Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 43 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sahrayeli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2013
    Saat
    15:11
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Karım geçen sene tek taraflı kaza geçirdi.c3 c4 te kırık 5 ve 6 da kayma oluştu.Sağ kolunda kısmi felç oluştu.ameliyat olmadı.çok şükürki dualarla koluda iyileşti.% 10 luk kayıp var.rapor aldık.sigorta şirketine başvurdum.kaza geçirdiğinde usta öğreticilik yapıyordu.yılın beş ayı.700 tl civarında geliri vardı. şuan çalışmıyor yaş 30.ne kadar tazminat ödenir.teşekkür ederim.

Üye
    sahrayeli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eşimin geçen sene araç içi tek taraflı kaza sonucu sağ kolunda kısmi felç oluştu. 30 yaşında ve çalışmıyor.ev hanımı.%10 rapor verdiler.bu raporla trafik sigortasından tazminat verirlermi?.başvurmaya değermi? bilgisi olan lütfen bilgi verebilirmi?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

arkadaşım dün sigortaya başvurdum demissin, bugün başvurmaya değermi diye soruyorsun.

Üye
    sahrayeli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başvurdum derken sigorta şirketini aradım.benden bir sürü evrak istediler.demek istediğim uğraşmaya değermi.% 10 ödeme yapılırmı?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

değer arkadaşım.% 1 dahi olsa değer.siğorta şirketlerinin istemiş oldukları evrakları tamamla ve hemen müracat et.arabayı eşinizmi kullanıyordu.araba eşinizin üzerinemi kayıtlıydı.

Üye
    sahrayeli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlarıyla gezide kaza geçirdiler.arkadaşı kullanıyordu.tek taraflı.mucıra girince hakimiyetini kaybetmiş.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

raporu kazadan 1 yıl geçtikten sonramı aldınız.sigorta şirketleri kazadan 1 yıl geçtikten sonra alınan raporları kabul ediyor, 1 yıl geçmeden alınan raporlara sorun çıkarıyor.eşiniz yolcu konumunda olduğu için her halükarda tazminat alır.başvurunuzu yapın.

Üye
    mehmet veysi Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

slm eğer dava açarsanız davanız yaklaşık 12 ay ile 14 ay arası davanız sürer eşiniz adli tıpa girecek adli tıpın belirlediği sakatlıık oranına göre tazminat alacak eğer yüzde 10 rapor alırsa ortalama 35 40 bin tl alır

Üye
    sahrayeli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kazadan 1 yıl 2 ay sonra rapor aldık.sağ kol üst exteremidete hafif %10 diye.diğer belgeleri de toplayip gönderdim.zor olmadı.yalnız öğrenmek istediğim avukat tutmak yada dava açmak zorundamıyım.direk şirkete şahsi başvuru olmuyormu yani.dicle üniv. hastanesinden aldım raporu.trafik kazası diye belirtiyor raporda.illa adli tıp mı olması lazım.

şahsi başvuruya sigorta şirketi farklı muamele yaparmı dersiniz.ödenmesi gereken miktardan daha düşük ödeme yapabilirlermi? avukatla dava açınca farklımı olur.

Üye
    mehmet veysi Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    dava boyutunda söylediğim miktara yakın alırsın kendin müracaat edersen en fazla verecekleri 10 12 olur diye tahmin ediyom eğer isterseniz size yardımcı olabilirim bu arada sigortacılara vermeyin çünkü onların yaptığını sizde yapabilirsiniz 05079582349 size yardımcı olabilirim

Üye
    muratgenc Avatarı

Gerçek Adı
    murat genç
    Son Giriş
    07.09-2012
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm mehmet bey

31.01.2012 tarihinde benim kullanmadığım şirket arabasıyla (sapanca civarında) yoldaki gizli buzlanmadan dolayı araçın kayması sonucu trafik kazası geçirdik.
    araç ak sigortadan kasgolu. benim sağ kolum dirsekten kırıldı. ambulansla devlet hastanesine gittik. ilk müdahaleyi yaptılar. 02.02.2012 tarihinde kolumdan ameliyat oldum .doktorum bana söylediği kolun eskisi olmaz yemek yiyebilecek seviyeye gelirse şükret dedi.bende doktoruma ortada böyle bi durum varsa ban bu durum la alakalı rapor verin dedim .doktorum da bana bu tür durumlarda 6 ay geçmeden rapor veremeyiz dedi tedavini aksatma devam et dediler .sadece 70 gün çalışamaz raporu verdiler. 6 ay geçmesine rağmen kolum açılıp kapanmıyor. zorda olsa yemek yiyebiliyorum ama kolum acılıp kapanmıyor .bir iş yapmaya çalışırken çok zorluk çekiyorum. sağ kolumu yüzde 60 oranında kullanamıyorum.
    bu durumda ben ne yapmalıyım .yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

muratgenç
    kaza tarihinden 1 yıl sonra hastaneden durum tesbit raporu alabilirsin, 6 ay sonra alınan raporları sigorta şirketleri kabul etmiyor.yolcu konumunda olduğunuz için tazminat alma hakkınız var.ayrıca şirket arabasıyla kaza yaptığınız için sizinki trafik-iş kazası olarak kayıtlara geçmiştir.iş kazası olduğu için sgk dan aldığınız raporların parasını alacaksınız.ayrıca tedaviniz sonucunda % 10 üzeri işgöremez raporu alırsanız size işgöremezlik maaşı bağlanır ,aynı zamanda çalışmaya devam edebilirsiniz.
    aracın trafik sigortasından tazminat alacaksınız.aşağıdaki konuyu incele ona göre hareket edersin.
    http://www.engelliler.biz/forum/traf...t-almak-7.html

Üye
    sahrayeli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evrakları sigorta şirketine göndereli 1 aydan fazla oldu.Hala cevap yok.değerlendirmede deyip geçiştiriyorlar.benim bildiğim 8 gün içinde dosyayı sonuçlandırmaları gerekmiyor mu?
    Birde almamız gereken miktardan daha düşük bir miktar verebilirler mi? Nasıl anlıyacam az vermediklerini.itiraz edebiliyormuyuz acaba. yüzde 10 rapora en az ne kadar verilmesi gerekir?,
    Lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi?

Üye
    mehmet veysi Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

slm murat kardeş kazazede adlı arkadaş size doğru bilgiyi aktarmış sizin trafik iş kazası olduğu için önce dava açarsınız daha sonra mahkeme sizi adli tıpa sevkeder çıkan rapor neticesinde mahkeme bilirkişiye gönderir bu arada sgk sizi herhangi bir üniversite veya devlet hastanesine sevkeder eğer %10 ve özeri rapor alırsanız size sürekli iş göremezlik ödeneği bağlanır daha sonra mahkeme sgk ya müzekere yazarak bağlanan gelirin peşin sermaye değerini sorar ne kadar peşin sermaye değeriniz çıkarsa tazminatan düşürülüp geri kalanı size ödenir tekrardan geçmiş olsun

Üye
    sahrayeli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    dosya sonuçlandı ve sigorta şirketi .21.000 liralık ödeme ibrarında bulundu.sizce ne yapayım.kabul etmemmi lazım.yoksa orana itiraz edebiliyormuyum. rapor yüzde 10.eşim 30 yaşında ve ev hanımı.bir çocuğumuz var.bilgisi olan varmı?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon