Sayfa 43 / 105 İlkİlk ... 333940414243444546475393 ... SonSon
Toplam 1561 mesajın 631-645 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kazmut Avatarı

Gerçek Adı
    gazel
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bakanlıktan beni aradılar 10 15 güne kadar esmi gaztede yayınlanır diyrlar

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bundan sonra resmi gzaeteyi takip etmek gerekir. saygılarımla

Üye
    ertanx Avatarı

Gerçek Adı
    Ertan
    Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    21:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zurnanın zırt dediği yer: Ankara'ya diğer illerden gelen arkadaşlarımız Engelli kimllik kartını gösterince şöförler "Ankara Kartın yok hemşerim, binemezsin" mi diyecek? Yada ben İzmir'e gittim, engelli kimlik kartımı gösterdim ama İzmir için ekstradan serbest kart mı alacam? (İzmirde Örnektir, diğer iller için ekstra serbest kartı konulan belediyeler için)

Bir iki günlüğüne gittiğim şehrin resmi belediye prosüdürü için mi koşturacağım, ki kaldı ki kolaylık sağlamak için bu sistem, arkadaşımız tekerlekli sandalyede olduğunu düşünün..

Ulusal Kart adı üzerinde.. Her herde tek kart geçmeli ve olmalı...

Üye
    aaa Avatarı

Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    12:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ertanx arkadaşıma katılıyorum kart kolaylık olsun diye çıkarılmış zaten mesela ben ankaralıyım karabükte memur olarak çalışıyorum bur da geçen kartla ankarada geçmesse ne anlamı kaldı bu ulusal kartın

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar genel kart uygulamasına geçiliyor belediyeler v.s çalışan memur sizden daha iyi bilmez bu işleri kendi işinizi takip edin ben mersin aile ve sosyal politikalar müdürlüğünü aradım sordum hala gelmedi kart basımını nasıl yapacağız v.s Ankara ile görüşüp 1 ay içerisinde başlıyacaklarını söylediler....

Üye
    musti Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara Kart Türkiye genelinde yaygınlaşacak arkadaşlar yani siz İstanbulda aldığınız toplu taşıma kartını Ankarada da kullanabileceksiniz Antalyada da Mersinde de

Bu sadece engellilere değil bütün vatandaşlar için geçerli olacak Türkiye geneli tek toplu taşıma kartı olacak.

Bunun alt yapısı kurulacak bu sistem nezaman hayata geçeceğini bilmiyorum. Hangi ile giderseniz gidin elinizdeki toplu taşıma kartı geçerli olacak.

Üye
    sehay Avatarı

Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    03.09-2015
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    ankara batıkent
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar epilepsi hastalarının raporlarında agır engelli yazmıyor. fakat bu arkadaşlar bayılma durumlarında çok olumsuzlular yaşıyorlar. Ve refekatçiz yolculuk yapmaları dogru değil. Bunu bakanlığa telefon ile bildirdim. Onlarda bana konuyu dilekçe ile bildirmemi söylediler. Bu nedenle tüm arkadaşlardan ricam bakanlığa bir dilekçe yazmalaı. saygılarımla

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

biraz önce ankara 153 ü aradım. engelli bireyler için serbest ankarakart nezaman dağıtılacaktır diye sordum. 1 şubattan itibaren dağıtımı başlayacakmış.

engel sınırlaması varmı dedim. hayır yok %40 engelli üzeri kişiler alacak dediler. hadi bakalım.

Üye
    enr41 Avatarı

Gerçek Adı
    enr41
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    İZMİT
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

276444 363729653714555 1391317377 q - Yaşlı, engelli, şehit ve gazi yakınlarına 'Ücretsiz ulaşım' hakkıAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

