Sayfa 78 / 105 İlkİlk ... 286874757677787980818288 ... SonSon
Toplam 1561 mesajın 1.156-1.170 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    önemli değil özer özkan kardeşim
    biz bazen herşeyi engelimizi derdimizi unutup siyasete kapılıyoz doğrumu
    ben şunu derim ben bir engelli olarak bana kim güzel bi uygulama getirirse yasa kanun çıkarırsa ona teşekkürü hem seçmen olarak hem birey olarak gösteriririm
    ve tuttuğum siyasi uğruna kimseninde kalbini kırmamaya özen gösterirrim ama bazen bunu unutuyoruz doğru
    sırf sevmediğim parti yapmadığı için eleştiri yapanlar var anlayamıyorum

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ForeverCeo
    .
    murat6677
    acaba burasıda tbmmy bağlı değilmi
    KİMLER YARARLANIR
    % 40 ve üzeri bir oranda engeli bulunan vatandaşlarımız; Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı tarafından verilen kimlik kartı, Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı tarafından verilen Engelliler için Kimlik Kartı veya nüfus cüzdanlarında özür oranı belirtilmiş nüfus cüzdanlarını görevli personele ibraz etmek suretiyle Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanır.
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen Engelliler için Kimlik Kartında “Ağır Engelli” olarak belirtilen ya da “Ulaşımda Refakatçi Hakkı Vardır” ibaresi bulunan engelli vatandaşlarımız ise kendileriyle birlikte birden fazla olmamak üzere beraber seyahat ettikleri refakatçileri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanır.
    NOT:
    Önceki yıllarda Eshot Genel Müdürlüğü’nden Engelli ve Refakatçi Kartı alan vatandaşlarımız 1 yıl süreyle kartlarını kullanabileceklerdir.

linkide de bu tıklayıp görün yaygara yapacağınıza Engelli Vatandaşlarımız

ya birkerede şu işleri siyaset malzemesi yapmasanız izmirde uygulanıpta başka yerde uygulanmıyorsa burda bir sorun var demektir bu demek değildirki iktidar iyi muhalefet kötü veya iktidar kötü muhalefet iyi yanlışa yanlış demek erdemdir

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

turan yılmaz;
    doğru vallah engellileri unuttuk siyasete daldık en iyisimi siyaset yapmadan haklarımızı savunalım hükümetimizin engelliler için faydalı olabileceği kanun çıktığında tebrik etmeliyiz engellinin zararına ise demokratik tepkimizi göstermeliyiz tabi kırmadan dökmeden yakmadan yıkmadan taşlamadan en iyi eylem budur.

walera;
    haklısın bu uygulama izmirde varken diğer illerde yoksa bir olun bulunduğunuz ildede uygulamaya koydurtun belediye başkanı hayır mı diyecek

NOT:
    Önceki yıllarda Eshot Genel Müdürlüğü’nden Engelli ve Refakatçi Kartı alan vatandaşlarımız 1 yıl süreyle kartlarını kullanabileceklerdir.Engelli Vatandaşlarımız

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

az önce 183 ü aradım eğer başbakanlık özürlü kartıyla otobüsler bindirmiyorlar diyorsa valiliğe gidip şikayette bulunun diyor her il için ayrıca kart almanıza gerek yok diyor bazı çok bilmiş arkadaşlara duyurulur inanmayan 183 ü arayıp sorabilir

ForeverCeo
    .
    murat6677 bu yazdığım sizedir 183 sizin söylediğnizin tam aksini söylüyor valiliğe şikayet edin her il için ayrıca kart almanıza gerek yok diyor

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    14:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ardkadaşlar ben yeni otobüs kartı çıkarmak istiyorum raporun aslı gibi dir n asıl çıkartlıyor ne isteniyor kaç günde çıkıyor mavi özel otobüslerde hep sorun yaşıyorujm

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kerimc Mesajı Gör
    ardkadaşlar ben yeni otobüs kartı çıkarmak istiyorum raporun aslı gibi dir n asıl çıkartlıyor ne isteniyor kaç günde çıkıyor mavi özel otobüslerde hep sorun yaşıyorujm
    Hangi şehirde sin

