Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gülmez51 Avatarı

Son Giriş
    20.09-2011
    Saat
    10:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bülent bey,ben 1988 engelsiz ilk işe girişliyim.2005 te engelli olarak rapor alıp iş bulup çalışmaya başladım.2007 de gelir vergisi 1. dereceden %80 ( tek hastalık KOAH ) yararlanmaya başladım.1800 günden emeklilik hakkım varmış ama işyeri çıkış belgesi alam lazımmış.ben bunu nasıl alacağım ? bu belgeyi aldıktan sonra çalışmaya devam edecek,miyim ? ilk nereye başvuracağım ?....

işyeri muhasebe,sine durumu 10 gün kadar önce söyledim,biz yazı falan yazmıyoruz diye benim talebimi reddetmişti. verceğiniz cevabı bekliyorum...
    NOT=beni sgk yanlış yönlendirmiş, (malulen emeklilik için ) yeniden rapor için hastaneye gönderdi,hastane işlemlerimi bitirip 6 eylülde gün verdi,ben yeniden rapor almak zorundamıydım ?....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Malulen emeklililik işlemlerinin başlaması için işten ayrılmanız gerek. Ama maluliyetiniz konusunda tereddüt olduğu için, sigorta müdürlüğüne malulen emeklilik için değil de maluliyetinizin tespiti için başvuru yapın. Sizi hastaneye sevk edecekler... Süreç sonunda malul sayılacak derecede çalışma gücü kaybınızın olduğunu belgelerseniz, sonra işten ayrılır ve malulen emeklilk işlemini başlatırsınız.

Ayrıca: http://www.engelliler.biz/forum/emek...gulamalar.html

MALULİYET DOSYASINA AİT KONTROL LİSTESİ
    1. Maluliyet talep dilekçesi
    2. İlk işe giriş bildirgesi
    3. Erkek sigortalılar için askerlik terhis belgesi
    4. Eğer sigortalı askerlikten muaf tutulmuş ise buna ait askeri hastanece düzenlenmiş ayrıntılı muayene bulgularını içeren sağlık raporu (askerlik sakat raporu)
    5. İlk işe giriş sağlık raporu veya beyanı
    6. Sevk sonucu sağlık tesisince usulüne uygun düzenlenmiş sağlık kurulu raporu aslı ve dayanağı tıbbi belgeler
    7. Sigortalının mevcut rahatsızlığı ile ilgili daha önce almış olduğu raporlar, tıbbi belge ve epikrizlerin (çıkış özeti) birer örneği
    8. Kurumumuzca sigortalıyla ilgili daha önce verilmiş bir maluliyet kararı mevcutsa, bunun bir örneği ile dayanağı olan rapor ve diğer belgeler
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gülmez51 Avatarı

Son Giriş
    20.09-2011
    Saat
    10:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey ben verilen rapora daha bana sgk,dan bilgi gelmeden gidip il sağlık müdürlüğüne itiraz dilekçesi verdim.rapor özetinide dilekçeye ekledim.biraz sitem ettim,niçin sizin yetkilerinizde olan muayene,tahlil ve teşhise sgk,nın hiç bu işlerden anlamayan sözde uzmanlarına çiğnetiyorsunuz dedim.onlarda ne yapacaklarına bi karar veremediler aldılar itiraz dilekçesini haber bekliyorum.zaten benim 2005 ve 2006 da alınmış iki raporum var,son rapor ile gelir vergisi indiriminden 1. derece yararlanıyorum.ikiside %80... işte il sağlık müdürlüğü buna çok şaşırdı,zaten senin raporun varmış niye yollamışlarki diye inan bi hayıflanma oluşu ortamda.ha ben 1800 günden malulen emeklilik için başvurmuştum.selam ve sevğilerimle....

birde şunu söyledim kendilerine,recep akdağ bakanımız yönerge yayınladı ve bu raporlar süreklidir olanlar geçerlidir diye.o zaman sizin yapmanız gereken bu rapora göre yeni raporu düzenleyip göndermeniz gerekiyordu,bari bunu yapın daha fazla bizim duygularımızla oynamayın,oyuncağa çevirdiniz bizi dedim ve fazla konuşamadım,biraz duygusalım .teşekkür edip oradan ayrıldım,bekliyorum...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dilerim sonuç olumlu şekilde ve kısa sürede belli olur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12