Sevgili Dostlar,Ben size Kare Bulmaca'dan bahsetmek istiyorum.Öncelikle ben 55 yaşındayım , Babam'da 85 yaşında,hayatta ve şu
anda gününün en az beş saatini bilgisayar karşısında geçiriyor.Bildiğim kadar altmış yıldır kare bulmaca çözüyor.Yaşına rağmen bir
cep telefonunun tüm özelliklerini kullanabildiği gibi,zihninden başka bir telefon rehberi yok.Sanırım Kare Bulmaca'ya yapmış olduğu
yatırımın nimetlerinden faydalanıyor.Bende onun oğlu olarak bir kare bulmaca tutkunuyum.Kısa bir süre önce bu konu ile ilgili olarak
yeni bir site kurdum. http://yenidostlar.yetkinforum.com/forum.htm Şimdilik Türkiyenin haftalık en kaliteli bulmacalarını yayımlayan
Cumhuriyet gazetesi Pazar dergisi bulmacaları ile ilgili bir sayfamız var.Her pazar bulmaca hastaları burada yardımlaşıp yazışıyor.Bu
konuya merak duyan arkadaşlarımızı beklerim.Bu güzel sitemizi yeni bir üye olarak detaylı incelemekteyim,ancak Kare bulmaca ile
ilgili bir sayfa göremediğim için burada sitemin adresini veriyorum.
Sayın Yöneticilerimiz arzu ederler ise Kare Bulmaca ile ilgili bir sayfa açalım ve 15-30 günlük periyotlarda,çeşitli platformlarda
yayımlanmakta olan excel formatındaki kare bulmacalarımı sizler ile paylaşayım.Bence önemli olan zihin sağlamlığıdır ve dilerim
Allah kimseyi ondan mahrum bırakmasın.
Kıymetli Arkadaşlarım,Bu kadar sözden sonra aşağıya küçük birde bulmaca örneği veriyorum ve ilgilenecek olanlara kolay çözümler
diliyorum...
Saygı ve Sevgilerimle
Cüneyt Işıtman

engell1boresm - Bir Kare Bulmaca sayfası

SOLDAN SAĞA
1-18.Yüzyıl ortalarında İstanbul'da yaşamış,Kambur ve Derviş lakabıyla tanınan ünlü hekimimiz.
2-Kadınların boyunlarına aldıkları yılan biçiminde dar ve uzun kürk***Aralarında evlilik bağı olmayan kişiler
arasındaki cinsel ilişki.
3-Bir yere gönderilen eşyanın listesi, gönderme belgesi.
4-Dost, arkadaş***Kerkük'de Pis suyolu, borusu'na verilen isim.
5-Restore etme***Demir yolu.
6-Gibraltar için internet ülke kodu üst seviye alan adı***Mağara***Cehennemden kurtulmuş, cennetlik.
7-Gelincik denilen hayvan***Karadeniz bölgemizde yapılan bir çeşit saç ekmeği,böreği***İndiyum elementinin sembolü.
8-Hedef***Sahiplik, mülkiyet.
9-Konya'da "Havuç"a verilen ad***Bir zaman birimi.
10-Kayseri ve Kırşehir yörelerimizde "Kapı Zinciri"ne verilen isim***İpucu.
YUKARDAN AŞAĞI
1-Canlıların cansız maddelerden meydana geldiğini savunan görüş.
2-Pirinçli, yumurtalı, yoğurtlu ıspanak vb. sebze yemeği***Kaba, sert, katı, kalın.
3-Irak'da bir şehir***Halk dilinde "Küllü su".
4-Birkaç yapraktan veya nihayet bir iki formadan ibaret küçük kitap.
5-Bir şeyin bir yere girip her yanı kaplaması*** Din âyinlerinden çıkma bir çeşit danslı ve lirik Japon dramı.
6-Yağlı, mayalı veya mayasız hamurdan yapılan çörek.
7-Urfa'da entari'ye verilen ad***Sodyum elementinin simgesi***Karın şişkinliğini, kursak bozukluğu.
8-Afrikada bir ülke, ...... Leone.
9-İçel'de;Karpuz ve kavunlarda görülen bir çeşit hastalık***Osmanlılar zamanında Türk kadın savaşçı birliğine verilen ad.
10-Padişah Sarayı***Bir harfimizin okunuşu.

BULMACA'NIN EXCEL FORMATI İÇİN DOWNLOAD LİNK'İ AŞAĞIDADIR

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting