Sayfa 6 / 44 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon
Toplam 658 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    EcstaticA Avatarı

Gerçek Adı
    The Man From Earth
    Son Giriş
    02.06-2012
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir, benim şehrim...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    En sonunda dayanamadım ve kadını koşturdum. Amatörce oldu gerçi ama neyse.

runlolarunbycosx - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

cosx resimler çok güzel görünüyor ellerine sağlık....
    koşucuyu da koşturmuşsun, artık donukluğundan eser kalmamış kızımızın üzerinde...

Üye
    EcstaticA Avatarı

Gerçek Adı
    The Man From Earth
    Son Giriş
    02.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Site albümünde gördüğüm güzel bir kareyi Photoshop'ta çizdim (yaklaşık 1 saat). Açıkçası benzetmek için kasmadım, kendi çapımda tekrar yorumladım fotoğrafı...

eskisokakev - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

Buda daha önce çizdiğim bir resim... Photoshop ile biraz oynama yaptım.

cbycosx - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet o fotoğraf bizim Çelik'in çektiği fotoğraf ve çok güzel yorumlamışsın cosx..
    portre de güzel görünüyor... Yanlış değerlendirmiyorsam Fatih S.M.'i yapmışsın...

bu da benim son çalışmam...

hv7wg8 - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

Üye
    EcstaticA Avatarı

Gerçek Adı
    The Man From Earth
    Son Giriş
    02.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

@Anti Oksidan,

Baya güzel olmuş, alevler filan... Yalnız "i" harflerinin noktaları uçmuş gibi arada

Gitmeden bir çalışma daha Yine önceden çizdiğim bir resmi photoshop'tan geçirdim.

Bu arada arkadaşlar daha fazla katılım lütfen. Birşeyler yapalım. Ne bileyim beraber bir fotoğrafı montajlayalım filan.

kasl - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

Sloganda aşırı salakça oldu "Vakit geldiğinde arkana bakma...".

Üye
    gulay_06 Avatarı

Gerçek Adı
    gülay
    Son Giriş
    09.04-2016
    Saat
    16:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

bunları nasıl yapıyorsun bizede öğret çok güzel emeğinize sağlık

Üye
    EcstaticA Avatarı

Gerçek Adı
    The Man From Earth
    Son Giriş
    02.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

@gulay_06,

Şu ana kadar buraya koyduğum ve daha buraya koymadığım onlarca şeye bakınca bir arpa boyu yol gidemediğimi görüyorum.

Zorlanmaya gelemiyorum...

Atıyorum 3dsmax'ı açınca hep işime gelen şeyleri modellemeye çalışıyorum. Herhangi bir kompleks yapıda nesneyi modellemeye "çalışmaktan" kaçınıyorum. Biliyorum ki bu tarz bir modellemeye kalkışınca bir ton sorunla ile karşılaşağım ve bu sorunları aşmak için uğraşmam gerekecek.

Misal "çakma iphone" modellemem... Açıkçası buna modelleme bile diyemiyorum zira 3dsmax'ta 5 dakikalık bir iş. 2 chamfer box çiz, daha sonra gerekli boyutlarda birer tane sphere ve capsule ile boolean yap, bir de kaplama ile UVW map attın mı alsana "çakma iphone"... Şimdi bu modelleme mi?

Photoshop'ta ya da elle yaptığımda çizimlerde aynı şekilde... Hep aynı şeyler.

Elimin altında insan ve hayvan anatomisi, ışık ve gölge, renk mekaniği ve daha birçok konuda onlarca kaynak ve bunun üstüne internet gibi bir nimet dururken açıp hiçbirine bakmıyorum. Bırakın iskelet ve kas yapısını hiçbir zaman açıp insan gözünü, burnunu yani genel insan anatomisini bile incelemedim ve dolayısıyla bunlar üzerine çizim denemeleri yapmadım. Sonuç olarak hep yerimde sayıyorum.

Hayattaki şunu biliyorum ki, herhangi bir işte zorlanmıyorsak gelişme göstermiyoruz ve hep yerimizde sayıyoruz demektir. Bana göre gelişmenin birinci koşulu "zorlanmaktır". Bu yeri geldiğinde spor salonunda kaslarınızı cayır cayır yanmasıdır ya da bir problemin çözümü için kafa patlatmaktır. Yeri geldiğinde insan ilişkilerinde fedakarlık yapmak, özverili olmaktır vs. Bunlar hep insana zor gelen ama insanı başarıya ve mutluluğa ulaştıran şeyler.

Tabii burada dikkat edilmesi gereken husus "çok çalışma" ile "zorlanma" arasındaki fark. Dünyanın en çalışkan insanı olabilirsiniz (herhangi bir konuda) ama sürekli aynı şeyleri yapıyorsanız gelişme göstermiyorsunuz demektir. Bunu şöyle bir örnekle ile açıklayayım:

Vücut geliştirmeye yeni başlamış ve "hacimsel" olarak gelişme hedefleyen biri, belirli aralıklarla çalıştığı ağırlıkları artırmak zorundadır. Eğer bunu yapmazsa, istediği kadar çalışsın "hacimsel" olarak gelişemez (çalışma tekniği, beslenme, steroid vs. gibi kavramlar ayrı bir konu)

Sonuç olarak bir karar aldım ve "en az" bir sene boyunca buraya yaptığım herhangi birşeyi koymayacağım.

