Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 67 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bluehusky Avatarı

Son Giriş
    14.11-2013
    Saat
    15:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba; öncelikle yardımlarınız için teşekkür ediyorum.
    ben 2006 yılında kendi ruhsat sahibi olduğum araç ile karşı yönden gelen araç ile kaz yaptım. kazada 8 de 6 oranında kusurlu bulundum. kaza sonrası yaralandım ve yaklaşık 1,5 yıl tedavi gördüm. kaza sonucunda % 37 oranında ege üniversitesinden sakatlık raporu aldım. daha sonra vergi indirimi için çalıştığım iş yerini bağlı olduğu muğlada devlet hastanesinden %22 oranında rapor aldım ve bu 2 raporuda hiç bir yerde kullanmadım. bu güne kadar herhangi bir haktan yararlanmak için başvurum olmadı. siteniz sayesinde bazı haklarım olduğunu sayenizde öğrenmiş bulunuyorum. kazada, 8 de 6 kusurlu olduğum halde kaza sigortasından tazminat alabilirmiyim merak ediyorum. 1995 den beri kamuda çalışıyorum 657 ye tabiyim kaza tarihinde de çalışmaktaydım. cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

bluehusky
    evet tazminat alabilirsiniz.karşı sürücünün kusuru oranında tazminat alabilirsin.

Üye
    çelebi Avatarı

Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    14:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

16.12.1986 senesinde yapılan trafik kazası zaman aşımına uğrarmı? hak talep edilebilirmi?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

çelebi
    evet zaman aşımına uğramış.kazada sadece yaralanma var ise 8 yıl, ölüm olayı var ise 15 yıldır

Üye
    slm Avatarı

Son Giriş
    25.12-2012
    Saat
    20:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar,trafik kazası sigortasından tazminat almak için,hiçbir evrağınızı avukatlara ve aracı sigorta şirketlerine vermeyin...inanın o kadar basit işlemlerki bunlar,zaten bu işlemleri siz yapacaksınız onlar sadece şuraya git şunu yap diyor ve bunun sayesinde sizin tazminatınızın %20-%30 hatta daha fazlasını alıyorlar....siz hastalıkla sakatlığınızla uğraşırken bu insanlar sizin hak ettiğiniz parayı oturdukları yerden alıyorlar....

Üye
    osman kamil haydar Avatarı

Gerçek Adı
    Halil İbrahim Çelik
    Son Giriş
    23.01-2013
    Saat
    15:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar çok ciddi bilgi kirliliği görüyorum bu forumda. Bu bilgi kirliliği her anlamda mevcut. İş takipçileri olarak adlandırılan kişiler yüzünden gerek avukatlar gerekse gerçekten yardımcı olmaya çalışılan gönüllüler kötüniyetli olarak adlandırılmış.

Trafik kazaları ve neticeleri çok üzüntü verebiliyor insanlara. Hele birde bunun üzerine tazminat problemi ve bu problemi çözme adı altında can sıkan 3. kişiler kazaya uğrayan şahısları daha da üzebiliyor. Lütfen bunu yapmayalım. Bu durum hem kazaya uğrayanları hemde bu işi yapan özverili avukatları zan altında bırakıyor.

Üye
    EMRAH2012 Avatarı

Gerçek Adı
    emrah
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: av.ahmet Mesajı Gör
    gorbi kardeşim tek taraflı kazalarda şoförün sadece vefat halinde ruhsat sahibibi olmaması durumunda tazminat alma hakkı dogabiliyor

arkadaşlar yogunlugum nedeni ile devamlı siteye giremiyorum sorularınızı tlf numaramdan ulaşabilirsiniz
    siz eğer bir avukat iseniz baro tarafından bir bildirim var bilmeniz lazım baro dışında hiçbir sitede numaranızı paylaşamazsınız ve burdaki yazılarınızı çok dikkatli okudum ve amacınız anlamadım açıkcası ayrıca aşağıda bir paylaşımınız var onu kopyalaıp buraya eklicem sizin amacınız kendinize iş çıkartmak ise baroya baş vurup iş alabilirsiniz bilgilendirmeniz güzel fakat numara paylaşmanız ve
    "Mrb Arkadaşlar Fırsat Buldukca Siteye Giriyorum Ve Sitede Bir Çok Kişi İnsanları Yanlış Yönlendirdigini Görüyorum Bu Yüzden Bu Konuyu Açtım Ve Tüm Trafik Kazası Sorunlarınız Hukuki Sorunlarınıza Elimden Geldikce Cevap Verecegimden Emin Olun Hem Kiminin Parası Kimini Duası Arkadaşlar Bir De Sitedeki Takipcilere Acayip Kıl Oluyorum"
    gibi bir açıklama yapmanız çok yanlış bende bir trafik kazası maduruyum fakat böle bir paylşım yaptığınız için ve burda reklam yaptığınız için sizinle asla dialog kurmam sizin diğer menfaatçilerden bi farkınız kalmıyor numaranızı yazmanız ve kıl oluyorum gibi yazılarınızdan dolayı bunu cıkartıyorum ortaya

Üye
    mirzalbey Avatarı

Son Giriş
    14.11-2013
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

19.11.2012 tarihinde iş dönüşü trafik kazası geçirdim. 18 kişilik araçta ağır yaralılardan biri benim. Karşıdan gelen araç 8 de 8 kusurlu bulundu. 70 gün rapor aldım. Izdırap dolu günlerden sonra vücudumda izler kaldı sadece. karşı taraf uzlaşmak istiyor ama çok düşük rakamlardan bahsediliyor. Tam olarak ne yapabileceğim konusunda bilgi verebilirmisiniz. Teşekkürler.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

Kaza nedeniyle vücudunuzda oluşan maluliyeti tesbit raporu alın, ve bu rapordaki orana göre karşı taraftan maddi ve manevi tazminat alabilirsiniz.
    http://www.engelliler.biz/forum/traf...nat-almak.html

Üye
    mirzalbey Avatarı

Son Giriş
    14.11-2013
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim ilginizden dolayı. Yaklaşık olarak ne kadar alabileceğim konusunda fikir verebilirmisiniz.

Üye
    sosa sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    Nayil SOSA
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2

Kaza geçiren arkadaşların dikkatine;
    Uzun uzun yazıp kafanızı karıştıran arkadaşların dedikleri doğrudur fakat kısacası ;

Ne kadar alırım sorusuna cevap işinizi kim yaparsa yapsın işi bilen biriyse sonunda aynı tazminatı alırlar.

Herhangi bir trafik kazası geçirip de maluliyeti olan arkadaşlar veya yakınlarınızda, çevrenizde kaza geçirip de maluliyeti olan varsa trafik sigortasından tazminat almak için

Kalıcı bir sakatlığınız olması gerek VE alınacak özürlü sağlık kurulu raporu

Peki bu rapor nelerden dolayı alınır;

*Vucudunuzda platin takılmış ise,
    *Kaza sonucu felç kalındıysa,
    *Vucutta organ kaybı olmuşsa,
    *Kaza sonucu psikiyatri veya nöroloji doktorunuz ilaç tedavisi uyguluyorsa sağlık kurulu raporu alabilirsiniz.

-ŞÖFÖR İSENİZ kusur oranı önemli ( karşı aracın trafik sigortasından yoksa güvence hesabından aynı zamanda varsa kaskosundan alırsınız.)

-YOLCU İSENİZ bulunduğunuz araç kusurlu ise onun, kusurlu değil ise karşı aracın trafik sigortasından yoksa güvence hesabından aynı zamanda kasko var ise kaskodanda alabilirsiniz.

-Şehirlerarası otobüs de yolcu iseniz Trafik sigortasından , Koltuk sigortasından , mali sorumluluk sigortasından ve Kaskosundan alabilirsiniz.

-Daha önce dava açmadan para almış iseniz dosyanızın durumuna göre tekrardan para alma şansınız vardır.

-Kaza sonucu felç kalan mağdur tazminat dışında felç kaldığı için ayrı bir para alır.

*Size tavsiyem dava açarak sigorta şirketlerine zaman kayıp etmeyin. Kazanızın üzerinden 1 yıl geçmişse (Organ kaybı olan ve felç kalanlar hariç onlar hemen başvurabilirler ) Hastaneden alınacak raporlada paranızı alabilirsiniz adli tıpla aylarca uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Üye
    ARZU ATKN Avatarı

Gerçek Adı
    arzu
    Son Giriş
    04.02-2016
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ahmet bey merhaba
    bende bi konuda bilgi alacaktım. Biz 2015 ramazan ayında erkek arkadasımla kaza yaptık.bayrampaşa nın orda e6 da emnıyt serıdınde arabadan ses geldıgı ıcın 4 lü lambalarımız yanık sekılde duruyorduk. O sırada hızlı ve makasa gırerek gelen bı araba bize çarptı erkek arkadasım dısardaydı ve o kalca kemıgınde kırık ve daha bır suru yerıne dıkıs atılarak yaralandı 3 gun yogun bakımda,toplam 1 hafta hastanede yattı. Ondan sonrada 3 ay evde raporlu sekılde yattı bacagındada cunku cıddı yaralar vardı ve toplanması 3 ayı buldu. Bize vuran adam akollü cıktı arabasında bıra sıselerı falanda bulundu.uzlasmak ıstemedık bız ve simdı mahkeme devam edıyor. Tazminat olarak ne çıkar asagı yukarı bu olaydan. Bilgi verirseniz cok sevinirim.

Üye
    sosa sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    Nayil SOSA
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2

Arkadaşlar kazada %100 kusurlu , Alkollü , ehliyetsiz olan ve kaza sonucu vefat edenler destekden yoksun kalma tazminat alabilir ;
    Rucü olur diyecek arkadaşlar ama olmaz...
    FAKAT Araç ruhsat sahibi vefat eden kişi olursa.

Üye
    MmT Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    25.01-2016
    Saat
    03:07
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle trafik kazası geçirenlere geçmiş olsun dileyelim. Allah kimseye kaza bela vermesin.
    Ancak kısmetimizde ne varsa onu yaşıyoruz. kaza geçirdikten sonra bize düşen ilk görev sağlığımızın eski haline kavuşması için elimizden geleni yapmak. daha sonra ise trafik kazası ile ilgili bir hakkımız varsa bunun peşini bırakmamak.

maalesef ki vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu trafik kazası ile ilgili ne gibi haklara sahip olduklarını pek bilmemekte. bu sebepten dolayı binlerce araç için yatırılan sigorta poliçelerinin maddi karşılığı sigorta şirketlerinin cebine kalmaktadır. bir nevi sizi ve aracınızı sigortalayan şirketler ödemesi gereken tazminatı talep edilmediği için ödememektedir.

peki hangi durumlarda size tazminat hakkı doğar ve bu tazminatı nasıl alırsınız?
    karşılıklı olan trafik kazalarında yolcu-şoför farketmez;

1-) şoförler için kusur oranına bakılır, kusur yok ise tazminat alınır, kusurlu ise alınmaz. her 2 tarafa da kusur verilmiş ise, %100 üzerinden yapılan tazminat hesaplaması neticesinde kusur indirimi yapılarak mağdura ödeme yapılır.

tek taraflı bir kaza geçirmiş iseniz, şoför %100 kusurlu bulunacağı için tazminat talep edemez. ancak tek taraflı kazada yolcu olarak bulunan kişi için yukarıdaki 1. madde geçerlidir.

2-) araçta yolcu iseniz kimin kusurlu olduğu sizi bağlamaz. YOLCU %100 HAKLIDIR. ancak bunun da tabiki istisnaları vardır. alkollü olduğunu bile bile araç kullanan birinin aracına biner ve kaza yaparsanız bazı hukuki sorunlar çıkabilir. bunu sigortacınız ya da avukatınız ile detaylı görüşmeniz gerekir.

3-) toplu taşıma araçlarında yolcu iken kaza yapmış iseniz araç sigortasının yanında koltuk sigortası, bireysel sigorta gibi farklı sigorta dallarından da tazminat alabilirsiniz.

4-) diyelim ki kaza yaptığınız aracın ya da karşı tarafın aracının sigortası yok; siz hak ettiğiniz tazminatı yine alırsınız. ancak burda da sorun şudur ki tazminatı aldığınız aracın sigortası sorumlu kişiye ödenen miktarı rücu ettirir. yine bu konuyu da sigortacınız ya da avukatınızla detaylı bir şekilde görüşmeniz gerekir.

5-) bir araçta yolcu iken meydana gelen trafik kazasında şoförün ehliyeti, aracın ruhsatı ve sigortası varsa aldığınız tazminat ne araç sahibine ne de şoföre yansımaz (rücu etmez).

6-) burda açıklanmayan bir durumda gerçekleşen trafik kazaları ile ilgili özel mesaj atarak bilgi alabilirsiniz.

PEKİ BU TAZMİNATI NASIL ALIRIZ?

öncelikle herkesin aklına gelen ilk yol-yöntem; avukat...
    ancak şu bilinmelidir ki mahkeme yolu ile alınmaya çalışılan tazminatın size dönüşü yaklaşık olarak 2 ilâ 5 yılı bulmaktadır. bunun sebebi ise mahkeme süreçlerinin uzun olması, bilirkişi istenirse buna verilen zaman ve temyize giden dosyaların en az 2 yılda dönmesidir.

ikinci yol ise aracı kurumlardır...
    günümüzde yaygınlaşan meslek gruplarından biri de trafik kazası danışmanlık bürolarıdır. bedeni hasar uzmanları, bilirkişi ve konu ile ilgili bilgisi olan kişiler de bu işi yapmaktadır. bu danışmanlık şirketlerinin avantajı ise süreci 2 ilâ 8 ayda sonuçlandırmalarıdır. kısa sürüyor diye düşük miktar alıyorlar sanmayın, 2 ayda bile tüm tazminat alınabilir. bunun için kazanın şekli, yaralanma durumu ya da vefat durumları belirleyici olmaktadır.

Üye
    sosa sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    Nayil SOSA
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kaza geçiren arkadaşların dikkatine;
    Uzun uzun yazıp kafanızı karıştıran arkadaşların dedikleri doğrudur fakat kısacası ;

Ne kadar alırım sorusuna cevap işinizi kim yaparsa yapsın işi bilen biriyse sonunda aynı tazminatı alırlar.

Herhangi bir trafik kazası geçirip de maluliyeti olan arkadaşlar veya yakınlarınızda, çevrenizde kaza geçirip de maluliyeti olan varsa trafik sigortasından tazminat almak için

Kalıcı bir sakatlığınız olması gerek VE alınacak özürlü sağlık kurulu raporu

Peki bu rapor nelerden dolayı alınır;

*Vucudunuzda platin takılmış ise,
    *Kaza sonucu felç kalındıysa,
    *Vucutta organ kaybı olmuşsa,
    *Kaza sonucu psikiyatri veya nöroloji doktorunuz ilaç tedavisi uyguluyorsa sağlık kurulu raporu alabilirsiniz.

-ŞÖFÖR İSENİZ kusur oranı önemli ( karşı aracın trafik sigortasından yoksa güvence hesabından aynı zamanda varsa kaskosundan alırsınız.)

-YOLCU İSENİZ bulunduğunuz araç kusurlu ise onun, kusurlu değil ise karşı aracın trafik sigortasından yoksa güvence hesabından aynı zamanda kasko var ise kaskodanda alabilirsiniz.

-Şehirlerarası otobüs de yolcu iseniz Trafik sigortasından , Koltuk sigortasından , mali sorumluluk sigortasından ve Kaskosundan alabilirsiniz.

-Daha önce dava açmadan para almış iseniz dosyanızın durumuna göre tekrardan para alma şansınız vardır.

-Kaza sonucu felç kalan mağdur tazminat dışında felç kaldığı için ayrı bir para alır.

*Size tavsiyem dava açarak sigorta şirketlerine zaman kayıp etmeyin. Kazanızın üzerinden 1 yıl geçmişse (Organ kaybı olan ve felç kalanlar hariç onlar hemen başvurabilirler ) Hastaneden alınacak raporlada paranızı alabilirsiniz adli tıpla aylarca uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon