Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alkanat79 Avatarı

Son Giriş
    10.04-2016
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kısaca TSK personeliyim.14.09.1979 doğum tarihi 30.08.1997 göreve başlama ama 30.08.1996 staj gibi olan sınıf okuluna başlangıç tarihim kaza Rüşt kararım var.
    beyin hipofiz bezinde tümör var ve askeri hastaneden sınıfının kıta Komutanlığı olmayan .. diye bir rapor aldım.
    Malullük talebim SGK tarafından reddedildi itiraz ettim.itiraz ettim kabul edildi numune hastanesinde SGK nin istediği göz ve beyin cerrahisinde kendim ek olarak toplam 5 branşta kurul muayenesine başladım

musait olursaniz sorularım.

1.sgk tarafından malullük tesbiti şeklinde başvuru yapmanın vergi dairesinden istek yapılmasına göre bir zararı olur mu

2.sgk nin istediği iki branşa ben 3 branş daha ekledim hastanede sorun olur mu

3.malulluk oranı yüzde 40 mı 50 mi olmalı emekli olabilmek için

şimdiden teşekkür ediyorum.
    Konu alkanat79 tarafından değiştirilmiştir (20.08-2015 Saat 13:25 ). Gerekçe: imla hatası

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Malül emeklilik %60 ve üzeri olmalı..
    Engelli emeklilik %40 ve üzeri olmalı.

Sorumuz olacak.
    Rahatsızlığınız ne zaman başladı? TSK personeli olmadan önce mi sonra mı?

Üye
    alkanat79 Avatarı

Son Giriş
    10.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nezaman başladı tam bilemiyorum ama 4 yıl önce tespit edildi.yüksek frekansla çalıyorum teknisyenim etkisi olabilir dediler ama doğuştan da olabilir dediler.malullük ile engelli emeklilik arasında ne fark var öğrenebilirmiyim teşekkür ederim.

TSK ya girerken 13 yaşımda muayene olarak aldılar.Ama beyin Mr falan çekilmemişti

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

@alkanat79

TSK mevzuatındaki incelikleri bilmediğimi belirterek cevap vermeye çalışayım:

1- Hayır
    2- Hayır
    3- Burada orandan ziyade,TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ SAĞLIK YETENEĞİ YÖNETMELİĞİ'ne göre emeklilik kararı verilir. İşlemler maluliyet için başladığına göre, bırakın bu halde süreç ilerlesin...

4- İki emeklilik arasındaki fark, malulen emeklilikte çalışamazsınız, adi emeklilikte sosyal güvenlik destek primi ile -özel sektörde- çalışmaya devam edebilirsiniz.

Üye
    alkanat79 Avatarı

Son Giriş
    10.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

14.09.1979 doğum tarihim 30.08.1997 göreve başlangıcım 18 yıl 2 ay kadar hizmetim var.Sınıf okulu sayılırsa bir yıl ekleniyor.Assubay olarak halen görev yapıyorum .rahatsızlığım nedeni ile emekli olmak istiyorum.vaktiniz olursa birkaç sorum var.
    1.kurum sevki ile mi yoksa defterdarlık kanalı ile mi rapor almamı tavsiye edersiniz.
    2.istifa etsem isteğe bağlı pirim yatırmaya devam ederken erken emekli olabilirmiyim.rapor alarak
    3.Ankarada tavsiye edebileceğiniz hastane var mı daha önce numune ye başvurdum kurum sevki ile askeri hastanenin atamaya esas rapor verdiği beyin tümörüne sıfır verip başka branşlara 10 verdi .
    şimdiden teşekkürler.

Son durum numune yüzde 10 verdi.asıl beyin ve migren için oran vermedi.raporu daha sgk ya yollamadım.başka hastaneye defterdarlık kanalı ile başvursam mı .son olarak migren için oran nedir bilgisi olan var mı .teşekkürler.

Bu arada İşe başlarken özür durumum yoktu

Soruma 3. cevabınız ile ilgili şöyle bir ayrıntı bu süreçte dikkatimi çekti.SGK askeri hastanelerin verdiği raporlara göre karar veriyor. Fakat asıl karar SGK nın beni itiraz sonrası benim seçeceğim hastaneye numune gibi sevk etti bu hastanenin raporu ile belki emekli edecekti
    Benim bu zamana kadar duyduğum işleyişin dışında bir uygulama oldu .Benim gibi aynı kurumda çalışıp sıkıntı yaşıyan arkadaşlar varsa yol gösterebilir düşüncesi ile süreci paylaşacağım .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

@alkanat79

1- Emekliliğiniz için defterdarlıkla ya da vergi indirimi ile hiç bir ilginiz yok. kurum sevki ile hastaneye gitmeniz yeterli.

2- son 2520 primin fazlası hangi statüde ise emeklilik de o statüde olur. Önerim, tsk'Lıyken emeklilik işlemlerine başlamanızdır. Hiç karıştırmayın derim...

3- Ankara Numune için herkes olumsuz konuşuyor zaten! Ankara için bir hastane önerisi olan var mı arkadaşlar?

Sevkle numune'den aldığınız rapor sgk tarafından dikkate alınır. Yapabileceğiniz şey, numune'Nin raporuna karşı il sağlık müdürlüğüne gidip itira etmek ve bir hakem hastaneye sevk almaktır.

Üye
    alkanat79 Avatarı

Son Giriş
    10.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Normalde memurlar için vergi indirimi şartı aranmadan erken emekliliğe başvuruluyor.Ben önce vergi indirimi aldıktan sonra erken emekliliğe başvuraam sorun olur mu teşekkürler

Üye
    uzman34 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@alkanat79

sen tsk saglık yönetmeligine tabisin tsk emekli olmak icin yüzde 60 engel oranı memurlarda erken emekli kurum sevkiyle oluyo seni gataya sevk ederler yani sadece maluliyet sansın oda sartları taşıyorsan

Üye
    alkanat79 Avatarı

Son Giriş
    10.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlk olarak gata oran vererek rapor vermiyor.Sonra farklı branşlara bir arada da bir rapor vermiyor.Ben bu gün Araştırma hastanesine başvurdum.Rapor ila vergi indirimini hakedince istifa ederek hiç çalışmadan erken emekliliğe başvurucam.görev başlangıcı 01.09.1997 ama arada 3 ay aylıksız refakat iznim var.Sanırım istifa ettikten sonra vergi indirimini hak etmişken başvurunca tutup beni TSK Sağlık yönetmeliğine göre değerlendirmezler ümit ediyorum.Kıymetli görüş ve tecrübelerinizi tüm forumdan beklerim.

Üye
    uzman34 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@alkanat79

iyi araştır derim ben ilk basvuru yaptıgımda istifa etmiştim bana gelen yazıda acıkda olan birisi yararlanamaz diye ibare var acıkta olduun zamanda erken emeklilik onaylanmıyor

5510 sayılı yasada kurum sevki ile alınan raporlarda engel oranları kac yıl hizmeti acıklıyor yani calısır olman lazım burdan tanıstıgım arkadaşlar da aynı durumdan madurlar istifa ettikden sonra basvuru yaptıkları icin onaylanmıyor erken emeklilik

Üye
    alkanat79 Avatarı

Son Giriş
    10.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Atladığınız bir husu var siz bütün başvuruları dışardan yapmışsınız ben çalışırken vergi indirimini aldıktan sonra erken emekliliğe başvurucam erken emekliliğe başvururken çalışmak gerekmiyor.Ama vergi indirimine başvururken çalışma şartı var.

Üye
    uzman34 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok karısık bi tarafdan vergi indirimi isteniyo erken emeklilikde bi hususda memurlarda vergi indirimi hic bir fonksuyonu yoktur deniyo cok karmasık işallah olur emekliligin

Üye
    alkanat79 Avatarı

Son Giriş
    10.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet karışık ama denemeden yapacak birşey yok.Ben gelişmeleri arkadaşlarla paylaşıcam daha rapor alma süreci devam ediyor.Yorumları beklerim

Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    23.09-2017
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kanaatime göre şu yolu izlemeniz gerekiyor.Görevden istifa edip,ssk lı olarak bir işyerinde çalışmaya başlamanız,iş başı yaptıktan sonra ise,defterdarlık kanalıyla vergi indirimi alıp,erken emeklilik için müracaat etmeniz gerekiyor.Son 7 yıl içerisinde Emekli sandığı hizmeti ağır basacağı için de emekliliğiniz bu statüden olacaktır.

b-) Çalışmaya başladıktan sonra, Kurumca yetkilendirilen sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulu’nca çalışma gücündeki kayıp oranının;
    a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480, gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş olması kaydıyla istekleri halinde emekli olacaklardır.

Sizin priminiz yukarıdaki şartlara uymakta.Fiili hizmetinizide çalışmalarınıza eklediğinizde fazla bile gelmekte.Bu arada Migren için atak ve ağrı durumları göz önünde bulundurulur.Buna göre:
    Nörojenik ağrılar için verilen oranlar;

1-Günlük aktiviteyi kısmen etkileyen ağrı:% 5
    2. Günlük aktiviteyi orta derecede etkileyen ağrı:% 10
    3-Günlük aktiviteyi önemli oranda etkileyen ağrı:% 15

Not: Primer baş ağrıları; nevraljiler; santral veya periferik kaynaklı nöropatik ağrılar (ağrının kronik olması ve tedavi altında iken değerlendirilmesi gereklidir)

Üye
    uzman34 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende öyle yaptım ama hala bekliyorum agustos ayında vermişdim evrakları henüz bi sonuc cıkmadı olumlu yada olumsuz

Sayfa 1 / 3 123 SonSon