Sayfa 50 / 105 İlkİlk ... 4046474849505152535460100 ... SonSon
Toplam 1561 mesajın 736-750 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    dün 153 arayıp bende sordum evet onla da binebilirsiniz dedi sincanda oturduğumu söyleyince 153 bana cevabı 5 bölge şöförleri o kartları kabul etmiyor dedi ama otobüse bindim bakanlık kimliği ile diğerini özellikle göstermedim ne saçmalıktır bütün son duraklara bunla ilgili afişleri yapıştırıp bilgilensin bu zormu
    şöför biraz kabul değil desede 153 arıyom konuşurmusunuz dedim tamam doğruysa bizide bilgilendirirler

Üye
    geronimo_geronimo Avatarı

Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    11:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben elimdeki serbest engelli kartımla ego otobüsü metro ve ankaray a refakatçimle bile rahatlıkla ücretsiz binebiliyorum. sizler de gönül rahatlığıyla elinizdeki mevcut kartlarınızla yanınızda refakatçinizle ücretsiz binebilirsiniz bu ulaşım araçlarına. içiniz rahat olsun.

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

geronimo serbest engelli kartınla zaten geçiş var. ego şöförlerü başbakanlığın verdiği engelli kartı ile bindirmiyorlar. bu kart geçmez diyorlar. 153 ü arıyorsun geçer diyorlar. şöför uygulamayı geçiş aşamasında olduğu için bilmiyor diyor. sorun ego şöförlerinde. ankaray ve metrodan dün geçtim aynı kart ile sorun çıkarmadılar.

Üye
    geronimo_geronimo Avatarı

Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    11:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

destkop doğru dersin. ben başbakanlık kartımı hiç göstermediğim için sorun yaşamadım. başbakanlık kartımı göstersem bana da sorun çıkarabilirler. ama asıl ilk önce ego şöförlerinin bilgilendirilmesi gerekir bu konuda hala neden sorun yaşıyoruz anlamış değilim. ama yakında bu sorun da ortadan kalkacak inşallah. ama herkes hakkını gözetsin. otobüsten inmesin.

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar cuma günü iş çıkışında metrodan yararlandım. ego otobüsü şöförü ben bu uygulamayı bilmiyorum dedi. plakayı aldım alo 153 e şikayet ettim. plakayı verdim.

ve dedimki biz her seferinde sizin şöförlerinzle mi tartışacağız 5. bölgeye duyuru yaparmısınız şöförler biz bilmiyoruz diyorlar dedim. tamam 5. bölgeyi biz arayalım söyleyelim diyorlar.

Üye
    erşin Avatarı

Son Giriş
    26.02-2016
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara'da Cumartesi günü, hem metro hem de otobüse engelli kimlik kartım ile ücretsiz bindim ve sıkıntı yaşamadım. 1 şubattan itibaren kartlar dağıtılmaya başlayacakmış engelliler için, şimdilik öğrenci ve yaşlı kartları dağıtılıyor.

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

ostim metrosuna engelliler yararlanacak diye duyuru asmışlar. güvenliklerin bilgisi var. metroda ve ankarayda sıkıntı yok. ama ego şöförleri biz bu konuda bilgilendirilmedik diyorlar. ego şöförleri sorun çıkarıyor.

Üye
    YANDEX Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    16:10
    Yaşadığı Yer
    T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen nerdeki otobüse biniyorsun ben keçiören ulus kızılay otobüslerine bindim hiç sıkıntı olmadı

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

sincan 551 hat numaralı otobüse biniyorum. galiba sıkıntı 5. bölgeden kaynaklanıyor.

Üye
    YANDEX Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    16:10
    Yaşadığı Yer
    T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5 bölge telefon aç ne diyor hareket merkezi sorunları neymiş

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sincan Etimesgut tarafı genelde otobüsler kalabalık oluyor kendi kafalarınca uygulamıyor ego desin duyuruyu assın bakalım nasıl uygulamıyor ve bizler de inatla ısrarla diretirsek rahat bineriz şöförün haddine değil belediyenin aracı o yasa kanun varsa KULLANMAKTA EN DOĞAL HAKKIMIZ

Üye
    ForeverCeo Avatarı

Gerçek Adı
    Cengizhan
    Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün otobüs şoförüyle yaşadığım diyalog

Şoför: Bu kart geçmez kardeşim kart basacaksın.

Ben: Emin misiniz bu Başbakanlık Engelli kartımla kaç gündür ücretsiz biniyorum. Sizin uygulamadan haberiniz yok mu?

Şoför: Benim haberim yohh 1 Şubat'tan sonra bineceeeğğn

Ben: 153'ü aramamı ister misiniz?

Şoför: Ver bakayım şu kartı
    .... (inceliyor) Kardeşim engellilere ücretsiz biliyom, ben direksiyon başında hepinizin kartını incelemek zorunda mıyım? Ben ne bilem senin kartının yüzde 40'tan yukarı olduğunu

Ben: !!!!!!!

Ben şimdi bu şoförün salaklığına mı vereyim yoksa işgüzarlık yaptığını ortaya çıkardığım için kıvırmasına mı vereyim? Allah akıl fikir versin dedim içimden kart basmadan geçtim oturdum.

Üye
    ahmet3847 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    28.03-2014
    Saat
    06:51
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bide biz kaysserıde oturan arkadaşları düşünün bizde ne 1 şubat nede 15 şubat dıe bı soylentı vr , hiç bi bilgi yok adamlar oyle bişey yok kım uyduruyor dıyorlar özel halk otobusune bınıyoruz it gibiler bilet ıstıyolar ısterse %100 raporu olsun iki ayagı iki kolu olmasın zıhınsel,kör olsun yınede ücretli(özel halk otobuslerı ve tramvaylar) bizi mahvedıyor yeter artıkk!!!!

Üye
    calaf Avatarı

Son Giriş
    19.06-2015
    Saat
    08:48
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhabalr,

Foruma bugün üye olum.Umarım uzun süre bilgilerimizden yararlanabiliriz. Doğuştan gelen Beyin teratom nedeniyle sağ gözüm protez ve sol gözümde görme oranı nistagmus(göz titremesi)nedeniyle %15 civarındadır.Bu çerçevede %85 oranlı Sürekli olan Özürlü raporumu 2001 yılında Hacettepe Üniversitesii Hastanesinden aldım.Bu raporla Başbakanlık Özürlü kimliği ve Ego serbest kartı(refakatçili)aldım.Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım.Kart değişiminde Başbakanlık kimliği yeterli olacakmış.Benim size bir sorum var Bugün Bakanlığının Ankara İl Müdürlüğü'ne başvurdum Kart değişimi için.Onlar kartın değişmesine gerek olmadığını söyledler.Ego engelli kart değişiminde Bakanlığın veri tabanını kullanacakmış ve oradaki raporların ağır engelli kutucuğu işaretli ise refakatçili işaretsiz ise refakatçisiz verecekmiş Eski raporlarda bu ifade yer almıyordu.%60'dan yukarısı ağır engelli kabul ediliyordu.Mevzuat değişikliğiyle sonradan raporun içeriği değiştirilmiş.Öz bakımını gerçekleştiremeyen kişi için ağır engelli yazısı yazılıyormuş.Hacettepe'ye de başvurdum rapor sürekli olduğu için mevzuat açısından değiştirmenize gerek yok dediler.Nufus cüzdanımda da bu raporun resmi kayıtlarda yer almasıyla %85 oranlı olarak özürlü yazıyor.Ancak Bakanlığın veri tabanında 2008 yılından önceki raporlar gözükmüyormuş.Bu durumla karşılaşan(2008 yılı öncesinden sürekli raporu olup bakanlıkta problem yaşayan)var mıdır?Bu durum Eg'da bir sıkıntıya yol açar mı Bilgilendirirseniz sevinirim.

Üye
    yilmaztoprak Avatarı

Gerçek Adı
    YILMAZ TOPRAK
    Son Giriş
    29.07-2015
    Saat
    21:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    39

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    calaf kardeş merhabalar 153 belediyeyi arayarak durumunu arzedip verilecek engelli ankarakart hakkında veya aile ve sosyal politikalar bakanlığı 183 arayarak rapor yenilemen gerekir mi eski yönetmelik hükmüne göre mi geçerli bilgi alabilirsin hiç cevap alamazsan 150 bimeri ara
    aldığımız raporlar Ulusal Özürlüler Veri Bankası Ulusal Özürlüler Veri Bankası sunucusunda online gözükür hangi tarihten sonrası bilemiyorum ama sistemde gözükmüyorsa herhangi hastaneye gidip tekrar rapor için başvurabilirsin (eski raporu gerekirse sadece muyenede göster başvuruda değil )