Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mehmet1978 Avatarı

Son Giriş
    20.01-2016
    Saat
    16:35
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Astsubayım Hemofili hastası olduğum tespit edildi üniversite hastanesi %40 sekel raporu verdi. 15 yıldır görevdeyim. Okuduğum bazı yazılardan dolayı kafam çok karışık.
    1-) Hastalığım genetik yani doğuştan olduğunu söylediler.Bu durum malulen emekli olmama engel mi,
    2-) Bizler aynı zamanda devlet memuruyuz ,okuduğum bir kararda ; devlet memurlarında çalışır iken yüzde 40 Sekel raporu almaları dahilinde 18 yıl çalışmaları malulen emekliliğe kafi diye yazıyor. Bunda faydalanabilirmiyim,
    3-) 2013 yılında devlet genetik hastalıklara sahip olanlara da malulen emeklilik hakki verdiğini duymuştum dogrumu?
    Açıkçası kafam çok karışık
    Ben bu saydiklarimdan hangisine inanmalıyım hangi yolu izlemeliyim. Bunlardan hangisi doğru. Emekli olmak istiyorum ne yapmalıyım?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

@Mehmet1978

1- Engel sayılmayacaktır. Sonuçta görev yapabiliyorken artık yapamaz duruma gelmişseniz, emekliliğiniz de onaylanacaktır

2- 5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesini kastediyorsunuz:
    a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480,

3- Bu detayı bilmiyorum. Ama yukarıda da yazdığım gibi, siz çalışır durumdayken rahatsızlığınız ilerlemiş ve çalışamaz duruma gelmişseniz, hastalığınızın doğuştan olmasının hiç bir önemi olmaz. Zaten 15 yıllık görev süreniz var, hiç bir sorun olmadan emekliliğiniz onaylanır

Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin lütfen?

Üye
    pasa_43 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Mehmet1978

bende hemofili-A hastasıyım ve 15,01,2015 tarihinde emeklilik başvurum kabul edildi 2 hafta öncede açıklandı maaşımı almadım henüz.
    mehmet bey faktör düzeyiniz % 1,5 - %3 arası demkki %40 rapor almışssınız. hemofili doğuştan bir rahatsızlık kuşaktan kuşağa atlayabilen bir rahatsızlık.erkek çocuğunuz varsa hemofili olma ihtimali tıbben %0 (sıfır) kız çocuğunuz varsa oda taşıyıcı,yani kızınızın erkek çocuğunda hemofili olma riski var.