Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    uzman60 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    18.06-2016
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Mesaj
    13
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    19 yıl bir fiil askeriyede çalıştım. yıpranma falan 24 yıl yapıyor. daha sonra ayrıldım meslekten. 1.1.2015 itibaiyle. anksiyete bozukluğu tedavisi gördüm 1 yıl kadar. safra kesesi alındı. bunlar bana emeklilik hakkı verirmi

    10 yıldan fazla tedavi gördüm psikiyatriden

    ayrıldıktan sonra hiçbir işte çalışamadım

    rapor oranı yüzde kaç olmalı

  2. #2
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    53.503
    Alınan Beğeniler
    272
    Verilen Beğeniler
    434

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    @uzman60

    Meslekten ayrılmanız özlük haklarınızı ortadan kaldıracak bir nedenle mi oldu?

    Bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar?

  3. #3
    Üye
    Başgedikli Avatarı

    Üyelik Tarihi
    29.11-2014
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    19:11
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Mesaj
    363
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Tsk dan ayrılmış olmak yada ilişiği kesilmek emeklilik haklarına zarar vermez.Şayet ilişiğin kesilmesi,iç hizmet kanun ve yönetmeliğine göre uygunsuz görünen bir davranışa binaense,bu durumda da emeklilik hakları korunmakla beraber,alacağı ikramiye ve tazminatlar hususunda kesinti olabilir.Yatan primleri ve emeklilik hakkı zarar görmez.

    Arkadaşın doğum tarihi ve ilk sigorta başlangıcı yazdığı mesajı için önem arzediyor.Tsk da görev yaptığı için kazamış olduğu fiili hizmet zammı mevcut.Buda 19 yıl hizmete karşılık olarak 57 ay yapar.İlk sigortalılık başlama süresi,fiili hizmet zammı kadar geriye gider.Bu duruma göre doğum tarihi ve ilk sigorta başlangıcını göz önüne alarak,hastalık hali dışında,normal şartlarda emekli olup,olamayacağını hesap etmek gerekiyor.

    Öte yandan rahatsızlıklarından dolayı %40 veya üzeri rapor alabilirse,bu durumda 5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesine göre :

    *Sonradan özürlü olanlar
    Çalışmaya başladıktan sonra, Kurumca yetkilendirilen sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;
    a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480,

    Yukarıdaki şartlarıda tamamladığı için,emekli olması mümkündür.

  4. #4
    Üye
    uzman60 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    18.06-2016
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Mesaj
    13
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    öncelikle bilgilerinizi paylaşmanızdan dolayı teşekkür ederim
    tamamen kendi isteğimle ayrıldım
    25,01,1974 doğum tarihi
    02,04,1997 işe başlangıç
    01,01,2015 ayrılış tarihi
    askerlik ödendi ve meslekten sayıldı
    hastalık hali dışında yaş faktörü engelliyor diye biliyorum
    ben rahatsızlıktan dolayı emekli olmak istiyorum. mesleğe başlangıçta hiçbir problemim yoktu daha sonra 2002 yılından başlayarak 2014 yılına kadar psikolojik rahatsızlık tedavisi gördüm o zaman için emekli olmak istemedim
    bunun için nasıl bir yol izlemem gerekir

  5. #5
    Üye
    Başgedikli Avatarı

    Üyelik Tarihi
    29.11-2014
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    19:11
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Mesaj
    363
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    @uzman60 Bu durumda izleyeceğin yol.5510 sayılı kanunun geçici 4. maddesi gereğince ki bu madde 2008 öncesi memuriyete girenleri kapsar.Emeklilik talebinde bulunabilirsin.Emekli sandığına tabi olarak emeklilik işlemin gerçekleşir.Şuan çalışmıyor olduğundan Sgk ya müracaat edersen,hastaneye sevk edilirsin.Buradan alacağın oran %40 veya üzerinde olursa,emekliliğin onaylanır.Psikolojik yönden alacağın raporlarda,genellikle süre uygulanır.Yani sana verilecek rapor yüksek ihtimalle 1 yıllık kontrol şartıyla olacağından,emekliliğinde aynı şekilde kontrole tabi olacaktır.Süre bitimi sonunda tekrar sevk edilip,rapor alarak emekliliğini devam ettirebilirsin.Bir yada daha fazla kontrolden sonra,hastalığında bir azalma yoksa,raporun ve emekliliğin sürekli olarak onaylanır,kontrollerde durumunda bir iyileşme olursa ve rapor oranın %40 altına düşerse,emekliliğin iptal edilir.

  6. #6
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    53.503
    Alınan Beğeniler
    272
    Verilen Beğeniler
    434

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    @uzman60

    Konuyla ilgili gelişmeleri bu başlığa yazarsanız herkes için de öğretici olur

  7. #7
    Üye
    yoziri Avatarı

    Üyelik Tarihi
    21.10-2016
    Son Giriş
    05.11-2016
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Mesaj
    14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    maaslı emeklılık ıcın 24 yıl fıılı calısma gerekıyor ki 30 sene uzerınden emeklı olun bu durumda malulen emeklı olabılırsınız ama sınıf ve kuvvetin nne olduğuna bağlı

  8. #8
    Üye
    uzman60 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    18.06-2016
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Mesaj
    13
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    18 yil 8 ay tsk da uzman cavus olarak calistim ve ayrildim. Psikiyatriden ayni doktor iki farkli teshisle %40 ve %45 rapor verdi. Bu ne anlama gelir. Yuzde olarak raporum kac. Emekli olabilirmiyim bu raporla.

    Arkadaslar bilgisi olan varsa bana cevap verebilirmi tesekkur ederim

  9. #9
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    53.503
    Alınan Beğeniler
    272
    Verilen Beğeniler
    434

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Balthazard Formülü ile toplandığında 45 + 40 = % 67 yapar.

  10. #10
    Üye
    uzman60 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    18.06-2016
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Mesaj
    13
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    OturanBoğa kardesim bir doktordan alinan rapor olmasi birsey degirtirir mi

  11. #11
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    53.503
    Alınan Beğeniler
    272
    Verilen Beğeniler
    434

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    @uzman60

    Hayır. İki teşhis de varsa, aynı doktoru ilgilendiriyorsa, tabii ki aynı doktor yazacak.

  12. #12
    Üye
    uzman60 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    18.06-2016
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Mesaj
    13
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Birde özel bir soru sorayim turhallimisiniz @OturanBoğa

  13. #13
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    53.503
    Alınan Beğeniler
    272
    Verilen Beğeniler
    434

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    @uzman60

    Hayır Tranbzonluyum

  14. #14
    Üye
    uzman60 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    18.06-2016
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Mesaj
    13
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tamam ok. Yaptiginiz cok guzel ve bilgilendirici. Herkez adina tesekkur ederim.

    Bir sorum daha olacak okuyanlarinda bilgi edinmesi acisindan. Ben bir is yerinde calismadigim icin hastaneye direk gittim. Sgk dan sevk almadan. Sgk bana hastaneye git raporunu al bize ver demisti. Bu durum sizce dogru bir yol mudur. Sgk boyle diyor ama sonra bana neden sevk almadan gittin diye bir sey soyler mi acaba.