Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Berkay, TSK personeli maluliyet işlemleri için gerekli sağlık kurulu raporu TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre veriliyor ve bu raporda oran yazmaz. maluliyet derecesini de neye göre belirliyorlar bilmiyorum.
    Maluliyet derecesini neye göre belirlediklerini öğrenin ona göre bir haksızlık varsa itiraz edersiniz.
    Tebliğ ile ilgili konuya vakıf değilim. Bilen arkadaşlar varsa size yardımcı olacaklardır.
    OYAK yardımı için gerekli maluliyet derecesini ve ilgili GATA raporunu almışsınız. OYAK yardımından yararlanabilir artık eşiniz. Bu konuda önünde engel yok.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

berkay, aslında özel mesajla eşinizin GATA'nın raporunu bana ilettiğinizde SGK sağlık kuruluna o raporunu göndermenizi isteyecektim, sonra yoğunluktan aklımdan çıkmış bu...
    Eşinizin bağlı bulunduğun kuvvet komutanlığı emeklilik şubesine gidip bir sorsanıza şu işi. Eşinizin OYAk için GATA'dan kesin işlemli rapor aldığını bunu SGK'ya göndermeniz halinde bir işe yarayıp yaramayacağı hakkında. Çünkü SGK daha önceki raporu göz önüne alarak işlem yaptı. Son alınan rapor da gönderilseydi etkili olurdu diye düşünüyorum. maluliyet derecesi açısından.
    Biliyorsunuz SGK'ya eşinizin ilk raporu gönderilmişti. Oysa sin GATA'dan sonradan kesin işlemli rapor aldınız. Acaba bu raporun bir etkisi olur mu sorsanıza? Bu raporu da göz önüne alarak yeniden kararı değerlendirler mi öğrenmeye çalışın. Onlardan yardım isteyin, ne yapacağınız konusunda.

Aynı zamanda SGK'yı da ara sorun. Özellikle eşinizin bu işlemlerini siz takip edin.

Üye
    berkay01 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    00:03
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eşim tsk astsubay.Eşime dr lar 2tane raporverdi.kronik bipolar bozukluk.SGK eşimi i ilk aldığı rapora göre 4.derece emekli etmiş telefonla öğrendiğim kadarıyla.2. aldığı rapor ise GATA hastanesinden raporda dreşime ''bu hastalığından dolayı kati surette fikren ve bedenen bir işle bedenen meşgul olmak imkanından kati surette mahrum kalmıştır vasi tayinine gerek vardır''yazılı.TSK da görev yapanlar TSK sağlık yönetmeliğine göre emeklilik işlemleri yapılmakta bunu biliyoruz.

1- SGK nın vermiş olduğu 4.dereceden malulen emeklilik ne gibi avantajları var.Eşime emekli aylığı bağlanmasında ne gibi faydası var?

2-SGK eşime vermiş olduğu bu emekilik raporunu neden tebliğ etmiyor da arşive kaldırıyor?

3-Eşimin almış olduğu 2. raporda eşimin emeklilik derecesi 1 veya 2 olduğunu düşünmekteyiz.Bunun için SGK ya itiraz edebilir miyiz nasıl edebiliriz?

4-SGK ya itiraz ettiğimizde genelde rapor oranını düşürüyorlar diye duyduk ne derece doğru?

5-Bu işleri yapabileceğimiz iyi bir avulkat bilen var mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cevapları bilemiyorum... Ama tereddütünüz varsa mutlaka karara itiraz edin sgk nezdinde. Sonuçta eşinizin durumu ileri derecede işgücü kaybına neden olmuş durumda. Ben derecenin daha da düşürülebileceğine ihtimal vermiyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12