9 Ocak

KART YENİLEME SADECE REFAKATÇİSİ OLAN "AĞIR ENGELLİLER" İÇİN

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aylin Çiftçi, engellilerin ücretsiz seyahat hakkından yararlanmasına ilişkin esasları düzenleyen yönetmeliğin Başbakanlığa gönderildiğini bildirdi.
    Çiftçi, bu haktan yararlanılırken de kullanılan "engelli kimlik kartı"nın sadece ağır engelliler için yenilendiğine, kartları olan diğer engelli vatandaşların kartlarını yenilemelerine ihtiyaç olmadığına dikkat çekti.
    Engellilerin, ücretsiz seyahat haklarına ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulunan Çiftçi, engellilerin ücretsiz toplu taşınmasına ilişkin kanunun geçen yıl yürürlüğe girdiğini, kanunun nasıl uygulanacağına ilişkin esasları düzenleyen yönetmeliğin de hazırlanarak, Başbakanlığa gönderildiğini bildirdi.
    65 yaş üstü kişilere ve engellilere ücretsiz toplu taşıma hakkı getirildiğini ifade eden Çiftçi, bu hakkın illerdeki farklı uygulamaları ortadan kaldırmak ve tek bir uygulamaya dönüştürmek için verildiğini belirtti.
    Bunun bir hak olduğunu vurgulayan Çiftçi, "Eğer engelliyseniz, yaşlıysanız bu Adana'da da aynı durumdur, Ankara'da da aynı durumdur. Bunun tek uygulama haline getirilmesi lazım. Bunun için hem kanunu hem de yönetmeliğini hazırladık" diye konuştu.
    65 yaş üstü yaşlılar için şehir içi ulaşımın ücretsiz, şehirler arasında ise demiryolları ve deniz yollarında yüzde 50 indirim olduğunu ifade eden Çiftçi, engellilerin şehir içinde bütün toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlandığını, şehirler arasında ise demiryolları ve deniz yollarının refakatçi ile seyahat etmesi gereken ağır engelliler için ücretsiz olduğunu söyledi.
    Engellilerin, "engelli kimlik kartı"nı ibraz etmesinin toplu taşımadan yararlanması için yeterli olduğunu vurgulayan Çiftçi, "Bir şoföre engelli kimlik kartını gösterdiği zaman ücretsiz toplum taşıma hakkı doğmuş olacak" dedi.
    Engelli kimlik kartlarında kişinin refakatçi hakkı olup olmadığının görülmediğini belirten Çiftçi, "Ağır engelli durumu olanların, refakat edecekler için yeni kartları il müdürlüklerimizden almaları gerekiyor. Çünkü yeni kartlarda bu durumda olan engelliler için 'refakatçiyle kullanılır' ibaresi olacak. Bu kartı da il müdürlüklerimiz kişiye teslim ettiği için kişi raporunu getirdiğinde yeni kart verilecek" diye konuştu.
    Sadece bu durumda olan ağır engelliler için engelli kimlik kartının yenilenmesi gerektiğinin altını çizen Çiftçi, diğer engel durumu olanların kartlarını değiştirmelerine gerek olmadığını kaydetti.
    Çiftçi, bazı belediyelerin de ayrıca toplu taşıma kartı hazırlayabileceğini belirterek, bunun da ilgili belediyelerle iletişime geçilerek öğrenilebileceğini ancak her şekilde engelli kartı olanların toplu taşıma hizmetinden tüm Türkiye'de yararlanabileceğini söyledi.
    (Kaynak: Anadolu Ajansı)

Üye
    Passionate Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    00:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, lütfen linki tıklayarak yeni bir açıklama hakkında bilgi sahibi olunuz. Sevgilerimle...

Engellilere tarife mjdesi!TE YEN DZENLEME!

Üye
    meralmiz Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    01.02-2015
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Srrbest geçiş uygulaması kayseride ne zaman başlayacak

Üye
    NİMBUZ Avatarı

Gerçek Adı
    emre can
    Son Giriş
    02.06-2016
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ego otobüsüne bindim 1 şubata kadar engelli ankara kart verileceği yazıyodu. 1 adet nüfus cüzdanı, 1 adet fotoğraf. 1 adet engelli kimliği ile alınabiliyor sanırım 5 Tl karşılığında ama ne zaman verecekler bilemiyorum.
    İLGİLİ TELEFON: 507 14 77 (EGO)

Üye
    sergete Avatarı

Gerçek Adı
    sergen
    Son Giriş
    07.08-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ankarada ego otobüslerinde geçerli olan yaşlı kartları 65 yaş üzeri olanlara değişim için otobüslere yazı asılmış 65 yaş üstü herkese ulaşım serbestti yeni yasaya göre yanlış hatırlamıyorsam bu konuda bilgisi olan varsa bilgi verebilirmi yeni bandrol alımı için ücret istiyorlardı eski kartları yenilemek için

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

ankarada 1 şubatta ankara serbest kart engelliler için dağıtılacakmış. ve birde ankaray metro ve özel otobüsler ücretsiz olacakmış. 1 resim, 1 rapor fotokobisi, 1 kimlik fotokobisi, 5 tl karşılığında alınacakmış bilginize.

kaynak alo 153 belediye mavi masa

Üye
    YANDEX Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    16:10
    Yaşadığı Yer
    T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    destkop kardeşim %40 üzerimi yoksa eskisi gibi %60 üzerimi ücretsiz

Sayfa 43 / 105 İlkİlk ... 333940414243444546475393 ... SonSon