Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 72 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kürşat99 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2008
    Saat
    21:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar akvaryum balığı türünde lepistes cinsini tercih edin derim.Lepistesler japon balıkları kadar şahşahalı,
    süslü filan değil ama direk yavruluyorlar yani yumurtlama olayı filan yok.

Üye
    mavideniz Avatarı

Gerçek Adı
    Ayhan
    Son Giriş
    18.05-2012
    Saat
    03:35
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kürşat'a katılıyorum.
    Yeni başlayacak arkadaşların,hemen japon balığı olayına girmemelerini tavsiye ederim.Tropik balıklarla başlayın.zamanla tecrübe sahibi olursunuz.Yavaş yavaş japon balığına dönersiniz ileride...
    Hem lepisteslerin erkekleri çok güzel olur,söylemedi demeyin.
    4-5 ayda akvaryumunuz onlarca balıkla dolar.2-3 tane japon beslemeye de değmez gibime geliyor...
    Ben her zaman tercihimi "Tropik Akvaryum'dan" yana kullanmışımdır... 8)

Üye
    Fatih Aslan Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

akvaryum hobi işi ama bir o kadar da bakımı zor olan bişi

Üye
    Fatih Aslan Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

balık besleneceksede japonlar çok güzel oluyorrr bebek yüzü, altın başı ve tül kuyruğu harikaaaa

Üye
    mucahit1981 Avatarı

Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    19:26
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

akvaryımda balıkları izlemek çok güzel bir şey insanı dinlendiriyo huzur veriyor

Üye
    Elif Sude Avatarı

Son Giriş
    13.07-2008
    Saat
    12:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde 2 tane akvaryumum var

Üye
    hasret.18 Avatarı

Gerçek Adı
    Hasret
    Son Giriş
    13.07-2009
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar ben hasret 2 gün önce arkadasım tam takım akvaryum getirdi,sadece ıstıcısı yokdu..neyse kurduk akvaryumu,suyunuda doldurduk bi ilaç attı filitreyi çalısdırdı bir gün dinlenmesi lazımmış..ertesi aksam ise tam 36 tane lepistes getirdi,pul yemlerden almış onları sabah aksam veriorum balıklar geldiği günden beri onları inceliyor ve araştırma yapıorum e bi hayvanı besliyeceksek işkence yapmayalım onlara demi..dişi balıklar düz renk erkekler daha gösterişli ve dişiden küçük oluo,canlı doğum yapan balıklardan biri lepstes,erkek balık sürekli dişi baılığın göbeğinin altını öpüo mu diyeyim,tıknalıo mu diyeyim ne bileyim :P onun gbi bişi yapıo..hani balıklarının tuvaletinin çıkdığı yer varya orayı rahat bırakmıo,2de 1 öle vuruo gireyim mi arasına yoksa onların kur yapması mı bu devam mı etsinler :P ,çok arasdırdım nasıl çiftleşio die yok hiç biyerde sadece kovaladıkları yazıo..e pardon ama agzından mı yapıo bu balık :P bi bilgisi olan var mı?suan aklıma bi soru gelmio dediğim gbi araşdırdım ama cvb bulamadıgım soruları sizinle tekrar paylaşırım..he bu arada arkadaşlar bi not düşeyim,kaplumbağalarımıda akvaryuma koyayım beraber yasasın dedim balıkları koymadan önce bi balık koydum ve bnm tosunları attım akvaryuma amaann neyime güvenip koyduysam anlamam lazımdı bi uçuyolar balığın arkasından köşe bucak balığı kovaladılar bi görseniz en sonunda balığın kuyrugunu tutdu bnde zaten akvaryumun içinde onları yakalamaya calısıodum seyfom balığın kuyrugunu tutasıya bende onu tuttum bırakdı ama kuyrugundan bi parca gıtmişdi çokdan balığın,bide kuyrugu renklıydi karides falan sandı herhalde eger bnm gbi besleyipde bnm gbi düşünen arkadaşlar varsa denemeyin derim...öğlen civarlarında arkadaşım aradı telden balıkların karşısına geçmiş konuşuodum ki birde ne farkedeyim balklarım DOĞURMUŞ ALLAHIM NE KADAR GÜZEL Bİ DUYGU ANLATAMAM,kelimeler anlamsız kalır yemin ediyorum abartmıorum,su damlası kadar bile yok bi pirinç tanesi kadar sadece siyah gözleri gözüküo ve şeffaf taşların arasına saklanıo abileri,ablaları yemesin die,hemn teli kapattım,yavruların saklanması için yavruluk vardı ama onu kullanmıodu tasların arasındaydı hemn bi kasedin bandını sökdüm ve üstüne taslar koyup akvaryuma attım allahım o şeker şey hala gözlerimin önünde kıçını hızlı hızlı sallaya sallaya bi o taşın altından bi o taşın altına geçio,sonra farkettim ki 1 tane daha var ay çok güzel bi duygu ya..ayda 10-30 arasın yavruluyorlarmış..AY ÇOK MUTLUYUUUUMMMM..İYİKİ DOĞDUNUZ CANLARIMMM...BEN BABANE VE ANANE OLDUUMM BU ARADA DAHA BALIKLAR BANA GELELİ 2 GÜN OLMUŞDU KIZ ERKEK KARISIK 36 TANE VARDI..ya sey dicem hanı ben demişdim ya erkek dişinin göbeğine bişi yapıo die acaba bu erkek cıkan bebekleri yemek için mi ikede bir oraya bişiler yapıo.. bilenler yardımcı olsun ltfen...

Üye
    hasret.18 Avatarı

Gerçek Adı
    Hasret
    Son Giriş
    13.07-2009
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya abi öle deme be merak ediom işte.. :P he bu arada yavru balıklarım 16 tane olmus..akvaryumu temızlerken zorluk yasamayım,hem büyüklerde yemesin die şimdiden ayırayım dedim bakın ne yaptım bilio musunuz kimseden görmedim gece yatarken aklıma geldi sölemsi ayıp zekiyimdir :lol: bi kavanozu aldım içine akvaryumdan tasları ve akvaryumdan su koydum sonracığıma balıkları yakalamaya basladım anam ne 4 tanesi kenarı köşeyi salladıkca cıkdıkca cıkıo :P tam 17 tane oldu neyse sonra annemin bi ten corabını feda ettim susun annemin haberi yok :P kestim kavanozun agzına geçirip lastikle tutturdum flitreden yararlansınlar die tekrar akvaryumun içine yatar vaziyette koydum..evet ve benim hala sorumun cevabı gelmemiş ama :cry: :cry: bunlar napıo? :P

Üye
    narziss Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    02:27
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bunca yıldır bir akvaryum hobicisi olarak,balık ölümlerini en aza indirmek için size bir kaç tavsiyem olacak.Mümkünse balıklarınızı akvaryumcudan değilde bir arkadaşınızdan,yada şehrinizde bulunan bir üretim haneden alın,renkleri güzel diye dışarıdan ithal edilmiş balıkları satın almayın.Balıklarınızı günde iki kez aynı saatlerde besleyin,akvaryum sıcaklığını her zaman 26 derecede tutmaya çalışın.Akvaryumunuzun suyunu tamamen değiştirmeyin,yalnızca hafta da bir gün kısmi dip çekimi yapıp en az bir hafta açıkta dinlenmiş su ekleyin,ayrıva 50 litre başına yarım çay kaşığı kaya tuzu ekleyin.Flitrenizin debisinde düşme olduğu zaman filitre süngerini yıkayın.2-3 ayda bir filitre süngerini tamamen değiştirin.Akvaryumun aydınlatma sisteminin çok parlak olmamasına dikkat edin.Balıklarınızı birbiriyle geçinecek cinslerden seçin ve cinsiyetlerine dikkat edin her cinste 3 dişi bir erkek idealdir.Akvarymunuzun içine kalitesiz yapay bitkiler koymayın mümkünse doğal bitkiler dikin.Bunları yaptığınız halde ölümler oluyorsa vazgeçin siz bu işi bilmiyorsunuz demektir :lol: (şaka)herşeyi yaptığınız halde ölümler olabilir,ama bizim amacımız ölümleri en alt seviyeye çekmektir...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Akvaryumum yok ama balıkları severim beslemekte isterim.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

İşyerimdeki 250 litre ciklet akvaryumum.

Mynet - Video - gokaygoknur - akvaryum

Üye
    masiva Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

pek sevmiyorum suyun içinde kendi halinde yüzen balıkları, ben balığı (özellikle hamsiyi) tabağımda limon eşliğinde seviyorum; ama bunlar da çok güzelmiş )
    progress - Akvaryum severler

Yasaklı Üye
    serkanabi Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende hayvanları çok severim,
    şu anda 3 kanarya ve 1 adet sultan papağanı besliyorum evimde,
    ayrıca daha önceden çok kez profesyonel olarak akvaryum da baktım.
    Fakat maalesef benim aradığım kuşlarda çıktı
    Fakat bakımı kolay olması ve etrafı kirletmemesi açısından akvaryum
    her zaman daha iyidir. ve bakımı kolaydır haftada bir ilaç verin, günde bir kez yem atmanız kafi mümkünse sabah akşam 2 kez atarsanız daha iyi olur, ama sakın
    aşırıya kaçmayın balıkların çoğu aşırı yem yemekten ölüyorlar şişip şişip patlıyolar
    Hele japonlarda oldukça dikkatli olun.
    Bu arada lepistesler en kolay yavru veren balık cinsidir, adeta birer doğumhane vazifesi görürler, burdada dikkat edilmesi gereken olay yavrular çıktıktan sonra hemen
    diğer balıklardan ayırmaktır, bunun için en iyi yol bir yavruluk alıp onun içinde tutmak, ve mümkünse yavrular varken ilk 10 gün akvaryuma ilaç yada kimyasal vitamin vs. atmayın.
    Japon balıkları ise maalesef ev akvaryumunda asla üremezler, ancak çok özel havuzlar olması lazım geniş yeri seviyolar
    Sevgiler.

----------

Dikkat bazı balıklar ısıtıcıya yani daima aynı sıcaklıkta tutulmaya ihtiyaç duyarlar ve çok hassastırlar, bazı balıklar ise normal oda sıcaklığının değişkenliğinden etkilenmezler bu konuda aldığınız yerle görüşün, birde çok dikkat edin bazı akvaryumcular para kazanmak pahasına seslerini çıkarmıyo müşteri hangi balığı ver dese alıyo veriyo, ama bazı balıklar birbiriyle anlaşamaz, bazıları adeta düşmandırlar birbirlerini parçalayabilirler (çoğunlukla kuyruklarını yer bitirirler, vücutlarında açtıkları yaralar daha sonra mantara dönüşür ve tüm balıklarınıza bulaşır) bu yüzden tanıdık bir yerden alın yada biraz konuşup muhabbet edin rica edin dikkatli olmasını, Birde tavsiyem akvaryım floransınızı mavi renkli yaparsanız arka kısmada kırmızı bir karton yada resim koyarsanız ve akvaryumun içinede geniş delikleri olan kocaman bir kaya süperrr olur ışıkları kapatın izleyinnnnn... vee son uyarımm, yavruların doğumu sırasında akvaryumunuzu filtreleyen motorlara dikkat edin eğer güçlü bir motorsa akvaryumunuz motora göre küçükse o akvaryumdaki tüm yavruları yutarrrr (filtresine çeker).

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bir ara benimde evimde akvaryumum vardı. Japon balıklarım vardı. Akvaryum çok zevkli bir uğraş. Özelikle karşısına geçip balıkları izlemek, insana ayrı bir keyif veriyor ve dinlendiriyor.

Yasaklı Üye
    serkanabi Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sükut tatile giderken özel TATİL YEMLERİ var onlardan alıp koyarsan 2 hafta idare ederler, fakat burda başka bir unsur daha var kesinlikle güneşe koymaman lazım ve bulundukları odaya az bir hava akımı sağlarsan hiçbir sorun çıkmaz balıkların sağlam kalır.

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon