TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    onur20uz Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    22.09-2019
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    TSK Kara Kuv.K.lığında (2004-2006 AMYO öğrencisi) 2006 yılından bu yana halen astsubay olarak görev yapmaktayım. İlk memuriyete başlama tarihim e -devlet HİTAP ta 01.09.2004 olarak gözükmektedir. 15.09.2019 tarihinde 15 yıllık memur olarak sigorta pirimim yatmış olacak ( yıpranmam ile 18 3 ay) ve 6500 gün civarıda pirim günüm olacak.

Hodgink lenfoma evre 2 tanısı ile 8 kür kemoterapi gördüm şu an remisyonda hastalığım. Mayıs 2019'da 2 yıl süreli %60 ( 2 yıl sonunda mayıs 2021 de %40 süresize dönecek) engelli raporu aldım. TSK' sağlık yeteneği yönetmeliğine göre zaten yardımcı sınıf olarak sınıf görev yaptığımdan sınıf değiştirme ve maluliyet hakkım yok.

Hastalığıma göre sınıf görevini yapar veriliyor ve malülen emekli olamıyorum. E-devletten 4c hitap bilgilerime baktığımda emeklilikte 15 sigortalılık yılına tabidir. Maluliyet durumunun SGK tarafından onaylanması halinde 15.09.2019 emekliliğe hak kazanır yazıyor. 5510 sayılı kanun geçici 4 üncü madde kapsamında raporumun SGK'ya gönderilerek ne zaman emekli olabileceğimin hesaplanması ve tarafıma bildirilmesi hususunda dilekçe ve engelli raporumu kuvvete gönderdim. Engellik oranım SGK hitap bilgilerime işlenmiş. Bunu hem PYBS'den hemde E-devletten görebiliyorum. Ama dilekçeme daha cvp gelmedi.

Form sitelerinde benimle aynı durumda olan 2015-2016 yıllarında erken emekliliğe başvurmuş ancak problemlerle karşılaşmış, mahkeme sürecine başvurmuş ,emekliliği onaylanmamış, istifa edip dışarıda çalılışıp tekrar erken emkliliğe başvurup emekli olamaya çalışmış meslektaşlarımı gördüm.Ama hiçbiri sonuçta emekli olup olamadıkları konusunda bir bilgi paylaşmamış. Yazılarında çoğu 3-4 yıl öncesine ait , yeni yazılanlar hep benim gibi ne yapacağını soranlar. Ben bu durumda erken emeklilikten faydalanabilir miyim? Yada istifa edip emekli olabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    07.12-2019
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    0

@onur20uz

Emekli olup olamiyacaginizi sgk saglik Kurulu Karar vêrir siz kurumunuz uzerinden sgk ya engeli emekli si olup olamayacaginizi sorun Kurul raporu Kabul ederse kurumununuz size emeklilik hakki vêrir bide peryodik muaynede size tsk gorev yapam az vermeleri lazim di neden orda olmadi Kuvet artik engeli raporu olanlari direk zaten emeklilik icin sgk gonderiyo artik engeli raporu olanlarla ugrasmiyolar

Üye
    onur20uz Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    22.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Periyodik muayene 3 yılda bir yapılır ben 2017 de o muayeneye girdim ve tsk sağlık yeteneği yönetmeliğine göre bakım sınıfı astsubay olarak hastalıklar çizelgesi 35-b-2 ye göre sınıf görevini yapar aldım. Engelli raporumu 2019 mayıs ayında aldım. Ama periyodik muayenede neye göre tsk da görev yapamaz verecekler. Hangi mevzuatta yazıyor. O kadar araştırdım bulamadım tek bulduğum anayasa, bm engelli hakları sözleşmesi ve 5378 sayılı engelliler kanununa göre beni 5510 sayılı yasanın geçici 4 maddesine göre emeli etmek durumunda olmaları. Bende bu doğrultuda kurumuma dilekçe yazarak raporumu sgk ya yolladım.ama böle emekli olan varmı veya bana engel teşkil edecek bir durum var mı sonuçta hukukçu değilim.

Üye
    Tayron Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun. Emekli olmadan önce 3 yıl askeri hastaneden 6 şar aylar şeklinde rapor ile malülen emekli olabilirsin.
    Ben 24 ay ile oldum. Bulunduğun ildeki sgk emeklilik biriminle görüş bilgi alırsın.

Üye
    onur20uz Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    22.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 22 ay rapor aldım. Şu an rapor alma durumum yok. Çalışıyorum.Zaten askeri hastaneler kapanalı 2 yılı geçti. Benim 5510 geçici 4 üncü maddesi ile bilgiye ihtiyacım var teşekkürler.

Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    07.12-2019
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    0

Onur20uz @ Ben askeriyeden engeli emekli si olarak emekli oldum bi ay sana bu konuda be den baska net bilgi verecek kimse yok Suan bu forma da yapman gereken kuruma dilekce verip sgk engeli raporuna is dînassent emekli olup olamayacagini sormak sgk saglik Kurulu raporu onaylarsa emeklilik sartlarini sans yazili olarak bildiriyo bunun haricinde raporun surekli olmali sûreli raporlarla emeklilik tale bi sikinti li oluyo tsk nin saglik yonelgesi sadece tsk gorev yapamaz raporu ile emeklilik ve maluluk yonunden tsk Dan gèlen talepleri sgk dikate aliyorlar Kanu uni duzenlemeler bu yonde bide reysen emeklilik kosularini sgk dikate aliyorlar onun haricinde engeli emeklilik isdegi kisisel isdege bagli oldugu icin gerek li calisma ve pirim gunun dolmussa ve aldiginiz engeli saglik Kurulu raporu sgk tarafindan Kabul olmus à Kuvet emekli olmayi size birakiyo emeklilik icin ben karanetten dilekce verdigimde orda zaten engeli emeklilik icin hazir dilekce Var orda soyle yaziyo isde sgk maluluyet Kurulu engeli raporumu onayladi gerekli calisma gunun tamam 5510 gec ici 4 Gore emekliligimin baslatilmisi diye karanetten emeklilik dilekcesi vériliyo burda onemli Olan sey Kuvet raporun maluluyet tespit kurulu ca onaylanmasi ve sgk onaydan sonra kac yil pirim gunu isde mis sgk sizden Kuvet ona bakiyo engeli emekliligi icin once sgk kurum uzerinden gorus yazisi alin o yazida rapor oraniniz kac ile onaydan mis ornegin 60 engeli oraniniz sgk oraninizi 40 dusurmus sizden 6480 calismis olma sarti agriyo gibi sgk haricinde size Hangi sartlarda emekli olacaginizin bilgisini kimse net soylemez o yuzden emeklilik gorus yazisi isdeyip durumunuzu gorun

Üye
    onur20uz Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    22.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dilekçe yazdım kuvvete 2 ay önce, raporumun aslını sgk ya göndermesi ve 5510 geçici 4. mad. göre emekliliği ne zaman hakedeceğimin sgk tarafından hesaplanarak bilgisini tarafıma yollanması ile ilgili için dilekçemle yolladım. Raporum süreli %60 iki yıl sonrada %40 süresiz olacak hodking lenfomada bu şekilde kronik hastalık. E devlette yaklaşık 15 gün önce 4c hizmet döküm bilgilerimde değişmiş " emeklikte 15 sigortalılık yılına tabidir diye ibare yazıyo. Malüliyet durumunun SGK tarafından onaylanması halinde 15.9.2019 tarihinde emekliliğe hak kazanır diyor." Tam 15 yıla tekabül ediyor. Şu an yıpranmalarımla 6533 gün pirim günüm var.Sanırım artık SGK dan yazılı cvpta gelir.