Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cem63 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2014
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    esım 2012 yılı ocak ayında trafık kazası gecırdı yol keneraında karsıya gecmek ıcın beklerken araba carptı kaval kemıgı kırıldı amelıyatla platın takıldı .surucu 8 de 8 kusurlu bulundu.avukatımız once adlı tıptan randevu alınacagını soyledı ama bugun arayıp capa hastanesınden fılm cekıp ısımızın bıtecegını soyledı .boyle olurmu acaba bırde ne kadar tazmına t alabılırız.esım malulen emeklıydı 30 yasındaydı kazadan once.

Üye
    Av.SHasO Avatarı

Gerçek Adı
    MEF HASAR DANIŞMANLI
    Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    11:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: bycan Mesajı Gör
    mrb kardesım ekim 2011 kendi şirketine ait olmayan bir komyonla kendisi yolcu olarak trafik kazası gecirdi.Şöför arkadaşı suçlu 8 de 8 sanırım. 8 aydır tedavı goruyor 3 tane ameliyat oldu.Kolunda eklemlerde paltin var buna baglı olarak tam acılmıyor . Ayak bılegıne cıvı var eklemde oynama olmuyo sabıtlendı dondurma alemıyatı ıle doktorlar malulen emeklı olabılme ıhtımalı oldugunu soyledıler suan son amelıyatını 15 gun once oldu bu ara.34 yasında evli 1 cocuk babası kendısı sıgortalı .aracın sıgortasında yada baska bır kurumdan tazmınat alabılırmı alırsa ortalama ne kadar alır? tşk şimdiden
    Öncelikle geçmiş olsun,

Kardeşiniz, şirketine ait bir işi yerine getirirken kaza geçirmişse kendi şirketinden, Kamyon sürücüsünden, Kamyonun işleteninden(Genelde kamyon malikidir.). Kamyonun trafik sigortasından tazminat isteyebilir. Tazminat hesabı için maluliyet oranının belli olması gerekir.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: 93emre Mesajı Gör
    mrb ben 19 yaşında üniversiteye hazırlanan bir hafta içi öğrencisiyim. 4 ay önce kaza yaptım kullanan arkadaşım öldü benim sol kol kısmi felç tedavi özel hastanede devam ediyor.motosiklet ölenin abisinin ve 0 km olduğu için ruhsat sigorta yok.ben tedavi masraflarının TAMAMINI sgk dan alabilirmiyim? ve sakatlık durumunda tazminat alabilirmiyim?alırsam abisinden rücu edilir mi?
    Öncelikle geçmiş olsun,

Danıştay'ın son kararıyla beraber tedavi giderlerinin tamamını SGK dan alabilirsiniz. Sakatlık tazminatı için güvence hesabına başvurabilirsiniz. Ancak kazada vefat eden arkadaşınızın abisine aldığınız tazminat oranında rücu edilecektir.

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın raziye hanım hakettiğiniz tazmınat tutarı 122.000 bin tl ile 192.000 bin tl arasıdır.

Üye
    Noqayhan Avatarı

Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2014/7/23 de Motorsiklet ile giderken trafik kazası geçirdim 2015/10/10 da Heyetten %9 Rapor aldım Yasım şu an 28
    Trafik raporunda 8/8 Karşı taraf suçlu
    Bana vuran araç otomobil O zaman askeri ücret alıyordum şu anda 1300 alıyorum sizce ne kadar tazminat alabilirim

Üye
    simader Avatarı

Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2

@Noqayhan

Sayın Noqayhan,

Bildirdiğiniz verilere göre aktüer hesap uzmanları tarafından yapılan hesaplama sonucu, kalıcı sakatlık tazminatınız 56.000 TL. olarak hesaplanmıştır.

Yaralamalı trafik kazalarında, alabileceğiniz tazminatı hesaplayabilecek kişiler ancak aktüer hesap uzmanlarıdır. Aktüer hesap uzmanı olabilmek için uzun süreli bir eğitim ve sınavların tamamlanması gerekip, Adalet Bakanlığı'na kayıt olmak gereklidir.

Bu tazminat hesabı birçok formüllerle, verilerle ve olayın özelliklerine göre yapılan bir hesaptır. Dolayısıyla, gerek forum sitesinde gerekse etrafta fikir veren, uydurma hesap yapan kişilere ve özellikle hiçbir hukuki donanımı yahut yeterlilik belgesi olmayan hasar takip bürolarına itibar etmemeniz tavsiye olunur. Bu tür uzman olmayan ve gerekli eğitimi almamış kişilerin, kulaktan dolma verdiği bilgiler veya uydurma yolla yaptıkları hesaplar sizi yanıltıcı olacaktır. Bu yanılgılar sonucu da mevcut haklarınıza kavuşma imkanınız ortadan kalkacak, telafisi imkansız hukuki hatalara uğramanız kuvvetle muhtemeldir.

Son yıllarda; sigorta şirketlerinin keyfi uygulamalarından çok, hiçbir hukuk eğitimi bulunmayan, ruhsat-plaka takipçiliğinden çıkıp hasar takip bürosu açan kişilerden veya bu konuda uzman olmayan hukukçulardan kaynaklı mağduriyet yaşanmaktadır. Bu konuda derneğimize de birçok başvuru gelmekte olup, bu tür sigorta aracılık şirketleri, danışmanlık firmaları yahut takip büroları hakkında ülke genelinde yaşanan sıkıntıları anlatan ve Barolar tarafından düzenmiş araştırmaları derneğimizin internet sitesinde inceleyebilirsiniz.

İyi günler dileriz.

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

Hepsi fasa fiso ben sana diyeyim nogayhan sana cevap verenlerin bir çoğu varya onlara bende yazdım işin özü ne söylenen oluyor neden başka bşir şey kendi işini kendin yapacan bak ben sana anlatayım 2011 yılında geçirdim kazayı kazadan 8 ay sonra hst gidişlerim var yani ısparta olunca anladınmı onla görüş bunla görüş verdim bir yere işi dediki ne var şu var bu var işte 45 gün içinde tazminatı alırım altırdırım çart çurt bak iyi oku verdim vekaleti imzalatı bir sözleşme gittim hst ilk hst % 4 verdi gittiğim hst çene cerrahı yok plastik cerrahi yok birde kbbb dr beni dinlemedi bir tek fizik için verdi bu oranı sonra izmirde bir üniversite hst gittim tedaviler için orda girdim kurula psikiyatriden kendim isteyince derece vermiyorlarmış bu hariç sürekli % 15 aldım kaza yaptığım araçın otobüs firması da yolcudum iki adet sigortası var 15 lik raporun 5 kabul etti 6.250,00-tl ödedi diğeri kaza tutanağında adın yok dedi tam 8 ay olyaladı bu arada işimi verdiğim firmaya git kaza tutanaklarını al diyorum eskişehire ben gidip alamam diyor eşşek gibi gidip aldım ambulans evrağım falan var yani haaaa sonunfda şirket medikale gönderdi neyse bu arada kendi epikirizlerimi kendim topluyoprum ben tam 7 hastaneden sonra iki farklı raporum var deyip itiraz ettim hakem hst sevk ettiler hst oranlarını sana yazayım psikiyateri 25 kbb 18 fizik 6 çene 5 toplamda 54 oluyor baltazara göre hesap yapsam 46 falan olur rapor adresime geleceğinden bilmiyorum süreklimi olur bir yıllıkmı olur onu bilemem 4 senedir kolum nanik kulağım nanik çenem nanik psikloji berbat ilaçlar 3 yıldır kalkıp hakem hastane sürelide verebilir raporu onun için cevap verenlere bakma bende hepsi ile muhatap oldum işin sonu 15 olan rapor 46 lara çıktı dinleyen varmı yok hepsi lafın bir kelimesini dinliyor ondan sonrasını dinlemiyor

Üye
    Avcı hkn Avatarı

Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm arkadaşlar Bnm de basımdan böyle bu kaza gectı ceza mahkemesı devam edıyor tazmınat davası açmak ıcın sureklı rapor olması mı lazım

Üye
    dan.emre Avatarı

Gerçek Adı
    Emre KARAYİĞİT
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    12:45
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Trafik sigortasından tazminat alabilmek için heyet raporu gerekiyor evet

Ceza davası sigorta yi ilgilendirmez.Sayet tedavi süresi bittiyse heyet raporu alabilirsiniz

Üye
    çiçek555 Avatarı

Son Giriş
    30.06-2016
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam aleykum arkadaslar

bende 2009 kasim ayinda arkadasimin aracinin icinde yolcu olarak seyahat ederken kaza gecirdim
    hata 8/8 karsi tarafindi
    2015 yili ekim ayinda % 14 kolumun bilek kismindan %20 de ak cigerden olmak uzere toplamda % 34 raporum var

kaza yaptigim tarihte calismiyordum...1978 dogumluyum evliyim 3 tane cocugum var

bu bilgilere gore ne kadar tazminat alabilirim

yardimci olursaniz sevinirim..

