Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    trthy Avatarı

Son Giriş
    02.03-2011
    Saat
    23:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm türk silahlı kuvvetlerinde uzman çavuş olarak görev yaparken gata dan mitral kapak prolapsusu ve mitral kapak yetmezliği tanısından dolayı, Türk silahlı kuvvetlerinde görev yapamaz sağlık kurul raporu aldım.

yıpranmayla birlikte 10 yıl 4 ay görev yapmış bulunmaktayım.

malülen emekli olabilir miyim

teşekkürler.

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Peki bu rahatsızlığa sakatlık oranı cetveli'ne göre yüzde kaç rapor verdiler.
    eğer oran yoksa kuruma muracaat ederek emeklilik için sevk isteyin %60 ve üzeri alırsanız emekli olursunuz.tabi ki silahlı kuvvetlerde durum nasıl işliyor bilmiyorum ama şansınızı deneyin derim tsk dan malulen emekli olan arkadaşlar vardır onlarda yardımcı olacaklardır sanırım

Üye
    trthy Avatarı

Son Giriş
    02.03-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim cdisci ama tsk sağlık yönetmeliği yüzdelik olarak hesaplamıyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

"Türk silahlı kuvvetlerinde görev yapamaz" raporu ve 10 yılı aşkın hizmet süresi malulen emekli olmanızı sağlayacaktır. Bu taleple kurumunuza başvuru yaptınız mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    trthy Avatarı

Son Giriş
    02.03-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam 05 kasım 2010 tarihinde t s k da görev yapamaz raporu aldım ve sağlık şartlarını yerine getiremediğimden dolayı sözleşme bitim tarihim olan 31/12/2010 tarihinde ilişiğimi kestiler
    sgk ya gerekli müracatları ve evrakları teslim ettim. 01/09/2003 tarihinde göreve başladım , 5 kez askeri hastanelerden sağlam t s k da görev yapar sağlık raporu aldım 6. raporumda hastalığım bulundu.
    ama hastalığım nedini doğuştan yapısal bir bozukluk olduğunu söylediler.
    sgk memuriyete başlamadan önce hastalığın varsa malülen emekli etmiyormuş , ama ben işe başlarken komando olur paraşütle atlar sağlam raporu alarak işe başladım. malülen emekli olabilir miyim

Üye
    cockpit Avatarı

Son Giriş
    05.03-2015
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hastaneden aldığın raporun oranı kaç:
    malulen emekli olabilmen için 10 yıllık sigorta süresi 1800 gün'le rapor tek hastalık %60 olması gerekir.
    M.V.P hastalara %60 rapor vermezler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sözleşme sonu olduğu için sözleşme yenilemeyerek işinize son verilmişse, sanırım askeriyeden malulen emekli olamazsınız. Bu konuya hiç hakim değilim, yanlış söylüyor da olabilirim. Mutlaka bir uzmana danışın bu konuda. Eğer askeriyeden malulen emekli olabilirseniz, emekli aylığınız daha çok olur. Ona istinaden söylüyorum...

Ama yok, askeriyeden emekli olamazsanız, bu durumda ssk'lı çalışan olarak malulen emekli olabilirsiniz. Hastalığınızın doğuştan olduğu için sgk sizi reddetse de, dava açar ve yüzde yüz malulen emekli olursunuz. Yeter ki bugün maluliyet cetveli'ne göre malul sayılın. En önemli konu bu. Bugün maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak durumda mısınız?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    trthy Avatarı

Son Giriş
    02.03-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    maluliyet cetveline göre malül sayılacak durumdayım hocam bilgileriniz için teşekkürler