Bu süre zarfında (yukarıda belirttiğim gibi bu süre ne kadar bende bilmiyorum) başta insan anatomisi, ışık ve gölge vs. gibi konuları inceleyeceğim ve bu konularda deneme çizimleri yapacağım. 3dsmax'ta yine modelleme teknikleri, kaplama, ışık, render vs. konulara bakacağım. Ve tabiiki bu konudaki üstadların çalışmalarını inceleyeceğim.

Son olarak bir "ultra amatör" çizim daha Photoshop ve Wacom Bamboo ile yaklaşık 45 dakika...

denemek - Ben bir meleğim ve elimde de sihirli bir değnek var (Photoshop) :)

Not : Resimdeki kişi birini andırıyorsa, bilinki o kişiden izin alındı.

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

Şimdi burda yağmur yağdırma efektinin nasıl yapıldığını bir video ile açıklayacağım.Photshopa yeni başlayan arkadaşlar için ve animasyon aslında zor bir iş ama basitçe ben göstereyim dedim.Umarım işinize yarar.Takıldığınız yer olursa yardımcı olmaya çalışırım.
    http://img696.imageshack.us/i/h3i.mp4/

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

Ensar ben photshopta nasıl yapıldığını anlatmaya çalıştım.Bunu yaparken arkadaşların photshopu kavramsını sağlamak istedim.Yoksa bunları farklı hazır actionlarlada yapabilirsin .Buradaki amaç
    Phortshopu kullanmayı öğretmek diye düşündüm.

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

vilanjik hazırladığın video bende tam açılmıyor. Sadece başından yedi saniyesini görebiliyorum. Sorun bendemi? Video sadece benim bilgisayarımdamı açılmıyor anlamadım.

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

artık derslere de başlamışız ne güzel.. bu başlık photoshop öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için uğrak yeri olacak yakında... ellerine sağlık güzel bir çalışma vilanjik, birinci layer'da motion blur'u seçtiğin (yakınlaştırmadan dolayı) pek görünmemiş ama diğer iki layer'da da aynı işlemin yapıldığını anlayacak arkadaşlar zaten...

bu güzel çalışmayı paylaştığın için teşekkür ediyorum...

cosx; resimdeki bayan bana "ahanda ben" albümünü anımsattı... güzel çalışma..

PRENSES; bu gibi durumlarda modeminizi kapatıp açın.. bende de 47. saniyede takılma oldu ama modemi kapatıp-açınca takılma olmadan açıldı..

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

Prenses eğer yine açılmazsa sana msn den gönderebilirim videoyu.

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Modemi kapatıp açtım ama yine aynı vilanjik. Sen bana bir ara videoyu gönderirmisin?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

cosx çizimlerrr çok güzeeell ..tabi kiii kimm olduğuu çokk nett anlaşılıyoorrr ben altındaki andırıyorsa notunu okumadan bile anlamıştım
    hasan abiiii (vilanjik) sonunaa kadaaar izlediiim dinlediiimm ..yapılışı kadar anlatıştaa çokk hoştuu..
    ses olsun görüntüde yakınlaştırmalar olsuunn çok güzeldi.. izin verirsen bende arşivime eklemek isteriiiimmmm videoyuu

Üye
    EcstaticA Avatarı

Gerçek Adı
    The Man From Earth
    Son Giriş
    02.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Vilanjik,

Video'yu izledim. Her ne kadar pek işime yaramasa da (tamamen benim ilgi alanımla ilgili bir durum) anlatımınız gayet güzel ve net. Açıkçası iki şeye şaşırdım.

Birincisi, imageshack'e video koyulduğunu bilmiyordum.

İkincisi ise ses tonunuz. Ben nedense sizin daha agresif bir konuşmaya sahip olduğunuzu düşünmüştüm. Bilinçaltı işte. Daha yumuşak ve pozitif bir ses tonu beni oldukça şaşırttı.

Sonuç olarak buradaki insanların çoğunu en fazla site albümünden ve profillerindeki küçük resimlerinden tanıyorum ve ister istemez bilinçaltımda sürekli forumda gördüğüm insanlar hakkında bir yargı oluşuyor. Sonra şaşırıyorum tabii

Vilanjik, bu mesajı okuyacağınızı biliyorum ve mesajıma cevap vermediğiniz taktirde beni kale almadığınızı düşüneceğim ve sağlık olsun diyeceğim.

---

Bu arada en son çizdiğim resim hakkında bir açıklama yapma gereği duydum. Evet, resim site albümünden bir ablaya ait, yanlış anlaşılmasın. Hoşuma giden kareleri çizmeye çalışıyor(d)um.

Sayfa 6 / 44 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon