bugün adamlar kendılerı bi kağıtlar doldurmuslar. yazmıslarda yazmıslar şöle idi böle idi.%70 engelli olacakmısız filan . Ne saçma sapan seyler ya. Belediye otobüsleri 1 tl ücret talep ediyor. Bu ne saçmalıktır. Başbakanlık Bize bu yetkıyı vermiş. Yarın Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığına şikayette bulunacağım.

RESMİ GAZETEDE KAPI GİBİ yayınlandı.

Sayfa 83 / 105 İlkİlk ... 337379808182838485868793 ... SonSon