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Ücretsiz veya indirimli seyahat hakkının kullanımı
    MADDE 6 – (1) Ücretsiz veya indirimli seyahat edebilmek için;
    a) 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (a), (b), (c), (ç) ve (d) bentleri kapsamındakiler için Bakanlık tarafından verilen Seyahat Kartı,
    b) 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (e) bendi kapsamındakiler için Engelliler İçin Kimlik Kartı, engellilere kimlik kartı verilmesine ilişkin 19/7/2008 tarihli ve 26941 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yönetmelik uyarınca verilmiş bulunan kimlik kartı, anılan Yönetmeliğin geçici 1 inci maddesinde sayılan engelliler için kimlik kartı ile engel oranının yer aldığı nüfus cüzdanı,
    c) 5 inci madde kapsamındakiler için nüfus cüzdanı,
    kullanılır.
    (2) Toplu taşıma araçlarından ücretsiz veya indirimli yararlanma amacıyla birinci fıkrada belirtilen belgelerin ibraz edilmesi halinde, ücretsiz veya indirimli seyahat hakkı herhangi bir gerekçeyle engellenemez.
    (3) Kişiler, birinci fıkrada belirtilen belgeleri ibraz etmek suretiyle toplu taşıma araçlarından ücretsiz veya indirimli yararlandırılır. Toplu taşıma hizmetini sunan kurum ve kuruluşlar ile belediyeler, ücretsiz veya indirimli seyahat hakkının kullanılması ile ilgili kolaylaştırıcı tedbirler alır.
    (4) 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (e) bendi kapsamındaki ağır engellinin, refakatçisi olduğunu beyan ettiği kişiden bu hakkın kullanımına ilişkin ayrıca belge talep edilmez.
    (5) Seyahat kartları aynı zamanda tanıtım amaçlı olarak da kullanılabilir.

BÜYÜK HARFLE YAZIYORUM . KIRMIZI RENKTEKİ MADDEYİ AŞAGIYA YAZIYORUM.

Ücretsiz seyahat hakkından yararlanacak kişiler
    MADDE 4 – (1) 4736 sayılı Kanunun 1 inci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca demiryolları ve denizyollarınınşehiriçi ve şehirlerarası hatlarından, belediyelere, belediyeler tarafından kurulan şirketlere, birlik, müessese ve işletmelere veya belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehiriçi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanacaklar aşağıda belirtilmiştir:
    a) 24/2/1968 tarihli ve 1005 sayılı İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında aylık bağlananların kendileri, eşleri, anne ve babaları ile evli olmayan ve yirmi beş yaşını doldurmamış çocukları.
    b) 8/6/1949 tarihli ve 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun 56 ncı ve mülga 64 üncü maddesi, 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 47 nci maddesinin sekizinci fıkrası, 3/11/1980 tarihli ve 2330 sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun veya 2330 sayılı Kanun hükümleri uygulanarak aylık bağlanmasını gerektiren kanunlarda belirtilen haller kapsamında;
    1) Hayatını kaybedenlerin,
    2) Harp veya vazife malulü sayılanlardan aylık almakta iken hayatını kaybedenlerin,
    3) Harp veya vazife malulü sayılmaları sebebiyle aylık almakta olanların,
    4) Harp veya vazife malulü sayılmaları sebebiyle aylık almakta iken, sınıf veya görev değiştirerek çalışmaya devam etmekle birlikte veya 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesine göre sigortalı olmayı gerektiren bir işte çalışmaya başlamış olmakla birlikte bu aylıkları kesilmesi gerekmeyenlerin,
    kendileri, eşleri, anne ve babaları ile evli olmayan ve yirmi beş yaşını doldurmamış çocukları.
    c) 5434 sayılı Kanunun mülga 45 inci maddesi ile 5510 sayılı Kanunun 47 nci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen haller kapsamında;
    1) Hayatını kaybedenlerin,
    2) Harp veya vazife malulü sayılanlardan aylık almakta iken hayatını kaybedenlerin,
    3) Harp veya vazife malulü sayılmaları sebebiyle aylık almakta olanların,
    4) Harp ve vazife malulü sayılmaları sebebiyle aylık almakta iken, sınıf veya görev değiştirerek çalışmaya devam etmelerinden veya 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesi kapsamında çalışmaya başlamalarından dolayı aylıkları kesilenlerin,
    kendileri, eşleri, anne ve babaları ile evli olmayan ve yirmi beş yaşını doldurmamış çocukları.
    ç) 28/5/1986 tarihli ve 3292 sayılı Vatani Hizmet Tertibi Aylıklarının Bağlanması Hakkında Kanun kapsamındaki hizmetleri sebebiyle vatani hizmet tertibinden aylık bağlananların kendileri, eşleri, anne ve babaları ile evli olmayan ve yirmi beş yaşını doldurmamış çocukları.
    d) 24/6/2008 tarihli ve 5774 sayılı Başarılı Sporculara Aylık Bağlanması ile Devlet Sporcusu Unvanı Verilmesi Hakkında Kanuna göre aylık bağlananların kendileri.
    e) Engelliler için sağlık kurulu raporuyla % 40 ve üzerinde engelli olduğunu belgeleyen Türk vatandaşlarının kendileri, ağır engellilerin ise kendileri ile birlikte birden fazla olmamak üzere beraber seyahat ettikleri refakatçileri.

