Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    festinalenteee Avatarı

Son Giriş
    18.09-2009
    Saat
    23:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sitenize yeni üye oldum. baya kapsamlı ve bilgilendirici bir siteye beziyor. öncelikle emekleri geçen herkese teşekkürler.

uzun zamandır merak ettiğim ama cevabını bilmediğim bir sorum olucak.
    ben Türk Silahlı Kuvetleri personeliyim. aynı zamanda ankilozan spondilit hastasıyım. mesleğimdeki 8. yılım.10 yılı doldurmadan emekli olamayacağım malum.

merak ettiğim konu bir askeri personel 10 yılını doldurup adi malül olduğunda ne kadar emekli maaşı alabilirim? veya 15. yılımı doldursam daha sonra emekli olunsa maaş ne kadar fark eder?

beni bilgilendiriseniz sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

4c statüsünde 5510 sayılı yasaya tabisiniz sanırım siz de. Eğer öyleyse, malulen emekli olduğunuzda prim açısından şu maddeye tabi olacaksınız:
    Malûllük aylığının hesaplanması, başlangıcı, kesilmesi ve yeniden bağlanması
    MADDE 27-
    Malûllük aylığı; prim gün sayısı 9000 günden az olan sigortalılar için 9000 gün üzerinden, 9000 gün ve daha fazla olanlar için ise toplam prim ödeme gün sayısı üzerinden, 29 uncu madde hükümlerine göre hesaplanır
    Yani, bence 10 yılda emekli olun. Emekli maaşı açısından önemli bir kaybınız olacağını sanmıyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    festinalenteee Avatarı

Son Giriş
    18.09-2009
    Saat
    23:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey teşekkür ederim.söylediğiniz banada mantıklı geldi.800 ila 1000 ytl arasında bi maaş alabilirim sanırım

Üye
    cdağ Avatarı

Son Giriş
    11.12-2009
    Saat
    22:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle geçmiş olsun kardeşim
    Benim durummumda aynı emekli sandığı ile görüştüm ayrıldığın andaki derece ve kademen önemli bence iyi düşün 1/1 e kadar tavsiye ederim zo dersen ama en azından 3/1 e kadar git derim iyi düşün dönüşü yok 1/1 çok farklı

----------
    ben 93 mezunuyum 3/2 deyim gidebildiği kadar zaten malüller dışarıda başka işte çalışırsa emeklş maaşıda kesiliyor

Üye
    Ankilozan P.Böceği Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    17:26
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba ;
    Bende Ankilozan Spondilit hastasıyım ve 11 yıllık memur iken adi malül olarak emekliye ayrıldım.
    Benimle aynı derece ve kademede olan ve normal emekli olan diğer arkadaşlarımdan hiç bir maaş farkım olmadı. Ek gösterge ve TSK nın özel bir takım ödentileri de yoksa alacağın bu gün için en düşük maaş aylık 842 tl olacaktır.