Sayfa 8 / 44 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon
Toplam 658 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hasan bu çalışmada da farklı ve güzel bir görüntü çıktı.

dsc001976 - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

Buda aynı resmin karakalemi

dsc001986n - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:24
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

Evet Füsun ikinci videodaki resim daha net olmuş.İkiside karaklem çalışması.çok hızlı öğreniyorsun bu arada
    Kutlarım seni

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

Harika olmuş şansım ellerine sağlık.

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

Evet saç rengini değiştirelim biraz.

file32361.mp4.th - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hasan, harika paylaşımlar bunlar ellerine sağlık... Videolu olması da çok güzel çünkü öğrenmek isteyenler için çok pratik...
    Merak ettim Camsatia Studio mu kullanıyorsun...

bu arada ben de bir ders göndereyim.. burası janjanlı olsun biraz...

Photoshop’ta Gif oluşturmak çok kolaydır. İşin önemli kısmı hangi görselleri kullanacağımıza ve hangi nesneleri hareketli hale getireceğimize karar vermektir. Bunu sizin isteğinize bırakıyorum ve temel yoldan Photoshop’ta Gif uzantılı animasyonların nasıl yapıldığına başlıyorum;

Adım 1) Animasyon yapmak istediğimiz resimleri (File - open ile) açıyoruz.. Ben iki tane resim açtım, siz daha fazla açabilirsiniz (resimlerin ebatlarının aynı olmasına dikkat edin)..

11ipzih - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

Adım 2) İlk resim aktif durumdayken Ctrl+A ile resmin tümünü seçili hale getiriyoruz.

2n9cr6a - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

Ctrl+X ile “kes” yapıyoruz. İkinci resme tıklayıp Ctrl+V ile (küçük kalbin üstüne büyük kalbi) yapıştırıyoruz. Böylece ikinci resimde 2 Layer’imiz oldu.

ekqmia - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

İlk resim artık işimize yaramayacağından (kapatırken “Save change....?” sorusuna “No” deyip) kapatıyoruz.

i69ovt - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

Adım 3) Windows menüsünden Animation’ı tıklıyoruz. Alt tarafta uzun bir kutucuğun açıldığını göreceksiniz.

nvqhpc - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

Uzun kutucukta animasyon kutusu seçiliyken kırmızı daire ile belirttiğim (çöp kutusunun solundaki) şekile tıklayarak Duplicate yapıyoruz.

f55dty - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

wmfcc6 - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

Şimdi iki tane animasyon kutumuz oldu. 1 numaralı animasyon kutusunu tıklayıp seçiyoruz ve sonra sağdaki menude Layers’a tıklıyoruz, açılan pencerede layer 1’in göz işaretine tıklayarak kaldırıyoruz. (Backround layer’ımızın göz işareti şekildeki gibi görünür olacak)

2ijhok8 - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

2 numaralı animasyon kutusunu tıklayıp seçiyoruz, yine Layers’a tıklayarak bu kez birinci layer 1’in göz işaretine tıklayarak görünür yapıyoruz, Backround layer’ın gözünü ise görünmez yapıyoruz.

1z5sspu - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

Adım 4) Animasyon kutucuklarının altlarında yazan 0 sec. şuan da 0 (sıfır) saniyeye ayarlı demektir. O görüntünün ekranda kalmasını istediğiniz kadar süreyi yanındaki “ok” vasıtası ile seçebilirsiniz. Ben örnek olarak; ikisini de 0.2 saniye yaptım.

16ic1u - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

Adım 5) Artık Play tuşuna bastığımızda animasyonumuzu önizleme yapıp görüntülerin nasıl değiştiğini de görmüş oluyoruz. Şimdi gelelim en önemli kısıma; bunları nasıl “gif” olarak kaydedeceğiz?

Animasyon sürelerini de ayarladıktan sonra animasyonumuz artık hazır duruma geldi. İsim verip kaydetmek için “File” menüsünden “Save for Web & Devices”ı tıklıyoruz ve açılan pencerede “Save”e tıklayıp kaydedeceğimiz yeri gösteriyoruz ve ismini verip Kaydet’e tıklıyoruz.

sonuç;

2r7bnz7 - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

Üye
    MaviDusler Avatarı

Gerçek Adı
    Yağız
    Son Giriş
    12.01-2016
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam, ben de sizin gibi 3d öğrenmeye pek çok defa başladım ve bıraktım. Uzun süreli aralar verdim, dolayısıyla öğrendiklerimi de unuttum. Ama son birkaç haftadır tekrar ilgilenmeye başladım.

Yeni başlayanların aklında hep şu sorular olur "Nereden başlamalıyım, hangi programı kullanmalıyım?". Bir de sabır gerektiren bir iş olduğu için çabuk pes etme durumu var maalesef.

Öncelikle ben size 3dsmax ile başlamanızı öneririm. Peki neden?

Çünkü gerek Türkçe gerek İngilizce, hakkında en çok kaynağı bulabileceğiniz program 3dsmax'tir. Kaldı ki Max'e hakim olunca, atıyorum Maya'ya da rahatça adapte olabilirsiniz. Bunun dışında 3dsmax'ın arkasında, aynı zamanda Autocad, Maya, Softimage, Mudbox vs. gibi endüstri standardı olmuş pek çok yazılımın üreticisi Autodesk gibi dev bir firma var.

Blender gibi açık kaynak kodlu bir yazılım ile başladınız diyelim. Yarın bir gün Blender'in geliştirilmesinin sonlandırılmayacağını kimse garanti edemez. Ayrıca Blender hakkında bulabileceğiniz kaynaklar, 3dsmax hakkında bulabileceğiniz kaynakların yanında devede kulak kalır.

Peki nereden başlamalıyım?

Tr3d.com'da gerçekten güzel Türkçe max dersleri var. Özellikle Drekon'un video'ları başlangıç için çok iyi.

Bunun dışında Hedef3d.com'da da çok güzel Türkçe video dersler var.

İngilizcesi olanlar ise digital-tutors firmasının hazırladığı video'lara bakabilirler. İngilizce kaynak olarak yine Lynda, Vtc ve Total training'in başlangıç seviyesi güzel eğitim video'ları var.

Ben de bu işte oldukça acemiyim ama şunu biliyorum : Pek çok şeyde olduğu gibi 3d'de de başarı için en başta istek ve sabır gerekli.

Bu arada 2005 yılından kalma bir kaç çalışma...
    Öncelikle tüm arkadaşlardan özür dileyerek başlayayım yazıma. 1 aydır aranızda olamadım. Bu sürenin sonunda açtığım başlığın izlenme ve balşığın altında kardeşlerimin paylaşımlarını görünce hafiften bir şok yaşadım dersem yalan oılmaz sanırım .Paylaşmlarınız ve ve vilanjik gibi kardeşlerimin diğer üyelerin ilgisini bu yöne yani photoshopa çektiklerini görmek dahada sevindirdi beni.Artık benim için photoshop sıkıcı geldiği için bende ilgimi 3d deye kaydırmaya niyet aldım.4 yıldır hep niyetliyim zaten İşte bu noktada Cosx rumuzlu kardeşimin kısa açıklama imadıdma yetişti.Bu arada kardeşim sendende özür dilerim yazının cevabını biraz geç verdim en azından yol gösterdiğin için teşşekürümü geç ettim kusuruma bakmassın umarım.Ekledğin yazımı diyeyim yoksa yaptığın açıklamamaı benim ciddi anlamda çok işime yarayacak.Çünkü artık nerden ve nasıl başlamam gerektiğini biliyorum yol gösterici bu açıklaman için çok teşekkür ederim

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

Özlem çok güzel olmuş ellerine sağlık.
    Evet Avni camtasia kullanarak hazırlıyorum videoları.

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

emeğinize sağlık tüm çalışmalar süper olmuş,kıskandım bende yapcam

hasan bi sakıncası yoksa bende öğrencin olbilir miyim

avni bey şu kalp çalışmanızı denedim benimki sizin ki atmadı acaba kullandığım iki kalp resmi aynı resim olmasından mı?

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet biri büyük kalp diğeri küçük kalp olmalı ayyüzlü...

örnek resimleri aşağıda veriyorum.. bilgisayarınıza alarak deneyebilirsiniz...

2je9sso - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :) 2qnb6mb - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler Avni bey.

yaptığım gifi kaydettikten sonra masa üstünde resmi açtığımda gif hareket etmiyor ne gibi bir sorun vardır?

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

büyük olasılıkla layers kısmında göz işaretlerini kaldırırken hata yapıyorsunuz..
    birinci animasyon penceresi seçili iken layerstan büyük kalbin göz işareti görünür olacak, küçük kalbin göz işaretini görünmez yapacaksınız.
    ikinci animasyon pencersi seçili iken tam tersi... yani küçük kalbin göz işaretini görünür yapıp büyük kalbin göz işaretini tıklayıp kaldıracaksınız...

kolay gelsin...

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

Ayyüzlü kaydederken gif olarak kaydetmelisin. Jpeg olarak kaydedersen aninasyon hareket etmez.
    Evet arkadaşlar 6. videomuzuda yayınlıyorum.Bu çalışmanın adı Resmin şekline göre yazıya şekil vermek.Kolay gelsin.

http://img203.imageshack.us/i/x5r.mp4/

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

avni bey sizin yazmış olduklarınızı birebir yapıyorum yani leyer problemi değil .

hasan gif secili olmasına rağmen olmuyor benim programdan galiba

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

Ayyüzlü photshoptayken hareket ediyormu.Animasyonun altındaki başlat butonunu tıkla bak.

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    photoshoptayken hasan sorun yok animasyon hareket ediyor. kaydettikten sonra fotografı açtığımda animasyon yok

Sayfa 8 / 44 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon