Sayfa 100 / 105 İlkİlk ... 509096979899100101102103104 ... SonSon
Toplam 1561 mesajın 1.486-1.500 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    13

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: engelsiz_engelli Mesajı Gör
    iyi guzel diyorsunuz da arkadasim. 3 - 5 gunlugune farkli sehirlere gezmeye gidenler neden alsin belediyenin kartlarini. her sehir icin ayri kart alacaksam Devletin verdigi kartin ne anlami kaliyor onu izah eder misiniz?
    hepimizin gönlünde ortak bir kart olması yatıyor ve bu kartın her ilde geçmesini istiyoruz ancak dediğimiz kartları yani şehir içi otobüslerinde elektronik olarak okutulan kartları devlet vermiyor belediyeler veriyor devletin verdiği engelli kimliğidir engelli kimliğiylede trenler raylı sistem ve devlete ait ulaşım araçlarında kullanıyoruz

Üye
    Polat34 Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    34
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Polat34 Mesajı Gör
    Geçen gün İETT ücretsiz Kartımı aldım karşıya geçerkende Marmaray trenini kullanayım dedim. Kartı okuttuğumda kullanılan 9 kalan 219 diye birşey yazdı turnikede. Bu nedemek anlamadım. Marmara'yı kullanmak için ücretsiz kartlara bir limit mi verilmiş acaba.Bu limit bittiği zaman kullanamayacakmıyız Marmaray ı?
    Diğer bir konu hızlı tren bile ücretsizken neden hala çift katlı ve express Otobüsler ücretli ?
    Güncel

Üye
    engelsiz_engelli Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sarasota Mesajı Gör
    hepimizin gönlünde ortak bir kart olması yatıyor ve bu kartın her ilde geçmesini istiyoruz ancak dediğimiz kartları yani şehir içi otobüslerinde elektronik olarak okutulan kartları devlet vermiyor belediyeler veriyor devletin verdiği engelli kimliğidir engelli kimliğiylede trenler raylı sistem ve devlete ait ulaşım araçlarında kullanıyoruz
    Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Yonetmelik burada arkadaslar. Seyahatin hangi vasitalarla ve ne sekilde yapilacagi acik bir sekilde belirtilmis. Allah rizasi icin biriniz okusun su yonetmeligi. "Su maddeye gore belediyelere seyahat karti cikartma yetkisi vermis Devlet" desin, bu konu hakkinda bir daha yorum yapmayacagim. Belediyeler yonetmelige aykiri hareket etmekte, kanunsuz davranmaktadir. Bu da kanunsuzlugu yapanin yargilanmasini gerektirmektedir. Konu ile ilgili bir avukat arkadasimiz varsa bu yonetmeligi uygulamayan her belediyeyi artik hangi mahkemeye vermek gerekiyorsa vermeleri gerekir. Organize olmak gerekiyorsa da olunmasi gerekir.

Ben Samsun'da yasiyorum. Engelli kartimi gosterip binebiliyorum hem belediyeye ait hem de ozel halk otobuslerine. Kimse de belediyeden kart almaniz gerekiyor demiyor.

Bu arada ucretsiz seyahate tek katli, cift katli, ekspres otobus ayirimi da getirilmemistir.

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:30
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    62
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese iyi günler
    Ben Adana'da ikamet ediyorum.Ailem İstanbul'da yaşıyor.
    Ben Adana'dan aldığım Engelli Kimlik Kartı ile İstanbul'da da ücretsiz ulaşım kartı alabilirmiyim.

Üye
    erolktr Avatarı

Gerçek Adı
    Erol
    Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İDO'ya Eskihisar-Topçular, Bandırma -Yenikapı gibi hatların ücretsiz ulaşım yönetmeliği kapsamında ücretsiz olması gerektiğini ancak ücret alındığını,, bunun nedenini sormuştum.
    Yönetmelikteki İlgili madde şöyle;

MADDE 4 – (1) 4736 sayılı Kanunun 1 inci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca demiryolları ve denizyollarının şehiriçi ve şehirlerarası hatlarından, belediyelere, belediyeler tarafından kurulan şirketlere, birlik, müessese ve işletmelere veya belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehiriçi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanacaklar aşağıda belirtilmiştir:

İDO'dan gelen cevap ise aşağıdaki gibi;

T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilmiş %40 ve üzerinde oranda engeli bulunan engelli / özürlü kimlik kartı ve sağlık raporuna sahip yolcularımız, ücretsiz seyahat haklarını şehir içi ve toplu taşıma kategorisinde bulunan Sirkeci – Harem araba vapuru hattımızda kullanabilmektedir. İDO’ nun taşımacılık yaptığı diğer hatlar bu yönetmelik kapsamı içinde bulunmamaktadır.

Gösterdiğiniz ilgi ve duyarlılığa teşekkür ederiz.
    Saygılarımızla,
    İDO Müşteri Hizmetleri
    logotr tr - Yaşlı, engelli, şehit ve gazi yakınlarına 'Ücretsiz ulaşım' hakkı

Bu durumda İDO yönetmeliğe aykırı hareket ediyor gibi görünüyor.

Yorumlarınızı alabilir miyim?

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

ankara da aldıgım kart istanbulda geçmiyor istanbuldan ikinci bir kart çıkartabilirmiyim varmı böyle bisi arkadaslar.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    13

UnFeeLinq;
    geçmez kardeşim engelli kimliğinle bulunduğun belediyeden tekrar çıkaracaksın

earibagi;
    evet alırsınız

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

sedat aynı şeyi sormuştuk aslında tekrarlayım kardesim. benim kart var zaten ankarada kullanıyorum istanbulda geçmiyor ama ist için ordan 2. bi kart mı çıkarmam gerekiyor ?

Üye
    hasaner Avatarı

Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Manisada kent kartı alanlar otobüste ifşa ediliyor. Okutur okutmaz otobüsün içi ücretsiz biniş diye yankılanıyor ve bütün bakışlar sizin üzerinizde toplanıyor. Amaç bu kartı kullananları utandırmak ücretsiz binmelerinin önüne geçmekmiş.

Üye
    KCETAŞ Avatarı

Son Giriş
    16.11-2017
    Saat
    16:04
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

UnFeeLinq
    ARKADASIM ANKARA DAN ALDIGIN KART İSTANBUL DA GECMEZ İSTANBUL DA İETT BAŞVURU MERKEZLLERİNDEN KART CIKARTMAN LAZIM...

İstanbulkart Başvuru Merkezleri KART BAŞVURU MERKEZLERİ LİNKİ

Üye
    sergete Avatarı

Gerçek Adı
    sergen
    Son Giriş
    07.08-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ankarada kullanmakta oldugumuz engelli ankarakartı son kullanma tarihi 31,12,2014 bu tarihten sonra kartın yenilenmesine gerek var mı yoksa aynen kullanmaya devam edecekmiyiz bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ankara kart aynen kullanmaya devam otomatik olarak vize işlemleri yapılmakda kullanmaya bakın gerisi boş

Üye
    sergete Avatarı

Gerçek Adı
    sergen
    Son Giriş
    07.08-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herhangi bir basvuru yok diyorsunuzyani teşekkürler

Üye
    HayrettinGuler Avatarı

Gerçek Adı
    Hayrettin Güler
    Son Giriş
    08.11-2015
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İzmir içinkonuşayım kentkart 31.12.2014 tarihinde sona erecek dediler. Artık Başbakanlık kartını kullanıyorum. Şuan muğladayım muğlada da belediye ve özel halk otobüslerinde de gösteriyorum sıkıntı yok. Başbakanlık kartıyla heryerde ücretsiz ulaşım.

Üye
    erolktr Avatarı

Gerçek Adı
    Erol
    Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: erolktr Mesajı Gör
    İDO'ya Eskihisar-Topçular, Bandırma -Yenikapı gibi hatların ücretsiz ulaşım yönetmeliği kapsamında ücretsiz olması gerektiğini ancak ücret alındığını,, bunun nedenini sormuştum.
    Yönetmelikteki İlgili madde şöyle;

MADDE 4 – (1) 4736 sayılı Kanunun 1 inci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca demiryolları ve denizyollarının şehiriçi ve şehirlerarası hatlarından, belediyelere, belediyeler tarafından kurulan şirketlere, birlik, müessese ve işletmelere veya belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehiriçi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanacaklar aşağıda belirtilmiştir:

İDO'dan gelen cevap ise aşağıdaki gibi;

T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilmiş %40 ve üzerinde oranda engeli bulunan engelli / özürlü kimlik kartı ve sağlık raporuna sahip yolcularımız, ücretsiz seyahat haklarını şehir içi ve toplu taşıma kategorisinde bulunan Sirkeci – Harem araba vapuru hattımızda kullanabilmektedir. İDO’ nun taşımacılık yaptığı diğer hatlar bu yönetmelik kapsamı içinde bulunmamaktadır.

Gösterdiğiniz ilgi ve duyarlılığa teşekkür ederiz.
    Saygılarımızla,
    İDO Müşteri Hizmetleri
    logotr tr - Yaşlı, engelli, şehit ve gazi yakınlarına 'Ücretsiz ulaşım' hakkı

Bu durumda İDO yönetmeliğe aykırı hareket ediyor gibi görünüyor.

Yorumlarınızı alabilir miyim?
    Kimse yorum yapmıyor? Bir fikri olan yok mu?