BAŞBAKANLIK ENGELLİ KARTI OLAN ARKADAŞLAR BAŞKA BİR KARTA İHTİYAÇLARI YOKTUR . BOŞUNA ZAMAN VE PARA HARCAMAYIN .YUKARIDA YÖNETMELİK MADDESİNİN KIRMIZI RENKLE AYIRDIGIM MADDESİ BU KONUYLA İLGİLİDİR

Saygılar sunarım

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    14:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

istanbul

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kerimc Mesajı Gör
    istanbul
    Istanbul için ne gerektiğini bilmiyorum maalesef kardeş

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben sizi anlamakta zorlanıyorum, ben yaptığım açıklamalarımda hiçbir zaman siyaset yapmam sadece bazı arkadaşlarımızın detaylı açıklamalarımıza rağmen, ben haksız yere yargısız infaza uğruyorum ben onların dilinden konuşamam bende engelliyim benim kimseden üstünlüğüm yoktur ama fikirlerimi bu platformlarda özgürce dile getirebilirim, bazıları hoşgörüyle karşılar, bazıları da beğenmeyebilir herkesin eğitim düzeyi ile yaşam kalitesi farklıdır, benim yaşam kalitem ileri değil ama yaşamın bana verdiği tecrübelerim var ve o tecrübelerimi arkadaşlarımla paylaşabilirim, kusura bakmayın beni yaptığım yorumlarla herhangi bir siyasi görüşe itemezsiniz ben herhangi bir siyasi kuruluşa yada sivil bir kuruluşa bağlılığım yoktur, devletin içinden kim bizim için birşeyler yaparsa onları takdir ederim A partisi de yapsa B partisi de yapsa yine takdir ederim ama lütfen boş laflarla birbirimizi üzmeyelim, Sağlıcakla Kalın....

Yasaklı Üye
    keremöz Avatarı

Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özersen hangi gezegende yasiyorsun canim

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

murat6677
    kardeşim şu soruma yanıt versen olur mu daha önceki yorumlarınızda gidip bi istanbul kart almaya üşeniyorsunuz diyordunuz ama 183 aile ve s politikalar bakanlığı çağrı merkezi diyorki başbakanlık özürlü kimlik kartınız veya aile ve s pol bakanlığından alınmış bir kartınız varsa her ilde ayrıca ulaşım kartı almanıza gerek yok diyor ve eğer sizleri bu kartlarla otobüslere bindirmiyorlarsa valiliğe şikayet edin diyor istersen sende 183 ü arayıp sorabilirsin

Üye
    pasa75/2 Avatarı

Gerçek Adı
    aLİ şaHin
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ist için gereken evraklar 2 resim bide raporun aslı 10 tl de ücret alıyorlar o kadar

Üye
    Benzema Avatarı

Gerçek Adı
    Orkun
    Son Giriş
    27.08-2014
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    Hell
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eskişehir'e Misafir olarak gitmiştim Başbakanlık özürlüler idaresi kartımı kullanabilirmiyim dediğimde
    oradaki görevliler bana makinaların okumadığı hiç bir kartı kullanamazsınız dediler.Makinaların Okumasından Kasıtları ise kontör türü
    şehir içi ulaşım kartları.O kartlarıda almanın çok zahmetli ve her ay bilgi güncellemeli olduğunu öğrendim sonrasında,Bana söylenen bu ben bana söylenenlerin yalancısıyım.

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    nasıl insanlarsınız anlamakta zorluk çekiyorum . kanunun yazdık yönetmeliği yazdık hala birilerine para kazandırmak derdindesiniz . siz hakkınıza sahip çıkmazsanız daha çok para ödersiniz . yok ankarada nasıl yok istanbulda nasıl yok maraşda nasıl . bakınız bu bir genel kanundur . belediye meclis kararı degil TBM MECLİSİ KANUNDUR . kıssacası türkiyenin her yerinde aynı uygulanır . size başbakanlık kartının geçmeyecegini söyleyen otobüs şöförünü şikayet edeceksiniz ve otobüste onca kişinin içinde rencide edildiğiniz iddasıyla mahkemeye vereceginizi ifade edeceksiniz bakın bir ayda her kes kanunun nasıl ögreniyor inanamazsınız.

Sayfa 78 / 105 İlkİlk ... 286874757677787980818288 ... SonSon