Sayfa 77 / 105 İlkİlk ... 276773747576777879808187 ... SonSon
Toplam 1561 mesajın 1.141-1.155 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben sizi anlamıyorum elinizdeki başbakanlık kartları heryerde geçecek diye bir kaide yok o başbakanlık engelli kartlarıyla Ankara'da Ankarakart alacaksın İstanbul'da Turuncu kart İzmir'de ne olduğunu bilmem ama Başbakanlık engelli kartını eshot'a gösterip yeni kart çıkaracaksınız ve o kartlarla ücretsiz bineceksiniz... Lütfen anlamadan bilmeden başbakanlık kartımla otobüse binemiyorum diye yaygara koparmayalım biz önce gereken yerlerden kartlarımızı alalım onlarla binelim gezelim herşeyin kuralı vardır boş yere kimsenin günahını almayalım lütfen ama...

Üye
    ForeverCeo Avatarı

Gerçek Adı
    Cengizhan
    Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: murat6677 Mesajı Gör
    Arkadaşlar ben sizi anlamıyorum elinizdeki başbakanlık kartları heryerde geçecek diye bir kaide yok o kartlar Ankara'da Ankarakart alacaksın İstanbul'da Turuncu kart İzmir'de ne olduğunu bilmem ama Başbakanlık engelli kartını eshot'a gösterip yeni kart çıkaracaksınız ve o kartlarla ücretsiz bineceksiniz... Lütfen anlamadan bilmeden başbakanlık kartımla otobüse binemiyorum diye yaygara koparmayalım biz önce gereken yerlerden kartlarımızı alalım onlarla binelim gezelim herşeyin kuralı vardır boş yere kimsenin günahını almayalım lütfen ama...
    Aynen öyle ağzına sağlık. Buldun mu bunuyolar arkadaş ya gidip bi turuncu kart çıkarmaya tenezzül etmiyorlar gelip burda boş boş konuşuyorlar

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ya kardeşim yasa derki bakanlık kartı ile binebilirsin diyor peki yaşadığımız yerden aldık başka ilde işimiz var bi hafta kalacağız her ilden kart çıkartacak halimiz yok buna bakanlık bir an evvel el atması lazım
    cebimizde bi ton kart taşıyacak halimiz yok
    bakanlık tüm türkiyede geçerli olacak şekilde tek kart üzerinde engel bilgileri ve refakatçili olup olmadığını belirten eletronik bi kart bir an evvel çıkarması lazım artık
    gerçi yakın zamanda böyle bi kartın çıkacağından bi söylenti var

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Turan kardeşim sen bir noktayı gözden kaçırıyorsun sen bir tek kartla Türkiye'nin her yerine gideyim diyorsun bu yerel olarak teknik bakımından olmaz ama genel olarak olur mesela TCDD geneldir ulaşım ağı geniştir ve devlete aittir ama belediye otobüsleri metrolar ve belediye otobüsleri yereldir sen tutupta metroyla yada belediye otobüsüyle tek başbakanlık kartıyla Ankara'dan İstanbul'a gidemezsin Antalya'dan Trabzon'a gidemezsin böyle bir mantık yok bunlar belediye bütçeleriyle yapılan hizmetlerdir ve oralarda kendi kurduğu sistemler üzerinden kendi kartlarıyla hizmet verirler o kartları alabilmek için de senin dediğin başbakanlık kartı yada Aila ve Sosyal Politikalar Bakanlığından aldığımız engelli kartlarını göstermemiz gerekir o yüzden kimseyi yanlış bilgilendirmeyelim lütfen... Hiç bir belediye tek kartla hizmet vermez kendi belediyesini tanıtmak için kendi kartlarını ve sistemlerini kurarlar ve o sistem üzerinden verirler yoksa senin dedğin gibi olursa belediyeler zarar ederler elbette bende isterim tek kartla her yere giitemyi ama imkanlar neyi elveriyorsa ona mutabık olmamız lazım...

Üye
    ForeverCeo Avatarı

Gerçek Adı
    Cengizhan
    Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cebimizde bi ton kart mı taşıyacaz diyor, hey Allahım ne tuhaf insanlar var. Daha düne kadar vay efendim niye bedava olmadı hala diye bas bas bağırıyordunuz şimdi de vay efendim niye tek kartla Türkiye genelinde bedava binemiyoruz diye sızlanmaya başladınız. Bu doyumsuz engelliler yüzünden ben kendim engelli olduğumdan utanmaya başladım.

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ya kardeşim kendimi yanlış anlattım galiba evet yasa çıktı çok güzel olundu
    doyumsuzlukla alakası yok demeye çalıştığım şu TCDD türkiye geneli ücretsiz kullanıyoruz
    demeye çalıştığım şu başka bi ile giitiğimizde de bakanlık kartı geçerli olsaya

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ForeverCeo
    .
    murat6677
    ozaman 6495 numaralı kanunun 8. ci maddesi niye var bu kanunu tbbmm yapmadımı yoksa illerde il genel meclisimi yaptı eğer bu bir haksa hakkımı kullandırtsın ne yani izmirde eshota ankrada egoya ist de iettye trabzonda falan ulaşım hizmetlerine mürcaat edip o ilin engelli kartını alacaksam ozaman bu kanun niye çıktı hemde acip olanı şu seçimlerden önce 143 ü aradığımda binebilirsin dediler seçimlerden sonra hayır olmaz binemezssin yani seçime göre şerbet ben her ilin engelli kartını alacaksam ozaman bu kanun boşuna çıkmış

Üye
    karatas_52 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin karataş
    Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

istanbul yüzde 40 olan ve üzeri ücretsiz

Üye
    ForeverCeo Avatarı

Gerçek Adı
    Cengizhan
    Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

walera;

Arkadaşım sen niye devamlı aynı şeyleri söylüyorsun bozuk plak gibi. TBMM zaten üzerine düşeni yapmış engelliler için ulaşım ücretsiz olmuş. Bak murat6677 arkadaşımız düzgünce açıklamasını yapmış. Belediyeler yereldir, TCDD devletindir demiş, ayrıca her belediyenin kart sistemi farklı, bu yüzden teknik olarak tek bi kart kullanımı mümkün değildir demiş sen bunlardan bişey anlamıyor musun? Ya burda dır dır konuşana kadar gidip bi turuncu kart almak zor mu geliyor ya. Ben bile Ankara'da oturuyorum, bir haftalığına geldiğim Istanbul'da gittim 5 dakikada turuncu kartımı çıkardım, sizin gibi yaygara koparmadım burda. Kart cebimde ağırlık falan yapmıyor, bi zahmet gidin siz de çıkarın.

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

walera;
    bu arkadaşa katılıyorum niye yasa kanun tek olması gerektiğini söylüyor yoksa yasanın bi anlamı yok

ForeverCeo;
    arkadaşım muhalefet veya iktidarı eleştirmek değil amacım başka bi ile gittim bi haftalığına ordan kart çıkartacağım peki ülkemizde 81 il var oralara gittiğmde de çıkardığımı düşün cüzdanda 81 kart saçma değilmi

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: turan yılmaz Mesajı Gör
    bu arkadaşa katılıyorum niye yasa kanun tek olması gerektiğini söylüyor yoksa yasanın bi anlamı yok

arkadaşım muhalefet veya iktidarı eleştirmek değil amacım başka bi ile gittim bi haftalığına ordan kart çıkartacağım peki ülkemizde 81 il var oralara gittiğmde de çıkardığımı düşün cüzdanda 81 kart saçma değilmi
    ve aile sosyal politikalar bakanlığı duyuru kısmını okuyun kendinizi yormayın
    en kısa zamanda bu haktan faydalanan engelli bakanlık kimliği olan 300,000 kayıtlı olanlara öncelikli
    hologramlı tüm illerde gecerli olaçak veya gecerli olabilçek şekilde hologramlı kart ihalesi açılmış basımı ve dağıtımı inşaallah kısa sürer
    gerci yasa kanun yayınlandı ya 6 ay sonrada çıksa tüm engelli arkadaşlarımızın hepimizin lehine bekleriz yaygara yapmayız

Üye
    Danua. Avatarı

Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Normal İstanbul kartım var . Elimde araç alımı için çıkarmış olduğum %48 lik rapor ama araç almadım rapor yeni bu raporla gitsem İstanbul kartımı ücretsiz engelli kartına çevirirler mi ?
    Nereye başvurmam lazım ?

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

yayagara çıkaran sizsiniz bu hak verilmişmi onu kulandırtmaları gerekir bu kanun çıkmadan önce zate turuncu kartla biniyorduk ozaman 65 yaş üstüde kart alsın onlar niye kimlikleriyle biniyor fazlada ukalalık yapma

kimse bu konuyuda siyaset malzemesi yapmadı birileri iktidarı överken muhalafeti yermedi yada iktidarı yererken muhalefeti övmedi ama anlayamadığım ForeverCeo
    murat6677 siz bu işi siyaset malzemesi yapmaya uğraşmanız siyaset siyaset meydanında yapılır ben burda bir hak gaspı olduğunu söylüyorum siz neden bahsediyorsunuz

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: karatas_52 Mesajı Gör
    istanbul yüzde 40 olan ve üzeri ücretsiz
    doğru turuncu kartını iettden alırsan ücretsiz ve 2 katlılar hariç ama kanun bunu demiyor

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

murat6677;

bak değerli arkadaşım izmirde ben kendim sordum eshot ulaşım kartları birimine yeni engelli kartı çıkartmıyor.ne diye beni yalancı çıkarıyorsun anlayamadım turan arkadaşımız benim söylemek istediğim cümleyi yazdı zaten tekrarlıyorum hemde büyük harfle yazayım ESHOT YENİ ENGELLİ TOPLU ULAŞIM KARTI ÇIKARTMAYACAĞINI AÇIKLADI.BANA İNANMIYORSAN ESHOTUN İNTERNET SİTESİNE BAK GÖR.
    al işte bana inanmayan arkadaş işte site bak gör Engelli Vatandaşlarımız

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tüm türkiyede geçerli olacak hologramlı kartlar geliyor yakında sabır tek tip kart
    ve tüm ülke genelinde geçerli olacak sabır biraz

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    turan yılmaz;

herhalde bu arkadaş Engelli Vatandaşlarımız buraya baksa inanacak ben izmirde başbakanlık kartı ile belediye toplu ulaşım araçlarına rahatlıkla biniyorum turan bey bu arkadaşa gerekeni söylediğin için sağol bu arada önceki mesajlarımdan dolayı senden özür dilerim.

Sayfa 77 / 105 İlkİlk ... 276773747576777879808187 ... SonSon