Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alkanat79 Avatarı

Son Giriş
    10.04-2016
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @uzman34

Öncelikle cevabınız için teşekkürler istifa ettikten sonra bir işe girerek başvurmanın gerekliliğini anlayamadım.Ben zaten vergi indirimi için gerekli olan çalışırken başvuru yapılması gerekliliğini sağlıyorum.Vergi indirimini hak ettikten sonra ise edersem tabi istifa ederek erken emekliliğe başvurarak da erken emeklilik sgk sağlık kurulunda değerlendirilirken karşıma çıkabilecek olan tsk sağlık yönetmeliğine göre değerlendirilme riskini ortadan kaldırmış olucam.Ama sizin dediğiniz yolda bir de hizmet birleştirmeyi beklemek zorunda kalıcam.

Üye
    uzman34 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben istifadan sonra ögrendim vergi indirmini o yüzden basladım ssk işe baslayıp aldım rapor benim merak ettim vergi indirimi almak icin iş yerinden belge alıyosun onunla veri dairesine basvurup onların yönlerdigi hasteneden rapor alınıyor ve ankaraya onaya gidiyor sen iş yerinden aldınmı bir belge yada önce rapor alıp mı vergi dairesine gitceksin tam anlamadım

Üye
    alkanat79 Avatarı

Son Giriş
    10.04-2016
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlk olarak hastaneye gittim sevksiz olur dediler bende veegi indirimi için işlemlere başladım.işyerinden de birliğimizde görev yapmaktadır diye yazı aldım.Bu yazıyı zaten birçok isteyen yer olabiliyor birlikler biliyor sorun olmadı.şimdi raporu alırsam resim rapor bu belge ile vergi dairesine başvurucam bakalım kismet.

Değerli arkadaşlar .

İlk olarak askeri hastaneden aldığım sınıfının kıta kom.olmayan kadro ve... diye devam eden bir raporla kuruma oradan sgk ye emeklilik için başvurdum
    reddedildi.
    itiraz ettim.hakem hastaneye kurumum sgk dan gelen istek üzerine sevk etti.
    31 aralikta kurula giricem.ama rapora vergi indirimi diye başvurdum. Vergi indirimi için gerekli işlemleri tamamlayacağım. Yine reddedilirse istifa edip vergi indirim hakkımı almış olarak mahkemeye başvurmak için.
    Bu arada aynı hastaneye vergi indirim raporunu aldıktan sonra zaten mevcut sonuçlarımla sgk istek belgesine gore malüllük içinde rapor düzenlenmesini talep ederek istifa etmeden bu raporu sgk ya yollayıp malüllüğü de denicem.

Yanlız TSK personeline çalışan hatta belki istifa edenlere bile sgk sağlık kurulu malüllük için yapmış olduğu değerlendirmeleri TSK sağlık yeteneği yönetmeliğine göre yapıyor diye tahmin ediyorum. Kişisel müracatlarımda orana bakmadıklarını defaten söylediler. Bu durumda istifa edip TSK ile ilişkim kesildikten sonra erken emekliliğe başvurup reddelirse mahkemeye gitmeyi düşünüyorum.
    Her ne kadar memur ve askeri personelden erken emekli olan olmasada hukuk yolu ile bu hakkın alınmasına bir engel olmadığını değerlendirmekteyim .

Sonuç olarak kıymetli değerlendirme ve tavsiyelerinizi beklerim. Bu süreçte hatalarım neler ne zaman istifa edip ne zaman mahkemeye gideyim. İstifa işlemlerimde nelere dikkat etmeliyim.
    TSK personeli olupta forumda benzer süreçleri devam eden arkadaşların tamamının süreçlerini okudum. Sonuca ulaşan yok sanırım.Tüm arkadaşlarada ışık tutması açısından buradan gelişmeleri paylaşıcam.

Benzer süreçleri devam eden arkadaşlarda güncel bilgileri paylaşırlarsa memnun olurum.Şimdiden teşekkürler
    .
    97 göreve başlangıç 96 sınıf okulu girişim. 6500 gün gibi ve 18 yılı geçiyorum.önceliğim erken emeklilik.

Üye
    uzman34 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben istifa edip başvuruda bulunmuştum 5510 sayılı yasadan calısanlar yaralanır diye bi yazı geldi bilmiyorum ben hizmet birleştirme için başvurdum daha sonra 6 ay oldu bi sonuç çıkmadı henüz olumsuz olursa mahkeme yoluna başvurcam bende

ama cok karışık vermemek için emekliliği ellerinden geleni yapıyorlarrr istifa ettikden sonra başvursan açıktasın diyor ssk lı bir işe gitsen bu seferde ssk üc buçuk yıl calısman lazım sskdan emekli olmak için diyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu konuda deneyimi olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyoruz...

Üye
    çeleviz Avatarı

Gerçek Adı
    ozan
    Son Giriş
    25.05-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

uzman34;
    Müracaat İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Hizmet akdine tabi çalışan (4/a’lı) ve kendi adına ve hesabına bağımsız çalışanlar ile köy ve mahalle muhtarları (4/b’li) sigortalılar için;

-Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi

-Sigortalı İşten Ayrılış Bildirgesi (işten ayrıldıktan sonra ilk 10 gün içinde talepte bulunanlar için)

Kamu görevlisi olan (4/c’li) sigortalılar için;

-Malullük aylığı bağlanabilmesi için açıkta bulunanların şahsen/vekâleten veya görevde bulunanlar için Kurumları aracılığı ile yapılacak başvuru,

- Malulen emekliye sevke ilişkin emekliye sevk onayı

- Maluliyetin tespiti için Sağlık Kurulu raporu
    sgk sitesinde açıkta bulunanların başvuru şekli açıklanmış. itiraz dilekçesi yazdın mı?

Üye
    uzman34 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malulük şartlarına uygun degildim itiraz etmedim engelli emeklilik talep ettim emekli sandıgında acıkta oldugum icin kabul etmediler yasadan sadece calısanlar yararlanır diye bi cevap verildi ya ssk ücbucuk yıl calışıp sskdan emekli olcam yada mahkemeye vercem tabi mahkemede en az bir yıl sürcekk

anlamadıgım konuda bu yasaların engellilerin haklarını korumak icin yapılıyo ama sonuclar öyle olmuyor hakkını alabilmek icin daha cok caba göstermen gerekiyorr

sana en yakın sgk merkezine gitmen yeterli onlar belgeler veriyo doldurman icin ne gerekliyse söylüyorlarr4c li isen kurumun personel şubesine söylüyorsun oda seni yönlendiriyorr acıkta isen ankara hizmet akdi ile calışanlar emekli dairesine dilekce veriyorsun malul oldugu gösteren rapor hizmet belgen onlar degerlendirme yapıp gerekenleri istiyorlar senden

Üye
    çeleviz Avatarı

Gerçek Adı
    ozan
    Son Giriş
    25.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

uzman34;
    ben senin için cevap yazdım. sgk nın sitesinden açıkta bulunanların başvuru şartları belirtilmiş. engelli emekliliği de maluliyet kapsamındadır. maluliyet %60 ve üzeri tek organ veya hastalık kaybına göre vucut çalışma gücü kaybı oranına belirlenir. engelli emekiliği de yine maluliyet kapsamında vucut çalışma gücü kaybı oranı %60 tan az olanlar için geçerlidir.sizin hastalık oranı ile vucut çalışma kaybınız nedir. ayrıca hastalığınız nedir. sakıncası yoksa. ayrıca maluliyet (engellilik dahil) çalışma süreniz ne kadar
    sgk açıkta bulunanların (istifa maaşsız ayrılıp yaş bekleyenler için) başvuru şartlarını düzenlemiş.

http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/tr/...et-jtE5R2rGw!/

Üye
    uzman34 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim ilgine bende bilgi almak icin sordun zannettim benim iki hastalıkdan 51 oranlı rapor verildi cilt ve kan hastalıgı 18 yılım var 3 yılda yıpranma ekleniyor

Üye
    çeleviz Avatarı

Gerçek Adı
    ozan
    Son Giriş
    25.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

uzman34,
    malulen veya engelli şartlarından emeklilik şartları 5510 sayılı kanunun 25. maddesi (malulluk %60) ile onun devamı niteliğinde olan 28 maddesi (%40-%59 vucut çalışma kaybı) ile düzenlenmiştir. sgk nın red gerekçesini tam olarak paylaşırsanız belki sizin gibi başka arkadaşlara da yarmımımız olur. saygılarımla

Üye
    uzman34 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

verdigin linki inceledim ama yazanlarla uygulamada fark var maleseff bilmiyorum cözüm bulmaya calışıyorum bilgisi olan varsa paylaşırlarsa sevinirim

gelen en son cevap sgkdan bu yasalardan sadece calısanlar yararlanır siz acıkda bulundugunuz icin faydalanamassınız

Üye
    çeleviz Avatarı

Gerçek Adı
    ozan
    Son Giriş
    25.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

peki raporunuzu sgk sağlık kurulu tarafından herhangi bir değişiklik yapılmış mı?

size tavsiyem mahkemeden önce sizinle benzer özellikteki kişilerle ilgili bilgilerle beaber kamu obdusmanlığı kurumuna dilekçe ile başvurmanız.

Üye
    uzman34 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kamu obdusmanlıgı tam olarak nedir bilgin varmı

raaporumda degişiklik yapılmamış maliye onaylıydı raporum zaten

Üye
    çeleviz Avatarı

Gerçek Adı
    ozan
    Son Giriş
    25.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

kamu obdusmanlığı kurumu kişiler ile kamu idareleri arasındaki uyumsuzlukların çözümü için kurulmuştur. size tavsiyem; öncelikle sgk nın sağlık raporunuzda herhangi bir değişiklik yapıp yapmadığını bilmemizgerekir. ikincisi sizi tsk sağlık yet. yön. ile mi değerlendirdiler. eğer sağlık yeteneğine göre değerlendirdiyseler madde 91 engellilik durumu maddesinide ekleyerek ve sizin hastalığınıza ve çalışma şartlarınıza uygun örnekler de bularak söyledğimim kurumadilekçe ile başvurmanız. obdusmanlık kurumu sizin dilekçenizi kabulederse bir müfettiş görevlendirecek. konu ile ilgili karar verecektir. aynı zamanda şöyle örnekler de verebilirsiniz dilekçenizde: 4a'lı 4'bli ve tsk harici 4 cli çalışanların aynı durumlarda emekli olabildiği, özellikle ssk lı çalışanların başvuru sonrası işten ayrıldıkları vs. red yazınızı tam olarak açıklarmısınız. birde kaç yıllık çalışma süreniz. başvuru şekliniz.

Üye
    uzman34 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gelen yazışmalarda hic birinde tsk saglık yönetmeligi gecmiyor ilk etapda maluliyet degerlendirdiler tekrar dilekce verdim malul degil engelli emekliligi 28 maddeden yaralanmak istiyorum dedim gelen cevapda bu yasadan calısanlar faydalanır siz acıkta oldugunuz icin sartlarınız maaş baglamaya uygun degildir diye ama arastırcam obdusmanlıgı

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon