Sayfa 68 / 105 İlkİlk ... 185864656667686970717278 ... SonSon
Toplam 1561 mesajın 1.006-1.020 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hiçbir anlamı kalmıyor bu yönetmelik kanun adı neyse keşke hava yolu taşımacılığı sektörünüde ekleselermiş en azından samimi bulabilirdim lakin bu düzenleme bana göre fiyasko zaten ulaştırma haktır size var olan hakkınızı vermek zorundalar seçimler yaklaştıkça ve taksit taksit verilen hak hak değildir kimse kızmasın valla ben bu konuda bimere yazdım neden % 25 aslında o % 25 felan değil kardeş hikaye kendim defalarca kullandım THY yi sonra netten aldığım biletler daha ucuz % 25 espirisi yok THY de x şirketler daha ucuz

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

marto1;

kardeşim biraz abartmışsın hatta çok abartmışsın

örneğin şehirler arası ağır ibareli olanlara ücretsiz ve diğerlerinede 50 indirimli ben bunu çoğu firma yine uygulamayacak aynı şekilde halk otobüsleri sıkıntı çıkaracak AMA TREN EGO METRO VAPUR BUNLARDA SIKINTI ÇIKMAZ ZATEN Bİ KISMI VARDI ama belediyenin insayatifinde idi şimdi EDİRNEDE ne ise karsda da o ayrım gayrım olmadan yıllarca istanbulda yüzde 40 ve üstü olan engelli kardeşlerimiz ücretsizken ankarda indirimli idi 60 a serbest di 2side aynı ülkenin illeri böyle saçmalık olurmu olmamalıydı ve o düzeltildi

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    10

Kardeş yanlış anlama sakın biz istanbulda metroya iett ye metrobuse zaten ücretsiz binebiliyorz neyi abartıyorm Anadoluda özellikle ankarada bu uygulamar yokmuş resmen şaşırdım daha yeni ücretsiz olmuş ben burda neyi abarttım ortada geç gelen bir hak ihlali var bu mu abartmak hakkımızı dile getirmek abartı mı oluyor

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sadece hava yolunu eklemediler diye samimi bulmuyorum demişsin de fiyasko demişsin ya

Üye
    KCETAŞ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:51
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

KAYSERİ BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ... Toplu Taşımada Sosyal Belediyecilik

k2554IMG 1307 - Yaşlı, engelli, şehit ve gazi yakınlarına 'Ücretsiz ulaşım' hakkı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, bazı vatandaşların toplu taşıma araçlarından ücretsiz yaralanmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Özhaseki, uygulamanın 10 Mart Pazartesi gününden itibaren başlayacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 65 yaş üstü vatandaşlar ve engelliler ile ağır engellilerin birden fazla olmamak üzere refakatçileri, terör ve görev şehitlerinin eşleri, anne ve babaları ile evli olmayan 25 yaşını doldurmamış çocukları, harp ve vazife malulü gazilerin kendileri, eşleri, anne ve babaları ile 25 yaşını doldurmamış çocukları ve başarılı sporcuların belediye otobüsleri, halk otobüsleri ve raylı sistemden ücretsiz yararlanabileceğini söyledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Özhaseki, uygulamanın 10 Mart Pazartesi gününden itibaren başlayacağını ifade ederek, "Pazartesi gününden sonra bu vatandaşlarımıza yeni kartlar verilecek. Vatandaşlarımız nisan ayının sonuna kadar bu kartları alabilirler. Kartlar çıkana kadar bu vatandaşlarımız nüfus kağıtları ya da bakanlıklardan alınan engelli kartları ile toplu taşıma araçlarına binebilirler" dedi.

Üye
    YANDEX Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    16:10
    Yaşadığı Yer
    T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar devlet engellilerini unuttu bizler için bir şey yapmıyor diyenler ulaşım istihdam saglık güvencesi bakım parası vs.. konularında ciddi çalışmaları var bencede abartmayalım hani insan oglu doyumsuz deni ya haklılar tren bedava deyince uçak niye yok uçak olsa bu seferde kalabalık der tek kişilik jet istenir

Üye
    KCETAŞ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:51
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

​kayseri de yaşayan engelli arkadaşlarım hayırlı olsun

Üye
    YANDEX Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    16:10
    Yaşadığı Yer
    T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kcetaş sende demir yollarını yanlış okuyup bimere yazmışsın senin adına ben utandım birz sakin olsaydın keşke kurumlara iftira atmak gibi olmuş

Üye
    ucurtmaci Avatarı

Son Giriş
    30.06-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar
    Kanunlar çıkıyor ama uygulamada sorunlar var, saki birilerinin cebinden çıkacakmış gibi, istemiyorlar ve çeşitli bahaneler üretiyorlar. Maalesef toplumun değer yargıları ve bize karşı uygulamaları ortada. İnşallah işe yarayan bir uygulama olur.
    Burada olumu eleştiriler yaparak, var olan sorunları otaya çıkarıyoruz, belki birileri duyar veya okur da çare bulur diye.
    Bir örnek veriyim; Engellilerin kullandığı otomobillerin plakasında, engelli işareti vardı, sonra bu işaret zorunlu olmakta çıkıca, engelli park yerine sağlam kişiler otomobillerini koyuyor ve kimse bir şey demiyor, çünkü; işaret olmayınca, engelli sanıyorlar ve suiistimal ediyorlar.
    Plakalardan engelli işaretini neden kaldırdılar bilen var mı? Plakadan engelli işareti kalkınca, sağlam insanlar ile eşit mi olduk şimdi?

Üye
    ForeverCeo Avatarı

Gerçek Adı
    Cengizhan
    Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeş benim arabam yok ama anladığım kadarıyla engelliler rencide olmasın diye o ibare plakalardan kaldırıldı ki bence de doğru bi uygulama. Otopark sorununa gelince de bence o AVM yönetiminin sorunu, basit uygulamalarla buna çözüm getirebilirler.

Üye
    ucurtmaci Avatarı

Son Giriş
    30.06-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

ForeverCeo;

Arkadaşım
    Ben buyum, neden rencide olayım ki, özrümden neden utanayım ki, bence yanlış bir uygulama olmuş, plakadan engelli işaretinin kalkması. Sorun; AVM.deki park yeri değil.
    Belediyenin engellilere ayırdığı park yerlerine, sağlam kişiler koyuyorlar ve bize yer kalmıyor, sorun bu. Herkesin ehliyetine, ruhsatına mı bakacalar.
    Bence; iyi niyetle alınmış bir karar ama suiistimal edilen bir uygulama olmuş ve amacına ulaşmıyor.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

arkadaşım emniyetten engelli kartı alınıyor engelli aracı yazısı var ön cama koyuyorsun. benim aracımda o kart yok awm lerde ruhsata bakabilirmiyiz diyorlar. o senin gördüğün arabalar bence engelli arabaları çünkü plakada işaret olmayınca sen sağlam arabası sanıyor olabilirsin. ayrıca plakada ki işareti kişi kendi isteğine göre kaldırabilir veya durabilir bu sana kalmış

saygılar.

Üye
    battal Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Devlet demir yollarının resmi internet sitesinde yaşlılar ve engellilere ulaşımın ücretsiz olduğuna dair haberlerden sonra hiç demir yollarını kullanan varmı arkadaşlar, paylaşırsanız bizde bilinçlenelim.

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

şimdi cebimizde olan belediyelerin verdiği ücretsiz kartlar ne olacak bilindiği gibi bu kartlar süreli bunları yenisi ile değişip tek kart mı olacak ayrıca yeniden rapor isteyeceklermi

Üye
    mssql Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Marmaray için kart gösterip geçiyorum.Şehirler arası denemedim.

Sayfa 68 / 105 İlkİlk ... 185864656667686970717278 ... SonSon