Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    uzman34 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tsk saglık yönetmeligini bizde biliyoruz istifa ederek ayrılmıs bir personel neden tsk saglık yönetmeligine göre işlem görsün ki kaldıki ayrılan bi personelin hakları devam etmez ki sadece saglıkda neden devam etsin anlamak cok zor.istifa edip ayrılan birisi hastalanıyor ve rapor veriliyor haklı olarak emeklilik talep ediyor eskiden tsk personeliydin diye yeni cıkan yasalardan yararlanamıyor adeletsizlik degil mi bu

Üye
    alkanat79 Avatarı

Son Giriş
    10.04-2016
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uzman34 arkadaşıma katılıyorum.bence bu son başvurunuzda durum değişecektir.tabi sgk sağlık kurulu raporunuzun oranını düşürmezse gelişmeleri paylaşırsanız çok faydalı olur teşekkürler

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

@uzman34

5510 sayılı Kanun'un Geçici 4. Maddesi şöyle der:
    "...Ancak çalışmaya başladıktan sonra, Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usulüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;
    a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480,
    gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş olması kaydıyla, haklarında bu fıkra hükümleri uygulanır."

evet istifa ettin. sonradan engelli raporu aldın. aldıgın engel oranına göre de TSK'de çalıştığın prim günlerinin buna göre hesaplanmasını istiyorsun yani engelli olarak erken emeklilik hakkı almak ve yaşlılık aylıgından yararlanmak istiyorsun. sigortalı olarak TSK'da çalıştıgın primlerinin sonradan aldıgın engelli raporuna istinaden düzenlenmesini istiyorsun. TSK'da çalıştın ve TSK'de sigortalı olarak çalıştıgın dönemde engelli sayılman mümkünse dediğin doğru. ama bu mümkün değil. Çünkü TSK personelinin emekli sandığı işlemlerinde engelli sağlık kurulu raporu dikkate alınmaz.

ha yanılıyor da olabilirim. bu konuda danışmanız gereken askeri hukukçulardır. gidip bir askeri hukukçudan görüş alın.

Üye
    uzman34 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben istifa ettikden sonra ssk bi işde calısırke vergi indirimi engelli raporu aldımm en cok pirim gün sayımda emeki sandıgında oldugu icin hizmet birleştirme yapılıp emekli olmak isitoyrum emeklilikde son yedi yılda encok hangi kurumdaysa piriminiz o kurumdan emekli olursunuz diyo yasalar ayrıca 5434 tabi memurlarda 2008 sonra cıkan 5510 sayılı yasadan işlem görcek kaldiki tsk calısırke primleriniz emekli sandıgına yatıyor yani emekli sandıgından işlem görüyoruz bizi tsk ayrı bir emeklilik sistemi yokki

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

bahsettiğiniz konulardan yani hizmet birleştirmeden anlamam ben.
    TSK'da çalışmış ve başka yerde çalışmamışsınız. engelli raporu alarak erken emeklilik hakkından bahsettiniz. ben de buna göre cevap verdim.
    diğer konularda bilgim yok. TSK personeli emeklilik işlemlerinde şartlar oluştugunda özel koşullara sahiptir ayrıca. yaş haddi hesabında fiili hizmet zammı dikkate alınıyor mesela.

istifa ettikten sonra başka yerde çalışırsınız, istege baglı prim ödersiniz vs bu konuları bilmem.

Üye
    demirkan033 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    17.06-2017
    Saat
    14:55
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuya son nokta olarak yazmak istiyorum. Özellikle melek hanımın Dikkatine ! ben %53 engelli raporu bulunan askeri personelim devlet hastanesinden almış olduğum raporla kurumum üzerinden engelli olarak yaşı beklemeden erken emeklilik için başvurdum. SGK Sağlık kurulu raporumu görüşüp şu cevabı verdi raporumun daha açık ve anlaşılır biçimde yenilemem için beni üniversite yada eğitim araştırma hastanesine sevk etti çünkü raporumda hastalıklar kısaltma olarak yazılmış mesela HT (Hipertansiyon) gibi kısaltmalar içeriyordu . Yani Tsk Sağlık yeneneği yönetmeliğini bırakın gataya bile göndermediler

Üye
    uzman34 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

demirkan033 daha detaylı anlatırmısın hala askeri personel olarakmı calısıyor engelli memur olarakmı calısıyorsun devlet hastanesi raporunu onaylandımı ankara tarafından

Üye
    demirkan033 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    17.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hala askeri personelim devlet hastanesinden aldığım %53 raporla kurumuma dilekçe verdim emekli olmak için onlarda sgk (Ankara) yolladılar. sgk sağlık kurulu raporumun açık anlaşılır şekilde daha kapsamlı yenilemem için karar almış üniversite yada eğitim araştırma hastanesine sevk etmişler. Yazı henüz bana ulaşmadı gelir gelmez tekrar rapor alıp göndereceğim

Üye
    uzman34 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende uzman jandarma olarak calıştıgım dönemde askeri hasteneye gönderdiler bide tsk saglık yönetmelige göre işlem yaptılarrr degiştimi bilmiyorum gelişmeleri paylaşırsan sevinirim

Üye
    uzman34 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

senide maluliyet kapsamında degerlendire bilirlerr benden rapor istediler gönderdim maluliyet icin yüzde 60 olmalı özür oranınız diye bilgi verdiler

Üye
    demirkan033 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    17.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malüliyet kapsamında değerlendirlmem için benim o şekilde dilekçe vermem gerekiyor ama ben malüliyete başvurmadım engelli kapsamında yaşa bağlı kalmamayı istedim öyle olsaydı direk ret cevabı gelmezmiydi? çünkü engelli kapsamında erken emeklilik için memurlarda %40 ve üzeri yetiyor bide hizmet süresi (16-18 yıl şartı) benim yıpranma ile 22.5 sene hizmetim var.

Üye
    uzman34 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sgk inceleme yapmadan ret cevap vermiyor bütün bilgilerini toplayıp ona göre bi degerlendirme yapıyorlarr bana red cevabı geldi bende engelli emekli icin bacvuru yaptım yasayı incelersen yasadan yararlanmak icin belli şartlar var tsk mensubu polis gibi kendi sözleşme yada yönetmeligi olan birimler işallah olur gelişmeleri paylaşırsan herkes icin yol gösterici olur

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli kadrosunda olsa ne ol ucak emeklilik gelince yeniden rapor yeniden heyet ugras dur...

Ufukalp kardeşim ben 99dan beri sskliydim bosluk hiç yok bu yıl ekps ile atandim.memur olduk.Engelli kadrosundayim lakin size sormuştum bu durumu ama siz emekli olurken yeniden rapor alacağımı söylediniz.şimdi konuyu ben anlamadım..

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

@demirkan033
    TSK personelisiniz. engelli kadrosunda değilseniz engelli raporunuzla erken emekli olamazsınız. anlattıgınız işlemler bir şey değiştirmez. bence emin konuşmayın, sonucu bekleyin.
    TSK personeli olarak fiili hizmet zammınız yaş hesabınızda etkili olacaktır.
    emeklilik şartlarınız oluştugunda emekli olacaksınız ve emeklilikte askeri personel olarak özel koşullarınız dikkate alınacaktır (fiili hizmet zammı vs)
    engelli raporuyla engelli erken emekli olamazsınız. zaten TSK personeli özel koşullara sahiptir emeklilikte.

Üye
    demirkan033 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    17.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bekleyip görelim

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon