Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    öğretmen Avatarı

Gerçek Adı
    raziye
    Son Giriş
    05.10-2013
    Saat
    19:06
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar sizlere bir soru sormak istiyorum.ben 2011 mart ayında yaya haldeyken trafik kazası geçirdim.çarpan kişi 1.derece suçlu bulundu.beyin kanaması geçirdim ve çeşitli tedaviler gördüm.geçen ay özür raporunu aldım % 30 oran verdiler.ücretli öğretmendim maaşım 850 tl idi. Avukatımla,sigorta şirketine raporumu gönderdik.sigorta şirketinden ne kadar tazminat alabilirim cevaplarınızı bekliyorum.lütfen yardımcı olunnn.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

yaşınız kaç hocam

Üye
    av.ahmet Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET
    Son Giriş
    19.05-2014
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaşınız Ve Bakmakla Yükümlü Kişi Sayısı Tazminatı Çok Etkiler Birde Kaza Yaptıgınızda Maaş Bodronuz Varmıydı

Üye
    93emre Avatarı

Gerçek Adı
    emre uslu
    Son Giriş
    30.07-2013
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

mrb ben 19 yaşında üniversiteye hazırlanan bir hafta içi öğrencisiyim. 4 ay önce kaza yaptım kullanan arkadaşım öldü benim sol kol kısmi felç tedavi özel hastanede devam ediyor.motosiklet ölenin abisinin ve 0 km olduğu için ruhsat sigorta yok.ben tedavi masraflarının TAMAMINI sgk dan alabilirmiyim? ve sakatlık durumunda tazminat alabilirmiyim?alırsam abisinden rücu edilir mi?

Üye
    öğretmen Avatarı

Gerçek Adı
    raziye
    Son Giriş
    05.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın kazazade yaşım 24 öğretmenliğe geçen yıl başlamıştım ilk yıl geçirdim kazayı.bakmakla yükümlü olduğum kimse yok.....

yazmayı unuttum çalışıyordum kaza geçirdiğimde.maaş bordrom vardı...normal şartlar altında tazminatın ne kadar sürede ödenmesi gerekiyor sigorta şirketi tarafından...bir de miktar tahminlerinizi paylaşırsanız sevinirim....

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

alacağınız tazminatı tam olarak söylemek zor.çünkü bu aktüer denilen uzman kişilerin yapabileceği bir hesap.ama iyi bir tazminat alacağınızdan emin olabilirsiniz.çünkü yaşınız gençmiş.60 yaşına kadar çalışabileceğiniz varsayılarak hesaplama yapılacaktır.ve maaşınız her yıl % 10 artırılarak hesaplanacaktır.
    ben 150.000 lira civarlarında bir tazminat alacağınızı umuyorum veya biraz geçebilir.

Üye
    öğretmen Avatarı

Gerçek Adı
    raziye
    Son Giriş
    05.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabi ki sadece bir tahmin olarak söylediniz kazazade ama şunu söylemek hem de sormak istedim avukatım en az 45 000 en fazla 75 000 gibi bir tazminat alacağımı söylüyor.aradaki tahmin farkı fazla olduğu için bunu yazdım. o da genç olduğum ve maaşım olduğu için iyi bir tazminat alırsın diyor ama fiyat olarak bunu söyledi.

aradaki miktar çok fazla olduğu için sormak istedim size..

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

şöyle tahminde bulundum
    bir arkadaşım 30 yaşında, 1200 lira maaşı vardı ve % 27 raporu vardı.
    92.000 lira tazminat aldı.sizin sadece maaşınız az , ama yaşınız ve rapor oranınız iyi.
    bence yine 150.000 civarında gelecek diyorum

Üye
    öğretmen Avatarı

Gerçek Adı
    raziye
    Son Giriş
    05.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım haklısınız tahminlerinize göre öyle bir miktar yapıyor.avukat en az miktarı söylüyor bana heralde.10 gün oldu sigorta şirketine evrakları gönderdik acaba ne kadar sürede bir cevap vermesi lazım.yasal olarak 8 iş günü içinde ödemesi gerekiyormuş avukat öyle dedi ama uzatmaya çalışıyorlarmış genellikle ödeme süresini.evraklar gönderildikten sonra ne gibi aşamalar(hesap numarası,tazminat miktarını bildirme gibi) olacak bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. çünkü haklarımı,yapılacakları bilmek istiyorum

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    eğer evraklarınız eksiksiz ise, öncelikle raporunuzu sigortanın anlaşmalı oldukları özel bir adli tıp işi yapan şirkete gönderecekler ve raporunuzda yazan oran konusunu araştıracaklar.raporunuzda yazan teşhisler ve oran normal ise , dosyanızı aktüere hesaplaması için gönderecekler.aktüer hesabı yaptıktan sonra sizinle irtibata gececekler ve belirlemiş oldukları rakamı bildirecekler.siz bu rakamı kabul ederseniz ve karşılıklı olarak İBRANAME imzalarsanız bu imzadan itibaren 8 gün içinde parayı avukatınızın hesabına geçirirler veya sizden hesap numarası isterler. avukata verdiğiniz vekaletde AHZU KABZ yetkisi vermisseniz büyük bir ihtimalle avukatın hesabına yatar.
    Anlaşma sağlanmazsa eğer hemen sigorta şirketine maddi, size çarpan aracın şöförüne ve ruhsat sahibine maddi ve manevi dava açarsınız.
    ceza davası sonuçlandımı.
    sigortayla tazminat konusunda anlaşmış olsanız bile yine karşı söföre ve ruhsat sahibine tazminat davası açabilirsiniz.

Üye
    öğretmen Avatarı

Gerçek Adı
    raziye
    Son Giriş
    05.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ceza davası haziran sonu son mahkemem var bitiyor.avukata ahzu kabza yetkisi vermedim zaten en başta bunu konuşmuştuk.tazminat benim hesabıma yatacak ve ben çekebilirim sadece diye bi vekalet vermiştim.

Üye
    av sefa Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    muğla,konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raziye hnm aktüerya hesabı sonrasında tazminat tutarınızı paylaşabilirseniz seviniriz.

Üye
    öğretmen Avatarı

Gerçek Adı
    raziye
    Son Giriş
    05.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçen hafta avukatımla görüştüm sigorta şirketi raporumu incelemeye almış ve dosya takip numaramı göndermiş.hala herhangi bir tutar yada bir bilgi verilmedi.sigorta şirketleri gereğinden fazla uzatmıyorlar mı sizce.hatta bilgisi olan bir kaç kişiye sorduğumda 2 ay gibi bir süreyi gözden çıkarmamı söylüyorlar tazminatımı almam için...

Üye
    bycan Avatarı

Son Giriş
    13.06-2012
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb kardesım ekim 2011 kendi şirketine ait olmayan bir komyonla kendisi yolcu olarak trafik kazası gecirdi.Şöför arkadaşı suçlu 8 de 8 sanırım. 8 aydır tedavı goruyor 3 tane ameliyat oldu.Kolunda eklemlerde paltin var buna baglı olarak tam acılmıyor . Ayak bılegıne cıvı var eklemde oynama olmuyo sabıtlendı dondurma alemıyatı ıle doktorlar malulen emeklı olabılme ıhtımalı oldugunu soyledıler suan son amelıyatını 15 gun once oldu bu ara.34 yasında evli 1 cocuk babası kendısı sıgortalı .aracın sıgortasında yada baska bır kurumdan tazmınat alabılırmı alırsa ortalama ne kadar alır? tşk şimdiden

Üye
    mehmet veysi Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar ben size adli tıp raporumu ve bilirkişi raporumu gönderim bu arada benim kazam 2009 evliyim kaza anındaki yaşım 30 sigorta teminatım 150.00 bin bakın inceleyin umarım sorularınıza yanıt verir ne zaman isterseniz sizlere yardımcı olabilirim bunu için gsm numaramı verim 0507 958 23 49

T.C.ANKARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DEKANLIĞI Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Adli TıpAnabilim Dalı Başkanlığı
    Sayı: B.30.2.ANK.0.2011.01/641.03.01/84Konu: Mehmet Veysi ÇAKMAK Hk.
    22.02.2011
    8.ASLİYETİCARET MAHKEMESİNE
    İlgi:2010/632 esas no ve 18.02.2011 tarihli yazınız.

İlgi yazınız iledavacı Mehmet Veysi Çakmak vekili tarafından davalı Axa Sigorta A.Ş aleyhineaçılan tazminat davasının yapılan duruşmasında verilen j& karan uyarınca; davacının varsa geçici ve sürekli olarak işgöremezlik durumunun bulunup bulunmadığı ve efor kaybı yönünden muayenesininyapılarak daimi sakatlık olup olmadığı konusunda rapor tanziminin istenilmesiüzerine adı geçenin muayenesi yapılarak ekte gönderilen dosyası tetkikedilmiştir.

I. Mehmet Veysi Çakmak'ın18.02.2011 tarihinde Anabilim Dalımızda yapıl muayenesinde; 24 Nisan 2009yılında araç içi trafik kazası geçirdiğini, belinden, burnund kafasındanyaralandığım, kazadan soma uyku probleımerinin olduğunu psikiyatriye gittiğihalen ilaçlarım kullandığım, zamanla düzeldiğini ifade etti. Yapılanmuayenesinde; Sırtta ona hatta kuyruk sokumuna kadar uzanan 18 cm uzunluğundaüzerinde sürür izi bulunan yara nedbesi, sağ ve sol orbita üzerinde 4 cm,burnun üzerinde 3 cm uzunluğunda yara nedbeleri görüldü. Lasek testi sağdamüspet olduğu saptandı. Alt ekstremitede 1/5 oranında kuvvet kaybı tespitedildi.
    D. Mehmet Veysi Çakmak'a ait dosyanın tetkikinde;
    1. DicleÜniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve SinirCerrabisi ABD'nin 24/04/2009 yatış ve 04/05/2009 çıkış tarihli Epikriz Raporunda;AİTK geçiridği belirtilen hastada vertebra fraktürü saptandığı, tetkik vetedavi amaçlı yatırıldığı, genel durumunun kötü bilinç açık, GKS15, motor veduyu muayenesinin doğal, L3 kompresyon fraktürü olduğu, maksillofasyal BTincelemesinde; burunda yumuşak dokularda travmaya jekonder defekt izlendiği,hastanın 28/04/2009 tarihinde operasyona alındığı, L2-2 vida ile L4-5 4 vida 2ara bağlantı 1 ata bağlantı ile posterior stabilizasyon yapıldığı, burunkınklanmr kapalı redüksiyonu yapıldığı, genel durumu düzelen hastanın04/05/2009 tarihinde taburcu ed:'jiği,
    2. Van Eğitim veAraştırma Hastanesi'nin 11/05/2010 tarih ve 39855 nolu Sağlık kurulu rap':unda;öpere L3 kompresyonu, göz, tedaviyle işlevselliği kısmen düzelen
    tanılanyta : ıı vücut fonksiyon kaybı oranının % 34 olduğu,
    3. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve AraştırmaHastanesi'nin27/05/2010 tarih ve 1051 nolu Özürlü Sağlık kurulu raporunda; L3vertebra fraktürü nedeniyle öpere edildiği, nörolojik defisiti olmadığı, travmasonrası stres bozukluğu tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen tanılarıyla tümvücut fonksiyon kaybı oranının % 25 olduğu belirtilmektedir.

Şahsın maluliyetinin hesaplanmasında Sosyal Sigorta Sağlıkİşlemleri Tüzüğü esas alınmıştır. Şahsın olay anındaki yaşı:30 MGN:1 L3kompresyon fraktürü için A Cetveli X. Liste ASN: 1 B-c, AAÖ: 35 SİGS:A olarakalındığında meslekte kazanma gücünün azalma oram % 36 (yüzde otuz altı) olarakhesaplanmıştır.

SONUÇ:
    Yukarıda muayene ve rapor tetkikbulguları bildirilen Mehmet ve Gülüstan oğlu, 1978 doğumlu Mehmet VeysiÇAKMAK'ın yaralanmasının;1. Vücut genelçalışma gücünden % 36 (yüzde otuz altı) nispetinde kaybettiği,2. 4(dört) ay süreile iş göremezlik halinde kaldığı, kanaatindeolduğumuz hususları saygılarla arz olunur.
    K
    ( EKİ: 1 adet dosya,1 tomar grafî.
    ÖĞRETİM ÜYESİ Doç. Dı\Gürol

ÖGRETİNİÜYESİ Prof. DnYâar BİLGEOGRETIM ÜYESİ Prof. Dr. İ. Hamit HANCI
    bilirkişi raporumuda gönderiyorum

SONUÇ
    1- 24.04.2009 tarihinde meydanagelen trafik (iş ) kazası sonucu % 36 oranında malul olan ve kusursuz olduğutespit edilen davacı Mehmet Veysi Çakmak için mahkemenin 14.03.2011 günlü arakararı doğrultusunda asgari ücret ile aylık 1.200,00 TL'lik gelir esas alınarakayrı arı tazminat hesabı yapılmıştır.

Davacı Mehmet Veysi Çakmak'ınaylık 1.200,00 TL gelir elde ettiğinin kabulü halinde toplam 175.255,92 TL,

Asgari ücret düzeyinde gelir elde ettiğinin kabulühalinde ise toplam 101.281,95 TL işgücü kaybı yönünden maddi tazminat hesaplanmıştır.

2- Hesaplanan tazminat'andavalı Axa Sigorta A.Ş kaza yapan 72 DA 125 plakalı aracı KTKZorunlu Mali Mesuliyet Sigorta Poliçesiyle sigorta etmesi sebebiyle poliçelimiti dahilinde sorumludur.
    3- Davacı tarafından sigorta bedelinin ödenmesi konusundagerekli belgelerle birlikte 30.03.2010 tarihinde davalıAxaSigorta A.Ş'ye başvuruda bulunulduğu, Karayolları Trafik Kanunun 99. maddesiuyarınca başvuruyu takip eden 8 işgünü sonunda davalının temerrüde düşürüldüğüanlaşılmakla, 12.04.2010 tarihi itibariyle yasal faiz takdir edilmesigerekmektedir.
    4- Olayın iş kazası niteliği taşıdığı, Sosyal GüvenlikKurumu tarafından davacının sürekli iş göremezlik durumuıun incelendiği kurumyazsından anlaşılmakla, ön sorun olarak yapılacak işlemin sonucunun beklenipdeğerlendirilmesinin uygun olacağı düşünülmektedir.
    BİLİRKİŞİ Hukukçu - Aktüer

Takdiri Sayın Mahkemeye ait olmak üzere, saygı ilesunarım. 05.05.2011

Sayfa 1 / 3 123 SonSon