Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mustafanın annesi Avatarı

Son Giriş
    16.11-2015
    Saat
    02:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2 Taneler.Öyle sevimli,öyle güzeller ki görmeyinBiri disi imis yeni farkettik.Biberonla besleniyorlar daha cokk kücükler.Biri beyaz biri kahverengi.Beyaz olan disi.Adını pamuk koydu Mustafa.Kahverengi olana boncuk.Bir de yıkadık onları pırıl pırıl oldu tüyleri.Emzik emerlermi diyor MustafaZor vazgecirdik emzik fikrinden.Yalnız daha 5 günlük oldukları icin süte su karıstırıp vermemiz gerekiyormus,bilemedik ve beyaz olan pamugumuz ishal olmus.Biraz keyifsiz.Aranızda veteriner olan varmı?Ne yapmamız gerekiyor acaba.Aman bisey olmasın pamugumuza.

abdo58
    Misafir Üye
    abdo58 Avatarı

çok ayğlı süt verirseniz oğlaklar ishal olur çiğ süt verirseniz isali artar ve hatta tenya yapar hayvanlar zara görür eğer inek sütü veriyosanız sütü önce kaynatın ve zararlı bakterilerdeden kurtulun ayrıca yavaş yavaş yonce verin az az üçünçcü haftada yonca yemeye başlarlar ama sakın tuz vermeyin çok zararlı eğer başka kafanıza takılan bi olay varsa eski bi çoban olarak yardım ederim ishalini kesmek için pişmiş sütt ama yağsızz hemen keserr

Üye

Son Giriş
    16.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok tesekkür ederim.pastörize süt kullanıyoruz zaten.Paket süt yani.ishali iyilesti cok sükür,ama pamuk biraz istahsız.Cok zor veriyoruz süt.İnsallah bir sey olmaz oglaklarımıza.Cok üzülürüz yoksa.daha 1 haftalık oldular.Cok kücükler.

abdo58
    Misafir Üye
    abdo58 Avatarı

Arada sırada tıpkı bebeğin gazını çıkarmak için yaptığınız hareketlerden yapın çünki yavru annesini emerken annesi burnu ile karnına dokunur bilirsiniz süt gaz yapar ve şişirir hayvanı çok dikkat edin keçi en huysuz hayvandır doymaz yada doyduğunu bilmez poşet bile yutarr o yüzden çok dikkatli olun

Üye
    Lilyum Avatarı

Son Giriş
    29.11-2014
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oğlakları ben de çok severim

Doyduğunu bilmediğini ben de duymuştum

Bizim orda çalışan bir abinin hayvanları vardı. Yemleri koydukları yerin kapısı açık mı kalmış ne olmuş, sabah bir bakmışlar hayvanların çoğu ölmüş. Bazılarını da zor kurtarmışlar.

Üye

Son Giriş
    16.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oglaklarımız cook iyiler.Pamugumuz hanım ne de olsa biraz nazlı ama boncuk canavar gibi maasallah.Bütün dediklerinizi dikkate alıyorumCok etsekkür ederimMustafa cok seviyor yavrularını...

Üye
    BeyazGeLincik Avatarı

Son Giriş
    08.06-2007
    Saat
    16:31
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bizimde evimiz önünde bi bahçe var..oraya yaşlı bi teyze oğlaklarını getiriyo...okadar küçükler ki daha..sırf onları sevebilmek için erkenden eve gidiyorum...birinin adına ibiş diğerine memiş koydum