Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pierloti2000 Avatarı

Son Giriş
    31.12-2015
    Saat
    14:51
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar merhaba.

Ben subayım. İzinde iken, tavsiye uzerine devlet hastanesinin psikiyatri servisine gittim. Uzman doktor bana ilaç tedavisi başlattı. Ayrıca 3 uzman doktorun imzasıyla 1 ay istirahat raporu verdi.
    Uzman doktorun teşhisi, psikotik belirtisiz ağır depresif nöbet. Aynı doktor beni devlet hastanesinin sağlık kuruluna yönlendirdi ve bu rahatsızlık teshisiyle, calistigim kuruma verilmek uzere, durum bildirir rapor almamı sağladı.

Ben bu rahatsızlığımın tedavisi için GATA ya gidersem, GATA bu teşhisin (psikotik belirtisiz ağır depresif nöbet) yazılı olduğu sağlık kurulu raporunu aynı teshisle kabul eder mi yoksa kendisi yeni bir teşhis mi koyar.

Bilgisi olan varsa, lütfen cevap bekliyorum. Teşekkürler.

Üye
    cagliemre Avatarı

Son Giriş
    23.08-2017
    Saat
    09:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

@pierloti2000 GATA`ya Askerlik için gittiğimde devletin verdiği hiçbir raporu sonucu kabul etmedi kontrol etti bulgulara baktı sadece örnek olarak ele aldı.Gata daha sonra kendi bir emg testi yaptı kontroller sonuçlar doğrultusunda askerlik muaf durumu belirtilmek için hava hastanesine gönderdi..Bence gata da ki doktorlar ilk önce baştan incelemeye alır..Tedavi için sıfırdan başvurmuş olacaksın yani..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

@pierloti2000

GATA devlet hastanesinin raporunu bilgi amaçlı olarak değerlendirir ama mutlaka tüm tetkikleri vs. kendisi yeniden yapar. Zira GATA'nın temel aldığı sağlık yönetmeliği farklıdır: TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ SAĞLIK YETENEĞİ YÖNETMELİĞİ

zaferim Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    15.12-2015
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Psikiyatride verilen rapor amacına hizmet eder. Başka amaç için kullanılamaz...

Sen gataya gidene kadar iyileşebilirsin... Tam terside olabilir. Durumun daha da şiddetlenebilir. Onun için tekrar muayene ederler seni ve yeniden rapor yazarlar..

Burada önemli olan senin sağlığın.. rapor almak almamak değil.. Geçmiş olsun..