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

Forum da muhammet beyin yaptığı formüle 70.669,00 tl ediyor şöyle yaptım 2009 kasım asgari ücret 589,50 tl yaş şu an 37 64-37 =27 yıl 589,50*12 ay=707400*27=/100 =1909,98 tl*%37=70.669,00 tl

Üye
    çiçek555 Avatarı

Son Giriş
    30.06-2016
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tskker hilal hnm baska bi fikri olan varsa yrdmlarini beklerim

Üye
    Cokuzaktaolamaz NOKTA Avatarı

Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar.23 yasindayim 2015-6. Ayinda onlisanstan mezun oldum dgs ile aofden u.a.iliskilere kaydoldum.asgari ucretle fabrikada taseron olarak calisiyordum.durakta beklerken asiri hizli bir surucu istimlak duvari denilen yaklasik 5 metere uzunlugundaki duvara carpti ardindan bana carpti.ben 10 metre ucarak dereye dustum.kafa tasimda 3 catlak var ve 2 kilcal damarimda kanama var cigerim de yirtilma olmus kaburgam kirik ve sol kol tarafimdan bi yer kirik yada catlak.kaza 21.11.2015 te oldu.8/8 surucu kusurlu acil seritte hizli daldi bana carpti ve frene basmadi hizi 100 den fazlaydi.ilk raporda bilincim kotuymus ve orda bisey daha yaziyodu oda kotuymus.merak ettiklerim davanin seyri nasil olacak tazminat davasi acacagim sigorta sirketine ve surucuye maddi manevi ve ceza davasi acacagim.avukat vekalet verecegim vekalet nasil olmali neler belirtilmeli ve tazminat icin % lik kac uygundur bu %lik neye gore belirlenir?ben hafiza kaybi yasiyorum eksik biseler yazdimmi bilmiyorum.cevaplar icin sagolsun herkes.

Üye
    Avcı hkn Avatarı

Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gecmis olsun bnmde basimdan Boyle bi Olay gecti;once asli tip fakultesine Is gucu kaybi orani belirlenmesi icin basvuru Yap ,sonra sana basvuru tarihinden basalayarak 1 yil sureli tedavisi bitmedigi. Anlasilmistir diye yazi yazacaklar 1 yil sonunda diger evraklar ile maddi tazminat icin sigortaya basvuru Yap BU sure zarfinda cela Davao bitmisse karsi tarafafa manevi tazminat acarsin dogrusu BU sana kisa Surede tazminatini (2-3ay gibi sure vererek) aliran Diyenlerden uzak Dur BU konuda Avukat bulman sart icin rahat olsun tazminat ne cikarsa %olarak icinnden kendi parasini alir yardimci olmusumdur Ins.

Üye
    kafası kırık Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    20

@CokuzaktaolamazNOKTA

Geçmiş olsun. Dosyanı bir avukata ver. Vereceğin avukattan tazminat hesabının asgari ücret üzerinden değil okuduğun bölümün emsal maaşı üzerinden yapılacağını söyleyen bir avukata ver. Unutma şu anda sigorta şitrketi başvurunu yapsan gerekli evrakları göndersen zaten sana asgari ücret üzerinden tazminatını ödeyecekler. Bunun için kimseye ihtiyaç yok. Senin sürücüye açacağın maddi manevi tazminat davası ve tazminat hesaplamasında baz alınacak maaşın uluslararası ilişkiler mezunu birinin meslekte kazandığı maaş üzerinden hesaplama yapılması için bir avukata ihtiyacın var.

Kırıklarının iyileşmesini bekle. Doktorların artık iyileştin dediklerinde sağlık kurulu raporunu al. Daha sonra o raporla sigortaya başvurunu yap. İlk ödemeni al. Daha sonra kalan bakiye için ve sürücüye açacağın maddi manevi tazminat davası için bir avukat tut.

Ben sigortaya başvurumu kendim yaptım. Sana anlattıklarımı kendim yaptım ben. Şimdilik kimseye vekalet verme. Bekle iyileşmeni.

SAKIN AMA SAKIN AVUKAT OLMAYAN KİMSEYE VEKALET VERME. ARACILARLA İŞ YAPMA.

Kafana takılan bi şey olursa foruma yaz ya da mesaj ta.

Geçmiş olsun.

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aynen katılıyorum avukat haricinde kimse ile vekalet verme ben çektim bunun acısını çok hasar şirketleri avukatsız kendileri halletmeye çalıştıkalrından ve çok bilgisiz olduklarından dolayı 1 ayda alman gereken tazminatın hatta 10 da birini bir senede bile alamazsın

@kafası kırık
    UYANIK BU AKILLARI BANADA VERSEDİNDE ZAMANINDA BEN BU KADAR UĞRAŞMASADIM YAAA

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon