TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    evrenyoldaslik Avatarı

Son Giriş
    18.09-2021
    Saat
    21:09
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba
    1996 doğumluyum. 2016 yılından beri engelli raporum var. Şuan ki raporumda %84 atipik psikoz teşhisi var. Raporumun süresi bitti. Askerliğe elverişsizdir raporu verildi. Yıllardan beri ilaç tedavisi görüyorum. Ancak her seferinde ilaçları kesip tedaviyi reddediyorum. Hiçbir işte çalışamıyorum. Kendime ait dükkanım var. Kendime her konuda güveniyorum. Sorunlarım devam etmekte. Son tedavide bipolar mizac bozukluğu tanısı aldım. Doktor venegis, depakin, risperdal ilaçlarını verdi. Doktor arkadaşımın arkadaşıydı. O tavsiye etmişti. Telefonda arkadaşıma "akıl hastası o'' dedi benim için. Ben topluma uyum sağlıyamıyorum. Hele ki kadınlarla olan ilişki ve düşüncelerim hayatımı zehir ediyor. Bu yüzden kendimi herşeyden uzaklaştırıp yeni bir hayat kurmak istiyorum. TSK'da görev yapmak istiyorum. Eğitim alıp rütbe atlamak, saygınlık kazanmak, ülkeme hizmet etmek istiyorum. Bir yolu var mıdır?

Üye
    bunyaminozdemir Avatarı

Gerçek Adı
    Kullanıcı adım
    Son Giriş
    02.10-2021
    Saat
    20:22
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    5

Aslında karamsar konuşmak istemem ama tsk içinde görev alman için bırak psikoz hastası olmayı psikiyatriye bile gitmemiş olman gerekiyor bizde ülkemize hizmet etmek istiyoruz ama durumumuz ortada evet bu durum bizi üzüyor ülkemizde bu kadar sorun varken kendimizi de bir ek sorun olarak görebiliyoruz ama elimizden gelen birşey yok seferberlik durumu olmadığı sürece tsk yapılanmasının sağlıklı bireylerden oluşması gerekiyor böylesi hepimiz için daha iyi ayrıca hayatına yön vermek birşeyleri değiştirmek istemen çok güzel kendine ait işyerin varmış ben ise en ufak sorumluluk alamıyorum benimde ilk teşhisim atipik psikoz du şuan şizofreniyim bende ülkeme milletime yük olmamak için yapabildiğim herşeyi yapıyorum hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun

Üye
    Artı_Noksan Avatarı

Gerçek Adı
    TunaHan
    Son Giriş
    13.10-2021
    Saat
    05:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Sevgili kardeşim evvela Rabbim şifa ihsan eylesin.
    TSK 'da size görev vermezler. En azından bu kadar sorun içerisinde TSK da görev yapmak istemeniz , hoş. Onca vatan haninin cirit attığı zamanda. Sizi tebrik ederim. Tedaviyi reddetme sebebiniz nedir , özel değilse cevaplarsanız sevinirim.

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    67
    Verilen Beğeniler
    2

Bende bir atipik psikoz hastasıymama oranım 45 size çok yüksek vermişler askerlik yapmadım ama bunu bir eksiklik olarak asla görmüyorm 18 aylık askerlik süresinin 10 ayında 6 aylık bir hava değişiminin ardından muaf olmuştum şimdi ise Devlet memuru yum devletime vaanıma milletime hizmet ediyorum onurluyum gurrurluyum bence sizde böyle bir şey yapabilirsiniz mutlakaasker olmak şart deği yani

Üye
    POWER_ Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    34

zor dostum zorrr misal bende teknisyenim TSK da çalışmak istiyorum ama olmuyor
    sağlıklı insanların bile zar zor iş bulduğu bu dönemde bizim gibi adamların iş bulması çok zorrrrrr..

Üye
    evrenyoldaslik Avatarı

Son Giriş
    18.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Artı_Noksan

Doktorların hepsi benim gözümde ilaç firmalarının pazarlamacıları. Büyük işler yapmak için mektepte eğitim alman gerekmez. Önce insanlığını eğitmen gerekir. Bunu söylememin sebebi tanıdığım öğretmen ve doktorların kendilerini saygın, üstün ve akıllı zannetmeleri. Tabi ki istisnalar var ama insan ilaçlarla değil iradesiyle kendini tedavi etmeli. Öğretmenle değil okuyarak, araştırarak kendini eğitmeli.

Bugüne kadar birçok psikiyatrik ilaç kullandım. Ya başlarken kötü yaptı, yada çok iyi geldi bir süre sonra daha kötü yaptı. Ben bunun zihnimin diğerlerinden daha fazla çalışmasına bağlıyorum. Kafası çok çalışan, diğerlerinden farklı düşünen yaşayan ve sonunda kendisini maddi ve manevi zararlara uğratılan insanlara hasta deniyor. Kültürlü, modern hoş görünen ve giyinen akıllılar ise toplumun gözünde normal karşılanıyor. Beni bugüne kadar kimse anlamadı çünkü anlayacak bakış açısına sahip değiller. Onların yapamayacağı işler, düşünemeyeceği planlar yapıyorum. İyileşmek istemiyorum bu özelliklerle ben kendime cennetimi yaratıyorum. Ancak biri çıkıyor karşıma kanıma kadar girip hayatımı cehenneme çeviriyor. Hastalıkta işte o zaman başlıyor. Tedavi falan fayda etmiyor.

