Sayfa 102 / 105 İlkİlk ... 252929899100101102103104105 SonSon
Toplam 1561 mesajın 1.516-1.530 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    murathan Avatarı

Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Böyle bir durumda hiç kavga etmeye gerek yok, ücret talep edildiğinde ücretsiz binmenin kanuni hakkınız olduğunu söyleyin ve eğer araç hareket etmediyse inin aracın plakasını alın ve yaşadığınız şehrin varsa büyükşehir yoksa belediye başkanlığına şikayet edin, sonrasında da şikayetinizi takip edin. 50 tam bilet bedeli karşılığı TL ceza ödemek zorundalar

Üye
    geronimo_geronimo Avatarı

Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    11:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ankarada özel halk otobüsünde şöför ve muavinlerle sürekli tartışıyorum... arabadan indirmeye çalışıyorlar ya da para vereceksin diyorlar... neymiş başbakanlığın verdiği engelli kimlik kartı geçerli değilmiş de aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlükleri ücretsiz ulaşım kartı veriyorlarmış illaki o kart olacakmış... kafalarına göre bir de kimlik örneği koymuşlar asmışlar otobüsün içine... ankarada yaşayanlar yazsın lütfen böyle bir uygulama var mı sözüne ettikleri yeni bir kart mı veriliyor... yoksa bizi mi kandırıyor bu özel halk otobüsleri... acilen cevaplarınızı bekliyorum... sürekli tartışma mı yaşayacağız biz bu özel halk otobüsleriyle anlamadım...

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

@HayrettinGuler

bakın izmir ve muğla hariç dedim ankara manisa denizli gibi illerde başbakanlık ve aile ve sosyal politikalar bakanlığı gecersiz

Üye

Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hayırseverizmir Mesajı Gör
    bakın izmir ve muğla hariç dedim ankara manisa denizli gibi illerde başbakanlık ve aile ve sosyal politikalar bakanlığı gecersiz
    o geçersiz bu geçersiz ne geçerli anlamadım... ankarada özel halk otobüsleri bizleri ücretsiz bindirmemek için 40 takla atıyor... bunun bir çözümü yok mu?

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

@geronimo_geronimo

bilindiği üzere artık engelli kartları başbakanlıktan deil bağlı bulunduğun il veya ilçenin sydv sinden alınıyor yani bazı araç sahipleride bunu bildiği için sizden yeni kimlik göstermenizi talep ediyor sizde gidin değiştirin çok kolay bir günde alırsın ben 15 dakikada aldım

Üye
    murathan Avatarı

Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

geronimo ben bugün aile bakanlığı ankara il müdürlüğüne sordum kart değişikliği maalesef doğruymuş, biz de kanuni hakkımızı sonuna kadar kullanacağız ve bahsedilen kartı ankara il müdürlüğünden alıp ücretsiz bineceğiz, bu saçma karar nasıl alındıysa onu da anlamadım, belediyenin kartı kendi otobüslerinde geçerli halk otobüslerinde geçersizmiş maksat zorluk çıkarıp engellinin halk otobüsüne ücretsiz binişinin önünü kesmek, başbakanlıktan aldığımız engelli kartımızda geçersizmiş onu alıp yenisini vereceklermiş, gerekçesi de bakanlık öyle istiyor. istenilen evraklar da rapor fotokopisi kimlik fotokopisi eski engelli kartı ve 1 resim. raporu neden istiyorsunuz,eski kartları alırken zaten rapor vermiştik dedim, verilen cevap: bakanlık öyle istiyor ) trajikomik bir durum

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

yaaa ankarada neden hükümet kararı uygulanmıyor bakın izmirde hükümet kararını uyguluyor yani bakanlık kartı gecerli ve mecburi

Üye

Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@murathan

aynen öyle arkadaşım ben de dün gittim il müdürlüğüne evraklarımı verdim başbakanlık kimliğimi aldılar yenisini verecekler ama o da aynı gün kartın çıkmaz diyerek bitirdiler görüşmeyi. bakalım yeni kartı alınca ne yapacak bu özel halk otobüsleri göreceğiz.

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

yaa sizde melih gökçeğe gidin resmi gazetedeki hükümet kararının cıktısıyla cıkın makamına durumu anlatın sizi yiyecek değil ya olumsuz sonuç alırsanız ankara valisine gidin
    aile ve sosyal bakanlığı engelli kartı tüm türkiyede gecerlidir

Üye
    murathan Avatarı

Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Halk otobüsü işletmecileri, mevcut yasa ve yönetmelikleri hiçe sayarak, siyasilerin üstünde baskı kurarak Ankara büyükşehir belediyesinin verdiği ve ego otobüsleri ile halk otobüslerinde kanun ve yönetmelikler gereği geçerli olan engelli kartlarını ve daha önceden başbakanlıktan aldığımız engelli kartlarımızı geçersiz kılarak aile ve sosyal politikalar bakanlığının verdiği yeni ve hiç bir farklı özelliği olmayan engelli kartlarını mecbur kılarak engellinin cebindeki paraya göz dikmişlerdir.

Yeni kart çıkartmak içinde eskisini ver yenisini anında al gibi bir durum yok, engelli raporunun aslı ve fotokopisini de istiyorlar, ya biz eski kartları alırken raporumuzu vermiştik , raporumuz zaten süreklilik içeriyor neden tekrar istiyorsunuz diyorsun kabul edilmiyor, eğer raporunun aslını bulamazsan yeni rapor almak için uğraş dur, yoksa halk otobüsçüler para alır, zaten ücretsiz binen vatandaş adamların ağırına gidiyor, her türlü sözle-gözle taciz ediyorlar.

Engelli bir vatandaş olarak, halk otobüsçülerinin gönlü olsun, aman kızmasınlar, engeliden de alabildikleri kadar para alsınlar, engelliler de kim oluyor zaten sesleri çıkmıyor diyen büyüklerimiz(!) için anafartalar caddesine gideceksin orada sıra numarası alıp sıran gelince başvurunu yapacaksın ve 1 hafta sonra tekrar kartını almaya gideceksin.

Bu duruma da Ankara büyükşehir belediyesi başta olmak üzere, aile ve sosyal politikilar bakanlığı ve bütün engelli federasyon ve konfederasyonları seyirci olacak, olmazlarsa halk otobüs camiası onlara seçimlerde oy vermeyecek.

Bu konuda sesimizi çıkaralım, belediye-bakanlık ve stk' lar nezdinde tepkimizi duyuralım

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yeni kart olayını çözmek için ben bugün Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü'ne bizzat gittim ve elimizde bulunan mevcut başbakanlıktan aldığımız Engelli Kimlik kartları iade edilip yerine yenisini veriyorlar ama aynı gün değil de mesela ben bugün raporumun fotokopisi, 1 adet fotoğraf ve kimlik fotokopisi istediler eski kartımıda aldılar yeni kartımı da 6 Mayıs'ta gel al dediler yani arkadaşların anlattıkları maalesef doğrudur kimse şoförlerle uğraşmak istemiyorsa kartlarını yenilemeleri gerekiyor...

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

bu özel halk otobüsleriyle tartışmaktan bıkıtım. artık ücret veriyorum. her defasında tartışıyoruz. ankara belediyesi 153 ü arıyorum ilgilenmiyorlar. valiliğe şikayet edin diyorlar. valiliğe yazıyorsun; aile bakanlığı ile görüş diyorlar. bakanlık valilikle görüş diyor. saçma sapan iş. özel halk otobülserinde tartışmaktan bıkıtğım için ücret veriyorum. kendi partilerinin kendi belediyesi bu olayı ört bas ediyor. saçma bir şey.

Üye
    yolcu66 Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@destkop

Aslında olay basit ben Bu yüzden bir cok defa sikayette bulundum ANKARA icin konusuyorum söylenen Su ÖZEL HALK OTOBÜSÜ sahiplerinin cogunlugu belediyede ENCÜMEN bu nedenle kimse SİZLE ilgilenmiyor... ceza meza sadece hikaye 80 tl ceza adamların sadece sigara parası...

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

yaa yazmaktan bıktım usandım aile vesosyal politikalar bakanlığı engelli kartı hükümet kararınca tüm illerde toplu ulaşımda gecerli siz niye bu kararı belediyelere uygulatmıyorsunuz izmir olınca kıyamet kopuyor ankarta falan oldumu gık yok

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar 153 diyorki her defasında valiliğe şikayet edeceksin. ceza yedikçe akıllanacaklar diyor. belediye olarak yaptırım yapamıyoruz. bir ara ceza kestik özel halk otobüsleri mahkemeye verdi diyor. her defasında şikayetmi edeceğim dedim. malesef evet diyor. arkadaşlar bu uygulama ankarada özel halk otobüslerinde hödük kaldı bilginize adamlar ücret vermeden binemezsin diyor. her defasında tartışmaktansa artık ücret ödüyorum. bu sefer ödemezsek otobüsün içinde rencide ediyorlar. bu sefer karakol karakol dolaşırız. saçma sapan olaylar.

@hayırseverizmir

gökçekle mi görüşeceğiz. öyle bir imaknımız varmı. biz devletmiyiz kararı nasıl uygulatacağız. bilgi verirmisin.