TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    beelzebub Avatarı

Son Giriş
    23.02-2021
    Saat
    16:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar Ben SGK yı dava ettim. GATA dan alınmış kroniklik kazanmış şizoaffektif bozukluk tanımlanmamış psikotik bozukluk ibareli askerlikten muaf raporumla beraber, şimdi merak ettiğim konu şudur.

1- mahkeme adli tıpa sevk edince adli tıpta nasıl bir süreç uygulanıyor ? adli tıp bu tür psikolojik hastalıklar nedeniyle hastaneye yatış gözlem falan uyguluyor mu ?

bildiğim kadarıyla cezai ehliyet raporu için 3 haftalık gözlem sonrası rapor yazılıyor.

biz suça falan karışmadık dolayısıyla yatırılarak gözlem yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. eğer böyle yatış yapılarak gözlem süreci varsa itiraz edebilir miyiz ya da reddetme durumumuz var mı. ben yıllar öncesinden tedavi süreçlerimde ne zaman hastaneye yattıysam daha kötü olarak taburcu oldum. o yüzden yatış istemiyorum.

2- istanbul dışında bu raporu verecek başka adli tıp kurumları var mıdır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.436
    Verilen Beğeniler
    3.933

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @beelzebub

Heyete giriyorsunuz adli tıp'ta o kadar. Sonra onlar raporu mahkemeye gönderiyor. Normal hastane heyeti gibi düşünün

Mahkeme bir izleme süreci isteyecektir mutlaka. Eğer yatarak olmazsa, 6 ay gibi bir süre takipli olmak gerekecektir.

Mahkeme nereye sevk ederse oradan almak zorundasınız

Üye
    Ramçoo Avatarı

Son Giriş
    28.12-2021
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba emekli ordu vazife malülü erim tazminat davası için 3 ay önce İstanbul adli tıp kurumunda muane oldum henüz bir sonuç gelmedi daha çok beklermiyiz bu rapor için

Üye
    Pa_Pi Avatarı

Gerçek Adı
    Papi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    175
    Verilen Beğeniler
    124

@Ramçoo

Adlı tıp raporları eskiden 6 ayda çıkardı şimdi 1 yılı bulabiliyor. Size tavsiyem e-devlet sistemine giriş yapıp uyap vatandaş portalından davanızı takip edin. Adlı tıp eskiden telefon ile rapor bilgisini veriyordu. Son 3 yıldır artık telefon açtığınız zaman bilgi paylaşımı yapmıyorlar. Rapor çıktığı zaman tazminat davana eklenir ya da adlı tıp raporunu göster butonuna tıkladığında rapor bilgisi görünüyor.

Üye
    Ramçoo Avatarı

Son Giriş
    28.12-2021
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öncelikle cevabın için çok Teşekkürler dava ilk açılış tarihi 2017 bu adli tıpa 2. Gidişi dosyamın ilkinde muane için çagırmadılar. dosya üzerinden inceleme yapıp hakimin hem kusur oranı hem işgücü ve engellilik oranı istemesine ragmen sadece kusur oranı yoktur bundan dolayı işgücü engellilik oranı araştırmasına gerek olmadığını belirtip göndermişler. raporu mahkemeye itiraz sonrası tekrar 13 Eylül'de muaneye gittim. uyaptan adli tıp dosya sorgulama yaptıgımda sayfa boş çıkıyor normalde o menünün güncel olarak incelemede vs birşeyler yazması gerekmezmi