Ben iş, para pul istemiyorum. Ben hayatımı değiştireceğim radikal kararlar almak istiyorum. Hatta varsa imkan ben para vereyim üstüne. Param, işim var çok şükür. Yiyeceğim bir kap yemek..

Üye
    GaribanÖğretmen Avatarı

Gerçek Adı
    Emin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:05
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    12

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: evrenyoldaslik Mesajı Gör
    Ancak biri çıkıyor karşıma kanıma kadar girip hayatımı cehenneme çeviriyor. Hastalıkta işte o zaman başlıyor. Tedavi falan fayda etmiyor.
    İşte askerlik gibi kurumda bulunamamanızın sebebi bu. Her şeyin güllük gülistanlık olduğu bir yer değil maalesef, sürekli stres ve baskı altında bulunmanız hastalığı tetikleyebilir.

Üye
    karapanter Avatarı

Gerçek Adı
    osman
    Son Giriş
    08.10-2021
    Saat
    09:32
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

patron yazdıklarını tam 3 defa okudum hadi diyelimki söylediklerinin hepsi doğru ve sen değil diğer insanlar hasta ve yaşamış olduğun dünyanın kralısın ve sınırsız bir özgürlük yaşadığını sanıyorsun ancak bilmelisin ki yaşamış olduğun cennette bile kurallar olmalı değilmi eee hani özgürlük o zaman zekiyim diyorsun buna eyvallah farklı düşündüğünü belirtmişsin ancak bunda bile diğer insanların kokuları var birde maddi manevi zarara uğrayan insanlara hasta denilmez ki bunları kaldıramayıp ayağa kalkamayan insanlara hasta diyor toplum ancak ben buna da katılmıyorum öncellikle hasta olup olmadığına sen karar vermelisin ki yolunu ona göre çizmelisin bence sen hasta değilsin sadece yolunu nasıl çizeceğini bulamamış bir insansın çık kendi dünyandan ve kendine acımayı bırak o zaman almak istediğin radikal kararları alabilirsin yoksa sadece kendine acıyıp durursun ve sahte cennetinde mutluluğu yaşadığını düşünürsün çık ve seyret planla işte radikallik budur

Üye
    evrenyoldaslik Avatarı

Son Giriş
    18.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@karapanter

Evet kendimi hasta görmüyorum. Kendimi çok önemli ve üstün görüyorum. Görsen hasta demezsin ama beş dakika sohbet et uzaklaşmaya çalışırsın ama ben daha çok yakınlaşırım. İlk başlarda çok kötü değildim yaşım ilerledikçe sorunlarım arttı. Babam %98 bipolar hastası bakırköyden malülen emekli. Bunun genetik olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden hasta olduğumu kabul ederek yaşıyorum. Zarardan kastım 25 yaşındayım ve yaklaşık 150bin lira görüştüğüm insanlara 2 senede para harcadım. Belki çok daha param olsaydı 1.5 milyon harcardım. 3 kişiyi böyle evlendirdim. Kandırıldım harcandım kullanıldım. Bugün çok şükür 150bini 3 ayda 3 katına çıkartacak imkana sahibim. Ama istemiyorum kazanmak ve paylaşmak. Soğudum insanlardan versinler elime silahı atsınlar beni doğuya.

Üye
    karapanter Avatarı

Gerçek Adı
    osman
    Son Giriş
    08.10-2021
    Saat
    09:32
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kendini tüm inanlardan üstün görmeni neden bu kadar sorun ediyorsun anlamadım bu arada babanıza geçmiş olsun dileklerimi sunun gelelim size anlattıklarınız üzerinden gidecek olursak yaptıklarınız aşırı yardımseverlik duygusundan dolayı yalnız kelimelerinizde çelişkiler görüyorum 150 bin lira harcadım 3 kişi evlendirdim diyorsunuz bu bana göre çok güzel bir olay ancak siz burda kandırıldığınızdan ve harcandığınızdan bahsetmişsiniz ancak daha çok param olsa daha çok harcarım diyorsunuz ikincisi benimle sohbete başlayın bir süre sonra uzaklaşırsınız diyerek benim yerime nasıl karar verebiliyorsunuz bunu anlamadım yani kısacası sizin iyi niyetinizi suiistimal edilmiş sağlam dostluklar kuramamışsınız bakın arkadaşlık demiyorum öncelikle sakin kalın dünya yı siz yönetin dünya sizi yönetmesin sonra kendinizle kavgayı bırakın siz teksiniz ve kimse için kendinizi yıpratmanın bir anlamı yok