Sayfa 103 / 105 İlkİlk ... 3539399100101102103104105 SonSon
Toplam 1561 mesajın 1.531-1.545 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    OTOBÜS FİRMALARINA ENGELLİLER İÇİN GELİR DESTEĞİ ÖDEMESİ YAPILACAK
    MADDE 17- 8/1/2002 tarihli ve 4736 sayılı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Ürettikleri Mal ve Hizmet Tarifeleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunun 1 inci maddesine sekizinci fıkrasından sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra eklenmiştir.
    "İkinci ve üçüncü fıkra hükümleri kapsamında, belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehiriçi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracı ile özel deniz ulaşımı aracı için bunların işletmecilerine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bütçesine bu amaçla konulan ödenekten ilgili belediyeler aracılığıyla her ay gelir desteği ödemesi yapılır. Yapılacak aylık gelir desteği ödemesini yıllık olarak belirlemeye, bu tutarı faaliyette bulunulan yere ve/veya belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehiriçi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracını taşıma kapasitesine göre farklılaştırmaya ve yapılacak ödemeye ilişkin diğer esas ve usuller Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından müştereken altı ay içinde belirlenir."

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

[QUOTE=destkop;1570970]arkadaşlar 153 diyorki her defasında valiliğe şikayet edeceksin. ceza yedikçe akıllanacaklar diyor. belediye olarak yaptırım yapamıyoruz. bir ara ceza kestik özel halk otobüsleri mahkemeye verdi diyor. her defasında şikayetmi edeceğim dedim. malesef evet diyor. arkadaşlar bu uygulama ankarada özel halk otobüslerinde hödük kaldı bilginize adamlar ücret vermeden binemezsin diyor. her defasında tartışmaktansa artık ücret ödüyorum. bu sefer ödemezsek otobüsün içinde rencide ediyorlar. bu sefer karakol karakol dolaşırız. saçma sapan olaylar.

gökçekle mi görüşeceğiz. öyle bir imaknımız varmı. biz devletmiyiz kararı nasıl uygulatacağız. bilgi verirmisin.[/QUOTE
    tüm belediyeler hükümet kararını uyguılamak zorundalar yapamiyorlarsa görevi bıraksınlar gökçekle görüşün ne olacak bu hükümet kararı resmi gazete var hem akpye yarancaz diye hükümet kararını akpli ankara belediyesine uygulatmamanız çok ayıp hatta vebal hem gökcek mecbur hükümet kararına uyacak mecbuuuuuurrrrrrrrrrr

Üye
    murathan Avatarı

Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

hayırsever izmir kardeşim, yorumlarını okudukça senin bu ülkede yaşayıp yaşamadığından şüphe duyuyorum, sürekli olarak "gökçek" le görüşün çıkın makamına şöyle deyin, böyle deyin diye söylemlerin var, iyi niyetinden yardımcı olmak istemenden ve haklılığımızı desteklemek istemenden zerre kadar şüphem yok ama diğer taraftan ülke gerçeklerinin de farkındasındır umarım

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

farkındayım ama resmi gazetede hükümetin aldığı karar var onu bütün belediye başkanlarının uyması zorunlu akpartili olsun chpli olsun mhpli olsun hdpli olsun saadet partili olsun kominist partili olsun ne olursa olsun uymak zorunda inanmazsan size ilgili linki paylaşayım bakın
    Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@hayırseverizmir

arkadaşlar neyi tartışıyorsunuz ? bakın yukarıda resmi bir kanun paylaştım . bu belediye işi değil . devlet özel taşımacılara para veriyor . babalarının hayrına taşımayacaklar yani .

@murathan

arkadaşlar neyi tartışıyorsunuz ? bakın yukarıda resmi bir kanun paylaştım . bu belediye işi değil . devlet özel taşımacılara para veriyor . babalarının hayrına taşımayacaklar yani .

Üye
    CrystaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ferman
    Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    04:28
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Haberler de izledim bakınız öküz bir tipik Şoför. Bunlara kesinlikle sessiz kalmayın !

https://www.youtube.com/watch?v=jIchETIYO1E
    Konu CrystaL tarafından değiştirilmiştir (27.04-2015 Saat 13:10 ).

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar sincan hatlarındaki özel halk otobüsleri halen ücret alıyorlar. ücretsiz bindirmiyorlar. alo 153 e şikayet ettim ceza yazmadılar. sözlü uyarmışlar şöförü. 153 ü tekrar aradım her gün 2 defa özel otobüse biniyorum her defasında ücret alıyorlar her defasında şikayetmi edeceğim dedim. malsef evet diyorlar. arkadaşlar bu iş laçka olmuş ben pes ettim engelli olduğumu söylemiyorum artık tartışacak gücüm kalmadı. bu konuda fikri olan varmı.

Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    23:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    25

ANTALYA'da Engelli vatandaşı almayan otobüs şoförüne ağır ceza

Toplu taşıma araçlarına yönelik denetimlerini artıran Büyükşehir Belediyesi, vatandaşı mağdur eden araçları en ağır şekilde cezalandırıyor. Engelli bir vatandaşı duraktan almadığı tespit edilen toplu ulaşım aracının sahibi ve sürücüsüne idari para cezaları verilirken, araç 1 ay hizmetten men edildi.
    Bu haber 2015-04-23 07:07:41 eklenmiş ve 123 kez görüntülenmiştir.

engelli vatandasi almayan otobus soforune agir cezacbf2914228cc64d50220 - Yaşlı, engelli, şehit ve gazi yakınlarına 'Ücretsiz ulaşım' hakkı

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı, vatandaşların toplu ulaşımdan rahat ve sorunsuz şekilde faydalanması için çalışmalarını sürdürüyor. Engelli kartı ve 65 yaş kartı ile ücretsiz seyahat etme hakkına sahip vatandaşların bazı toplu taşıma araçları tarafından duraktan alınmadığının tespit edilmesi üzerine Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü periyodik denetimlerini sıklaştırdı. 11 Nisan'da Şirinyalı Mahallesi Sülemiş Cami önündeki duraktan engelli bir vatandaşı almadığı belirlenen toplu taşıma aracı, en ağır şekilde cezalandırıldı. Araç sahibine ve sürücüsüne ayrı ayrı idari para cezası uygulanırken, araca 30 gün süreyle çalışmama cezası verildi.

ŞİKAYET VE ÖNERİLER İÇİN 444 37 08

Toplu Taşıma Şube Müdürü İsmail Fidan, “Engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızı duraktan almadığı tespit edilen araçları, Toplu Taşıma Araçları Yönetmeliği çerçevesinde en ağır şekilde cezalandırıyoruz" diye konuştu. Vatandaşların şikayetlerini hassasiyetle değerlendirdiklerini ve gereğini hemen yaptıklarını anlatan Fidan, “Vatandaşlarımız, ulaşım konusundaki her türlü şikayet, talep ve önerileri için Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı'nın 444 37 08 nolu iletişim ve izleme merkezini arayabilir" dedi. (DHA)

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bugün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğüne gittim ve yeni engelli kimlik kartımı aldım ve aldığım yeni engelli kimlik kartımla özel mavi halk otobüsüne bindim kartımı gösterdim hiçbir sorun olmadan seyahat ettim, herkesin bilgisine...

Not: Yeni engelli kimlik kartında resmin sol altında küçük bir bandrol koymuşlar...

Üye
    ball88 Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    22.05-2015
    Saat
    19:05
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben uçakla İzmir'e gitmeyi düşünüyorum.
    İzmire gelirken Adnan Menderes Havalanında ineceğim.
    Adnan Menderes Havaaklanından Kuşadasına gideceğim.
    Havaş otobüslerine ücretsiz binebiliyor muyuz?

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

maalesef 10 tl ücret alıyorlar

Üye
    hakanoncul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Öncül
    Son Giriş
    23.05-2017
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Bayram sonra 65 yaş üstü ve engellilere tanınan ücretsiz ulaşım imkanı Balıkesir' de uygulanmayacak ve belediyeden kart çıkartılacak dendi.

Bu konuyu şikayet etsek merci neresi olacak?
    Belediye kanunla belirlenmiş bir hakkı elden alabilirmi?

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 10 08 2015 tarihinde gelen 153 den mesaj SN murat hancı 842776 numaralı baş vurunuz ilgili denetim ve filo takip şube müdürlügüne iletilmiş olup verilen cevap aşağıda belirtilmiştir şikayet konusu 05 08 2015 tarihli ceza komsiyonununda görüşülmüş olup aile sosyal politikalar bakanlıgının 28931 sayılı yönetmenlik hukümleri geregince cazai işlem uygulanmasına karar verilmiştir YANİ ANKARADA ÖZEL HALK OTÜBÜSLERİ ÜCRETSİZ TAŞIMASINLAR DA GÖRELİM BAKALIM

Üye
    emustafacan Avatarı

Son Giriş
    04.01-2016
    Saat
    14:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli arkadaşlar;

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığın Resmî Gazetede yayınladığı 4 Mart 2014 Tarih ve 28931 Sayılı yönetmeliği MADDE-3'e göre şehir içi ulaşımda yer alan belediyeler tarafından yetki verilen ibaresi yerine ilgili kurumlar tarafından yetki verilen denilerek genişletilmesi ve daraltma yapan mevzuatına göre ayakta yolcu taşıyabilen araçlar ibarelerinin kaldırılması ve 5378 sayılı engelliler kanunun geçici 3. Maddesinde erişilebilir hale getirilebilmesi için verilen süre zarfında 'engellilerin ücretsiz seyahat hakkı mahfuz kalmak suretiyle’ şerhi konulmasını gereklidir.

Lüten ilgili yerlere iletin. (BİMER, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, AK Parti Genel Merkezi - İletişim /AKİM vb..)

Bu sayede İDO, TCDD ve Ekpres hatlarda ücretsiz seyahat edebiliriz.

İşte İlgili Yönetmelik ve Maddesi:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan

4 Mart 2014 Resmi Gazete Sayı:28931

Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği

MADDE 3
    d) Şehir içi toplu taşıma hizmetleri: Şehir içi kara ve deniz taşımacılığında taksi, taksi dolmuş, dolmuş, rekreaktif, turistik ve servis amaçlı kullanılan araçlar hariç olmak üzere; demiryolları ve denizyollarının şehiriçi hatlarında sunulan toplu insan ulaşımına yönelik hizmetler ile belediyelere, belediyeler tarafından kurulan şirketlere, birlik, müessese ve işletmelere veya belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs veya şirketlere ait olup da mevzuatına göre ayakta yolcu taşıyabilen araçlar ya da demiryolları ve denizyolları araçları kullanılmak suretiyle sunulan şehir içi toplu insan ulaşımına yönelik hizmetleri,
    Konu emustafacan tarafından değiştirilmiştir (20.11-2015 Saat 17:09 ).

Üye
    muammerhalil Avatarı

Gerçek Adı
    Muammer Halil
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @murat6677

Merhabalar, engelli kimlik kartının resmini konuya mesaj olarak atabilir misiniz? Ben 2014 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan almıştım ama şu anda değiştirildi mi yoksa hala aynı kimlik kartı mı kullanılıyor anlayamadım. Konudaki mesajların tamamını okumadım.